KIR DÜĞÜNÜ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

blog yazısı ekle !

KIR DÜĞÜNÜ - DÜĞÜN MEKÂNLARI

Ankara'da evlenecek çiftlerin özellikle sıcak yaz mevsiminde tercih ettikleri kır düğünleri oldukça eğlenceli ve samimi düğünlerin tercih edildiği mekânlarda yapılır. Ayrıca bu tarz mekânlar sünnet düğünleri için de oldukça elverişli bir ortamdır. Herhangi bir sosyal tesisin bahçesinde bu tarz düğünler yapılabileceği gibi otellerin de kır düğünü için ayırdığı bölümler vardır. Bazı restoranların bahçeleri de kır düğünü için kullanılabilir. Kır düğünü ile evlenmek isteyen gelin adaylarının tercih edeceği gelinlikte ortama göre farklılık gösterir. Mesela salon düğünleri için kabarık ve çok gösterişli gelinlikler tercih edilirken, kır düğünleri için daha hafif ve kabarık olmayan gelinlikler revaçtadır.

Ankara'da tüm Kır Düğünü Mekanları için tıklayınız
Ankara Kır Düğünü Mekanları
Kır düğününde gelin rahat ve hafif ve kabarık olmayan gelinlik giyer de damat geri kalır mı? Tabi ki kalmaz. Kır düğünüyle evlenecek damatlar için de ortama uygun şık ve rahat ve açık renk tonlarında damatlıklar satılmaktadır. Kır düğünü konseptine uygun olarak çeşitli gelin saçları da vardır. Gerçek çiçeklerle süslenmiş saç, dağınık bir topuz ve yandan yapılmış gevşek bir örgü kır düğünü için oldukça uygundur. Tabi bunu buğulu göz makyajı ve doğal gösterişli dudak makyajıyla tamamlamak gerekir.

Kır düğünü ile evlenecek gelin adayları asla sivri topuklu bir ayakkabı tercih etmemelidir. Özellikle platform topuklu bir ayakkabılar gelinin toprak zemine batmaması ve ortamda rahat hareket etmesi oldukça uygun olur. Böylece rahatça dans edebileceği gibi konuklar arasında dolaşabilir. Gelin son olarak bu konseptini sarı pırlanta, turmalin, safir ve yakut gibi renkli taşlar ile tamamlayabilir. Kır düğününün diğer detayları ise konuklarınızın oturacağı masaların süslenmesidir.

Mesela ortama uygun olarak taze kır çiçekleri masalarda yer alabilir. Bu arada unutulmaması gereken bir detay da her ne kadar havalar iyi olsa da kır düğünleri için A ve B planlarını hazır bulundurmakta da her zaman fayda vardır. Kır düğünü yapılacak alanın üzeri kapatılabileceği gibi, düğünün yapıldığı kapalı bölümü olan mekânlar her an can simidi olarak hayatınızın en güzel anının sırılsıklam olmasını önleyebilir. Ankara'da kır düğünü konseptine uygun çok sayıda mekân bulunmaktadır. Tabi kır düğünü için yaz sezonunun yoğun geçeceği düşünülerek erken rezervasyon yaptırmakta da fayda vardır.