DİKMEN RESTAURANT

blog yazısı ekle !

DİKMEN RESTAURANT

Günümüzde yemek sadece temel ihtiyacımız olmaktan çıktı. Bu durum özellikle son yıllarda ayak üstü bir şeyler tüketmek gibi alışkanlıklarında geri de bırakılmasına sebep olmuştur. Hızlı tüketilen gıdaların sağlığı tehdit eden malzemelerin kullanılması doğal lezzetleri damaklarımızdan ve zihinlerimizden silinmesine neden olmuştur. Hızlı ve pratik besinler koruyucular, renklendiriciler, şeker oranının yüksek kullanması gibi faktörler tüketilen besin olarak algısının oluşturulmasına neden olmaktadır.
Ancak bazı restaurant işletmecileri bütün bu olumsuzlukları mekânın dışında bırakarak mekanlarını hem besleyici yemekler ile hem de sihirli dokunuşlar ile sanata dönüştürmektedir. Yemeğe önem veren restaurant işletmecileri, kendi mekanlarını diğer mekanlardan farkla geniş kitlelere ulaşmak istiyor. Kimden mi bahsediyoruz? İşte bu satırlar dikmen restaurant mekanlarına aittir.

Dikmen restaurantmekânlarına övgü dolu satırlar, mutfaklarda özen ile pişirilen yemekler midenizi bayram ettirecek tadı ve davetkar kokularından kaynaklanarak yazılmıştır.

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara


Dikmen Restaurant Mekân Konseptleri Nelerdir?

Restaurant konseptleri önemsiz gibi görülse de mekana vardığınızda gerek menüsü hakkında gerekse ortamın ambiyansında sürpriz yaşamamanız için restaurant işletmecilerinin sizin için bu karışıklığı sonlandırmışlardır. Mekan konseptleri:

  • Deniz ürünleri restaurant: deniz canlılarının kızartılması ile meşhur olan mekanlardır. Dikmen restaurant mekanlarının hızlı servis yapması ile tercihi yüksek mekanlarındandır.
  • Steakhouse: son yılların popüler restaurant kapsamındadır. Çünkü etlerin farklı pişirim tarzları ancak bu mekanlar aracılığı ile bu kadar anlam kazandırılabilir.
  • Aile restaurant: dikmen restaurant mekanları için her yaş grubunu kapsayan geniş müşteri kitlesine sahip mekanlardır. Menü fiyatları oldukça uygundur ve aileniz ile zaman geçirmek için en ideal yerdir.
  • Etnik restaurant: farklı kültürlerin lezzetlerini mi denemek istiyorsunuz? Öyleyse doğru adrestesiniz. Ankara farklı kültürlerin kaynaştığı popülasyona sahip olması nedeni ile bu restaurant tarzı da oldukça ilgi görmektedir.
  • Kahvaltı restaurantı: kahvaltı çeşitlerinin yoğun olduğu menü ile müşterilerine hizmet verir. Serpme, brunch, köy kahvaltısı gibi geniş seçenekleri bu restaurant menüsünde bulabilirsiniz.
  • Alkolsüz restaurant: yemeğinizi yerken yanında içebileceğiniz içecekler ancak alkolsüz içeriklidir. Ve alkol çeşitleri yoktur.
  • Sıradan restaurant: daha çok ambiyansı ve fiyatları ön plandaki restaurant mekanlarıdır. Ambiyans samimi üstelik fiyatlar da bütçeniz için uygundur.
Farklı konsepte sahip dikmen restaurant mekanlarını çoğaltabiliriz. Ankara da restaurant mekanları ilgi ve talep yoğun olduğundan bu durum sektör haline gelmiştir ve sürekli yeni konseptler eklenmektedir. Ankara'daki ve ülkemizdeki geleneksel dokular olduğu gibi yurt dışından esintiler de bulmanız şaşılası bir durum değildir.

Ankara içerisinde yaşayan yerli halk kadar yabancı insanlar düşünülerek restaurant mekanlarını bulabilmek mümkündür. Yani her kültür, her damak kendine uygun mekânı bulabilmektedir. Dikmen restaurant işletmecileri vizyonu, misyonu ne olursa olsun görüldüğü gibi diğer restaurant mekanlarından açık ara öndedir. Bu durumun sebeplerini ister farklı konsept tarzları ister sanatsal dokunuşlar diyebililirsiniz.