ETİMESGUT DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

ETİMESGUT DÖNERCİ

Döner en çok tüketilen milli fastfood yiyeceklerin başında yer almaktadır. Hal böyle olunca da neredeyse her ilçe, her semt ve hatta her mahallede birçok dönerci görmek mümkündür. Tabi her dönerci aynı lezzette döner yapabilmesi beklenemez. Bu sebeple de dönerin lezzet sırlarını bilmek damak tadınıza en uygun döneri yiyebilmenizi sağlayacaktır. Özellikle dönerin içerisinde kullanılan baharat çeşitleri her dönercinin kendi lezzeti olarak sunulduğu için çeşnili ve baharatlı dönerinizi istediğiniz gibi afiyetle yiyebilirsiniz.

Döner Çeşitleri Nelerdir?

Döner denildiği zaman hiç şüphesiz akıllara ilk olarak et döner gelmektedir. Zaten dönerin en lezzetli hali de kırmızı et olarak bilinen dana etinden özel olarak hazırlanan dönerdir. Ama artık günümüzde tavuk dönerde bir hayli tercih edilen dönerlerden biri olarak sofralarımızda yerini almıştır. Yani et ve tavuk dönerin haricinde başka çeşit etler ile de döner yapmak mümkündür. Ama bu döner çeşitleri daha çok yöresel oldukları için pek tercih edilen çeşitler olmamaktadır.

Yoğurtlu et ve tavuk döner, Dürüm et ve tavuk döner, Brioche et ve tavuk döner, Tombik et ve tavuk döner, Kilo ile et ve tavuk döner, Sandviç et ve tavuk döner, Pilav üstü et ve tavuk döner, Beyti et ve tavuk döner, Porsiyon et ve tavuk döner, İskender et ve tavuk döner. Tabi bu saydıklarımız en çok bilinen ve tercih edilen dönerlerdir. Bu listeyi daha da uzatmamız mümkündür.Etimesgut Dönerci

Döner günün her saatinde yenilebilecek bir yemektir. Özellikle Ankara gibi günün her saati bir hayli hareketli olan bir şehir için döner biraz daha fazla önem kazanmaktadır. Etimesgut'ta Ankara'nın metropol ilçelerinden biri olması sebebiyle birçok dönerci Etimesgut'ta müşterilerine hizmet vermektedir. Her çeşit döneri taze ve en lezzetli şekilde yiyebileceğiniz dönercilerden bazıları 7 gün 24 saat olarak hizmet verirken bazıları ise mesai saatleri ve sonrasında da akşam saatlerine kadar hizmet vermektedir. Böylece size en uygun zaman içerisinde döner siparişi verebilir veya dönerciye gidebilirsiniz.

Etimesgut bir hayli büyük bir yerleşim yeri olduğu için Etimesgut Dönerci sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Yani bu kadar büyük bir ilçede müşterilerine hizmet veren onlarca dönerciden aynı kalitede döner ve hizmet beklemek imkansızdır. Bu sebeple döneri yiyeceğiniz mekânı iyi seçmeniz oldukça önemlidir. Çünkü en başta dönerin yapıldığı et ve hazırlandığı mekânın temizliği ve hijyeni son derece büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Et imesgut'ta kaliteli, hijyenik ve nezih dönercileri tercih etmeniz hem sağlığınız için hem de damak tadınız için önemlidir. Bu arada Etimesgut Dönerci için bir tavsiye mekân istiyorsanız internet sitemizden Ankara Etimesgut'taki kaliteli ve nezih mekanları öğrenebilir ve inceleyebilirsiniz.