YENİMAHALLE KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

YENİMAHALLE KEBAPÇI

Kebap; ateşin icadı kadar eski bir yemek pişirme yöntemidir. Yemek pişirme yöntemi diyoruz. Çünkü eti ya da sebzeyi ateşte doğrudan pişirilerek yapılan yemeğe kebap denilmektedir. Orta Doğu, Arabistan ve ülkemizde çok eski zamanlardan beri yoğun olarak yapılan kebap, daha sonraları Amerika ve Avrupa ülkelerine de geçmiş olsa da aslında tamamen kültürümüze has bir lezzettir. Kebap denildiği zaman akıllara birkaç şehir gelse de kebabın başkenti Ankara'dır. Her çeşit kebabı en iyi şekilde ve taze olarak yiyebileceğiniz Ankara kebapçıları sadece müşterilerine kebap servisi yapmakla yetinmeyerek kebabın tüm dünyaya tanıtılmasında da büyük görevler üstlenmişlerdir. Gerek mekanları ile gerek ise de ustalıkları ile tüm dünyayı hem kendilerine hem de Türk kebabına hayran bırakmışlardır.

Kebap Ustalarına Göre Lezzetli Kebabın Sırrı

Lezzetli kebap için bazı olmazsa olmaz püf noktalar vardır. Kebap ustalarının özellikle lezzetli kebap yiyebilmek için dikkat çektiği bazı küçük ama önemli sırlar vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi yediğiniz kebabın çeşidine uygun malzeme seçimi yapılmasıdır. Yani et kebabı yiyecekseniz ve bu kebap kuzu eti ile yapılması gerekiyorsa buna alternatif malzeme kullanılmamalıdır. Diğer bir önemli husus ise etin pişirilme şeklidir. Et önce marine edilerek pişirilmeye hazırlanır ve ardından odun kömürü ya da meşe odunu ile yavaş yavaş pişirilir. Bu sayede hiçbir sağlık sorunu ortaya çıkmadan afiyetle kebabınızı yiyebilirsiniz.

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara


Etin Doğru Pişirimi Nasıl olmalıdır?

Etin doğru pişirilmesi başlı başına bir ustalıktır. Bu ustalık ta kolay kazanılan bir deneyim değildir. Bu alanda yılların bilgi, birikim, deneyim ve tecrübesi ile başarılı kebapçı mekanları hizmete girmiştir. Yenimahalle kebapçı ustaları etin doğru pişirilebilmesi için öncelikle büyük ya da küçükbaş hayvanlardan hangisi kullanılacaksa ona göre seçim yaparlar. Ardından her bölgenin etinin kebap olmayacağını bildikleri için kebap için özel bölgelerde et alırlar. Ancak bu sayede istenen ve gerekli olan doğru pişirme sürelerine erişilebilir.

Yenimahalle Kebapçı Menüleri Fiyatlar Konusunda Oldukça Mütevazı

Et fiyatlarının aşırı yükseldiği günümüzde insanlar et kebap yemek yerine alternatif kebap çeşitlerine yönlenmişlerdir. Sebze kebapları, tavuk ve balık kebapları gibi kebap çeşitleri daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Hele bir de bazı kebapçı mekanlarında bu fiyatların çok daha yükselmesi herkesin iştahını kaçırmaya yetmektedir. Ama Yenimahalle kebapçı mekanlarında menü fiyatları herkesin kesesine uygun olarak hazırlanmaktadır. Bu sayede herkes istediği kebap çeşidini raht bir şekilde yiyebilmektedir.

Yenimahalle Kebapçı Mekanları

Kebap yiyebileceğiniz birçok mekân Ankara'da müşterilerine hizmet vermektedir. Fakat her mekân size uygun olmayabilir. İstediğiniz içeceğin servisinin yapılmaması, fiyatların bütçenize uygun olmaması, aile salonunun bulunmaması ve daha bu maddeleri uzatmak mümkündür. Bu sebeple iyi bir kebapçı seçimi yapmak istiyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı kolayca bulabilirsiniz.