ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

blog yazısı ekle !

ANKARA DOĞUMGÜNÜ PASTASI YAPAN YERLER

Ankara, başkent olması bakımından birçok faaliyetin yapılabilmesine zemin hazırlayan bir olgunluğu barındıran ildir. Böyle olması nedeniyle de birçok özellikleriyle karşımızda yer almaktadır. Bu yazıda Ankara doğum günü pastası yapan yerler hakkında bilgi verilerek bu gibi yerlerin daha çok nerelerde toplandığını anlatmak gerekli olacaktır. Ankara ilinde mekân çeşitliliği olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Böyle olması nedeniyle de bu mekânların birçok fonksiyonları bulunmaktadır. İşte onlardan bir tanesi de Ankara doğumgünü pastası yapan yerler olarak karşımıza çıkmış bulunmaktadır.

Ankara'daki tüm Pastaneler - Pastacılar için tıklayınız
Ankara Pastaneler - Pastacılar
Bu mekânlarda doğum günü pastaları usta pastacıların tarifleriyle eşsiz bir görsel şölenle ve muhteşem eşi benzeri olmayan leziz tatlarıyla karşınıza çıkmaktadır. Bu özgün tariflerin kaynağını da daha çok bu işleri kendilerine sanat edinmiş yerlerde bulabilmek mümkün olmaktadır. İşte bu yerlerden olan Kızılay ve Yüksel Caddesi bu işe kendisini adamış esnaflarla doludur. Yine hemen altında Necati bey caddesindeki pastacılar da gerçekten bu işin hakkını veren esnafların bulunduğu yerlere birkaç örnek verilebilir.

Bunun yanı sıra restoran mekânları da bir hayli fazlaca bulunmaktadır. Restoran denilince ilde en çok akla Çankaya restoranları gelir. Gerçekten de akla ilk oraların gelmesi haklı bir nedendir. Çünkü buradaki restoranlarda tamamen saf ve özgün tariflerle hazırlanmış yöresel lezzetleri bulmanın yanı sıra uzun süre yurtdışında ilgili yörenin mutfağında şeflik yapmış ustaların elinden dünya mutfağının leziz tatlarını da tatmak mümkün olabilmektedir.

Ayrıca gençlerin daha çok gittikleri ve arkadaşlarla, sevdikleriniz ile buluşulan, sosyal ortam olarak cafe mekanlar da Kızılay'da Meşrutiyet, Konur, Sakarya caddelerinde yoğunlaşarak gelen misafirleri ağırlamaktadır. Ayrıca bunun dışında yine bar pub mekânlar da Ankara'nın önde gelen eğlence merkezleri arasında yer almaktadır. Dünyadan içki çeşitlerinin ve moda parçaların eşliğinde gecenin ritmine eşlik edebilmeniz için Cebeci, Kızılay gibi yerlerdeki Ankara oyun havaları, gece kulüpleri, türkü ve halay barlar ile karaoke mekânları sizlerle buluşmaktadır.

Yine bir başka mekan türü olarak da meyhane yine kendisini belli etmektedir. Balık rakı servisi ve arkada arabesk parça eşliğinde sohbet bir yandan efkâr bir yandan dağıtacağınız güzel mekânlar yine Kızılay ve Ulus civarlarında daha çok meşhurdur.