EN LEZZETLİ ŞİŞ KEBAP PİŞİRME TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

EN LEZZETLİ ŞİŞ KEBAP PİŞİRME TEKNİKLERİ

Şiş kebaplar misafirleriniz ve aileniz için tercih edilebilecek Türk mutfağının en lezzetli yemeklerden biridir. Şiş kebabın, kırmızı et, deniz ürünleri ve sebzelerle uyumlu olarak farklı kombinasyonları kullanmanıza izin vermesi çeşitliliğinin de kaynağını oluşturur. Şişler önceden hazırlanabildiği ve bu şekilde bekleyebildiği için her an pişirmeye hazır vaziyette olur, böylece misafirleriniz kalabalık bir grup bile olsa hepsiyle rahatça ilgilenirken, bir yandan da hem gözlerini hem de midelerini doyuran bir ziyafet sunmanıza imkan tanır. Aynı zamanda kendi hayal gücünüzü de kullanarak yeni tarifler bile yaratmanız mümkündür.Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara


ŞİŞ KEBAP PİŞİRMENİN PÜF NOKTALARI ve TAVSİYELER

Tadabileceğiniz en iyi şiş kebap tariflerini bulabileceğiniz Ankara restoranları, sizler için evde de uygulayabileceğiniz bazı püf noktalarını paylaşmak istiyor. Elbette evinizde ki imkanlarla bir tahta şişe geçirebileceğiniz sebzeler ve et ile en pratik şekilde şiş kebabınızı hazırlayabilirsiniz, ancak her konuda olduğu gibi burada da bazı bilgileri öğrenmenizde ve uygulamanızda fayda olacaktır.

- Tahta şişler ucuz ve kolay kullanımlı olabilir ancak kullanmadan önce 30 dakika suyun içinde bekletmeniz, pişerken tahtaların alev almasını veya tutuşmasını önleyecektir. Ankara restoranlarının tavsiyesi, eğer sık olarak şiş kebap hazırlıyorsanız, piyasada bulabileceğiniz paslanmaz çelikten yapılmış ve tekrar tekrar kullanabileceğiniz şişlerden temin etmeniz yönündedir.

- Etlerinizi ve deniz ürünlerinizi, şişe geçirip, marine etmeden önce şöyle bir sudan geçirmeyi ve serbestçe süzülmeye bırakmayı ihmal etmeyin.

- Terbiye için beklettiğiniz etlerinizi mutlaka dolapta saklayın.

- Kuşbaşı kesmek istediğiniz etler için en uygun ebat 2 veya 4 cm' lik küp halidir.

- Yağlı etler yüksek ateşte, az yağlı veya yağsız etler, kısık ateşte uzun sürede pişirilmelidir.

- Deniz ürünleri kullanırken seçtiğiniz balıkların etinin sıkı ve dolgun olmasına özen gösterin.

- Biber, havuç ve patates gibi sebzelerin iyice pişmesini isterseniz, önceden haşlayabilir daha sonra şişe geçirerek pişirebilirsiniz

- Marine edeceğiniz etlerin, derin ve geniş bir kap içerisinde olmasına ve etlerin üzerinin tamamen sos ile kapanmasına dikkat edin. Bu şekilde ağzını kapatıp buzdolabında saklarken de kabın içerisinde mümkün olduğunca hava kalmamasına özen gösterin.
- Etlerinizi marine etmenize gerek kalmadan da sadece otlar ve baharatlar ile de terbiye edebileceğinizi ve oldukça lezzetli olabileceklerini unutmayın. Eğer marine edecekseniz de etleri pişirmeden en az 30 dakika önce beklemeye bırakın.

- Bir mangalınız olmasa bile elektrikli ızgaralar kullanarak da oldukça lezzetli şişler pişirebilirsiniz.

- Etler ile birlikte bol miktarda sebze de kullanmayı tercih ederek çok daha lezzetli tarifler yaratabilirsiniz.

- Pişirmeye başlamadan önce yağ spreyi ile üzerlerine çok az bir miktar yağ eklerseniz mangal üzerinde ve çevirirken birbirlerine yapışmasını da engellemiş olursunuz.