Ankara, Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

Ankara Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Fasıl Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

ANKARA FASIL MEKÂNLARI


Fasıl; Türk musikisi içerisinde bir icra şeklidir. Yani oldukça zengin icra şekillerine sahip Türk musikisi içerisinde sadece bir çeşittir. Çeşitli saz şekillerinin kullanılarak bir koro tarafından seslendirilen eserlere fasıl denilmektedir. Fasıl müzik, herkese yönelik olabileceği gibi geçmişten günümüze kadar eğlencenin ve geçmişe yönelik özlemin bir nebze...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Standard Çankaya - Balık-Deniz Mahsülleri - Fasıl, Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

Yakın Semtler Tunalı, Büyükesat , A.Ayrancı, Dikmen , GOP, Küçükesat , Oran , Y.Ayrancı, Yıldız, Birlik Mahallesi, Öveçler, Hoşdere

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Çankaya Restoranlar Balık-Deniz Mahsülleri Fasıl Çocuklar için Doğum Günü Mekanları

ANKARA FASIL MEKÂNLARI


Fasıl; Türk musikisi içerisinde bir icra şeklidir. Yani oldukça zengin icra şekillerine sahip Türk musikisi içerisinde sadece bir çeşittir. Çeşitli saz şekillerinin kullanılarak bir koro tarafından seslendirilen eserlere fasıl denilmektedir. Fasıl müzik, herkese yönelik olabileceği gibi geçmişten günümüze kadar eğlencenin ve geçmişe yönelik özlemin bir nebze de olsa giderildiği değişmez bir tutku olmuştur. Fasıl müzik eşliğinde bir şeyler yemek ya da içmek ve bu esnada da fasıl müziğine eşlik etmenin keyfi paha biçilemez. İşte bu sebeple geçmişten günümüze kadar birçok şeyde değişim yaşanmış olsa da fasıl kendini korumuş ve günümüze kadar aynen gelmiştir. Ankara fasıl mekânları da her zaman fasıl keyfinin değişmez adresi olmuştur.

Fasıl denildiği zaman akıllara birçok yer ve mekân gelmektedir. Fakat Ankara fasıl mekânı olarak geçmişten günümüze kadar hizmet veren mekânlar bulunmaktadır. Bu mekânlar, yılların vermiş olduğu tecrübe ile gerçek fasıl keyfini tam manasıyla yansıtabilmekte ve fasılın hakkını verebilen ender mekânlardan olmuştur. Ankara fasıl mekânlarını bu denli değerli ve vazgeçilmez yapan hiç şüphesiz fasıl müziğine duyulan saygı ve fasıl müziğin olmazsa olmaz çalgılarını kullanabilen bir orkestraya sahip olmaktır. Ayrıca fasıl müziğin olmazsa olmaz şartı ise ritimdir. Birbiri ile aynı ritme sahip olan orkestra ve koro fasıl müziğin olmazsa olmazıdır.

Fasıl Müziğinin Olmazsa Olmaz Çalgıları

  • Saz
  • Keman
  • Kanun
  • Ney
  • Ut
  • Kemençe
  • Ritim saz
Bu enstrümanlar kendi başlarına yeterli değildir. Bir de bu aletleri kullanan yetenekli bir orkestra ve yumuşak sesli bir koro. Hem erkeklerden hem de bayanlardan oluşan bir koro gerçek fasıl ziyafetinin olmazsa olmazlarıdır. Az önce de bahsettiğimiz gibi fasıl müziğin olmazsa olmazı ritimdir. Bu sebeple orkestra ve koronun birbirine uyum sağlaması ve eş zamanlı bir biçimde hareket etmesi fasıl müziğin en önemli şartıdır. Ankara'da birçok mekânın fasıl müzik hizmeti verdiğinden bahsetmiştik. Son zamanlarda fasıl müziğe olan rağbet artınca birçok mekân da fasıl hizmeti vermeye başladı. Cafeler, restoranlar, eğlence mekânları, nargile salonları ve hatta meyhaneler… Aslında bu listeyi daha da uzatmak mümkündür ama her yerde fasıl müzik olmayacağı gibi bu alanda tecrübesi olmayan mekânlar sebebi ile fasıl keyfiniz bir anda kâbusa dönüşebilir. Bu sebeple fasıl denildiği zaman kaliteli ve nezih mekânları tercih etmek her zaman en iyi tercih olacaktır.

Ankara Fasıl Mekânları Cafe Ve Eğlence Mekânları

İnsanların gün içerisinde ya da gün sonunda bir şeyler içerken sohbet edebilecekleri cafe ve eğlence mekânları şimdilerde fasıl müzik ile müşterilerine çok daha keyifli bir zaman geçirebilecekleri ortam sunmaktadır. İster gün arasında çayınızı kahvenizi içerken diğer bir yandan fasıl müzik dinleyebileceğiniz gibi akşam iş çıkışında da ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte bir şeyler içerken fasıl müziğe eşlik edebilirsiniz. İster alkollü isterseniz de alkolsüz mekânlar ile fasıl müzik keyfini tam manasıyla Ankara fasıl mekânları ile yaşayabilirsiniz.

Ankara Fasıl Mekânları Meyhaneler Ve Restoranlar

Daha önce de bahsettiğimiz mekânların içerisinde özellikle meyhaneler ve restoranlar koyu bir sohbet ve eşsiz fasıl keyfini birlikte sunabilen ender mekânlardandır. Yani Ankara fasıl mekânları denildiği zaman ilk akıllara gelen mekânlar restoranlar ve meyhanelerdir. Her tür içecek, yemek ve mezeler ile keyfinize keyif katacak bu mekânlar gün içerisinde her an kapılarını sizlere açmaktadır. Bazı Ankara fasıl mekânları ise 7/24 hizmet verebilecek şekilde hazırlanmış olup, menü içeriği de bu şekle uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Ama özellikle fasıl keyfinin akşam yemeği ile başladığını belirtmemiz gerekir. Çünkü akşam yemeğinde ister balık, ister tavuk, kırmızı et ya da daha hafif bir menü tercih ederken diğer taraftan da inceden gelen bir ut, ona eşlik eden klarnet ve hatta ney ile birlikte güzel ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bu esnada da sevdiklerinizle, ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel ve koyu bir muhabbete dalarak adeta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Ankara'nın yoğun iş gündemi arasında insanlar adeta kendilerine ayıracak zaman bulamamaktadır. Bu durum da stresi ve sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Oysa insanların birbirine ve ailelerine zaman ayırabilmeleri oldukça kolaydır. Özellikle Ankara'da güzel zaman geçirebileceğiniz ve bu esnada da günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bir akşam yemeğinde beraber olabilecekleri nezih ve ferah bir mekânda fasıl müzik eşliğinde sohbetin keyfine kesinlikle doyum olmaz.

Ankara Fasıl Mekânları Hizmetleri Nelerdir?

Bir mekânın tercih sebebi olmasının birçok sebebi vardır. Kimine göre menülerinin güzel olması, kimine göre göz doldurması kimine göre de kaliteli olmasıdır. Ama herkesin ortak düşüncesi bir mekânın kaliteli hizmet vermesidir. İşte bu sebeple Ankara fasıl mekânları da müşterilerine sunduğu hizmetlere her geçen gün bir yenisi eklemekte ve kaliteden de asla ödün vermemiştir. Nitekim otopark hizmetleri bu hizmetlerin başında yer almaktadır. Güzel vakit geçirebileceğiniz yerler Ankara'nın merkezi yerlerinde olduğu için bu durum son derece avantajlı olsa da otopark en büyük sorun olarak herkesin karşısına çıkmaktadır. Ankara fasıl mekânlarında bu sorun da çözülmüştür. Açık ve kapalı otopark hizmetleri ile aracınızı güvenle bırakabileceğiniz yerler hazırlanmıştır. Ayrıca bu otoparkların güvenliği de yine kameralarla ve güvenlik personelleri ile sağlanmaktadır. Yani aklınız asla aracınızda kalmadan çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca günümüzde internet hayatımızın adeta bir parçası ve olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânlarında internet hizmetleri de müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda ödeme kolaylığı da sağlanarak müşteriler nakit ödeme yapmak zorunda kalmadan kredi kartı ile ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Ankara Fasıl Mekânı Aileler İçin Uygun Mu?

Eğlenmek ve güzel bir zaman geçirmek için tercih edeceğiniz bir mekân size ne kadar uygun? Eğer ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz bir mekân arıyorsanız bu seçimi neye göre yapmalısınız? İşte bu gibi sorular her zaman büyük bir sorun olmuştur. Ankara Fasıl mekânları aileler için de hizmet vermektedir. Yani aileniz ile doyasıya eğlenebileceğiniz mekânlar sizlere hizmet vermektedir. Fakat çocuklu ailelerin durumu birçok yerde eğlenmeye engel teşkil ettiği için çocuklarının belirli bir yaşa kadar büyümesini beklemek ve bu süre içerisinde de tüm sosyal hayatını sonlandırmak oldukça zor bir durumdur. Son zamanlarda işletmelerin çocuklara yönelik yerler hazırlaması ile çocuklu aileler de artık rahatça gezmenin, eğlenmenin ve fasıl müziğin keyfine varabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Siz fasıl müziğin hazzını yaşarken çocuklarınız da kendilerine özel tahsis edilen oyun bölümünde doyasıya ve güven içerisinde eğlenebilmektedir. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de kuşkusuz çocuklarımızın güvenliğidir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânları hem çocukların güvenliğini güvenlik kameraları ile sağlamakta hem de çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamış olacaksınız. İşte tüm bunlar sizin ve ailenizin daha nezih ve güvenli bir ortamda eğlenmesini ve birbirine zaman ayırabilmesi için yapılmaktadır. Yani başlangıçta sorduğumuz sorunun cevabını verecek olursak; Ankara fasıl mekânları aileler ve çocuklar için son derece uygun yerlerdir.

ANKARA'DA ÇOCUKLAR İÇİN DOĞUM GÜNÜ MEKÂNLARI

Doğum günü, kutlayan kişiler için eğlenceli bir aktiviteyken doğum günü kutlanan kişi için özel bir gündür. Çünkü mekânın çeşitli süsler ile renklendirildiği, lezzetli ikramların sunulduğu, kişinin zevkine ve tarzına uygun özel bir doğum günü pastasının hazırlandığı, ailesi, arkadaşları ve sevdiklerinin hediyelerinin verilmesi ile beraber sürpriz dolu dakikalar doğum günü partisinin olmazsa olmazlarıdır. Doğum günü partilerinin en güzel yanı da beklenmeyen bir anda düzenlenmesidir. Çocuklar için doğum günü sürprizi hazırlamak beraber emek verilerek yapılan parti en idealidir. Çünkü çocuklar için plan yapma, sorumluluk üstlenme, arkadaşlarını davet etme, organizasyon işine ortak olma gibi becerileri de kazanmasına yardımcı olacaktır.

Doğum günü partileri, eskiden basit ve küçük kutlamalar olarak hazırlanırdı. Yani doğum günü kutlamak için evde bir düzenleme yapılırdı. Aile bireylerinin katılımı ile sınırlıydı. Ancak günümüzde bu düzenlemeler genişletilerek farklı konseptlerde, organizasyon şirketleri dâhil edildi ve çeşitli mekânlar, ortamların seçilmesi gibi düzenlemeleri içeren kapsamlı bir partiye dönüştü. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları bu konuda en güzel örnektir.

Günümüzdeki ebeveynlerin de çocuk bakımı, çocuk ile ilgilenme gibi konulardaki sorumlulukları oldukça değişmiştir. Mesela doğum günleri. Doğum günlerinde mutlu bir gün geçirmek ve sonrasında güzel anılar olarak hatırlanacağı özel günlere dönüşmüştür. Dolayısı ile bütün hazırlıklar şık ve detaylara bolca yer verilerek yapılır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları doğum günü yaklaşan çocuklar için en iyisini yapmak için ebeveynlere destek olmaktadır. Özellikle doğum günü partisini farklı bir ortam, manzaralı ve parti havasında geçmesini istiyorsanız değişik mekân fikirleri ile karşınızdadır. Bu yerler arasında;

Park; eğer çocuğun doğum günü bahar ya da yaz aylarına denk geliyorsa açık hava bu parti için idealdir. Ankara büyük şehir olmasının yanı sıra büyük, küçük pek çok parka sahiptir. Bütün parklar modern, yeşilin her tonu ile zenginleştirilmiş, çeşitli göller ile eşsiz manzaraya sahiptir. Aynı zamanda kalabalık parti için yeterli alana sahip olması açısından avantaj sağlayacaktır. Anneler, babalar parti boyunca açık havanın keyfini yaşarken çocuklar da doğum günü partisinde çeşitli oyunlar ile eğlenecektir.

Havuz başı; yine bahar ve yaz ayları doğum günü konsepti için ideal yerlerdendir. Havuzlu ortamlar konsepti oldukça güçlü kılmaktadır. Aynı zamana yüzme havuzlarında eğlence daha yüksektir. Eğer süs havuzu varsa ortamda yine görüntüsü, suyun şırıltısı ortamın kalitesini yükseltmektedir. Ankara gibi denize kıyısı olmayan şehirler için havuz keyfi oldukça önemlidir. Dolayısı ile doğum günü partisi için böyle ortamların tercih edilmesi idealdir.

Hayvanat bahçesi; hem doğum günü çocuğu hem de davetli çocuklar için hayvanlar âlemi ilgi çekicidir. Dolayısı ile hayvanların hayatlarını yakından inceleme fırsatı yakalayabilirler. Ayrıca Ankara da bulunan hayvanat bahçelerinde hayvan çeşitliliği ve sayısı oldukça fazladır. Burada düzenlenen doğum günü partisinde hem küçükler hem de büyükler eğlence dolu dakikalar yaşayacaktır.

Dans stüdyoları; dans eğitimi verilen yerlerde ders sonrasında parti ve dans gösterileri düzenlenebilmektedir. Böylece çocukların müzik eşliğinde eğlenmesi, dans gösterileri ile çeşitli kültürlere olan ilgi ve alakayı artırmak için iyi bir seçenek olabilir. Çocuklara yönelik dans ve müzik ile eğlencenin yanı sıra anne ve babalar da eğlenceye ortak olacaktır. Böylece parti çok sıkıcı geçiyor gibi düşünceler akıllara dahi gelmeyecektir.

Oyun stüdyoları; çocukların yaş gruplarına yönelik oyuncaklar, oyun ablaları, palyaço gibi çeşitli aktivitelerin dâhil olduğu mekânlardır. Böylece çocuklar doğum günü partisinde çeşitli etkinliklere katılarak hem sosyalleşme hem de yeni bir şeyler öğrenme fırsatını yakalamaktadır.

Ankara gibi büyük şehirlerde bu tür organizasyonlar için pek çok seçenek mevcuttur. Çocuğun açık hava da kalabalık ortamdan hoşlanması durumuna göre mekandan yana tercih yapılacağı gibi kalabalık ortamdan çekinen çocuk için de kapalı mekânların tercih edilmesi gerekir. Bu iş anne ve babalara düşmektedir. Bu noktaya dikkat ederek karar vermek önemlidir.

Ankara'da Çocuklar İçin Doğum Günü Mekânlarının Doğum Günü Menüsü

Menü de içecekler, çeşitli ikramlara yer verilir. İçecekler, tuzlu ikramlar, tatlı ikramlar konusunda esnek olmak gerekir. Yani her mekân da aynı lezzetin bulunduğu, sıradanlaşan lezzetler yerine eğlenceli sunumları ve farklı tatları ile misafirleri memnun etmek mümkündür. İşte o menüde yer alması gereken lezzetler şunlardır:

Doğum günü pastası: doğum günü partisinin olmazsa olmazı yaş pastadır. Hem çocuklar tarafından sevilen tadı hem de üzerindeki mumları söndürmeden önce dilek tutularak üflenmesi aslında doğum günü partisinin bir bölümünü de oluşturmaktadır. Çocuğun zevkine uygun olarak desenler, figürler, karakterler de hazırlanıp istediği renklerde kullanılmaktadır. Kız çocukları için pembe ve tonları hâkim olurken erkek çocukları için mavi ve yeşil renkler tercih edilmektedir.

İkramlıklar: hem tabağın dolu görünmesi için hem de misafirlerin ayaküstü atıştırmaları için hazırlanması gerekir. Pasta kesimine geçilmeden önce ve sonrasında misafirlerin açlığını bastırabilecek lezzetlerdir. Mesela: küçük kap kekler, dondurma, börek dilimleri, milföy ile hazırlanan lezzetler olabilir. Özellikle kürdan, şiş kürdan ve karton aparat yardımı ile şık sunumlar oluşturulabilir.

İçecekler: ikramlıkların, pastanın yanında içilebilecek içecekler mutlaka olması gerekir. Doğal hazırlanan içeceklerden yana tercih yapmak gerekir. Çünkü çocukların her daim sağlığını koruyacak menülerden yana tercih yapılmalıdır. En ideali meyvelerden sıkılarak taze hazırlanan meyve sularıdır. Çocukların yanı sıra ebeveynler de bu içecekleri tüketerek çocuklara örnek olabilir.

Ana yemek: tatlı atıştırmalıklar ve pastadan önce davetlilere yemek ikram edilecekse çocukların seveceği bir yemek düşünülmelidir. Mesela makarna. Ancak sebze ile renkli bir garnitür oluşturularak servis edilmesi hem lezzeti hem de görselliği dillerden düşmeyecektir. Zeytinyağlı yaprak sarması sofralarımızın olmazsa olmazıdır. Hem lezzetli hem kolay yenmesi hem de doyurucu olması ile sofraların baş tacıdır.

Meyve kâseleri: meyvelerin renkli görüntüsü ve tatları ile doğum günü menüsünde önemli bir yere sahiptir. Ancak çocukların meyve tüketmemeleri büyük sorunlardandır. Ancak sunum burada da önemlidir. Çubuklara takılması ya da çikolata sosuna batırılması gibi ekstra tatlandırıcılardan yararlanılabilir. Ancak meyve çeşitleri her mevsiminde tercih edilirse yararlı olacaktır. Dolayısı ile yaz aylarında yaz meyveleri, kış aylarında kış meyvelerini kullanmak gerekir.

Çocuğunuz için önemli bir gün olan doğum gününü onun isteğine ve zevkine uygun olarak organize edilmesi gerekir. Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânları organizasyon konusunda ebeveynlere kılavuzluk etmektedir. Böylece hazırlıklar kolay, ucuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarından yana tercih yapmak yerine evde parti organize etmek isteyebilirsiniz. Ancak davetlilerin kalabalık olması ve parti sonrasında evin kirlenmesi gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca misafirlere parti boyunca servis edilmesi de gerekecektir. Yani çocuğunuzun doğum gününde onun ile birlikte eğlenmek, misafirler ile oturup sohbet etmek de ev sahipliği açısından önemlidir. Dolayısı ile bütün hazırlık öncesi ve sonrasını Ankara'da çocuklar için doğum günü mekânlarında planlamak için tekrar düşünün. Bütçeniz elverdiği organizasyon paketlerinden de yararlanarak unutulmaz bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz