ANKARA’DA DÜRÜM DÖNER YAPAN YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA DÜRÜM DÖNER YAPAN YERLER

Eğer Ankara'ya yolunuz düşerse ve dürüm döner yemek isterseniz tam da doğru yol üzerindesiniz. Ankarada dürüm döner yapan yerler genel itibariyle Kızılay'da mevcuttur. Ankara genel yapısı itibariyle Türk Mutfağını en iyi şekilde yansıtan illerden bir tanesidir. Bunu yaşamak için tabi ki sadece Kızılay ile sınırlı kalmamakta fayda var. Rıhtım, Etlik ve Çankaya'da bu tarz mekan barındıran Ankara semtlerindendir. Ankara'ya geldiğinizde mutlaka dürüm döner yemek için uğramanız gereken mutlak mekânlardır.Diğer taraftan restoran ve cafe bulunan her semtte dürüm döner yiyebilirsiniz. Genellikle restoran menülerinde mutlaka rastlayabilirsiniz. Tavuk döner ve et döner olarak iki farklı lezzet seçenekleri sunuyorlar. Damak zevkinize göre menü tercihinizi yapabilirsiniz. Bazı bar pub menülerinde de sunulmaktadır. Ankara'da dürüm döner yapan yerler arasında meyhane de bulunmakta. Garip ama gerçektir. Birçok meyhane, menülerine dürüm döneri almışlar.

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara


Damak zevkinize güveniyorsanız kesinlikle Ankara'da dürüm döner mutlaka yemelisiniz. Birçok mekân size bu olanağı en güzel şekilde sunuyorlar. Tek yapmanız gereken Ankara'ya yolunuz düştüğünde buradaki restoran, kafe ve barlara uğramanız. Eminim ki damak zevkinize uygun dürüm döner sizleri de bu lezzete teşvik edecektir. Ankara'nın eşsiz tarihini gözlemlemekle birlikte bu lezzeti de tatmış olmanız size inanılmaz bir zevk verecektir.

Bir sonraki gidişinizde mutlaka yeniden uğramak isteyeceğiniz favori mekânlarınız olacaktır. Eşsiz tarihsel şölenin ardından çok iyi terbiyelenmiş ve tam damak zevkinize uygun hale getirilmiş bir dürüm döner yemek inanın ki paha biçilemez bir hal alıyor. Tüm gününüzün yorgunluğunu atmak için sizleri bu lezzete davet ediyoruz. Eminim ki denediğinize asla pişman olmayacaksınız.

Burada dürüm döner yapan yerler arasında esnaf lokantaları da mevcut. Bu lokantalar da köklü yapıları ve yıllardır vermiş oldukları hizmet ile göze çarpıyor. Nezih aile salonlarına sahip yerler, ailenizle gidebilmeniz için düşünülmüş mekânlardır. Tüm ailenizle birlikte gidip memnuniyetinizi asla saklayamayacağınız mekânlar çok fazla sayıda yer almaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kızılay, Etlik, Rıhtım ve Çankaya gibi semtler ilk akla gelen semtlerdir. Güzel bir damak zevki için mutlaka bir dürüm döner yemeden ayrılmayınız.