Ankara Maç Yayını-Lig TV Romantik Yemekler

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Maç Yayını-Lig TV İftar Yemeği Romantik Yemekler

ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ YENEBİLECEK YERLER

Ankara, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir huzura kavuştu. Öyle ki nereye giderseniz gidin, hangi mekâna girseniz girin bu manevi atmosferi hissedebilmek mümkündür. Ramazan ayı dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz oruç ve iftarlardır. Çünkü birlik ve beraberliğin zirve yaptığı iftar anları, herkesin gelmesini dört gözle beklediği andır. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, birlik ve beraberlik içi...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, Maç Yayını-Lig TVİftar Yemeği, Romantik Yemekler

Standard Canlı Müzik, Maç Yayını-Lig TVİftar Yemeği, Romantik Yemekler

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Maç Yayını-Lig TV İftar Yemeği Romantik Yemekler

ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ YENEBİLECEK YERLER

Ankara, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir huzura kavuştu. Öyle ki nereye giderseniz gidin, hangi mekâna girseniz girin bu manevi atmosferi hissedebilmek mümkündür. Ramazan ayı dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz oruç ve iftarlardır. Çünkü birlik ve beraberliğin zirve yaptığı iftar anları, herkesin gelmesini dört gözle beklediği andır. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, birlik ve beraberlik için oldukça önemlidir. Çünkü bu mekânlar öncelikle Ramazan ayına uygun, temiz, hijyenik, sağlıklı ve nezih mekânlar olmalıdır. Kısacası her mekân iftar yemeği yemeye uygun yerler olmayabilir. Bu sebeple iftardan bir süre önce mekân hakkında bir araştırma yapmak ve yer sıkıntısı da yaşamamak için rezervasyon yaptırmak gerekir.

Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik olur. En önemlisi bu ayda hayatımıza oruç ibadeti girer. Tabi oruç ile birlikte birçok etkinlik te bu ay ile birlikte hayatımıza girer. 11 ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte oruçlar tutulur ve birlikte iftar yapılır. Zaten Ramazan ayının ve orucun en önemli özelliğinden biri de paylaşmak ve birlikte olabilmektir. Bu sebeple iftarların, bencillikten sıyrılarak birlikteliğe zemin hazırlayan bir yapısı vardır. Aile içerisinde, akrabalar, arkadaşlar, dostlar, komşular ve hatta birbirini hiç tanımayanlar ile iftar sofralarına birlikte oturulur ve birlikte iftar yapılır. İşte bu sadece Ramazan ayı ile birlikte Müslümanların sahip olduğu bir özelliktir. Bu sene de Ramazan ayının sıcak havalara denk gelmesi ile birlikte iftar yapmak için evler pek te uygun seçimler olmayabiliyor. Çünkü sıcak ve bunaltıcı hava, basık ortamlar sebebi ile yemeğini bitiren bir an önce çıkıp gitmek için uğraşacaktır. Yani iftar amacına ulaşamayacak ve birlik, beraberlik olmayacaktır. Artık eskisi gibi evlere tıkışarak iftar yapmaya gerek duyulmamaktadır. Çünkü Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte Ankara'da birçok mekân, bu aya özel bir hazırlık yapar ve daha çok kişinin aynı anda iftar yapabilmesine olanak sağlar. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerlere her geçen gün yenileri eklenmekte ve daha çok seçenek Ankaralılara sunulmaktadır.

Ankara, her geçen gün daha da büyüyen bir şehirdir. Hem nüfus olarak, hem de mekânlar olarak büyümektedir. Yani Ankara'da her geçen gün artan nüfusa yetebilmek ve sorunsuz hizmeti verebilmek oldukça önemlidir. Bu sebeple Ankara mekânları sürekli olarak çalışmakta ve yeni mekânları Ankaralıların hizmetine sunmaktadır. Ramazan ayına özel olarak hazırlanan Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, iftar saatine çok kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Yani her ne kadar iftar mekânlarının sayıları artırılsa da, imkânlar seferber edilse de yine de iftar saatine kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Bu sebeple canınızın istediği yemeği yiyebileceğiniz iftar mekânlarını belirleyerek bu mekânlardan birine önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. İftar saatine yaklaşırken herkeste açlık seviyesi artmakta ve akşam iftarda yiyeceği lezzetli yemekleri kimse hayal etmeden duramaz. İşte sizin için Ankara'da bu Ramazan ayında da hizmet verece kolan bazı iftar mekânları şu şekildedir.

 • İftar sofralarının olmazsa olmazı et yemekleridir. Bu sebeple canınız et yemek istiyorsa o zaman tercihiniz et ve kebap salonları olabilir.
 • Daha hafif yemekler olsun ama yine de menüde et olsun diyorsanız o zaman tavuk restoranlarını tercih edebilirsiniz.
 • Her mevsim en hafif akşam yemeği tartışmasız balıktır. Bu sebeple Ramazan ayında da iftar için en ideal tercih balık restoranları olacaktır.
 • Daha farklı bir menü olsun istiyorsanız lahmacun ve pide salonlarını da tercih edebilirsiniz.
 • Çorba ile iftar yapmak yeterli olacak derseniz o zaman da Ankara'nın en meşhur çorbacıları iftarda da sizlere hizmet verecektir.
 • İsterseniz daha kapsamlı restoranlar seçerek tüm bu yemekleri bir menü içerisinde bulabilir ve misafirlerinizle ya da ailenizle birlikte daha zengin ve gösterişli bir masada iftar yapabilirsiniz.
 • Fastfood, son zamanlarda iftar için en çok tercih edilen menülerden olmaktadır. Bu menülere döner, pizza, hamburger ve daha birçok fastfood olarak adlandırdığımız yiyecekleri katabilmek mümkündür.
 • Tabi İskender ve yaprak döner olmadan bir iftar geçirmek büyük bir hata olacaktır. Bu sebeple İskender ve yaprak döner salonları iftar için daha kapsamlı hazırlıklar yaparak herkese kapılarını sonuna kadar açmıştır.

Tabi bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Önemli olan sizin, aileniz ya da misafirleriniz için nasıl bir iftar menüsü tercih edeceğidir. Menüye karar verdiyseniz o zaman yapmanız gereken Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler nerelerdir? Bu sorunun cevabını bulmaktır. Çünkü her mekân yemek yemeğe uygun olmayabiliyor ayrıca Ramazan ayında da artan yoğunluk, mekânların birçok konuda taviz vermesine sebep oluyor. Bu konuların başında da temizlik ve hijyen gelebiliyor. Bu sebeple tercih edeceğiniz mekan kesinlikle bilindik, kaliteli, nezih mekan olmasının yanı sıra birde temizlik, hijyen ve kaliteden de asla ödün vermemelidir.

Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler bir hayli fazladır. Ayrıca az önce de belirttiğimiz gibi Ramazan ayına özel olarak ta her Ramazan ayında olduğu gibi bu sene de yeni iftar mekânları Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir. İftar için en çok tercih edilen yerleri yukarıda sizin için sıraladık. Peki, ama iftar menü fiyatları ne kadardan başlıyor? Çünkü herkes sevdikleri ile ailesi ile ya da arkadaşları ile güzel vakit geçirmek ister ve bir şeyler paylaşmak ister. Tabi burada sınırları ne yazık ki bütçemiz belirlemektedir. Herkes bütçesine en uygun iftar yemeği yiyebileceği mekânları tercih etmektedir. Biz de sizin için bu sene iftar menü fiyatları ne kadar olduğunu bir araştırdık ve fiyatlar şu şekildedir.

 • Sade bir iftar menüsü istiyorsanız o zaman ortalama 21,90 TL'den başlayan iftar menüleri sizlere sunulacaktır.
 • Eğer et, tavuk, köfte ya da ızgaranın ana yemek olduğu ve yanında da tatlının olduğu bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman ödemeniz gereken ortalama tutar 45,90 TL.
 • Kebap, saç tava, kaburga dolması gibi yemekleri tercih ederseniz o zaman da fiyatlar 45 ila 60 TL aralığında değişmektedir.
 • Ana yemekte et, sıcak sulu yemekler ve yanında da tatlısından dondurmasına kadar olan daha geniş kapsamlı bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman da ödemeniz gereken ücret yaklaşık olarak 75 ila 85 TL aralığında değişmektedir.
Daha bu listeyi uzatmak mümkündür. En pahalı iftar menüsü 100 TL, en düşük iftar menüsü ise 19,90 TL gibi fiyatlar ile satın alınabiliyor. Bu Ramazan ayında da misafirlerinizi davet edebilir ve orucun bereket ve feyzinden daha çok istifade edebilirsiniz. Eğer misafir davet edecekseniz o zaman bu fiyatlar kişi sayısına göre daha makul fiyatlara inecektir. Böylece istediğiniz iftar menülerini misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Ayrıca Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerleri araştırırken iftar kampanyalarını da araştırmayı unutmayın. Çünkü iftar mekânlarında belirli günlere özel menülerde çok cazip imkânlar sunulabilmektedir. Böylece bu lezzetli yemekleri çok daha uygun fiyatlara yiyebilmek mümkün olabilir.