ANKARADA ROMANTİK MEKANLAR

blog yazısı ekle !

ANKARADA ROMANTİK MEKANLAR

İş hayatının verdiği monotonluktan kurtulmak, özel bir günü kutlamak ya da sizin için normal bir günü anlamlandırmak istiyorsanız sevdiğinizle gideceğiniz ilk yer romantik mekânlar olacaktır haliyle. Eşinizle, sevgilinizle, nişanlınız ya da sözlünüzle gidebileceğiniz mekânlar ararsınız böyle günlerde. Özellikle de Ankara şehrinde yaşıyorsanız seçenekler epeyce sıralanacaktır diye düşünüyorum. Öneride bulunun sevdiğimi nereye götüreceğim dediğinizi duyar gibiyim. Ankara romantik mekanlar adına bir çok mekana kucak açmış bir şehir konumunda bulunmaktadır.
Büyük bir şehir olması yönüyle bu açıdan çok fazla avantaja sahiptir. Büyük oluşu ve gelişmiş olması sebebiyle de oldukça fazla restoran, cafe tarzı mekân bulunmaktadır. Gidilecek yerler birazda özel güne ya da günün anlam ve önemine göre değişmektedir. Sonuçta nereye gidilirse gidilsin güzel bir konseptle ya da amaca uygun düzenleme ile istenilen özellikte bir mekâna dönüştürülebilmektedir. O halde diyelim ki sevgilinize evlenme teklifi edeceksiniz ve seçmek istediğiniz mekân sakin çok fazla gürültüsü olmayan keman eşliğinde müzik yapan bir mekân olabilir. Ya da alkollü ve müzikli bir mekân tercih etmek istiyorsanız bir bar pub tarzı bir mekânda sizi mutlu edecektir.

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Kraz Cafe

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2818. Sokak No:9 G-2 Çayyolu - Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara


Tüm bu modernlikten biraz uzaklaşmak ve daha eskilerin kokusunu taşıyan bir mekânda olmak istiyoruz diyorsanız meyhane cevabı doğru olacaktır. Meyhanede geçireceğiniz bir gece ile eskileri yâd ederek ortamdan mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Söz konusu şehir Ankara olduğunda seçenekler bitmek tükenmek bilmiyor elbette. Eşsiz büyüklüğü ve görkemi karşısında Ankara'ya yukarıdan bakmak bile oldukça romantik olacaktır. Mekânlar her şey bir yana Ankara başlı başına kendisi olarak romantik bir şehirdir zaten. Üzerine birde lüks güzel ve şık mekan seçenekleri eklenince sevdiklerinizle tadına doyulmaz bir eğlence ve romantizm sizleri bekliyor olsa gerek.

Romantiklik denildiği zaman yalnızların genç âşıkların buluşup gidebileceği mekânlar gelmesin aklınıza. Esas ikinci baharını yaşayanlardadır romantizm. Onlar için Ankara'da güzel bir parkta oturup çay içmektir belki de romantizm. Ya da bir meyhanede eski şarkılara eşlik etmek, kadeh tokuşturup geçmişi yâd etmek...

Kısacası Ankara da romantizm her yaşa her cinse hitap etmektedir. O açıdan böyle bir şehirde yaşama gibi şansınız varsa sonuna kadar değerlendirmelisiniz. Tabi tadını çıkarabilenlere...