Ankara, Çayyolu Restoranlar Cafe Açık Hava

Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe İftar Yemeği Açık Hava

ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ YENEBİLECEK YERLER

Ankara, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir huzura kavuştu. Öyle ki nereye giderseniz gidin, hangi mekâna girseniz girin bu manevi atmosferi hissedebilmek mümkündür. Ramazan ayı dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz oruç ve iftarlardır. Çünkü birlik ve beraberliğin zirve yaptığı iftar anları, herkesin gelmesini dört gözle beklediği andır. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, birlik ve beraberlik için oldukça önemlidir. ...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Çayyolu - Cafe - İftar Yemeği, Açık Hava

Standard Çayyolu - Cafe - İftar Yemeği, Açık Hava

Yakın Semtler Bilkent, Beysukent , Konutkent , Mesa Koru , Ümitköy , Eskişehir Yolu, İncek, Beytepe, Yaşamkent

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe İftar Yemeği Açık Hava

ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ YENEBİLECEK YERLER

Ankara, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir huzura kavuştu. Öyle ki nereye giderseniz gidin, hangi mekâna girseniz girin bu manevi atmosferi hissedebilmek mümkündür. Ramazan ayı dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz oruç ve iftarlardır. Çünkü birlik ve beraberliğin zirve yaptığı iftar anları, herkesin gelmesini dört gözle beklediği andır. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, birlik ve beraberlik için oldukça önemlidir. Çünkü bu mekânlar öncelikle Ramazan ayına uygun, temiz, hijyenik, sağlıklı ve nezih mekânlar olmalıdır. Kısacası her mekân iftar yemeği yemeye uygun yerler olmayabilir. Bu sebeple iftardan bir süre önce mekân hakkında bir araştırma yapmak ve yer sıkıntısı da yaşamamak için rezervasyon yaptırmak gerekir.

Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik olur. En önemlisi bu ayda hayatımıza oruç ibadeti girer. Tabi oruç ile birlikte birçok etkinlik te bu ay ile birlikte hayatımıza girer. 11 ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte oruçlar tutulur ve birlikte iftar yapılır. Zaten Ramazan ayının ve orucun en önemli özelliğinden biri de paylaşmak ve birlikte olabilmektir. Bu sebeple iftarların, bencillikten sıyrılarak birlikteliğe zemin hazırlayan bir yapısı vardır. Aile içerisinde, akrabalar, arkadaşlar, dostlar, komşular ve hatta birbirini hiç tanımayanlar ile iftar sofralarına birlikte oturulur ve birlikte iftar yapılır. İşte bu sadece Ramazan ayı ile birlikte Müslümanların sahip olduğu bir özelliktir. Bu sene de Ramazan ayının sıcak havalara denk gelmesi ile birlikte iftar yapmak için evler pek te uygun seçimler olmayabiliyor. Çünkü sıcak ve bunaltıcı hava, basık ortamlar sebebi ile yemeğini bitiren bir an önce çıkıp gitmek için uğraşacaktır. Yani iftar amacına ulaşamayacak ve birlik, beraberlik olmayacaktır. Artık eskisi gibi evlere tıkışarak iftar yapmaya gerek duyulmamaktadır. Çünkü Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte Ankara'da birçok mekân, bu aya özel bir hazırlık yapar ve daha çok kişinin aynı anda iftar yapabilmesine olanak sağlar. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerlere her geçen gün yenileri eklenmekte ve daha çok seçenek Ankaralılara sunulmaktadır.

Ankara, her geçen gün daha da büyüyen bir şehirdir. Hem nüfus olarak, hem de mekânlar olarak büyümektedir. Yani Ankara'da her geçen gün artan nüfusa yetebilmek ve sorunsuz hizmeti verebilmek oldukça önemlidir. Bu sebeple Ankara mekânları sürekli olarak çalışmakta ve yeni mekânları Ankaralıların hizmetine sunmaktadır. Ramazan ayına özel olarak hazırlanan Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, iftar saatine çok kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Yani her ne kadar iftar mekânlarının sayıları artırılsa da, imkânlar seferber edilse de yine de iftar saatine kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Bu sebeple canınızın istediği yemeği yiyebileceğiniz iftar mekânlarını belirleyerek bu mekânlardan birine önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. İftar saatine yaklaşırken herkeste açlık seviyesi artmakta ve akşam iftarda yiyeceği lezzetli yemekleri kimse hayal etmeden duramaz. İşte sizin için Ankara'da bu Ramazan ayında da hizmet verece kolan bazı iftar mekânları şu şekildedir.

 • İftar sofralarının olmazsa olmazı et yemekleridir. Bu sebeple canınız et yemek istiyorsa o zaman tercihiniz et ve kebap salonları olabilir.
 • Daha hafif yemekler olsun ama yine de menüde et olsun diyorsanız o zaman tavuk restoranlarını tercih edebilirsiniz.
 • Her mevsim en hafif akşam yemeği tartışmasız balıktır. Bu sebeple Ramazan ayında da iftar için en ideal tercih balık restoranları olacaktır.
 • Daha farklı bir menü olsun istiyorsanız lahmacun ve pide salonlarını da tercih edebilirsiniz.
 • Çorba ile iftar yapmak yeterli olacak derseniz o zaman da Ankara'nın en meşhur çorbacıları iftarda da sizlere hizmet verecektir.
 • İsterseniz daha kapsamlı restoranlar seçerek tüm bu yemekleri bir menü içerisinde bulabilir ve misafirlerinizle ya da ailenizle birlikte daha zengin ve gösterişli bir masada iftar yapabilirsiniz.
 • Fastfood, son zamanlarda iftar için en çok tercih edilen menülerden olmaktadır. Bu menülere döner, pizza, hamburger ve daha birçok fastfood olarak adlandırdığımız yiyecekleri katabilmek mümkündür.
 • Tabi İskender ve yaprak döner olmadan bir iftar geçirmek büyük bir hata olacaktır. Bu sebeple İskender ve yaprak döner salonları iftar için daha kapsamlı hazırlıklar yaparak herkese kapılarını sonuna kadar açmıştır.

Tabi bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Önemli olan sizin, aileniz ya da misafirleriniz için nasıl bir iftar menüsü tercih edeceğidir. Menüye karar verdiyseniz o zaman yapmanız gereken Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler nerelerdir? Bu sorunun cevabını bulmaktır. Çünkü her mekân yemek yemeğe uygun olmayabiliyor ayrıca Ramazan ayında da artan yoğunluk, mekânların birçok konuda taviz vermesine sebep oluyor. Bu konuların başında da temizlik ve hijyen gelebiliyor. Bu sebeple tercih edeceğiniz mekan kesinlikle bilindik, kaliteli, nezih mekan olmasının yanı sıra birde temizlik, hijyen ve kaliteden de asla ödün vermemelidir.

Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler bir hayli fazladır. Ayrıca az önce de belirttiğimiz gibi Ramazan ayına özel olarak ta her Ramazan ayında olduğu gibi bu sene de yeni iftar mekânları Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir. İftar için en çok tercih edilen yerleri yukarıda sizin için sıraladık. Peki, ama iftar menü fiyatları ne kadardan başlıyor? Çünkü herkes sevdikleri ile ailesi ile ya da arkadaşları ile güzel vakit geçirmek ister ve bir şeyler paylaşmak ister. Tabi burada sınırları ne yazık ki bütçemiz belirlemektedir. Herkes bütçesine en uygun iftar yemeği yiyebileceği mekânları tercih etmektedir. Biz de sizin için bu sene iftar menü fiyatları ne kadar olduğunu bir araştırdık ve fiyatlar şu şekildedir.

 • Sade bir iftar menüsü istiyorsanız o zaman ortalama 21,90 TL'den başlayan iftar menüleri sizlere sunulacaktır.
 • Eğer et, tavuk, köfte ya da ızgaranın ana yemek olduğu ve yanında da tatlının olduğu bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman ödemeniz gereken ortalama tutar 45,90 TL.
 • Kebap, saç tava, kaburga dolması gibi yemekleri tercih ederseniz o zaman da fiyatlar 45 ila 60 TL aralığında değişmektedir.
 • Ana yemekte et, sıcak sulu yemekler ve yanında da tatlısından dondurmasına kadar olan daha geniş kapsamlı bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman da ödemeniz gereken ücret yaklaşık olarak 75 ila 85 TL aralığında değişmektedir.
Daha bu listeyi uzatmak mümkündür. En pahalı iftar menüsü 100 TL, en düşük iftar menüsü ise 19,90 TL gibi fiyatlar ile satın alınabiliyor. Bu Ramazan ayında da misafirlerinizi davet edebilir ve orucun bereket ve feyzinden daha çok istifade edebilirsiniz. Eğer misafir davet edecekseniz o zaman bu fiyatlar kişi sayısına göre daha makul fiyatlara inecektir. Böylece istediğiniz iftar menülerini misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Ayrıca Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerleri araştırırken iftar kampanyalarını da araştırmayı unutmayın. Çünkü iftar mekânlarında belirli günlere özel menülerde çok cazip imkânlar sunulabilmektedir. Böylece bu lezzetli yemekleri çok daha uygun fiyatlara yiyebilmek mümkün olabilir.ANKARA AÇIK HAVA MEKÂNLARI


Açık hava olarak tabir edilen yerler genellikle doğa ile iç içe olduğumuz, kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda yıldızları, ayı, güneşi, bulutları kolayca görebildiğimiz, bina ve yapıların dışındaki yerler olarak tanımlayabiliriz. Ankara açık hava mekânları da çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu mekânlar sayesinde yeni hizmet kolları oluşmuş ve Ankara halkı için de yeni aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenmek isteyenlerin ilk adresi; Ankara açık hava mekânları. Özellikle büyük şehirlerde büyük beton bloklar ve asfalt gibi yapılardan dolayı üzerinde gezebileceğimiz toprak alan ve temiz havayı şöyle içimize çekeceğimiz yerler giderek azalmaktadır. Buna bağlı olarak doğaya duyulan özlem de giderek artmaktadır.

Ankara da her geçen gün geliştirilen projeler sayesinde yani Ankara açık hava mekânları, insanların doğa ile iç içe olabileceği yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yerler sadece Ankara için değil diğer büyük ve kalabalık şehirler içinde yeni bir trend başlatmaktadır. Ankara açık hava mekânları diye bahsettiğimiz yerler çok sayıda ve sunduğu hizmetlere göre farklılaşmaktadır. Bunlar;

 • Ankara açık hava sineması: Ankara da nostalji rüzgarları esiyor. İleri yaş grubundaki insanların özlem duyduğu, yeni neslin yeni bir aktivite olarak gördüğü Ankara açık hava sineması Ankaralılar ile buluşuyor. Sinema sayesinde çeşitli renkler tek bir sanat dalında birleşmektedir. Bundan dolayı da tüm dünya da bilindiği üzere yedinci sanat dalı olan sinema ile daha önce izlemediğiniz filmleri, kaçırdığınız ve tekrar izlemek istediğiniz filmleri burada bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Ankara açık hava sineması ile akşamlar çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Böylece sinema kültürünün gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.
 • Ankara açık hava tiyatrosu: tiyatro severleri böyle alalım. Ankara açık hava tiyatrosu ile çok özel oyunlar sahnelenmektedir. Ankara açık hava tiyatrosunun en önemli özelliği akustik konusunda çok iyi olmasıdır. Böylece ses, her yerden eşit olarak duyulabilmektedir. Otopark sayesinde aracınızı güvenli ve kolay bir şekilde park edebilirsiniz. Mekânın otoparkından başka yakındaki otoparktan da yararlanabilirsiniz. Mekânlarda kadın ve erkek olmak üzere tuvaletler bulunmaktadır. Ayrıca gösteri sonrasında mekândan çıkarken karşınıza çıkan seyyar arabalar acıktığınızı hatırlayacaksınız. Bu sokak lezzetleri çok lezzetli ve eşsizdir.
 • Ankara açık hava konser alanları: Ankara'da yaz ve kış ayları oldukça hareketli geçmektedir. İnsanlar eğlenmek için sadece yaz aylarını beklemiyor. Çünkü konser artık yılbaşı gibi özel günlerde de Ankara açık hava konser alanlarında yapılmaktadır. Böylece bütün yılın yorgunluğu yılbaşı eğlencesi ile atılmaktadır. Ayrıca sıcakta evde oturmaktan bunalan Ankaralılar kendilerini yaz aylarında müziğin ritmine bırakıyor. Gerek ülkemizden sanatçılar gerekse dünyaca ünlü sanatçılar Ankara açık hava konser alanlarına konuk olmaktadır. Konser süresince Ankaralıları eğlenceli şarkıları ile eğlendirmektedir. Şarkı söylemek, dans etmek bu mekânlarda görmeye alışık olduğumuz görüntülerdendir. Sevdiğiniz sanatçıyı canlı sesi ile dinlemek istiyorsanız sizleri bu adrese davet ediyoruz.
 • Ankara açık hava restoranları: restoran denildiğinde genellikle kapalı yerler akla gelmektedir. Ancak Ankara'da restoran için farklı fikirler geliştirilmiştir. Yani Ankara açık hava restoranları, iyi bir yemek için seçilebilecek ideal mekânlardandır. Oldukça kalabalık kişi sayısına aynı anda hizmet verilmektedir. Dolayısı ile açık hava olmasının avantajı burada hissedilmektedir. Ayrıca açık havanın etkisi ile karnınız acıkarak yemekleri iştahla yiyeceksiniz. Yemeğin ardından ödeme konusunda da müşterilerine ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Fiyat indirimleri, fırsatların yanı sıra kredi kartı için mastercard, visa ile ödeme de yapabilirsiniz.
 • Ankara açık hava düğün mekânları: yaz aylarının vazgeçilmez konseptlerinin başında gelmektedir. Ankara açık hava düğün mekânları ile hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Böylece en şanslı gelin-damat siz olabilirsiniz. Organizasyon kusursuz olarak hazırlanmaktadır. Size sadece düğün gününde eğlenmek, davetlilerin düğünün tadını çıkarması kalmaktadır.
 • Ankara açık hava eğlence mekânları: eğlence için herhangi bir fikriniz yok mu? Öyleyse Ankara açık hava eğlence mekânlarının programlarına bir göz atabilirsiniz. Gece kulüpleri, doğum günü kutlamaları, kafeler gibi çeşitli konsept ya da mekan olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Ankara açık hava piknik alanları: piknik denilince akla ilk mangal gelmektedir. Ülkemizde piknik kültürü genellikle mangal etrafında şekillenmiştir. Dolayısı ile pikniğe gidince yakılan ateşler ağır ağır köze dönüşünce üzerine özenle hazırlanan etler yerleştirilir. Ancak piknik için alanlar yok edilmiş, artık insanlar mangal için balkonlarda yaptıkları küçük alanda pişirmektedir. Bu durum çoğu insan arasında sorun haline gelmektedir. Koku, duman komşuların rahatsız olması için yeterli sebeplerdir. Ankara açık hava piknik alanları sayesinde komşularınız ile sorun yaşamayacaksınız. Yemyeşil alanlar, yürüyüş yolları, oyun alanları, kafeler, yöresel yemeklerin yapıldığı restoranlar ve harika doğa manzarası ile hafta sonları Ankaralılar büyük ilgi göstermektedir. Haftanın her günü açık olan bu yerler yoğun ilgiyi hafta sonu görmektedir. Ayrıca arabası olanlar için otopark, arabası olmayan misafirler için toplu taşıma araçlarının duraklarına yakınlığı sayesinde ulaşımda da kolaylık sağlamaktadır. Böylece her şekilde Ankara açık hava piknik alanlarına ulaşım sağlanmaktadır.

Ankara açık hava mekânlarında saydıklarımızdan başka birde Ankara açık hava iftar mekânları, Ankara açık hava kahvaltı mekânları, Ankara açık hava meyhane mekânları mevcuttur. Hepsinin ortak özelliği Ankaralıların memnuniyetini sağlamaktadır. Çeşitli donanımlara sahip, gelişmiş ve modern çizgileri ile sadece Ankara halkı tarafından değil yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dolayısı ile turistler tarafından gerek hafta sonu gerek hafta içi ziyaret edilmektedir.

Yukarıda saydığımız yerler sayesinde insanları evde hapsolmak yerine dışarıda çocukları, arkadaşları, aileleri ile vakit geçirmeyi sevdirmekte büyük rol üstlenmektedir. Çünkü bu yerlerde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak kadar hareketli saatler ve eğlence söz konusudur. İnsanlar genellikle eğlenmek için Ankara açık hava mekânlarını tercih etmektedir. Ancak açık havanın insan sağlını faydaları da çok az kişi tarafından bilinmektedir. Aslında neden Ankara açık hava mekânlarını tercih etmeliyim? Sorusuna da cevap olmaktadır:

 • Aşırı gerginlik, stres gibi durumları azaltarak rahatlama sağlayacaktır.
 • Bedensel hastalıkların çözümü olacaktır.
 • Odaklanma, yeni fikirler geliştirme gibi konularda gelişme sağlayacaktır.
 • Teknolojinin çocukları etkisinden kurtarmaktadır.
 • Çocukların doğada hareket alanları genişlemektedir.
 • Çocukların bilinçlenmesini sağlar. Yani doğadaki canlılara ve çevre sorumlularını öğrenir.
Anne- baba ve çocukların Ankara açık hava mekânlarında geçirecekleri zaman dilimi boyunca beraber eğlenme, oynama söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile birbirini tanıma, aile bağlarının kuvvetlendirmektedir.

Güneşli bir hava demek insan vücudunun ihtiyacı olan d vitaminin zengin olması demektir. Her ne kadar besinler ile vücuda alınıyor gibi görünse de güneşteki d vitaminden de yararlanmak gerekir.

Dolaşım sistemi hızlanır. Böylece vücuda taşınan oksijen miktarı artar.

Kontrolsüz kilo alımı sorunu günümüzün en büyük sağlık sorunudur. Sadece aşırı kilo ile sınırlı kalmayan bu sorun beraberinde çeşitli hastalıkları da getirmektedir. Mesela diyabet, kolesterol, kalp sorunları gibi. Dolayısı ile Ankara açık hava mekânlarında düzenlenen aktivitelere katılarak kalori yakıp, ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Ankara açık hava mekânları, sıradan mekânlara göre açık ara önde gitmektedir. Çünkü insan sağlığını korurken eğlenmek ancak bu yerler ile mümkündür.