Ankara Kebap-Et Lokantaları Gün Buluşmaları

Ankara Restoranlar Akdeniz-Yunan Mutfağı Kebap-Et Lokantaları Fix Yemekler Gün Buluşmaları

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiğ...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Standard Akdeniz-Yunan Mutfağı, Kebap-Et LokantalarıFix Yemekler, Gün Buluşmaları

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Akdeniz-Yunan Mutfağı Kebap-Et Lokantaları Fix Yemekler Gün Buluşmaları

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler nerelerdir? Şu günlerde gün buluşmaları için bir araya gelen kadınlar farklı mekânları ayarladığından ev de buluşma artık geçmişte kaldı. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler de menü, hizmetin kalitesi ve mekânın rahat olmasından dolayı evde toplanmaya tercih edilmektedir. Ayrıca eğlencesi ve ortam değişikliği Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri listenin en üste taşınmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Gün buluşmaları katılan kişi sayısına göre kalabalık olabileceği gibi az katılımcı da olabilir. Dolayısı ile mekânın genişliği, masanın büyüklüğü gibi unsurlar gün buluşmalarını oluşturan kişiye göre belirlenir.

Ev hanımları ile başlayan bu akım çalışan kadınları da etkisi altına almayı başardı. Gün buluşmaları için özel hazırlık yapılması âdettendir. Bu hazırlık ikram edilecek lezzetler, yemekler ile sınırlı değildir. Kadınlar, gün toplantılarında da şık ve güzel olmak için kuaförde bakım ve güzellik işlemi ile hazırlanırlar. Makyaj, saç işlemlerini şık kıyafetler ile tamamlarlar. Eskiden yapılan gün buluşmaları sadece evden eve olarak organize edilirdi. Dolayısı ile kadınlar bütün maharetlerini, el becerilerini ortaya çıkaracak baklava, börek, kısır, patates salatası, kalem gibi yaprak sarması, mantısı mutlaka masada bulunurdu. Ancak ev hanımlarından sonra çalışan kadınlar da gün buluşmaları düzenlemeye başlayınca artık bu gelenek değişime uğradı. Yani evin temizliği, menünün hazırlığı, misafirlere hizmet derken ev sahibinin oturup muhabbet etmeye zaman kalmıyordu. Ayrıca misafirleri uğurladıktan sonrada ayrıca bir temizlik daha gerektirirdi. Çalışan kadınların bu kadar zamanı olmadığından Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri gün buluşmalarının organizasyonunda destekçi olmaktadır. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri menüye ve ayrılan bütçeye göre çeşitli yerler tercih edilebilir. Mesela kafeler ya da pastaneler. Eğer sadece pasta, çay, kahve, börek tarzı bir menü ve sınırlı çeşit düşünülüyorsa bu tür yerler organize için ayarlanabilir. Ankara'nın her semti farklı mekân tarzlarının yoğunluğu ile tanınır. Kızılay semti de gün buluşmaları için gidilecek farklı konseptlerdeki kafeleri burada bulabilirsiniz.

Ancak gün buluşmalarında orta yaştaki hanımların büyük tutkusu olduğundan kafe gibi yerler basit kalabilir. Yemekli bir buluşma düşünülüyorsa restoran, dönerci ya da kebapçı gibi yerler organizasyon için ayarlanmak istenir. Öyleyse rotanızı Çankaya ya da Tunalı Hilmi'ye doğru çevirmeniz gerekir. Kalabalık ve davet havasında yapılan toplantılar ya da gün buluşmaları da dâhil bu tür yerlere gitmeden önce mutlaka yerinizi ayırmanız gerekmektedir. Gün buluşmaları için özel bir menü ve katılımcı sayısı belirlenerek sizin adınıza hazırlıklar yapılmaktadır.

Çeşitli yemeklerin ve içeceklerin yer aldığı zengin bir menü düşünüyorsanız öyleyse restoranlar Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin başında gelmektedir. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, salata, tatlı ve içecekler derken yemeğinden tatlısına tıpkı evde oluşturulan menü gibi her şey dâhildir.

Gün buluşmalarında yemek, muhabbet gibi konuların dışında müzikli bir eğlence düşünüyorsanız fasıl mekânları akla ilk gelen yerlerdendir. Fasıl müzikleri canlı performans ile adeta bir Show'a dönüşmektedir. Böylece gün buluşmalarında müzik eğlenceli bir aktivite olmaktadır.

Bahar, yaz ve hatta güz gibi dönemlerde gün buluşmaları için Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri açık alanlardan yana tercih yapılır. Güzel havanın keyfini çıkarmak, dört duvar arasında kapalı kalmamak için bu yerler gün buluşması ile dolup taşmaktadır. Otellerin, restoranların ve kafelerin bahçesi, balkonu ve terası açık hava ve doğa ile iç içe olmanın en kestirme yoludur.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Çok Tercih Edilmesindeki Sebepler?

 • Önceden gideceğiniz mekânı arayarak gün buluşması için bir yer ayırtmanız gerekiyor. Dolayısı ile istediğiniz bir menü varsa sizin için hazırlanıyor. Böylece gün öncesinde yemek telaşına düşmemiş oluyorsunuz.
 • Misafirlere hizmet etme koşuşturması yaşamadan herkes aynı anda sunumlar yapılmaktadır. Böylece oturup dostlarınız ile muhabbet etme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri Ankara'nın her semtinde karşılaşabileceğiniz farklı konseptler ile karşınıza çıkmaktadır. Dolayısı ile gezme, hava alma fırsatı yakalayabilirsiniz.
 • Çalışan kadınlar artık gün buluşmaları için kendilerini ayrıca yormalarına gerek kalmıyor. Çünkü hazırlık, servis gibi bütün detaylar mekânın personeli tarafından gerçekleştirilmektedir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin ortamlar evlere göre daha keyiflidir. Çünkü seçilen ortama göre çalgı, müzik ortamı renklendirmektedir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri belirlerken bulunduğunuz yere uzaklığı ya da durak vb. yerler ile mesafesi önemlidir. Hem giderken hem de dönerken araç bulma, toplu taşıma araçlarından yararlanma gibi konularda eziyet yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekir. Ankara'nın büyük bir şehir olması ulaşım sorununu ortaya çıkarıyor. Araç bulma, bir yerden bir yere giderken mesafenin uzun olmasından dolayı yolda harcanan süreyi artırdığı unutulmamalıdır.

Ankara gri şehir olma algısını bir kenara bırakıp insanların caddelerinde, mekânlarında, yollarında huzur bulduğu bir şehre dönüşüyor. Çünkü evde oturmak yerine insanlar dışarıda eğlencenin akışına bırakıyor. Ev hanımları da dışarıdaki mekânlarda gün buluşmalarını organize etmeye başladığından beri mekânlar daha da canlandı. Sadece gençler değil orta yaş kadınlar da kafelerde, restoranlarda eğlenip sosyal aktivitelere katılıyor.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Menüleri Nelerdir?

Gün buluşmaları denildiğinde standart ancak bir o kadarda lezzetli tarifler yapılır. Demlenen çay eşliğinde yenmek için ikram edilen bu lezzetler damakları keyiflendirmektedir. Ve bu özel lezzetlerde hamur işleri olduğu kadar salata çeşitleri de bir hayli fazladır. Börek, kek, baklava bir yana kısır bir yana.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin gün için özel olarak hazırladıkları işte o menüde de yer alan tarifler:

 • Makarna salatası: makarna renkli garnitür ile buluşunca ortaya hem görüntü olarak hem de lezzet olarak eşsiz bir tarif çıkıyor. Kelebek makarna, garnitür, salatalık turşusu, yoğurt, mayonez, tuz ile harmanlanarak hazırlanıyor.
 • Patates salatası: patatese soğan, maydanoz, baharat, sarımsak eklenerek lezzeti artırılıyor. Ve gün buluşmaların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olarak masada yerini alıyor.
 • Etimek salatası: standart lezzetlerin yanı sıra artık gün buluşmalarında damaklar yeni lezzetler aramaktadır. Dolayısı ile menüde çeşitlendirmeye gidilmektedir. Bu tarifte onlardan biridir. Etimek, yoğurt, mayonez, yumurta, garnitür, tereyağı, patates, pancar, mısır gibi lezzetler ile renkli bir salata oluşturulmaktadır.
 • Maş fasulyesi salatası: dereotu, tuz, nar ekşisi, maş fasulyesi, zeytinyağı. Üzeri için tercihe bağlı olarak nar, mısır, çeşitli otlar ile süslenebilir. Bu tarif oldukça yenidir. Daha denememiş olanlar için farklı bir lezzettir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin menüleri yeni tariflere yönelik hazırlanmaktadır. Eğer istenilen bir lezzet varsa menüye dâhil edilebilir. Tabi mekân sahibi ile istenilen lezzetlerin eklenmesi önceden kararlaştırılması gerekir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin fiyatların pahalı olup olmaması merak konusudur. Ancak paket hizmetler ile kalabalık bir gün buluşması planlayanlar için bütçeyi aşmaya engel olmaktadır. Böylece gün buluşması için fazla açılmadan bir program yapma hakkı tanımaktadır. Ayrıca kredi kartı olarak Mastercard, visa gibi seçeneklerin bulunması ödemeyi kolaylaştırıyor.