Ankara, Çayyolu Restoranlar Cafe Baby Shower Mekanları

Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe Açık Hava Baby Shower Mekanları

ANKARA AÇIK HAVA MEKÂNLARI


Açık hava olarak tabir edilen yerler genellikle doğa ile iç içe olduğumuz, kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda yıldızları, ayı, güneşi, bulutları kolayca görebildiğimiz, bina ve yapıların dışındaki yerler olarak tanımlayabiliriz. Ankara açık hava mekânları da çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu mekânlar sayesinde yeni hizmet kolları oluşmuş ve Ankara halkı için de yeni aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenmek ist...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Çayyolu - Cafe - Açık Hava, Baby Shower Mekanları

Yakın Semtler Bilkent, Beysukent , Konutkent , Mesa Koru , Ümitköy , Eskişehir Yolu, İncek, Beytepe, Yaşamkent

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe Açık Hava Baby Shower Mekanları

ANKARA AÇIK HAVA MEKÂNLARI


Açık hava olarak tabir edilen yerler genellikle doğa ile iç içe olduğumuz, kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda yıldızları, ayı, güneşi, bulutları kolayca görebildiğimiz, bina ve yapıların dışındaki yerler olarak tanımlayabiliriz. Ankara açık hava mekânları da çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu mekânlar sayesinde yeni hizmet kolları oluşmuş ve Ankara halkı için de yeni aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenmek isteyenlerin ilk adresi; Ankara açık hava mekânları. Özellikle büyük şehirlerde büyük beton bloklar ve asfalt gibi yapılardan dolayı üzerinde gezebileceğimiz toprak alan ve temiz havayı şöyle içimize çekeceğimiz yerler giderek azalmaktadır. Buna bağlı olarak doğaya duyulan özlem de giderek artmaktadır.

Ankara da her geçen gün geliştirilen projeler sayesinde yani Ankara açık hava mekânları, insanların doğa ile iç içe olabileceği yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yerler sadece Ankara için değil diğer büyük ve kalabalık şehirler içinde yeni bir trend başlatmaktadır. Ankara açık hava mekânları diye bahsettiğimiz yerler çok sayıda ve sunduğu hizmetlere göre farklılaşmaktadır. Bunlar;

 • Ankara açık hava sineması: Ankara da nostalji rüzgarları esiyor. İleri yaş grubundaki insanların özlem duyduğu, yeni neslin yeni bir aktivite olarak gördüğü Ankara açık hava sineması Ankaralılar ile buluşuyor. Sinema sayesinde çeşitli renkler tek bir sanat dalında birleşmektedir. Bundan dolayı da tüm dünya da bilindiği üzere yedinci sanat dalı olan sinema ile daha önce izlemediğiniz filmleri, kaçırdığınız ve tekrar izlemek istediğiniz filmleri burada bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Ankara açık hava sineması ile akşamlar çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Böylece sinema kültürünün gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.
 • Ankara açık hava tiyatrosu: tiyatro severleri böyle alalım. Ankara açık hava tiyatrosu ile çok özel oyunlar sahnelenmektedir. Ankara açık hava tiyatrosunun en önemli özelliği akustik konusunda çok iyi olmasıdır. Böylece ses, her yerden eşit olarak duyulabilmektedir. Otopark sayesinde aracınızı güvenli ve kolay bir şekilde park edebilirsiniz. Mekânın otoparkından başka yakındaki otoparktan da yararlanabilirsiniz. Mekânlarda kadın ve erkek olmak üzere tuvaletler bulunmaktadır. Ayrıca gösteri sonrasında mekândan çıkarken karşınıza çıkan seyyar arabalar acıktığınızı hatırlayacaksınız. Bu sokak lezzetleri çok lezzetli ve eşsizdir.
 • Ankara açık hava konser alanları: Ankara'da yaz ve kış ayları oldukça hareketli geçmektedir. İnsanlar eğlenmek için sadece yaz aylarını beklemiyor. Çünkü konser artık yılbaşı gibi özel günlerde de Ankara açık hava konser alanlarında yapılmaktadır. Böylece bütün yılın yorgunluğu yılbaşı eğlencesi ile atılmaktadır. Ayrıca sıcakta evde oturmaktan bunalan Ankaralılar kendilerini yaz aylarında müziğin ritmine bırakıyor. Gerek ülkemizden sanatçılar gerekse dünyaca ünlü sanatçılar Ankara açık hava konser alanlarına konuk olmaktadır. Konser süresince Ankaralıları eğlenceli şarkıları ile eğlendirmektedir. Şarkı söylemek, dans etmek bu mekânlarda görmeye alışık olduğumuz görüntülerdendir. Sevdiğiniz sanatçıyı canlı sesi ile dinlemek istiyorsanız sizleri bu adrese davet ediyoruz.
 • Ankara açık hava restoranları: restoran denildiğinde genellikle kapalı yerler akla gelmektedir. Ancak Ankara'da restoran için farklı fikirler geliştirilmiştir. Yani Ankara açık hava restoranları, iyi bir yemek için seçilebilecek ideal mekânlardandır. Oldukça kalabalık kişi sayısına aynı anda hizmet verilmektedir. Dolayısı ile açık hava olmasının avantajı burada hissedilmektedir. Ayrıca açık havanın etkisi ile karnınız acıkarak yemekleri iştahla yiyeceksiniz. Yemeğin ardından ödeme konusunda da müşterilerine ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Fiyat indirimleri, fırsatların yanı sıra kredi kartı için mastercard, visa ile ödeme de yapabilirsiniz.
 • Ankara açık hava düğün mekânları: yaz aylarının vazgeçilmez konseptlerinin başında gelmektedir. Ankara açık hava düğün mekânları ile hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Böylece en şanslı gelin-damat siz olabilirsiniz. Organizasyon kusursuz olarak hazırlanmaktadır. Size sadece düğün gününde eğlenmek, davetlilerin düğünün tadını çıkarması kalmaktadır.
 • Ankara açık hava eğlence mekânları: eğlence için herhangi bir fikriniz yok mu? Öyleyse Ankara açık hava eğlence mekânlarının programlarına bir göz atabilirsiniz. Gece kulüpleri, doğum günü kutlamaları, kafeler gibi çeşitli konsept ya da mekan olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Ankara açık hava piknik alanları: piknik denilince akla ilk mangal gelmektedir. Ülkemizde piknik kültürü genellikle mangal etrafında şekillenmiştir. Dolayısı ile pikniğe gidince yakılan ateşler ağır ağır köze dönüşünce üzerine özenle hazırlanan etler yerleştirilir. Ancak piknik için alanlar yok edilmiş, artık insanlar mangal için balkonlarda yaptıkları küçük alanda pişirmektedir. Bu durum çoğu insan arasında sorun haline gelmektedir. Koku, duman komşuların rahatsız olması için yeterli sebeplerdir. Ankara açık hava piknik alanları sayesinde komşularınız ile sorun yaşamayacaksınız. Yemyeşil alanlar, yürüyüş yolları, oyun alanları, kafeler, yöresel yemeklerin yapıldığı restoranlar ve harika doğa manzarası ile hafta sonları Ankaralılar büyük ilgi göstermektedir. Haftanın her günü açık olan bu yerler yoğun ilgiyi hafta sonu görmektedir. Ayrıca arabası olanlar için otopark, arabası olmayan misafirler için toplu taşıma araçlarının duraklarına yakınlığı sayesinde ulaşımda da kolaylık sağlamaktadır. Böylece her şekilde Ankara açık hava piknik alanlarına ulaşım sağlanmaktadır.

Ankara açık hava mekânlarında saydıklarımızdan başka birde Ankara açık hava iftar mekânları, Ankara açık hava kahvaltı mekânları, Ankara açık hava meyhane mekânları mevcuttur. Hepsinin ortak özelliği Ankaralıların memnuniyetini sağlamaktadır. Çeşitli donanımlara sahip, gelişmiş ve modern çizgileri ile sadece Ankara halkı tarafından değil yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dolayısı ile turistler tarafından gerek hafta sonu gerek hafta içi ziyaret edilmektedir.

Yukarıda saydığımız yerler sayesinde insanları evde hapsolmak yerine dışarıda çocukları, arkadaşları, aileleri ile vakit geçirmeyi sevdirmekte büyük rol üstlenmektedir. Çünkü bu yerlerde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak kadar hareketli saatler ve eğlence söz konusudur. İnsanlar genellikle eğlenmek için Ankara açık hava mekânlarını tercih etmektedir. Ancak açık havanın insan sağlını faydaları da çok az kişi tarafından bilinmektedir. Aslında neden Ankara açık hava mekânlarını tercih etmeliyim? Sorusuna da cevap olmaktadır:

 • Aşırı gerginlik, stres gibi durumları azaltarak rahatlama sağlayacaktır.
 • Bedensel hastalıkların çözümü olacaktır.
 • Odaklanma, yeni fikirler geliştirme gibi konularda gelişme sağlayacaktır.
 • Teknolojinin çocukları etkisinden kurtarmaktadır.
 • Çocukların doğada hareket alanları genişlemektedir.
 • Çocukların bilinçlenmesini sağlar. Yani doğadaki canlılara ve çevre sorumlularını öğrenir.
Anne- baba ve çocukların Ankara açık hava mekânlarında geçirecekleri zaman dilimi boyunca beraber eğlenme, oynama söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile birbirini tanıma, aile bağlarının kuvvetlendirmektedir.

Güneşli bir hava demek insan vücudunun ihtiyacı olan d vitaminin zengin olması demektir. Her ne kadar besinler ile vücuda alınıyor gibi görünse de güneşteki d vitaminden de yararlanmak gerekir.

Dolaşım sistemi hızlanır. Böylece vücuda taşınan oksijen miktarı artar.

Kontrolsüz kilo alımı sorunu günümüzün en büyük sağlık sorunudur. Sadece aşırı kilo ile sınırlı kalmayan bu sorun beraberinde çeşitli hastalıkları da getirmektedir. Mesela diyabet, kolesterol, kalp sorunları gibi. Dolayısı ile Ankara açık hava mekânlarında düzenlenen aktivitelere katılarak kalori yakıp, ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Ankara açık hava mekânları, sıradan mekânlara göre açık ara önde gitmektedir. Çünkü insan sağlığını korurken eğlenmek ancak bu yerler ile mümkündür.

ANKARA'DA BABY SHOWER YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Henüz doğmasına süre olan bebeğe düzenlenen, hediyelerin verildiği partinin adı; baby shower. Bu parti sayesinde anne adayının moralini, motivasyonunu yükseltmek, bebeğe gelen hediyeler ile sevindirmek de amaçlanır. Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar ve bu mekânların ailenin istediği gibi organizasyonlar düzenlemesi son derece önemlidir. Partiye davet edilen misafirler, anne adayının belki de en zor dönemi olan hamilelikte özellikle doğuma yaklaşan günlerde bebeğin dünyaya gelmesi kutlanır. Manevi desteğin yanı sıra bebeğin ihtiyacı olan eşyaları misafirler tarafından hediye olarak getirilmesi ile maddi desteği de beraberinde getirmektedir. Böylece baby shower, kutlamalar arasında en sevimlisidir.

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz baby shower partisine aslında çokta yabancı değiliz. Hediyeler, ikramlar, ortamın ambiyansı daha önceden de düzenleniyordu. Ancak baby shower ismi adı altında daha da yaygınlaştı. Baby shower ismi ile ABD'de kutlanmaktadır. Yani ABD'ye ait bir kültür olarak karşımıza çıkmaktadır. Basit tarzdaki ve kısıtlı imkânlar ile hazırlanan kutlamalar artık demode oldu. Ayrıca bebek doğduktan sonra bütün akrabaların ziyarete gelmesi nedeni ile anne adayı daha da yorulacaktır. İşte bu gibi durumlara çözüm olarak henüz bebek doğmamışken yorucu günler başlamadan önce bütün misafirleri davet edilmektedir. Bebek doğduktan sonra sadece bebek ile ilgilenmek, annenin bebek bakımından yorulup dinlenmesi amaçlanır. Bu açıdan bakıldığında günümüzde bebeğin doğumunun öncesi ve sonrasındaki adetler tamamen değişmiştir. Günümüzdeki ihtiyaçlara göre yeniden şekillenen adetler farklı tarzlarda karşımıza çıkmaktadır.

Ankara'da Baby Shower Partileri Nasıl Düzenlenir?

Baby shower partisi düzenlemeye karar verildiyse hangi Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânların seçilmesi ilk şarttır. Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar oldukça fazladır. Mesela evde de baby shower partisi düzenlenebilir. Ancak kalabalık misafir daveti, ikramların hazırlanması, evi süsleme gibi yoğun bir hazırlık gerekmektedir. Tabi tek kişi bütün işlerin üstesinden gelmekte zorlanabilir. Bir de misafirler geldiğinde sunum yapılması gibi hizmet gerekmektedir. Dolayısı ile evde bir parti organizasyonu oldukça zor ve yorucudur. Bunun için Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânları tercih etmek iyi bir fikirdir. Mesela cafeler, restoranlar, butik pastaneler, bahçeli mekânlar, teras ya da balkonu olan mekânlar vb. ideal yerlerdir. Yer seçiminde genellikle mevsimler etkili olmaktadır. Bahar, güz ya da kış ayına uygun partinin kesintisiz devam edebileceği mekânlar seçilmesi gerekir.

Baby shower partisini davet edilecek misafirlere haber vermek gerekir. Bunun için ister davetiye ister mail atarak parti hakkında detayları paylaşabilirsiniz. Mesela partinin saati, günü, baby shower mekânı gibi.

baby shower mekânın belirlenmesinin ardından sıra ikramlara, süslemelere, dağıtılacak küçük hediyelere geldi. Tabi bütün bunların hepsi organizasyonun önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Çünkü bütün hazırlıklar bebek temalı olmalıdır. Süslemelerin rengi bebeğin erkek ya da kız olmasına göre uydurulmalıdır. Kız bebekler için pembe ve kırmızı renkler ortama hâkim olurken erkek bebekler içinde mavi renkler kullanılmaktadır.

Böylece baby shower mekânı ile organizasyon bir bütün oluşturabilir. İkramlıklar arasında bebek için hazırlanan pasta, kurabiyeler, cup kek gibi ikramlar genellikle bebek konusu işlenir. Emzik, bebek gibi figürler ile süslenmelidir. Misafirlere partiden ayrılırken bebek temalı kurabiyeler de hediye olarak verilmektedir.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlarda Kimler Parti Organizasyonu Yapabilir?

Baby shower partisi için hazırlıklar annenin yerine kız kardeşi ya da en yakın arkadaşlarından biri tarafından organize edilir. Hatta parti organizasyonu anne adayına sürpriz olur. Parti organizasyonun olması gerektiği durum budur. Ancak ülkemizde parti organizasyonları arasında anne adayı da yer alır. Yani düzenlemelerden haberdardır. Ancak bazı konular bu durumu mecbur kılmaktadır. Mesela parti organizasyonu işine anne adayının yakın arkadaşı tarafından üstlenildiyse davet edileceklerin ismi, adresi gibi konularda mecburen anne adayının bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Baby shower partisinin organizasyonu en azından sadece anne adayının üzerine kalmıyor. Bu organizasyonda ortak olan yakın arkadaş işlerin büyük çoğunluğunu halletmektedir.

Baby Shower Ne Zaman Organizasyon Edilir?

Bebeğin doğumuna yaklaştıkça baby shower partisi için ideal zamandır. Özellikle hamileliğin altıncı ayı ya da yedinci ayı parti için tam zamanıdır. Ancak bu süre değişmez kural olarak düşünülmemelidir. Bu konu da anne adayının durumu oldukça önemlidir. Sağlık durumu, ruh hali gibi konular parti zamanını belirleyen en önemli unsurlardandır. Anne adayını yapılacak bu sürpriz parti, anne adayının programı ile çatışmamalıdır.

Hazırlıkların profesyonel ekip tarafından yürütülüyorsa öyleyse aceleye gerek kalmıyor. Süre ve organizasyon belirli bir plan dâhilinde yürütüldüğünden dolayı telaşlanacak, yetişmeyecek gibi düşüncelere gerek kalmıyor. Eğer organizasyon yakın arkadaş tarafından hazırlanıyorsa o zaman hiçbir ayrıntıyı atlamamak veya bütün hazırlıkların yetişmesi için uzun bir süreye ihtiyaç vardır. Yani adayının hamileliğinin beşinci ayından itibaren başlanabilir.

Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar da genellikle kadın misafirler davet edilirdi. Çünkü anne adayının hamilelik sürecini en iyi kadınlar bilir. Dolayısı ile bu süreçte anne adayına en iyi destek kadınlar tarafından gelmektedir. Ancak bebeğin doğumu yaklaştıkça babanın üzerine de büyük sorumluluklar yüklenmektedir. Dolayısı ile bu parti de baba da katılmaktadır. Babaya destek olmak üzere babalar da katılmaya başlamıştır. Kısacası baby shower mekânları ebeveynlerin katılım sağlamaktadır.

Ankara'da baby shower yapılabilecek mekânlar da parti, belirli bir akış dâhilinde gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte fotoğraf çekimi, hediyelerin verilmesi, yemekli bir organizasyon ise lezzetli yemeklerin yenmesi, çeşitli ikramlıkların sunulması gibi. Parti hazırlıklarının ardından sıra misafirler ile eğlenmeye geldi. Parti, eğlencesi yüksek bir etkinliktir. Baby shower partisi de bu geleneğe uymalıdır. Mesela çeşitli oyunlar oynanabilir. Karaoke oyunu ile şarkıları bir de kendi sesiniz ile söyleyerek dinleyenleri büyüleyebilirsiniz. Hangi etkinlik yapılırsa yapılsın uzun soluklu muhabbetler ve bol kahkahalı bir hava ile geçirilmesi en önemlisidir. Çünkü anne adayının en çok ihtiyaç duyduğu gülmek ve özlediği dostları ile sohbet ederek neşesinin yerine gelmesidir. Yalnız olmadığını görerek gücünü ve enerjisini yeniden kazanacaktır.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlar İçin Bütçe Oluşturmayı Unutma!

Eğer evde bir parti yapmayı düşünmüyorsanız öyleyse parti için bütçe oluşturulmalıdır. Çünkü bütün kalemler için harcamalar yapılacaktır. Mesela davet edilecek misafirler için davetiye, Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânların kiralanması, organizasyon şirketi, ikramlıklar, yemek gibi hazırlıkların yanı sıra süslemeler, partinin temasına uygun özel bir lezzet olan pasta da unutulmamalıdır. Bu saydığımız kalemleri dâhil edip eklemek istediklerinizi bir liste yaparak net harcama kalemlerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu kalemlerin karşısına harcanabilecek en yüksek fiyatları yazmalısınız. Böylece baby shower partisi için ne kadar harcama yapılacağı, ne kadar bütçe ihtiyacınız olduğunu bilebilirsiniz. Hazırlıklar esnasında fazla ve gereksiz harcamalar karşısında bütçeniz yarı yolda bırakma gibi kötü sürprizler yaşanmamış olacaktır. Ayrıca parti hazırlıkları anne adayına destek olmak amacı ile yapıldığından masraflara da ortak olunabilir. Böylece büyük bir organizasyon için masraflar bölüşülebilir. Böylelikle kimsenin bütçesi de zorlanmamış olacaktır. Organizasyona ortak olacak kişiler ile önceden iletişime geçmek gerekir.

Ankara'da Baby Shower Yapılabilecek Mekânlarda pastayı kendileri hazırladıkları gibi yani organizasyon hazırlıkları arasında yer aldığı gibi dışarıdan da sipariş verilebilir. Bu durum tamamen anne adayının isteğine bağlıdır.