ANKARADA ROMANTİK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA ROMANTİK MEKANLAR

İş hayatının verdiği monotonluktan kurtulmak, özel bir günü kutlamak ya da sizin için normal bir günü anlamlandırmak istiyorsanız sevdiğinizle gideceğiniz ilk yer romantik mekânlar olacaktır haliyle. Eşinizle, sevgilinizle, nişanlınız ya da sözlünüzle gidebileceğiniz mekânlar ararsınız böyle günlerde. Özellikle de Ankara şehrinde yaşıyorsanız seçenekler epeyce sıralanacaktır diye düşünüyorum. Öneride bulunun sevdiğimi nereye götüreceğim dediğinizi duyar gibiyim. Ankara romantik mekanlar adına bir çok mekana kucak açmış bir şehir konumunda bulunmaktadır.
Büyük bir şehir olması yönüyle bu açıdan çok fazla avantaja sahiptir. Büyük oluşu ve gelişmiş olması sebebiyle de oldukça fazla restoran, cafe tarzı mekân bulunmaktadır. Gidilecek yerler birazda özel güne ya da günün anlam ve önemine göre değişmektedir. Sonuçta nereye gidilirse gidilsin güzel bir konseptle ya da amaca uygun düzenleme ile istenilen özellikte bir mekâna dönüştürülebilmektedir. O halde diyelim ki sevgilinize evlenme teklifi edeceksiniz ve seçmek istediğiniz mekân sakin çok fazla gürültüsü olmayan keman eşliğinde müzik yapan bir mekân olabilir. Ya da alkollü ve müzikli bir mekân tercih etmek istiyorsanız bir bar pub tarzı bir mekânda sizi mutlu edecektir.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Vicolo İtaliano

Çayyolu

devamını oku... Adres: Profesör Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:9 G/2 Çayyolu-Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Pizza Sapore

Çiğdem Mahallesi

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1551. Cadde 3/15 Çankaya - Ankara


Tüm bu modernlikten biraz uzaklaşmak ve daha eskilerin kokusunu taşıyan bir mekânda olmak istiyoruz diyorsanız meyhane cevabı doğru olacaktır. Meyhanede geçireceğiniz bir gece ile eskileri yâd ederek ortamdan mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Söz konusu şehir Ankara olduğunda seçenekler bitmek tükenmek bilmiyor elbette. Eşsiz büyüklüğü ve görkemi karşısında Ankara'ya yukarıdan bakmak bile oldukça romantik olacaktır. Mekânlar her şey bir yana Ankara başlı başına kendisi olarak romantik bir şehirdir zaten. Üzerine birde lüks güzel ve şık mekan seçenekleri eklenince sevdiklerinizle tadına doyulmaz bir eğlence ve romantizm sizleri bekliyor olsa gerek.

Romantiklik denildiği zaman yalnızların genç âşıkların buluşup gidebileceği mekânlar gelmesin aklınıza. Esas ikinci baharını yaşayanlardadır romantizm. Onlar için Ankara'da güzel bir parkta oturup çay içmektir belki de romantizm. Ya da bir meyhanede eski şarkılara eşlik etmek, kadeh tokuşturup geçmişi yâd etmek...

Kısacası Ankara da romantizm her yaşa her cinse hitap etmektedir. O açıdan böyle bir şehirde yaşama gibi şansınız varsa sonuna kadar değerlendirmelisiniz. Tabi tadını çıkarabilenlere...