ANKARA NİŞAN YAPILABİLECEK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA NİŞAN YAPILABİLECEK MEKANLAR

Ankara başkent olması bakımından çok önemli etkinlikleri bir arada barındıran bir yerdir. Bu açıdan da sözü edilen mekânın ortaya koyduğu birçok özellikler karşımızda durmaktadır. Bu açıdan da bu mekânların önemi aşikârdır. Öncelikle makale başlığında belirtilen Ankara nişan yapılabilecek mekânlar konusuna değinilmesinde yarar vardır.
Bilindiği gibi nişan töreni çiftlerin ömür boyu birliktelik yaşayacakları bir yuvanın ilk basamağı, ilk adımı olarak karşımıza çıkan bir süreçtir. Ardından gelen düğünle bu süreç tamamlanır. Nişan merasimleri de kuşkusu düğün merasimleri kadar önemlidir. Çünkü düğünden önceki ilk tören olması sebebiyle ilk coşkunun, ilk mutluluğun görüleceği bir süreçtir. İşte bunu Ankara ilinde yaşamak isteyenler de kuşkusuz Ankara nişan yapılabilecek mekanlar hakkında araştırma yapmaktadırlar.

Taraça Resto Pub

Çankaya

devamını oku... Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Nişan yapılacak yer nişanın istendiği tarza göre değişmektedir. Örnek olarak vermek gerekirse kırsal bir ortamda, doğayla baş başa bir nişan için Tunalı Hilmi Caddesi ve Oran siteleri civarı çok uygun ve çok tutulan mekânlara sahiptir. Ancak küçük maliyetli ve kapalı bir ortam düşünmekte iseniz salonlar bunun için idealdir. Nitekim bu salonları da Ankara'nın kalbi olan Kızılay mekânının her yerinde bulabilirsiniz. Buralara alternatif olarak yine Demirtepe, Maltepe ve Bahçelievler mevkiinde de çok alımlı yerler karşınıza mekan olarak çıkacaktır.

Düğün ve nişan için etkinliklerin olduğu kadar ilde restoran işletmeleri de geniş çaplı bir diziliş göstermeye devam etmektedir. Özellikle Tunalı Hilmi Caddesi, Gaziosmanpaşa ve Çankaya civarındaki işletmeler romantik akşamlar için ideal yerlerin başında gelmektedir. Bunun dışında cafe mekânlar da sıklıkla Konur Sokak olarak Kızılay'da yer alır. Bunun dışında Sakarya Caddesi de içkili kafeler arayanlar için ideal yerlerdir.

Ayrıca bar pub mekânları da yine Sakarya Caddesinde sıklıkla yaygınlık kazanmıştır. Meyhane mekânlarının da bulunduğu bu yerlerde ayrıca Ankara'nın biraz birkaç kilometre ötesinde Sincan mevkilerindeki bağ evleri de meyhanelerin çok iyi yerlerine örnektir. Bu mekân profilleriyle tamamen ilin sosyal dokusuna ayak sağlamak söz konusu olunarak bu yerlerde dolaşmak sosyalleşmek ve günün yorgunluğunu atmak için bire bir karşınıza çıkarılan yerlerdir.