JAPON MUTFAĞI-EN İYİ TAVUK YEMEKLERİ

blog yazısı ekle !

JAPON MUTFAĞI-EN İYİ TAVUK YEMEKLERİ

Dünya üzerinde yaşantısını sürdüren milyarlarca insan bulunmaktadır. Bu insanların her biri hayatını sürdürebilmek için gerekli olan bazı şartlar olduğunun bilincinde olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Bu bilinçlilik hali, hali hazırda tüm dünyaya egemen olmuş teknoloji ile birleştiği zaman ortaya farklı beklentilerin ve sonuçların çıkmasını sağlıyor. Bu sonuçlar önceleri yerel bir nitelik taşırken, bir anda kısa bir zaman içerisinde tüm dünyaya yayılma özelliği gösteriyor.

Bu hareketlerin başında insanların en temel gereksinimlerden olan beslenme eylemi için üretilen yenilikler geliyor. Dünyanın en ücra köşesindeki yemeğin, zamanla tam tersi yönde bir bölgede popüler olması; dönemin bu arayışsal durumuyla yakından alakalıdır.

Eğer siz birazcık ticari zekaya ya da misyona sahip bir girişimci iseniz; yanınıza teknoloji de alarak bu tür evrensel tatlar oluşturma imkanına sahipsiniz demektir. Bu durum kesinlikle olacak gibi bir imaj yaratmaz ama sonuçların olumlu olması kuvvetle muhtemeldir.

Bunun bir benzerini Japonlar yapmıştır. Bahsettiğimiz teknolojik imkânların da aynı şekilde tüm dünyaya yayılmasını sağlayan Japonlar, yemeklerinin de aynı şekilde evrensel hale gelmesini sağlamışlardır.

Denizatı Pastane Restoran İncek

İncek

Denizatı İncek, 45 yıllık Denizatı Pastanelerinin İncek' uzantısı olup, Ankara' da bir ilke imza atmış ve restoran, cafe-bistro ve pastaneyi aynı mekanda birleştirerek sizlere hizmet vermek üzere 15 nisanda açılmıştır.

Restoranımızda keyfe keder akşamlarınızı taptaze mezeler, et ve balık yemekleriyle şenlendirebilir, Cafe- bistro katında dünya mutfağının spesiyallerini yada sizin için özel ithal edilmiş kahvelerimizi deneyebilir, aynı kattaki geniş ve huzurlu Gizli Bahçemizde aileniz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Giriş katındaki pastanemiz ise bunca yılın tecrübesi ve kaliteli ürün yelpazesiyle siz değerli misafirlerimizin hizmetindedir.
devamını oku...
Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:23 İncek-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara


Gelin önce Japon Mutfağı'nın özelliklerine bir bakalım:

''Geleneksel Japon mutfağında yağ ve baharat kullanımı oldukça seyrektir. Besin değerlerini korumak amacıyla çoğu yiyecek 'az' pişirilir.

Genellikle küçük olan porsiyonların göze hitap etmesine özen gösterilir. Yemek ince ayrıntılara dikkat edilerek, neredeyse sanatsal bir yaklaşımla sunulur. Kesme teknikleri ve yiyeceklerin renk uyumu sofrada çok önemlidir.

Sebzeler renklerine göre yeşil, sarı, kırmızı, beyaz ve siyah-mor olarak sınıflandırılır. Geleneksel Japon kültüründe tatlı servisine neredeyse hiç rastlanmaz. Yemeğin ardından sıklıkla çay içilir.

Japonya, 1200'lü yılların başlarında Batı'dan gelen esinti sayesinde mutfağına mısır ve patatesi sokarak farklı bir kapı açmıştır.''

Japon Mutfağı hakkında en iyi lezzetleri ülkemizde de, bilhassa Ankara'da bulmanız mümkündür. Başkentin en iyi ve popüler noktalarında bulunan bu Japon Mutfağı örnekleri, siz müşterilerini beklemektedir.

Sushi ve daha farklı lezzetlerin tadına bakmak için Japonya'ya kadar gitmeye gerek yok. Sizleri Ankara'daki Japon lezzetleri dünyamıza bekliyoruz.