TUNALI HİLMİ İFTAR MEKÂNLARI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ İFTAR MEKÂNLARI

Tunalı Hilmi Caddesi, sadece Ankaralıların değil, Ankara'yı ziyarete gelen ziyaretçilerinden mutlaka ziyaret ettiği önemli bir sosyal mekândır. Bu kadar önemli sosyal aktivitelere ev sahipliği yapan Tunalı Hilmi Caddesi, Ramazan aylarında Tunalı Hilmi iftar mekanları ile de nam salmıştır.
Tunalı Hilmi iftar mekânları, Ankaralıların Ramazan ayında Ramazanın coşkusunu ve bereketini yaşayabildikleri, Ramazan ayının hazzını alabildikleri muhteşem mekânlardır. Tunalı Hilmi iftar mekânları, sevgi ve saygı dolu, güler yüzlü personelleri ile sizi en iyi şekilde ağırlar. Tunalı Hilmi iftar mekânları, Ramazana özel fiyat yükseltmeleri ile fazla kar elde etmenin peşinde değil, misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak, onların Ramazan ayının tadına varmalarını sağlar. Ankaralılar, Tunalı Hilmi iftar mekânlarının ne kadar kaliteli hizmet verdiğini bildiklerinden, misafirlerini Tunalı Hilmi iftar mekânlarında ağırlamaktan şevk ve haz duyar. Tunalı Hilmi iftar mekânları, Ankara'nın en iyi lezzet yerleridir.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Bekri

Tunalı

Adını eski Osmanlıcada içkiye ve muhabbete düşkün kişi olarak tabir edilen Bekri'den alan mekan,Osmanlı Türk mutfağının mirası tarihi tatları,mezeleri,rakıyı Türk Sanat Musikisi eşliğinde "racon"uyla içmenin verdiği zevkle haftanın 7 günü hizmetinizdedir.


devamını oku...
Adres: Bekri Tunalı Meyhanesi - Tunalı Hilmi Caddesi No: 72/1 Kavaklıdere-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Gırnata Meyhanesi Fasıl

Çankaya

Bir masa hayal ettik.devamını oku...
Adres: Hilal Mahallesi 677. Cadde No:49/C Çankaya-Ankara


Tunalı Hilmi iftar mekânlarında dünya mutfaklarından da lezzetler bulabilirsiniz. Tunalı Hilmi iftar mekanları, Ramazan ayına özel düzenlediği Ramazan fasılları ile sizlere eski Ramazanların tadını nostaljik bir havada tattırır. Ramazan ayında tatlı bir huzur almak isteyenlerin tek tercihi Tunalı Hilmi iftar mekânlarıdır. Tunalı Hilmi iftar mekanları, ilhamını Ankaralıların nezih yaşantısından ve Tunalı Hilmi caddesinin eski ve tarihi yerleşiminden almaktadır. Tunalı Hilmi iftar mekânları, misafirlerine sunduğu lezzetler ile misafirlerini öyle bir büyüler ki Tunalı Hilmi iftar mekânları misafirleri, ben bu lezzeti nereden tanıyorum diye kendi kendine soru sormaktan kendini alıkoyamaz.

Tunalı Hilmi iftar mekânlarında tattığınız lezzeti elbette bir yerden tanıyorsunuzdur. Çünkü Tunalı Hilmi iftar mekânlarında tattığınız lezzetler, annenizin yaptığı yemeklerin lezzetini taşır. Ankara'da iftar yapmak isteyenler, Ankara'nın cennet köşelerinden biri sayılan, Ankara'nın en iyi lezzet durağı diye anılan, hizmet kalitesi ve ekonomik fiyatları ile misafirlerinin gönlüne taht kuran Tunalı Hilmi iftar mekânlarını hiç tereddütsüz tercih etmektedir. Tunalı Hilmi iftar mekanları, iftar sonrası sizlere özel ikramlarıyla sizlere verdiği değeri gösterir.

Ramazan ayında annesinin yemeklerinin lezzetini arayanları, nostaljik ve ekonomik iftar yapmak istiyorum diye düşünenleri, misafirlerimi nerede ağırlayabilirim diye sağda solda mekan araştıranları Tunalı Hilmi iftar mekanları ağırlamaktan gurur duyar.