ÇOCUKLARINIZI MUTLU EDECEK ANKARA'DAKİ PARKLAR

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLARINIZI MUTLU EDECEK ANKARA'DAKİ PARKLAR

Her coğrafya kendi yapısına kendine dokusuna uygun olan imkânları oluşturuyor. Özellikle eğlence anlamında yetişkinlere hitap eden genellikle restoran gibi kafeterya gibi pek çok mekân bulunuyor. Fakat arada kaynayan her zaman çocuklar oluyor. Ancak bu konuda Ankara'da yaşayan çocuklar gerçekten çok şanslı. Adeta bir park kent haline dönüşmüş olan Ankara'nın her köşesinde birbirinden güzel farklı mekânlar bulunuyor.

Yeşil hasret diye nitelendirebileceğimiz İç Anadolu'nun tam merkezinde kıraç bir coğrafyada olan Ankara'nın parkları hem yeşile hem de suya fazlasıyla yer veriyor. Böylece Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar bulunuyor ve genellikle aileler özellikle hafta sonlarında çocuklarını alıp bu parklara gitmeyi tercih ediyor.

Ankara'daki çocuklara uygun olan parklar nerede bulunur ve bu parklarda neler yapılabilir birlikte göz atalım.

Göksu Parkı'nda Siz Dinlenin, Çocuklarınız Oynasın


Ankara'da yer alan en büyük parklardan bir tanesi Göksu Parkı. Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar arasında bulunuyor. 500 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan oldukça geniş park, içerisinde pek çok hizmeti de barındırıyor. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de çok farklı mekânlar yer alıyor. Birbirinden güzel ve kaliteli restoranların bulunduğu parkta aynı zamanda kafeteryalar ve dinlenmek için oldukça doğal olan mekânlar da yer alıyor.

Tasarım bakımından insanın içini açan Göksu Parkı özellikle bahar ve yaz günlerinde görülmeye değer. Sadece gündüzleri değil akşamları da güzel bir ambiyansın olduğu parkta serin ve nezih bir atmosferde eğlenebiliyorsunuz. Çocuklarınızın koşup eğlenebileceği çok geniş mekânlar bulunuyor. Özellikle parkın içerisindeki lunapark gerçekten modern ve çocukların her türlü ihtiyacını karşılıyor. Çocuklarınız orada saatlerce oynarken siz de bir köşede oturup çayınızı yudumlayabiliyorsunuz.

Eğer baba oğul balık tutmak istiyorsanız bu imkân da Göksu Parkı'nda yer alıyor. Oldukça geniş olan bir gölet parkın içinde bulunuyor. Göle ev sahipliği yapan Göksu Parkı'nda tam 9 farklı yüzer İskele bulunuyor. Böylece bütün aile balık tutarak eğlenip dinleyebiliyor. Ayrıca spordan hoşlanan yetişkin çocuklarınız için bir buçuk kilometre uzunluğunda bir yürüyüş parkuru da parkın içerisinde bulunuyor. Yeşil bakımından da son derece zengin olan park piknik alanları barbekü mekânlarına da sahip.

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ekolojik Bahçe

İncek

İncek'te bayan bir işletmecinin sahibi oldu Ekolojik Bahçe'de Tamamen ekolojik gıdalar ile; kahvaltı ve Yöresel yemek çeşitleri beğeninize sunulmakta.

Yemyeşil bir bahçede, aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz mekanda, çocuklarınız da çok eğlenecekler.devamını oku...
Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

Hacı Abdullah Lokantası'nın asırlık tarihi Ahilik Teşkilatı'nın devamıdır. Köklü kuruluşların geçmişi, ya babadan oğla geçer, ya da para ile şirketler tarafından satın alınarak el değiştirir.

Hacı Abdullah'ta ise iki kural da geçerli değildir. Hacı Abdullah'ın 1888 yılında başlayan serüveni Ustadan Çırağa devralınarak gelmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Karaköy Rıhtımı'nda Abdullah Efendi adıyla bir lokanta açılır. Lokantanın işletme ruhsatı bizzat Sultan II. Abdülhamit Han tarafından verilir.

Ülkeleri adına İstanbul'a ziyaret eden resmi ve özel heyetler, Abdullah Efendi'de ağırlanır.

1915 yılında ise Abdullah Efendi Lokantası, Karaköy Rıhtımı'ndan Beyoğlu'na taşınır. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rumeli Han'ın zemin katında hizmetlerine devam eder. Abdullah Efendi burada da Usta'dan Çırağa devredilmiştir.

1940 yılında ise Abdullah Efendi, Rumeli Han'da 25 yıl yerli yabancı çok sayıda ünlü misafirlerini ağırladıktan sonra yine Usta Çırak nöbet değişimiyle, eski adı Bursa Sokak ve Ahududu Sokak, yeni adıyla Sadri Alışık olan, Türk Sineması'nın kalbinin attığı sokağa taşınır ve Hacı Salih ismini alır.

Abdullah Efendi ve Hacı Salih adıyla kalitesinden hiç taviz vermeden Osmanlı-Türk Mutfağı'nın bütün özelliklerini taşıyan lokanta, 1958 yılında şimdiki bulunduğu yerine, Ağa Camii yanındaki Sakızağacı Caddesi'ne taşınır.

Lokantaya adını veren Hacı Salih, ilerleyen yaşını gözönünde bulundurarak, O'da 1888'den beri sürdürülen geleneğe uyar ve yetiştirdiği çıraklarına, yani hizmetin emekçilerine, ustalarına devreder.

Kalite ve hizmetin gurur veren onurunu, güzelliğini bugüne taşıyan Hacı Salih ismi, resmi prosedür gereği değişmek zorunda kalır. 1983 tılında bir tevafuk sonucu yine 1888'li yıllardaki ismine rücu eder ve Hacı Abdullah ismini alır.

Sultan II. Abdülhamit Han'ın resmi müsaadesi ile açılan lokantamızın o günden bu güne aynı tadı muhafaza ettiğini, 90 yıl önce yemek yiyen ve bugün de lokantamızı şereflendiren Osmanlı torunlarının, şeref defterimizdeki yazdıklarından öğrenmek mümkündür.

Hacı Abdullah'taki gelenek, günümüzde unutulmaya yüz tutan Ahilik Teşkilatı'nın bir vesikasıdır.

Hizmetlerimiz sınırsız, konuğumuz olursanız seviniriz. Geçmişin farklı atmosferinde buluşmak umuduyla.devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Tilma Boutique House

Çayyolu

Tilma Boutique House Cafe ev tadında lezzetlerin hakim olduğu börek,poğaça,kurabiye çeşitleri,turta,pasta,salatalar,mantı,köfte gibi çeşitlerin bulunduğu lezzetlerinde iddalı ,özel kutlamaların yapıldığı,aynı zamanda sabah kahvaltılarına da çeşitleri ile ev sahipliği yapan sıcacık bir mekan.

Tilma Cafe misafirlerinin çocukları içinde uygun bir mekan.Doğum günü partileri düzenleyebilir özel gün kutlamalarınızı yapabilirsiniz.Bunun için ayrı bir alanımız var.Ayrıca çocukların keyifle vakit geçirebilcekleri oyun alanları da mevcut .Top havuzu,trombolin,oyun alanı ve yaz döneminde bahçemizde hoşca vakit geçirebilirler.

Tilma Cafe nin 4 katlı alanında atölye çalışmalarıda yapılıyor.Her Salı Ahşap Atölyesi sabah 10:00/16:00 saatleri arasında yapılıyor.Bez bebek ve Amigurimi gibi faaliyetlerde mevcut.Etkinlik günleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri ağırlamak güleryüzlü ekibiz için bir keyifdir...devamını oku...
Adres: Alacaatlı Caddesi 3315. Sokak No: 10 Çayyolu-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Etli Otlu

Mustafa Kemal Mahallesi

Etli Otlu Türk mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini modernize edilmiş sunumları ile misafirlerine sunmaktadır. Yemeklerinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen ürünleri kullanarak elinden geldiğince sağlıklı yemekler ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Sıcacık yemekler toprak güveçlerde taş fırında uzun uzun pişirilerek sofralarınıza gelmektedir. Et yemeklerinden, sebze yemeklerine, köfteli yemeklerden tavuk yemeklerine kadar geniş bir mutfağa sahiptir. Zaten Etli Otlu adını da buradan almıştır. Sıcak yemeklerin yanı sıra mis gibi fırın lezzetleri de bulunmaktadır. Çeşit çeşit pideler, lahmacunlar uzman ustaların ellerinde taş fırında pişerek misafirlere servis edilmektedir. Pideler harici Urfa ve Antep yöresine ait birbirinden güzel kebap çeşitleri de mevcuttur. Urfalı ustaların zırhlayarak hazırladıkları kebaplar denemeye değer. Hafta sonu kahvatılarında ise birbirinden kaliteli ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları nezih bir ortamda misafirlerine sunmaktadır. Kısacası Etli Otlu'nun başlıca amacı müşterilerine sağlıklı ve lezzetli lezzetler sunabilmektir.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde No:8 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Ankara Yelken Restaurant Bilkent

Bilkent

Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankaradevamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Küme Evleri No: 142 (Çamlık Sitesi) Bilkent / Ankara​

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

Doğanın büyüsünü yeşilin tüm güzelliğiyle buluşturup hayalinizdeki kır düğününü Paşa Restaurant& Kır bahçesinde gelin beraber gerçekleştirelim. Bize ilk geldiğiniz günden itibaren hayalinizdeki organizasyonu gerçekleştirene kadar her anını beraber planlıyacağımız kusursuz bir düğün için alanında uzman ekibimizle dilediğiniz heran sizinleyiz.

Özenle hazırlanmış menüleri ile modern kır düğünü anlayışını bütçenize uygun bir şekilde sunabilmek için kaliteyi bozmadan sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Ayrıca kır bahçemizde doğum günü partisinden kahvaltıya, piknikten akşam yemeğine tüm özel gün ve organizasyonlarınızda az yada kalabalık bir grupla dilediğiniz gibi hoşca vakit geçirebilmeniz için Paşa Restaurant ailesi olarak sizlerleyiz.

Zengin menülerimiz ve uzman ekibimiz ile dolu dolu bir lezzet şölenine sizleride bekleriz. 400 kişilik kapalı alanı ve 1200 kişilik kır bahçesi ile eşsiz organizasyonlara imza atmayı hedefleyen Paşa Restaurant & Kır Düğünü masalsı başlangıçlar için en doğru seçim...devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

Düğün, nişan, kına gecesi, mezuniyet baloları ve doğum günleri gibi tüm özel davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirmek için buradayız. Siz hayal edin biz size hayallerinizi yaşatalım...

Validebağ Kına Evi, balo, kına, nişan, sünnet mezuniyet balosu, doğum günü partisi ve özel kutlamalar gibi etkinlikler için en doğru adrestir. Sunduğumuz kusursuz hizmet, bahçe içi merkezi konum, geniş otopark seçenekleri ile unutulmaz organizasyonların en ideal mekânıdır.

Deneyimli mutfak ekibi, özel menüleri ile organizasyonları aynı zamanda ziyafet şölenine çevirmektedir. Profesyonel organizasyon planlaması ordövrden pastaya, müzikten dekorasyona kadar tüm ayrıntıları kapsamaktadır.

Sonuç; siz düş kurun, biz düşünüzü ömür boyu sürecek anılara çevirelim.
devamını oku...
Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Waffle In Love

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Harikalar Diyarına Mutlaka Uğrayın


Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan Harikalar Diyarı isminden de anlaşılacağı gibi gerçekten harika bir mekân. Neredeyse bir buçuk milyon metrekareye yakın olan alanıyla birlikte sadece ülkemizin değil Avrupa'nın en büyük parkı olma özelliğini taşıyor. Son derece geniş olan Harikalar Diyarı için özel bir gün ayırmanızı tavsiye ediyoruz. 2004 yılından beri faaliyette bulunan Harikalar Diyarı Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar arasında belki de ilk sırada yer alıyor.

Park özellikle küçük çocuğu olanlar için vazgeçilmez bir mekân haline dönüşüyor. Rengârenk bir dünyanın yer aldığı Harikalar Diyar'ında çizgi film kahramanları, masal karakterleri arzı endam ediyor. Çeşitli biblolar, heykeller, masallarda geçen mekânlar Harikalar Diyar'ının başköşesinde yer alıyor. Sadece çocuğunuza okuduğunuz masallardaki mekânları ve kahramanları dahi gezseniz çocuklarınızın eğlenmesi için yeterli oluyor.

Ancak Harikalar Diyar'ının imkânları sadece bunlarla sınırlı değil. Özellikle hareketli olan çocukların ihtiyacını karşılayabilecek pek çok sportif alternatife de yer veriyor. Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar içerisinde yer alan Harikalar Diyarında futbol, basketbol, tenis, golf sahası gibi sportif alanlar bulunuyor. Hatta gokart alanı da bulunan Harikalar Diyarında özel bir kaykay pisti de yer alıyor.

Yani çocuklarınız ekstrem sporları yaparken sizle oturup dinlenebiliyorsunuz ve temiz havanın tadını çıkartıyorsunuz. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı konserlerin verildiği 5000 kişilik Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu da Harikalar Diyar'ının içerisinde bulunuyor. Yeşil bakımından da oldukça bonkör olan mekânda yaz kış farklı etkinliklere şahit olabiliyorsunuz.

Bir Ankara Klasiği, Kuğulu Park


Şehrin merkezinde bulunan Kuğulu Park Kavaklıdere Mahallesi'nde yer alıyor. Meşhur Tunalı Hilmi Caddesi'nde kalabalıkların arasında bir anda yemyeşil bir atmosfere ulaşabiliyorsunuz. Eğer şehrin gürültüsünden kurtulup çocuklarınızla kafanızı dinlemek istiyorsanız Kuğulu Park son derece ideal. Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar arasında merkezi konumuyla ve içerisinde barındırdığı birbirinden güzel konularla dikkat çekiyor.

Yeni ve modern parklarda olduğu gibi Kuğulu parkın içerisinde çok fazla alternatif yer almıyor. Ancak rahatlıkla yürüyüş yapabiliyor, kuğuları seyredebiliyorsunuz. Zaten çocuklar için Ankara gibi bir metropolde yeşili görmek özellikle birbirinden güzel kuğuları seyretmek doyumsuz bir keyif oluyor.

Piknik Yapmak İsteyenler Mavi Göl'e Buyursun


İsmin size çağrıştırdığı her türlü güzelliği gerçekten sunabilen Mavi Göl Ankara'ya sadece 12 kilometre uzaklıkta. Beton bloklardan gökdelenlerden bunalıp hafta sonunda çocuklarınızla birlikte yeşillikler arasında piknik yapmak istiyorsanız Mavi Gölü tercih edin. İki yüz bin metrekarenin üstündeki büyük alanı ile beraber dikkat çeken Mavi Göl belediye tarafından elden geçirilerek güzel bir piknik alanına dönüştürülmüş. Zaten doğal dokusu içerisinde bulunan ağaç türleri ve bitki örtüsü ile beraber son derece natürel bir alan.

Özellikle piknik yapmak isteyenler doğa yürüyüşünden hoşlananlar için en ideal mekânlardan birisi. Mavi Göl Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar içerisinde çocuğunuzun doğal dokuda eğlenebileceği güzel bir mekân.

Mogan Gölü'nde Çocuklarınız Doyasıya Koşup Eğlensin


Ankara'nın en güzel köşelerinden biri olan Mogan Gölü oldukça geniş bir alanda kurulmuş ve pek çok tesise de ev sahipliği yapıyor. İçerisinde birçok piknik alanına bulunduran Mogan Gölü Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar arasında kesinlikle ön sıralarda bulunmalı. Parkın içerisindeki asma köprü ile oluşturulan Marina Adası görülmeye değer. Çocukların koşabileceği, eğlenebileceği sınırsızca özgürlüklerini yaşayabileceği bir belde oluyor.

Zaten Mogan Gölü'nün içerisinde çocukların vakit geçirmesi için çok güzel oyun alanları da dizayn edilmiş. Dekoratif açıdan da oldukça güzel görünen bu oyun alanları aynı zamanda son derece de modern. İstasyonlu koşu pistleri adrenalin arayan ve hareketli olan çocuklar için birebir. Burada çocuklarınız gün boyu oynayabilir deşarj olup eve gidip rahatça uyuyabilir. Merak etmeyin.

Sportif alternatifler içerisinde 3 farklı tenis kortunun bulunduğu Mogan Gölü'nde 2 mini futbol sahası basketbol sahaları da yer alıyor. Ayrıca özürlü çocukların için de farklı bir oyun alanına yer verilmiş. Kaykay pisti ve bisiklet kulübü de Mogan Gölü'nün çocuklarınıza sunabileceği güzellikler arasında bulunuyor.

Gençlik Parkı'nda Güzel Bir Gün Geçirin


İçerisinde pek çok tesisin bulunduğu Gençlik Parkı sadece çocuklarınız için değil sizin için de son derece iddialı bir mekân. Altındağ ilçesinde bulunan gençlik Parkı'ndaki lunapark da çocuklarınızın eğlenebileceği güzel mekânlar arasında yer alıyor.

Çocukların oyun oynayabileceği yürüyüş yapıp koşabileceği pek çok alana ev sahipliği yapan Gençlik Parkı restoran ve kafeteryaları ile de dikkat çekiyor. Oldukça lezzetli yiyeceklerin bulunduğu bu mekânda çocuklara özel menüler de hazırlanıyor. Gençlik parkı bu yönüyle Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar arasında yer alıyor.

Çansera Parkı'nda Çocuklarınızı Tabiatla Buluşturun


Hani hep diyoruz ya Ankara yeşile hasret diye doğrudur. Fakat Çansera Park'ına gittiğinizde bunun tam tersi bir durumla karşılaşıyorsunuz. Oldukça farklı bir yeşil dokunun bulunduğu Çansera Parkı'nda çocuklarınız tabiatla iç içe bir gün geçirebiliyor. Rengârenk bir görünüme sahip olan Çansera Parkı özellikle Bahar ve yaz aylarında çocukların uğrak yeri olabilir.

Parkın içerisindeki bütün işletmelerde de natürel doku sürdürülüyor. Ahşabın ağırlık verildiği birçok restoran ve kafeterya yer alıyor. Doğal bir ortamda çocuklarınızla beraber güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar içerisinde Çansera Parkı görünümüyle ve doğal dokusuyla mutlaka öncelikli olmalı.

Altınparktaki Etkinlikleri Kaçırmayın


Ankara başkent olması sebebiyle sürekli olarak birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Etkinliklerin gözde mekânı olan Altınpark doğal dokusuyla içerisindeki gölet ile de dikkat çekiyor. Bu bakımdan çocuklara özel etkinliklerin yapılabildiği stantların ve fuarların düzenlendiği Altınpark'taki etkinlikleri iyi takip etmelisiniz. Böylece çocuklarınızla birlikte sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilirsiniz.

Doğal görünümü ile de sizi büyüleyecek olan Altınpark yürüyüş yapmak ve koşu için son derece ideal bir mekân. Çocuklar için de alternatif alanların bulunduğu Altınpark'ta güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Ankara'da çocuklarla gidilebilecek en iyi parklar oldukça fazla. Her birisinin farklı özelliği bulunuyor. Birçoğunda çocukların oynayabileceği farklı alanlar üretilmiş sportif aktivitelere yer veriliyor. Özellikle yürüyüş ve koşu için neredeyse hepsinde doğal doku muhafaza edilmiş. Ankara'da yaşayan çocuklar bu bakımdan çok şanslı. Aileleriyle birlikte gidip eğlenebilecekleri ve güzel bir gün geçirebilecekleri park alternatifleri geniş tutuluyor.