TUNALI HİLMİ KAHVALTI FIRSATLARI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ KAHVALTI FIRSATLARI

İnsanoğlunun hayatını idame ettirebilmesi için gerekli en temel besin öğelerinden birisi kahvaltıdır. Özellikle Ankara şehrinde Türk kahvaltıları çok çeşit içerdiğinden oldukça sağlıklı ve lezzetli olmaktadır. Bu sayede güne daha güzel ve zinde başlamak mümkün olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalarda günde yaklaşık 50 civarı besin maddesi içeren besinlerde beslenmek gerekmektedir. Sabah ve akşam arasındaki zaman dilimi uzun olduğundan kahvaltı daha da önemlidir. Çünkü güne başlarken vücudun metabolizmasının çalışması ve vücudun uyanması açısından Tunalı da yaşayanlar için Tunalı Hilmi kahvaltı fırsatları da oldukça önemlidir.
İngilizler bu yemek muhabbetini değerli madenlere benzetmişlerdir ve şu yakıştırmada bulunmuşlardır. 'Sabah kahvaltısı altın, öğle yemeği gümüş, akşam yemeği bakırdır.' Buradan da anlaşılacağı üzere sabah kahvaltısı altın değerindedir. Dünya ve Türk kültürü çeşitlilik ve benzeri açıdan farklılık gösterse bile genel hatlarıyla birbirine benzerdir. Mesela Türk kültüründe kahvaltı içeceği çay iken Avrupa kültüründe kahvedir.

Divan Pub

Tunalı

Divan'ın süregelen geleneksel mutfak mükemmelliğini zirveye taşımak azmiyle, deneyimli şeflerimizin en taze ve en kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığı açık büfe kahvaltısı, Türk ve Dünya mutfağının seçkin örnekleri ve bar hizmetiyle gün boyu konuklarını ağırlayan Divan Pub, hafif bir tabak atıştırmalıktan, leziz bir öğüne, tüm damak zevklerini beğeninize sunuyor. Divan Pub'ın zarif ve rahat atmosferinde mükemmel bir kahvaltı, verimli bir iş yemeği ya da dost sohbetleriyle çeşnilenen bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Maarif Restoran

GOP

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi Hatır Sokak No:4 GOP-Ankara

Çakra Et Balık Restaurant

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No: 43/A 100. Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara


Avrupa'da krep, waffle, kek gibi yiyecekler tüketilirken, Türklerde bunlarda dâhil olmak üzere daha pek çok besin tüketilmektedir. Tüm bu bilinen kahvaltı formları bir yana küreselleşen dünya ile birlikte kahvaltı kültürleri de değişmektedir. Özellikle hafta sonları geç kahvaltı manasına gelen 'brunch' kelimesi ile krep, kek vs. hayatımızdaki payı büyümüştür. Kelimenin tam karşılığı olarak brunch, breakfast ile lunch kelimelerinin birleşiminden türemiştir.

Öyle ki Tunalı Hilmi'de brunch artık sosyal hayatın içinde öyle bir vardır ki sektör gelişmiş ve bu konuda hizmet eden cafe sayısı artmıştır. Göl manzarasından başlayıp Tunalı Hilmi tarzı lüks mekânlara kadar gider bu sektör. Mekan olarak sadece normal standartlardaki kafelerde bu hizmeti alacaksınız diye bir sınırda yoktur.

Restoran, bar pub
hatta bazı meyhane tarzı mekânlarda bile brunch hizmeti bulunmaktadır. Kısacası yaz ya da kış mevsim hiç fark etmez, haftanın hangi günü olduğunun da bir önemi yok, dilediğiniz zamanda dilediğiniz mekânda kahvaltı edebilir bu anın tadını çıkarabilirsiniz. Sonuçta sağlımız bizim her şeyimiz ve sağlıklı yaşam için kahvaltı şarttır. Eğer sevdiklerinizde yanınızdaysa parçalar birleşmiş ve mutlu bir yaşam için eksik kalmamış demektir.