Ankara, Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Fasıl

Ankara Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Bekarlığa Veda Partisi Fasıl

ANKARA'DA BEKÂRLIĞA VEDA PARTİSİ YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar da ülkemiz için henüz yeni parti çeşitlerinden sayılabilecek ancak Avrupa'nın eğlence kültürü olan bekârlığa veda partisi ülkemizi de etkisi altına alan eğlence akımı organize edilmektedir. Gelin ve damadın bütün stresini, yorgunluğunu unutturmak için Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Çankaya - Balık-Deniz Mahsülleri - Bekarlığa Veda Partisi, Fasıl

Yüzonbir Çankaya

Standard Çankaya - Balık-Deniz Mahsülleri - Bekarlığa Veda Partisi, Fasıl

Yakın Semtler Tunalı, Büyükesat , A.Ayrancı, Dikmen , GOP, Küçükesat , Oran , Y.Ayrancı, Yıldız, Birlik Mahallesi, Öveçler, Hoşdere

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Bekarlığa Veda Partisi Fasıl

ANKARA'DA BEKÂRLIĞA VEDA PARTİSİ YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar da ülkemiz için henüz yeni parti çeşitlerinden sayılabilecek ancak Avrupa'nın eğlence kültürü olan bekârlığa veda partisi ülkemizi de etkisi altına alan eğlence akımı organize edilmektedir. Gelin ve damadın bütün stresini, yorgunluğunu unutturmak için Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar da eğlenceli bir gece düzenlenmesi yapılmaktadır. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda düzenlenen partiye sadece erkekler ve sadece kadınlar olmak üzere ayrı gruplar katılmaktadır. Böylece belirlenen süre boyunca arkadaşları ile beraber şarkı söyleyip, dans ederek hatırlanmaya değer anılar biriktirilir.

Evlenmeye karar vermek hayatta alınan en önemli kararlar arasındadır. Çünkü hayatınızın geri kalanını geçireceğiniz kişiyi seçmek ve sonrası için hayatların birleşmesi. Evlenip bir aile olmak pek çok şeyi de beraberinde getirir. Mesela sorumluluk veya mutluluk. Evlenmeye karar veren çiftler düğün organizasyonu için yoğun bir maratona girer. Gün geçtikçe düğün günün yaklaşması, hazırlıkları tamamlama stresi derken gelin ve damat epey yorulur. İşte ileriye dönük bu büyük plan öncesinde arkadaşlarınız ile eğlenmek, düğün günü öncesinde gerginliğiniz atmak istemeniz son derece normaldir. Bunun için bekârlığa veda partisi ile enerjiniz yükselecektir. Tabi bu gibi özel geceler için mekânın seçilmesi, belirlenmesi gibi konularda büyük titizlik ister.

Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar arasında çeşitli konseptlere sahip çok sayıda mekân karşımıza çıkmaktadır. Mesela bol müzikli (canlı müzik performansı, Karaoke) ve danslı eğlence için meyhaneler tercih edilebilir. Ya da bar, club gibi mekânlarda eğlencesi yüksek yerlerdendir. Ankara'da semt semt gezmek yerine bu tür mekânları bulabileceğiniz yerler İncek, Çankaya, Çayyolu, Gop civarlarındadır. Kalabalık arkadaş grubunun oluşturduğu davetli listesi için bütçe yeter mi? diye düşünmek kaçınılmazdır. Ancak içiniz rahat olsun. Çünkü fiks menü ile bütün davetlilere eğlencenin yanı sıra lezzetli yemekler ile ağırlayabileceğiniz hizmetler düşünülmektedir.

Eğlencenin bir saati, bir süre sınırlaması olmayan Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar da gelin ya da damat ve bütün arkadaşları sabah kadar eğlencenin tadını çıkarabilir.

Ankara'da Bekârlığa Veda Partisi Yapılabilecek Mekânlarda Düzenlenen Organizasyonun Kına Gecesinden Farkı Nedir?

Kına gecesi için bir mekân şartı aranmayabilir. Yani ev büyükse evde yapılabilir, bahçe de ya da herhangi bir düğün salonu tutulur. Ancak bu özel parti için Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar konsepti ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. Dolayısı ile yer çok önemlidir.

Kına gecesinde daha yöresel şarkılar, türküler çalınır ve oynanır. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda müzik oldukça çeşitlidir. Fasıl, rock, caz, kulüp müzikleri kısacası gelinin ya da damadın müzik tarzına uygun olarak müzik listesi oluşturulmaktadır.

Kına gecesi yaşlı genç, çoluk çocuk bütün komşu, akraba davet edilir ve eğlenmeye çalışılır. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda sadece davetliler katılır. Yani gençlerin oluşturduğu davetlileri görebilirsiniz. Böylece gençler kesintisiz eğlence ile kutlamanın tadını çıkarır.

Kına gecesinde gelin ve damadın tarafından davetliler kadın, erkek fark etmeksizin eğlenceye dâhil olur. Bu durumda eğlenceye katılmaktan çekinenler sadece izlemek ile yetinir. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda erkek ve kadınlar ayrı ayrı eğlendikleri için herkes pistte göbek atıp, halay çeker. Böylece kimse çekinmeden eğlence söz konusudur.

Kına gecesi için tutulan düğün salonu iki ya da üç saat ile sınırlıdır. Bütün akış arka arkaya düzenlenir ve gece tamamlanmak için acele edilir. Ayrıca evde kına gecesi yapmak isteyenlerde belli bir saate kadar eğlenebiliyor. Sonrasında komşuları rahatsız etmemek için eğlence bitiriliyor. Programın çok hızlı olması eğlenmeye vakit bırakmıyor. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda re kısıtlaması yoktur. Böylece yorulanlar biraz dinlenip tekrar kaldığı yerden devam edebiliyor. Ayrıca bu süre boyunca çeşitli ikramlar da sunulmaktadır.

Kına gecesinde adet olduğu üzere çerez ve kuru pasta ile içecek ile sınırlı bir ikram menüsü oluşturulur. Dolayısı ile eğlenceden sonra acıkanlara ayrıca ikramlar yapılmıyor. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda yemek ile başlangıç yapıp tatlısı, içeceği, çerezi sürekli olarak ikram edilmektedir. Böylece eğlenerek enerji harcayan davetliler atıştırmalıklar sayesinde acıkmamaktadır.

Ancak ne kadar imkânlar kısıtlı olarak yapılan kına gecesinden milletçe vazgeçemeyiz. Ama bekârlığa veda partisi akımını da kaçırmak istemeyip, sadece bir kere evleniyoruz, bir daha böyle bir eğlence düzenleyemeyiz diyenlerdenseniz o zaman büyük organizasyon düzenlemek gerekir. Yani kına gecesi + bekârlığa veda partisi içe içe bir organizasyon bu sorunu çözer. Böylece hem gelenek göreneklerimiz arasında yer alan kına gecesini yapmış olursunuz hem de yeni akıma siz de katılabilirsiniz. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlarda böylesine özel partilerin yapılacağı mekânları bulabilirsiniz. Gölbaşı, Eryaman, Çankaya, Keçiören yani Ankara'nın bir ucundan bir ucuna kadar ulaşan bu yerler bütün Ankaralıların hizmetindedir. Uzaktan gelen misafirleri nasıl ağırlayacağım? Diye düşünmek yerine davetlilerinize kalacak yer sunduğu gibi eğlence için de alanlar mevcuttur.

Ankara'da Bekârlığa Veda Partisi Yapılabilecek Mekânlarda Düzenlenen Organizasyonda Neler Var?

Düğün günü öncesinde gelin adayı kız arkadaşları ile damat adayı erkek arkadaşları ile felekten bir gece yaşamak istemez mi? İşte eğlenceli gece için yapılabilecekler listesi;

Herkesin davet edildiği bir liste oluşturun. Kalabalıkta eğlenmek, eğlenceyi artırır. Böylece ilkokul, lise, üniversite, iş arkadaşları derken herkesi bekârlığa veda partisine davet etmek gerekir. Ancak davetliler arasında konuşmadıklarınız varsa onları eleyin.

Mekân seçimi çok önemlidir. Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar kapsamındaki kafe, restoran, meyhane, bar gibi yerler tercih edilmelidir. Bu mekânların seçilmesindeki en önemli unsur, eğlenirken kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz konforlu ortamlara sahip olmasıdır.

Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar sadece bulunduğunuz semt ile sınırlı olmayabilir. Yani Ankara'nın doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz bir tatil köyü, kayak merkezlerinin bulunduğu butik oteller, doğa iç içe olabileceğiniz bir motel kiralayarak arkadaş grubunuz ile tatil havasında geçirebilirsiniz.

Müzikli eğlence mekânlarında genellikle hareketli, enerjik parçalara yer vermek gerekir. Ritmi düşük parçalar listeye eklenmemelidir. Çünkü hüzünlü ya da moodu düşürmek yerine eğlencenin zirveye tırmanması gerekir.

Müzik dinlemek ve dans etmek keyiflidir. Ancak sesinize güveniyor musunuz? Eğer sesinizin güzel olduğundan eminseniz sizi mikrofonun başına davet edelim. Böylece sesine güvenen davetliler söylemek istedikleri şarkılar ile mekâna renk katacaktır.

Ankara'da bekârlığa veda partisi yapılabilecek mekânlar da belirli aksesuarlar ile katılım sağlanmalıdır. Yani kızlar toplanıyorsa duvaklı taçlar takabilir, erkekler toplanıyor ise maske takabilir. Böylece sade bir partiden ziyade aksesuarlar ile şık bir partiye dönüşür.

Çeşitli aktiviteler ile eğlence yapılabilir. Ancak partinin sonlarına doğru pasta kesmek hem damakları tatlandırır hem de geceye damgasını vuran detaydır.

Eğlencenin sadece hafızalarda anılarda kalmasını istemiyorsanız, tekrar tekrar hatırlamak istediğiniz anda video, fotoğraf gibi kayıtlar ile ölümsüzleştirmek istiyorsanız profesyonel fotoğrafçı şarttır. Siz eğlence karelerini yakalamaya çalışırken eğlenceyi kaçırabilirsiniz. Dolayısı ile çekimlerin kusursuz olması ve karede yer almak için profesyonel fotoğrafçı eğlence boyunca çekim yapmaktadır.ANKARA FASIL MEKÂNLARI


Fasıl; Türk musikisi içerisinde bir icra şeklidir. Yani oldukça zengin icra şekillerine sahip Türk musikisi içerisinde sadece bir çeşittir. Çeşitli saz şekillerinin kullanılarak bir koro tarafından seslendirilen eserlere fasıl denilmektedir. Fasıl müzik, herkese yönelik olabileceği gibi geçmişten günümüze kadar eğlencenin ve geçmişe yönelik özlemin bir nebze de olsa giderildiği değişmez bir tutku olmuştur. Fasıl müzik eşliğinde bir şeyler yemek ya da içmek ve bu esnada da fasıl müziğine eşlik etmenin keyfi paha biçilemez. İşte bu sebeple geçmişten günümüze kadar birçok şeyde değişim yaşanmış olsa da fasıl kendini korumuş ve günümüze kadar aynen gelmiştir. Ankara fasıl mekânları da her zaman fasıl keyfinin değişmez adresi olmuştur.

Fasıl denildiği zaman akıllara birçok yer ve mekân gelmektedir. Fakat Ankara fasıl mekânı olarak geçmişten günümüze kadar hizmet veren mekânlar bulunmaktadır. Bu mekânlar, yılların vermiş olduğu tecrübe ile gerçek fasıl keyfini tam manasıyla yansıtabilmekte ve fasılın hakkını verebilen ender mekânlardan olmuştur. Ankara fasıl mekânlarını bu denli değerli ve vazgeçilmez yapan hiç şüphesiz fasıl müziğine duyulan saygı ve fasıl müziğin olmazsa olmaz çalgılarını kullanabilen bir orkestraya sahip olmaktır. Ayrıca fasıl müziğin olmazsa olmaz şartı ise ritimdir. Birbiri ile aynı ritme sahip olan orkestra ve koro fasıl müziğin olmazsa olmazıdır.

Fasıl Müziğinin Olmazsa Olmaz Çalgıları

  • Saz
  • Keman
  • Kanun
  • Ney
  • Ut
  • Kemençe
  • Ritim saz
Bu enstrümanlar kendi başlarına yeterli değildir. Bir de bu aletleri kullanan yetenekli bir orkestra ve yumuşak sesli bir koro. Hem erkeklerden hem de bayanlardan oluşan bir koro gerçek fasıl ziyafetinin olmazsa olmazlarıdır. Az önce de bahsettiğimiz gibi fasıl müziğin olmazsa olmazı ritimdir. Bu sebeple orkestra ve koronun birbirine uyum sağlaması ve eş zamanlı bir biçimde hareket etmesi fasıl müziğin en önemli şartıdır. Ankara'da birçok mekânın fasıl müzik hizmeti verdiğinden bahsetmiştik. Son zamanlarda fasıl müziğe olan rağbet artınca birçok mekân da fasıl hizmeti vermeye başladı. Cafeler, restoranlar, eğlence mekânları, nargile salonları ve hatta meyhaneler… Aslında bu listeyi daha da uzatmak mümkündür ama her yerde fasıl müzik olmayacağı gibi bu alanda tecrübesi olmayan mekânlar sebebi ile fasıl keyfiniz bir anda kâbusa dönüşebilir. Bu sebeple fasıl denildiği zaman kaliteli ve nezih mekânları tercih etmek her zaman en iyi tercih olacaktır.

Ankara Fasıl Mekânları Cafe Ve Eğlence Mekânları

İnsanların gün içerisinde ya da gün sonunda bir şeyler içerken sohbet edebilecekleri cafe ve eğlence mekânları şimdilerde fasıl müzik ile müşterilerine çok daha keyifli bir zaman geçirebilecekleri ortam sunmaktadır. İster gün arasında çayınızı kahvenizi içerken diğer bir yandan fasıl müzik dinleyebileceğiniz gibi akşam iş çıkışında da ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte bir şeyler içerken fasıl müziğe eşlik edebilirsiniz. İster alkollü isterseniz de alkolsüz mekânlar ile fasıl müzik keyfini tam manasıyla Ankara fasıl mekânları ile yaşayabilirsiniz.

Ankara Fasıl Mekânları Meyhaneler Ve Restoranlar

Daha önce de bahsettiğimiz mekânların içerisinde özellikle meyhaneler ve restoranlar koyu bir sohbet ve eşsiz fasıl keyfini birlikte sunabilen ender mekânlardandır. Yani Ankara fasıl mekânları denildiği zaman ilk akıllara gelen mekânlar restoranlar ve meyhanelerdir. Her tür içecek, yemek ve mezeler ile keyfinize keyif katacak bu mekânlar gün içerisinde her an kapılarını sizlere açmaktadır. Bazı Ankara fasıl mekânları ise 7/24 hizmet verebilecek şekilde hazırlanmış olup, menü içeriği de bu şekle uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Ama özellikle fasıl keyfinin akşam yemeği ile başladığını belirtmemiz gerekir. Çünkü akşam yemeğinde ister balık, ister tavuk, kırmızı et ya da daha hafif bir menü tercih ederken diğer taraftan da inceden gelen bir ut, ona eşlik eden klarnet ve hatta ney ile birlikte güzel ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bu esnada da sevdiklerinizle, ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel ve koyu bir muhabbete dalarak adeta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Ankara'nın yoğun iş gündemi arasında insanlar adeta kendilerine ayıracak zaman bulamamaktadır. Bu durum da stresi ve sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Oysa insanların birbirine ve ailelerine zaman ayırabilmeleri oldukça kolaydır. Özellikle Ankara'da güzel zaman geçirebileceğiniz ve bu esnada da günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bir akşam yemeğinde beraber olabilecekleri nezih ve ferah bir mekânda fasıl müzik eşliğinde sohbetin keyfine kesinlikle doyum olmaz.

Ankara Fasıl Mekânları Hizmetleri Nelerdir?

Bir mekânın tercih sebebi olmasının birçok sebebi vardır. Kimine göre menülerinin güzel olması, kimine göre göz doldurması kimine göre de kaliteli olmasıdır. Ama herkesin ortak düşüncesi bir mekânın kaliteli hizmet vermesidir. İşte bu sebeple Ankara fasıl mekânları da müşterilerine sunduğu hizmetlere her geçen gün bir yenisi eklemekte ve kaliteden de asla ödün vermemiştir. Nitekim otopark hizmetleri bu hizmetlerin başında yer almaktadır. Güzel vakit geçirebileceğiniz yerler Ankara'nın merkezi yerlerinde olduğu için bu durum son derece avantajlı olsa da otopark en büyük sorun olarak herkesin karşısına çıkmaktadır. Ankara fasıl mekânlarında bu sorun da çözülmüştür. Açık ve kapalı otopark hizmetleri ile aracınızı güvenle bırakabileceğiniz yerler hazırlanmıştır. Ayrıca bu otoparkların güvenliği de yine kameralarla ve güvenlik personelleri ile sağlanmaktadır. Yani aklınız asla aracınızda kalmadan çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca günümüzde internet hayatımızın adeta bir parçası ve olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânlarında internet hizmetleri de müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda ödeme kolaylığı da sağlanarak müşteriler nakit ödeme yapmak zorunda kalmadan kredi kartı ile ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Ankara Fasıl Mekânı Aileler İçin Uygun Mu?

Eğlenmek ve güzel bir zaman geçirmek için tercih edeceğiniz bir mekân size ne kadar uygun? Eğer ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz bir mekân arıyorsanız bu seçimi neye göre yapmalısınız? İşte bu gibi sorular her zaman büyük bir sorun olmuştur. Ankara Fasıl mekânları aileler için de hizmet vermektedir. Yani aileniz ile doyasıya eğlenebileceğiniz mekânlar sizlere hizmet vermektedir. Fakat çocuklu ailelerin durumu birçok yerde eğlenmeye engel teşkil ettiği için çocuklarının belirli bir yaşa kadar büyümesini beklemek ve bu süre içerisinde de tüm sosyal hayatını sonlandırmak oldukça zor bir durumdur. Son zamanlarda işletmelerin çocuklara yönelik yerler hazırlaması ile çocuklu aileler de artık rahatça gezmenin, eğlenmenin ve fasıl müziğin keyfine varabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Siz fasıl müziğin hazzını yaşarken çocuklarınız da kendilerine özel tahsis edilen oyun bölümünde doyasıya ve güven içerisinde eğlenebilmektedir. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de kuşkusuz çocuklarımızın güvenliğidir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânları hem çocukların güvenliğini güvenlik kameraları ile sağlamakta hem de çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamış olacaksınız. İşte tüm bunlar sizin ve ailenizin daha nezih ve güvenli bir ortamda eğlenmesini ve birbirine zaman ayırabilmesi için yapılmaktadır. Yani başlangıçta sorduğumuz sorunun cevabını verecek olursak; Ankara fasıl mekânları aileler ve çocuklar için son derece uygun yerlerdir.