TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

TUNALI HİLMİ AÇIK HAVA KAHVALTI MEKANLARI

Ankara'ya gezmek için gelmeyi düşünüyorsanız ve ilk olarak gününüzü açık havada doğanın temiz havasında güzel bir kahvaltı yaparak açmayı istiyorsanız ancak bir rehbere ihtiyaç hissediyorsanız o halde bu yazıyı sonuna dek okumanız size çok yarar sağlayacaktır. Kuşkusuz bu yazıda anlatılan bilgilerle sizler de başşehir Ankara ilinin sosyal dokusunu anlayabilme imkânına erişebileceksiniz. Ankara denilince akla hemen Kızılay ve Tunalı gelir. Bu mekânların gelmesi de çok normaldir. Çünkü buralarda gelenlere yönelik olarak yapılmış birbirinden lüks ve birbirinden şaşaalı mekân dokuları gelenleri adeta büyülemek için farklı dünyadan gelmiş gibidirler. İşte bu açıdan Tunalı Hilmi açık hava kahvaltı mekânları da sözü edilen mekân dokularından öne çıkanlardandır. Öncelikle kahvaltı mekânlarından başlanarak diğer sosyal dokulara da kısaca değinilecektir. Tunalı Hilmi açık hava kahvaltı mekanları çok lüks ve çok gösterişli bir dokuyla gelenleri ağırlamaktadır.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı MekanlarıHer ne kadar günümüzde sıradanlığa boğulan işletmeler yaygın olsa da buralardaki mekânlar gerçekten de mekânlarının gerektirdiği tüm her şeyi düşünerek ortaya çıkmışlardır. Açık havada ister sevgilinizle ister bir asker arkadaşınızla isterseniz ailenizle kahvaltı yapmanız fevkalade mümkündür. Üstelik doğanın eşsiz yeşilliği ve kuşların huzur veren cıvıltısı da mekânı kaplayarak sizi arındırmaktadır.

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Şairin Yeri

Çankaya

devamını oku... Adres: Yakupabdal Mahallesi Elmadağ Kayak Merkezi Yolu No:1599 Çankaya - Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Yine bölgede bir başka eğlenip bir şeyler yiyebileceğiniz mekânlardan bir başkası restoran mekânlardır. Sevgilinizle baş başa fıskiyelerin olduğu denizden farksız bir ortamda, mum ışığında bir akşam yemeği yemeniz ve Tunalı caddesinde tamamen sanat için sanat yapan canlı müzisyenlerle müzik zevkinizi de gidermeniz pek ala mümkün olmaktadır. İstediğiniz menü çeşidini bulabileceğiniz bu mekânda sizler de farklı bir anlayışla karşınızda olan bu yerde olmak için bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

Ayrıca Tunalı caddesinde bir baştan bir başa uzanıveren mekan çeşitlemelerinden birisi de kitap cafe olsun, kahve kafe olsun her çeşit kafelerdir. Gerek arkadaşlarınızla gerekse yalnız başınıza kitap okuyabileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz, kafanızı dinleyebileceğiniz kafelerle sizler de buluşabilirsiniz. Ayrıca gece hayatınızın da aktif olmasını istiyorsanız bar pub mekânlar da tam size göre... Özellikle Tunalı Hilmi caddesindeki gece kulüplerinde ritmik bir müzikle dans etmeniz ya da Ankara'ya özgü âlem ortamlarında oyun havası eşliğinde eğlenmeniz pek mümkündür. Bunun dışında arkadaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz Tunalı meyhane mekânları da hüznün, derdin, dertlinin uğrak noktalarından birisi olması bakımından önde gelen yerlerdendir.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları