Ankara, Çayyolu Restoranlar Cafe Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe Açık Hava Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

ANKARA AÇIK HAVA MEKÂNLARI


Açık hava olarak tabir edilen yerler genellikle doğa ile iç içe olduğumuz, kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda yıldızları, ayı, güneşi, bulutları kolayca görebildiğimiz, bina ve yapıların dışındaki yerler olarak tanımlayabiliriz. Ankara açık hava mekânları da çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu mekânlar sayesinde yeni hizmet kolları oluşmuş ve Ankara halkı için de yeni aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Eğle...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Çayyolu - Cafe - Açık Hava, Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

Yakın Semtler Bilkent, Beysukent , Konutkent , Mesa Koru , Ümitköy , Eskişehir Yolu, İncek, Beytepe, Yaşamkent

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Çayyolu Restoranlar Cafe Açık Hava Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

ANKARA AÇIK HAVA MEKÂNLARI


Açık hava olarak tabir edilen yerler genellikle doğa ile iç içe olduğumuz, kafamızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda yıldızları, ayı, güneşi, bulutları kolayca görebildiğimiz, bina ve yapıların dışındaki yerler olarak tanımlayabiliriz. Ankara açık hava mekânları da çok çeşitli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu mekânlar sayesinde yeni hizmet kolları oluşmuş ve Ankara halkı için de yeni aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenmek isteyenlerin ilk adresi; Ankara açık hava mekânları. Özellikle büyük şehirlerde büyük beton bloklar ve asfalt gibi yapılardan dolayı üzerinde gezebileceğimiz toprak alan ve temiz havayı şöyle içimize çekeceğimiz yerler giderek azalmaktadır. Buna bağlı olarak doğaya duyulan özlem de giderek artmaktadır.

Ankara da her geçen gün geliştirilen projeler sayesinde yani Ankara açık hava mekânları, insanların doğa ile iç içe olabileceği yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yerler sadece Ankara için değil diğer büyük ve kalabalık şehirler içinde yeni bir trend başlatmaktadır. Ankara açık hava mekânları diye bahsettiğimiz yerler çok sayıda ve sunduğu hizmetlere göre farklılaşmaktadır. Bunlar;

 • Ankara açık hava sineması: Ankara da nostalji rüzgarları esiyor. İleri yaş grubundaki insanların özlem duyduğu, yeni neslin yeni bir aktivite olarak gördüğü Ankara açık hava sineması Ankaralılar ile buluşuyor. Sinema sayesinde çeşitli renkler tek bir sanat dalında birleşmektedir. Bundan dolayı da tüm dünya da bilindiği üzere yedinci sanat dalı olan sinema ile daha önce izlemediğiniz filmleri, kaçırdığınız ve tekrar izlemek istediğiniz filmleri burada bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Ankara açık hava sineması ile akşamlar çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Böylece sinema kültürünün gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.
 • Ankara açık hava tiyatrosu: tiyatro severleri böyle alalım. Ankara açık hava tiyatrosu ile çok özel oyunlar sahnelenmektedir. Ankara açık hava tiyatrosunun en önemli özelliği akustik konusunda çok iyi olmasıdır. Böylece ses, her yerden eşit olarak duyulabilmektedir. Otopark sayesinde aracınızı güvenli ve kolay bir şekilde park edebilirsiniz. Mekânın otoparkından başka yakındaki otoparktan da yararlanabilirsiniz. Mekânlarda kadın ve erkek olmak üzere tuvaletler bulunmaktadır. Ayrıca gösteri sonrasında mekândan çıkarken karşınıza çıkan seyyar arabalar acıktığınızı hatırlayacaksınız. Bu sokak lezzetleri çok lezzetli ve eşsizdir.
 • Ankara açık hava konser alanları: Ankara'da yaz ve kış ayları oldukça hareketli geçmektedir. İnsanlar eğlenmek için sadece yaz aylarını beklemiyor. Çünkü konser artık yılbaşı gibi özel günlerde de Ankara açık hava konser alanlarında yapılmaktadır. Böylece bütün yılın yorgunluğu yılbaşı eğlencesi ile atılmaktadır. Ayrıca sıcakta evde oturmaktan bunalan Ankaralılar kendilerini yaz aylarında müziğin ritmine bırakıyor. Gerek ülkemizden sanatçılar gerekse dünyaca ünlü sanatçılar Ankara açık hava konser alanlarına konuk olmaktadır. Konser süresince Ankaralıları eğlenceli şarkıları ile eğlendirmektedir. Şarkı söylemek, dans etmek bu mekânlarda görmeye alışık olduğumuz görüntülerdendir. Sevdiğiniz sanatçıyı canlı sesi ile dinlemek istiyorsanız sizleri bu adrese davet ediyoruz.
 • Ankara açık hava restoranları: restoran denildiğinde genellikle kapalı yerler akla gelmektedir. Ancak Ankara'da restoran için farklı fikirler geliştirilmiştir. Yani Ankara açık hava restoranları, iyi bir yemek için seçilebilecek ideal mekânlardandır. Oldukça kalabalık kişi sayısına aynı anda hizmet verilmektedir. Dolayısı ile açık hava olmasının avantajı burada hissedilmektedir. Ayrıca açık havanın etkisi ile karnınız acıkarak yemekleri iştahla yiyeceksiniz. Yemeğin ardından ödeme konusunda da müşterilerine ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Fiyat indirimleri, fırsatların yanı sıra kredi kartı için mastercard, visa ile ödeme de yapabilirsiniz.
 • Ankara açık hava düğün mekânları: yaz aylarının vazgeçilmez konseptlerinin başında gelmektedir. Ankara açık hava düğün mekânları ile hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Böylece en şanslı gelin-damat siz olabilirsiniz. Organizasyon kusursuz olarak hazırlanmaktadır. Size sadece düğün gününde eğlenmek, davetlilerin düğünün tadını çıkarması kalmaktadır.
 • Ankara açık hava eğlence mekânları: eğlence için herhangi bir fikriniz yok mu? Öyleyse Ankara açık hava eğlence mekânlarının programlarına bir göz atabilirsiniz. Gece kulüpleri, doğum günü kutlamaları, kafeler gibi çeşitli konsept ya da mekan olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Ankara açık hava piknik alanları: piknik denilince akla ilk mangal gelmektedir. Ülkemizde piknik kültürü genellikle mangal etrafında şekillenmiştir. Dolayısı ile pikniğe gidince yakılan ateşler ağır ağır köze dönüşünce üzerine özenle hazırlanan etler yerleştirilir. Ancak piknik için alanlar yok edilmiş, artık insanlar mangal için balkonlarda yaptıkları küçük alanda pişirmektedir. Bu durum çoğu insan arasında sorun haline gelmektedir. Koku, duman komşuların rahatsız olması için yeterli sebeplerdir. Ankara açık hava piknik alanları sayesinde komşularınız ile sorun yaşamayacaksınız. Yemyeşil alanlar, yürüyüş yolları, oyun alanları, kafeler, yöresel yemeklerin yapıldığı restoranlar ve harika doğa manzarası ile hafta sonları Ankaralılar büyük ilgi göstermektedir. Haftanın her günü açık olan bu yerler yoğun ilgiyi hafta sonu görmektedir. Ayrıca arabası olanlar için otopark, arabası olmayan misafirler için toplu taşıma araçlarının duraklarına yakınlığı sayesinde ulaşımda da kolaylık sağlamaktadır. Böylece her şekilde Ankara açık hava piknik alanlarına ulaşım sağlanmaktadır.

Ankara açık hava mekânlarında saydıklarımızdan başka birde Ankara açık hava iftar mekânları, Ankara açık hava kahvaltı mekânları, Ankara açık hava meyhane mekânları mevcuttur. Hepsinin ortak özelliği Ankaralıların memnuniyetini sağlamaktadır. Çeşitli donanımlara sahip, gelişmiş ve modern çizgileri ile sadece Ankara halkı tarafından değil yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dolayısı ile turistler tarafından gerek hafta sonu gerek hafta içi ziyaret edilmektedir.

Yukarıda saydığımız yerler sayesinde insanları evde hapsolmak yerine dışarıda çocukları, arkadaşları, aileleri ile vakit geçirmeyi sevdirmekte büyük rol üstlenmektedir. Çünkü bu yerlerde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak kadar hareketli saatler ve eğlence söz konusudur. İnsanlar genellikle eğlenmek için Ankara açık hava mekânlarını tercih etmektedir. Ancak açık havanın insan sağlını faydaları da çok az kişi tarafından bilinmektedir. Aslında neden Ankara açık hava mekânlarını tercih etmeliyim? Sorusuna da cevap olmaktadır:

 • Aşırı gerginlik, stres gibi durumları azaltarak rahatlama sağlayacaktır.
 • Bedensel hastalıkların çözümü olacaktır.
 • Odaklanma, yeni fikirler geliştirme gibi konularda gelişme sağlayacaktır.
 • Teknolojinin çocukları etkisinden kurtarmaktadır.
 • Çocukların doğada hareket alanları genişlemektedir.
 • Çocukların bilinçlenmesini sağlar. Yani doğadaki canlılara ve çevre sorumlularını öğrenir.
Anne- baba ve çocukların Ankara açık hava mekânlarında geçirecekleri zaman dilimi boyunca beraber eğlenme, oynama söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile birbirini tanıma, aile bağlarının kuvvetlendirmektedir.

Güneşli bir hava demek insan vücudunun ihtiyacı olan d vitaminin zengin olması demektir. Her ne kadar besinler ile vücuda alınıyor gibi görünse de güneşteki d vitaminden de yararlanmak gerekir.

Dolaşım sistemi hızlanır. Böylece vücuda taşınan oksijen miktarı artar.

Kontrolsüz kilo alımı sorunu günümüzün en büyük sağlık sorunudur. Sadece aşırı kilo ile sınırlı kalmayan bu sorun beraberinde çeşitli hastalıkları da getirmektedir. Mesela diyabet, kolesterol, kalp sorunları gibi. Dolayısı ile Ankara açık hava mekânlarında düzenlenen aktivitelere katılarak kalori yakıp, ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Ankara açık hava mekânları, sıradan mekânlara göre açık ara önde gitmektedir. Çünkü insan sağlığını korurken eğlenmek ancak bu yerler ile mümkündür.

ANKARA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞUM GÜNÜ MEKÂNLARI

Doğum günü, kutlayan kişiler için eğlenceli bir aktiviteyken doğum günü kutlanan kişi için özel bir gündür. Çünkü mekânın çeşitli süsler ile renklendirildiği, lezzetli ikramların sunulduğu, kişinin zevkine ve tarzına uygun özel bir doğum günü pastasının hazırlandığı, ailesi, arkadaşları ve sevdiklerinin hediyelerinin verilmesi ile beraber sürpriz dolu dakikalar doğum günü partisinin olmazsa olmazlarıdır. Doğum günü partilerinin en güzel yanı da beklenmeyen bir anda düzenlenmesidir. Çocuklar için doğum günü sürprizi hazırlamak beraber emek verilerek yapılan parti en idealidir. Çünkü çocuklar için plan yapma, sorumluluk üstlenme, arkadaşlarını davet etme, organizasyon işine ortak olma gibi becerileri de kazanmasına yardımcı olacaktır.

Doğum günü partileri, eskiden basit ve küçük kutlamalar olarak hazırlanırdı. Yani doğum günü kutlamak için evde bir düzenleme yapılırdı. Aile bireylerinin katılımı ile sınırlıydı. Ancak günümüzde bu düzenlemeler genişletilerek farklı konseptlerde, organizasyon şirketleri dâhil edildi ve çeşitli mekânlar, ortamların seçilmesi gibi düzenlemeleri içeren kapsamlı bir partiye dönüştü. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları bu konuda en güzel örnektir.

Günümüzdeki ebeveynlerin de çocuk bakımı, çocuk ile ilgilenme gibi konulardaki sorumlulukları oldukça değişmiştir. Mesela doğum günleri. Doğum günlerinde mutlu bir gün geçirmek ve sonrasında güzel anılar olarak hatırlanacağı özel günlere dönüşmüştür. Dolayısı ile bütün hazırlıklar şık ve detaylara bolca yer verilerek yapılır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları doğum günü yaklaşan çocuklar için en iyisini yapmak için ebeveynlere destek olmaktadır. Özellikle doğum günü partisini farklı bir ortam, manzaralı ve parti havasında geçmesini istiyorsanız değişik mekân fikirleri ile karşınızdadır. Bu yerler arasında;

Park; eğer çocuğun doğum günü bahar ya da yaz aylarına denk geliyorsa açık hava bu parti için idealdir. Ankara büyük şehir olmasının yanı sıra büyük, küçük pek çok parka sahiptir. Bütün parklar modern, yeşilin her tonu ile zenginleştirilmiş, çeşitli göller ile eşsiz manzaraya sahiptir. Aynı zamanda kalabalık parti için yeterli alana sahip olması açısından avantaj sağlayacaktır. Anneler, babalar parti boyunca açık havanın keyfini yaşarken çocuklar da doğum günü partisinde çeşitli oyunlar ile eğlenecektir.

Havuz başı; yine bahar ve yaz ayları doğum günü konsepti için ideal yerlerdendir. Havuzlu ortamlar konsepti oldukça güçlü kılmaktadır. Aynı zamana yüzme havuzlarında eğlence daha yüksektir. Eğer süs havuzu varsa ortamda yine görüntüsü, suyun şırıltısı ortamın kalitesini yükseltmektedir. Ankara gibi denize kıyısı olmayan şehirler için havuz keyfi oldukça önemlidir. Dolayısı ile doğum günü partisi için böyle ortamların tercih edilmesi idealdir.

Hayvanat bahçesi; hem doğum günü çocuğu hem de davetli çocuklar için hayvanlar âlemi ilgi çekicidir. Dolayısı ile hayvanların hayatlarını yakından inceleme fırsatı yakalayabilirler. Ayrıca Ankara da bulunan hayvanat bahçelerinde hayvan çeşitliliği ve sayısı oldukça fazladır. Burada düzenlenen doğum günü partisinde hem küçükler hem de büyükler eğlence dolu dakikalar yaşayacaktır.

Dans stüdyoları; dans eğitimi verilen yerlerde ders sonrasında parti ve dans gösterileri düzenlenebilmektedir. Böylece çocukların müzik eşliğinde eğlenmesi, dans gösterileri ile çeşitli kültürlere olan ilgi ve alakayı artırmak için iyi bir seçenek olabilir. Çocuklara yönelik dans ve müzik ile eğlencenin yanı sıra anne ve babalar da eğlenceye ortak olacaktır. Böylece parti çok sıkıcı geçiyor gibi düşünceler akıllara dahi gelmeyecektir.

Oyun stüdyoları; çocukların yaş gruplarına yönelik oyuncaklar, oyun ablaları, palyaço gibi çeşitli aktivitelerin dâhil olduğu mekânlardır. Böylece çocuklar doğum günü partisinde çeşitli etkinliklere katılarak hem sosyalleşme hem de yeni bir şeyler öğrenme fırsatını yakalamaktadır.

Ankara gibi büyük şehirlerde bu tür organizasyonlar için pek çok seçenek mevcuttur. Çocuğun açık hava da kalabalık ortamdan hoşlanması durumuna göre mekandan yana tercih yapılacağı gibi kalabalık ortamdan çekinen çocuk için de kapalı mekânların tercih edilmesi gerekir. Bu iş anne ve babalara düşmektedir. Bu noktaya dikkat ederek karar vermek önemlidir.

Ankara'da Çocuklar İçin Doğum Günü Mekânlarının Doğum Günü Menüsü

Menü de içecekler, çeşitli ikramlara yer verilir. İçecekler, tuzlu ikramlar, tatlı ikramlar konusunda esnek olmak gerekir. Yani her mekân da aynı lezzetin bulunduğu, sıradanlaşan lezzetler yerine eğlenceli sunumları ve farklı tatları ile misafirleri memnun etmek mümkündür. İşte o menüde yer alması gereken lezzetler şunlardır:

Doğum günü pastası: doğum günü partisinin olmazsa olmazı yaş pastadır. Hem çocuklar tarafından sevilen tadı hem de üzerindeki mumları söndürmeden önce dilek tutularak üflenmesi aslında doğum günü partisinin bir bölümünü de oluşturmaktadır. Çocuğun zevkine uygun olarak desenler, figürler, karakterler de hazırlanıp istediği renklerde kullanılmaktadır. Kız çocukları için pembe ve tonları hâkim olurken erkek çocukları için mavi ve yeşil renkler tercih edilmektedir.

İkramlıklar: hem tabağın dolu görünmesi için hem de misafirlerin ayaküstü atıştırmaları için hazırlanması gerekir. Pasta kesimine geçilmeden önce ve sonrasında misafirlerin açlığını bastırabilecek lezzetlerdir. Mesela: küçük kap kekler, dondurma, börek dilimleri, milföy ile hazırlanan lezzetler olabilir. Özellikle kürdan, şiş kürdan ve karton aparat yardımı ile şık sunumlar oluşturulabilir.

İçecekler: ikramlıkların, pastanın yanında içilebilecek içecekler mutlaka olması gerekir. Doğal hazırlanan içeceklerden yana tercih yapmak gerekir. Çünkü çocukların her daim sağlığını koruyacak menülerden yana tercih yapılmalıdır. En ideali meyvelerden sıkılarak taze hazırlanan meyve sularıdır. Çocukların yanı sıra ebeveynler de bu içecekleri tüketerek çocuklara örnek olabilir.

Ana yemek: tatlı atıştırmalıklar ve pastadan önce davetlilere yemek ikram edilecekse çocukların seveceği bir yemek düşünülmelidir. Mesela makarna. Ancak sebze ile renkli bir garnitür oluşturularak servis edilmesi hem lezzeti hem de görselliği dillerden düşmeyecektir. Zeytinyağlı yaprak sarması sofralarımızın olmazsa olmazıdır. Hem lezzetli hem kolay yenmesi hem de doyurucu olması ile sofraların baş tacıdır.

Meyve kâseleri: meyvelerin renkli görüntüsü ve tatları ile doğum günü menüsünde önemli bir yere sahiptir. Ancak çocukların meyve tüketmemeleri büyük sorunlardandır. Ancak sunum burada da önemlidir. Çubuklara takılması ya da çikolata sosuna batırılması gibi ekstra tatlandırıcılardan yararlanılabilir. Ancak meyve çeşitleri her mevsiminde tercih edilirse yararlı olacaktır. Dolayısı ile yaz aylarında yaz meyveleri, kış aylarında kış meyvelerini kullanmak gerekir.

Çocuğunuz için önemli bir gün olan doğum gününü onun isteğine ve zevkine uygun olarak organize edilmesi gerekir. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları organizasyon konusunda ebeveynlere kılavuzluk etmektedir. Böylece hazırlıklar kolay, ucuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarından yana tercih yapmak yerine evde parti organize etmek isteyebilirsiniz. Ancak davetlilerin kalabalık olması ve parti sonrasında evin kirlenmesi gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca misafirlere parti boyunca servis edilmesi de gerekecektir. Yani çocuğunuzun doğum gününde onun ile birlikte eğlenmek, misafirler ile oturup sohbet etmek de ev sahipliği açısından önemlidir. Dolayısı ile bütün hazırlık öncesi ve sonrasını Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarında planlamak için tekrar düşünün. Bütçeniz elverdiği organizasyon paketlerinden de yararlanarak unutulmaz bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz