TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

Ankara'ya gezmek için gelmeyi düşünüyorsanız ve ilk olarak gününüzü açık havada doğanın temiz havasında güzel bir kahvaltı yaparak açmayı istiyorsanız ancak bir rehbere ihtiyaç hissediyorsanız o halde bu yazıyı sonuna dek okumanız size çok yarar sağlayacaktır. Kuşkusuz bu yazıda anlatılan bilgilerle sizler de başşehir Ankara ilinin sosyal dokusunu anlayabilme imkânına erişebileceksiniz. Ankara denilince akla hemen Kızılay ve Tunalı gelir. Bu mekânların gelmesi de çok normaldir. Çünkü buralarda gelenlere yönelik olarak yapılmış birbirinden lüks ve birbirinden şaşaalı mekân dokuları gelenleri adeta büyülemek için farklı dünyadan gelmiş gibidirler. İşte bu açıdan Tunalı Hilmi açık hava kahvaltı mekânları da sözü edilen mekân dokularından öne çıkanlardandır. Öncelikle kahvaltı mekânlarından başlanarak diğer sosyal dokulara da kısaca değinilecektir. Tunalı Hilmi açık hava kahvaltı mekanları çok lüks ve çok gösterişli bir dokuyla gelenleri ağırlamaktadır.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı MekanlarıHer ne kadar günümüzde sıradanlığa boğulan işletmeler yaygın olsa da buralardaki mekânlar gerçekten de mekânlarının gerektirdiği tüm her şeyi düşünerek ortaya çıkmışlardır. Açık havada ister sevgilinizle ister bir asker arkadaşınızla isterseniz ailenizle kahvaltı yapmanız fevkalade mümkündür. Üstelik doğanın eşsiz yeşilliği ve kuşların huzur veren cıvıltısı da mekânı kaplayarak sizi arındırmaktadır.

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

The Loqma İlly Caffe

Tunalı

YENİ NESİL LOKMANIN MUCİDİ ANKARA'DA
Yeni nesil lokma olarak lezzet serüvenine İstanbul Yeşilköy'de başlayan The Loqma, Ankara'da Bestekar Sokak'taki yerini açtı.

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden lokmanın, yağ çekmeyen şerbetsiz formüllü, hafif ve sağlıklı halinin mucidi olan ve yeni nesil lokma akımını başlatan Altın Taç ödüllü The Loqma, İstanbul, İzmir ve Bursa'dan sonra Ankara'da lezzet tutkunları ile buluştu.

Yağ çekmeyen formülüyle ve lezzetiyle diğerlerinden farklı, sektörün ilk markası olan The Loqma'da müşteriler kişisel zevklerine göre yüzlerce çeşit lokma oluşturabiliyor. The LoQma'yı diğerlerinden ayıran özellikleri ise, tüm malzemelerinin birinci sınıf ve özel olması, özel formülü sayesinde kesinlikle yağ çekmemesi, hamurunun elle dökülmesi olarak sayılabilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde The LoQma sunum ve lezzet ve mekan olarak en iyi yeni nesil lokmacı payesini hak ediyor.

Kahve konusunda da oldukça iddialı olan The LoQma, sektörün en iyi kahvesi olarak bilinen İLLY markasını ve kahve yan ürün olarak dünyaca ünlü MONİN markasını tercih ederek müşterilerine en iyi kahve deneyimini yaşatmayı amaç edinmiş.Dileyen müşterileri 3. Nesil kahve türlerini de tadabiliyor.

Ayrıca, Bozcaada'dan özel olarak getirdikleri tamamen doğal dondurmaları ise denemeye değer.

İki katlı, yüksek tavanlı geniş ve ferah yapısıyla aynı anda 65 kişiyi ağırlayabilen mekanda, alışılagelmişin dışında keyifle ve uzun süre vakit geçirilebilmek mümkün.devamını oku...
Adres: Bestekar Sokak 65 / A Tunalı - Ankara


Yine bölgede bir başka eğlenip bir şeyler yiyebileceğiniz mekânlardan bir başkası restoran mekânlardır. Sevgilinizle baş başa fıskiyelerin olduğu denizden farksız bir ortamda, mum ışığında bir akşam yemeği yemeniz ve Tunalı caddesinde tamamen sanat için sanat yapan canlı müzisyenlerle müzik zevkinizi de gidermeniz pek ala mümkün olmaktadır. İstediğiniz menü çeşidini bulabileceğiniz bu mekânda sizler de farklı bir anlayışla karşınızda olan bu yerde olmak için bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

Ayrıca Tunalı caddesinde bir baştan bir başa uzanıveren mekan çeşitlemelerinden birisi de kitap cafe olsun, kahve kafe olsun her çeşit kafelerdir. Gerek arkadaşlarınızla gerekse yalnız başınıza kitap okuyabileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz, kafanızı dinleyebileceğiniz kafelerle sizler de buluşabilirsiniz. Ayrıca gece hayatınızın da aktif olmasını istiyorsanız bar pub mekânlar da tam size göre... Özellikle Tunalı Hilmi caddesindeki gece kulüplerinde ritmik bir müzikle dans etmeniz ya da Ankara'ya özgü âlem ortamlarında oyun havası eşliğinde eğlenmeniz pek mümkündür. Bunun dışında arkadaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz Tunalı meyhane mekânları da hüznün, derdin, dertlinin uğrak noktalarından birisi olması bakımından önde gelen yerlerdendir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları