Ankara Kebap-Et Lokantaları Gün Buluşmaları

Ankara Restoranlar Akdeniz-Yunan Mutfağı Kebap-Et Lokantaları Balık Keyfi Gün Buluşmaları Ankara'da meze ve balık keyfi için tercih edilebilecek çok yer vardır. Balık mezesiz yenmez diyorsanız, zengin meze çeşitleri ve taze balık çeşitleri ile Ankara'da meze ve balık keyfi bir başkadır. Ankara'da meze ve balık keyfi için deniz mahsulleri, meze çeşitleri ve balık türleri ile birçok alternatifi bulabileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ankara'da deniz olmamasına rağmen çeşitli d...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Akdeniz-Yunan Mutfağı, Kebap-Et LokantalarıBalık Keyfi, Gün Buluşmaları

Kapari Çayyolu

Standard Akdeniz-Yunan Mutfağı, Kebap-Et LokantalarıBalık Keyfi, Gün Buluşmaları

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Akdeniz-Yunan Mutfağı Kebap-Et Lokantaları Balık Keyfi Gün Buluşmaları Ankara'da meze ve balık keyfi için tercih edilebilecek çok yer vardır. Balık mezesiz yenmez diyorsanız, zengin meze çeşitleri ve taze balık çeşitleri ile Ankara'da meze ve balık keyfi bir başkadır. Ankara'da meze ve balık keyfi için deniz mahsulleri, meze çeşitleri ve balık türleri ile birçok alternatifi bulabileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ankara'da deniz olmamasına rağmen çeşitli deniz ürünleri ve balıkların en lezzetlileri bu şehirdedir.

Ankara şehrinde pek çok efsane dillerden dillere dolaşır. Efsanelerin birini de isminde saklayan Ankara, adını gemilerin demir attığı "ancora"dan aldığı söylenir. Yani çok eski dönemlerde denize komşu olmasından dolayı liman şehri iken zamanla su çekilmiştir. Dolayısı ile Ankara mutfağında deniz ürünleri ve balığın değişik yöntemlerle pişirilmesi, Ankaralılarında tüketmekten vazgeçmediği bir besin olması efsaneyi doğrular niteliktedir. Balıkları pişirip müşterilerine sunan lokanta ve restoranlarında sayısı bir hayli yüksektir. Ankara'da meze ve balık keyfinin sürdürülmesi için ülkemizin üç bir tarafında bulunan denizlerden, göllerden, akarsulardan hatta okyanuslardan getirilen balıklar taze tüketilebilmesi ve lezzetini koruması için günlük olarak başkente ulaştırılıyor.

Av yasağının kalkması ile tezgâhlar, sofralar balığın bereketi ile doluyor. Balık tek başına yenilebileceği gibi yanında da eşlikçilerinin olması gerekir. Salata, yeşillikler derken bir de mezeler ile balık için alternatif lezzetler oluşturulmaktadır. Balık keyfi için mezeler ve çeşitli içecekler (alkollü ya da alkolsüz) yeterli olmaktadır. Mezeler her yörede, her bölgede çeşit çeşit hazırlanıp balık keyfini kat ve kat artırır.

Ankara'da Meze Ve Balık Keyfi İçin Gidilebilecek Yerler

 • Balık restoran
 • Balık evi
 • Balık lokantası
Gibi yerler Ankaralılara balık keyfini yaşatabilecek özel yerlerdendir. Ayrıca meyhane, fastfood balıkçı gibi yerlerde en lezzetli ve balık keyfi için ideal yerlerdendir.

Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek yerler hafta sonu ve hafta içi dâhil olmak üzere haftanın her günü Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Balığın lezzetli tadının yanı sıra sağlığına önem veren Ankaralılar beyaz et tüketimine yönelmiştir. Balığın omega 3 açısından zengin olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak bu ürünü beslenme alışkanlığına dönüştürmek için düzenli olarak balık keyfi ya da balık tüketilmesi gerekiyor. Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek mekânlar da alışkanlık haline dönüştürmede en büyük yardımcınızdır.

Ankara'da Meze Ve Balık Keyfi İçin Başlıca Meze Çeşitleri

 • Bakla ezmesi
 • Humus
 • Patlıcan salatası
 • Patlıcanlı sos
 • Havuç tarator
 • Karides tava
 • Hibeş
 • Şakşuka
 • Patates salatası
 • Börülce salatası
 • Acılı ezme
Türkiye'nin neresinde olursanız olun balık keyfi denildiği zaman masada mutlaka yukarıda saydığımız meze çeşitlerinden en az beş tanesini görürsünüz. Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilecek mekânlarda masaya gelen meze çeşitlerinden fırsat bulup da balık keyfine geçmek bir hayli zaman almaktadır. Çünkü balığa başlamadan önce mezeler hem bir atıştırmalık hem de geçişi sağlar.

Ankara'da meze ve balık keyfi olarak hizmet veren yerler, mekânlar Ankara'nın merkezinde Karadeniz, Akdeniz, ege rüzgârları esiyor. Çeşitli yörelerin mutfak lezzetleri, deniz teması mekânları ile balık keyfini şık bir ortamda yaşayabilirsiniz. Aile yemekleri, iş yemekleri, toplantı için ayrılan yemek salonlarında düzenleyeceğiniz organizasyonlarda Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilecek yerlerdendir.

Ankara'da Yılbaşında Meze Ve Balık Keyfi

Yeni yıla merhaba demek için güzel bir yemekli program düşünüyorsanız menüsünde balık ve deniz ürünleri ile hizmet sunan yerlerden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yanında çeşitli alkollü içecekler ile servis yapılması lezzeti iki kat artırmaktadır. Yılbaşı gibi özel günlerde Ankara'da meze ve balık keyfi için yönünüzü gölbaşı, Çankaya, Çayyolu, Gop gibi Ankara'nın farklı semtlerinize çevirmeniz gerekiyor.

Yılbaşı eğlence programı, gösteriler ile yılbaşının keyfini çıkarırken ordövr tabağı, ana yemeği, salatası, mezesi, tatlısı ve yılbaşı pastası ile lezzetli bir son yapılmaktadır. Balık keyfi yaparken sahnede çeşitli sanatçılar, farklı müzik ritimleri gecenizi hareketlendirmek, neşenizi artıracaktır.

Ankara'da meze ve balık keyfinin belli bir mevsimi yoktur. Yani canınız istediği her an farklı balık türlerinin bulunduğu restoran, balık evi bulabilirsiniz. Lüfer, kalkan gibi balıklar Ankaralılara yaz, kış fark etmeksizin istedikleri anda yemeğe hazır sunuluyor.

Balık keyfini zirvede yaşatan pişirme yöntemleri de müşterileri oldukça memnun eden diğer unsurlardandır. Türk kültüründe mangal da pişirme, tereyağı, kiremit gibi tekniklerden başka Uzakdoğu mutfağının esintileri de hissedilmektedir. Bu durum en çok sağlıklı beslenme ya da diyet beslenme yapanlar için avantaj oluşturmaktadır. Balık keyfi için seçilecek balıklarda önemli tabi. Ankara'da balık bulmak çoğu insan hayaldi ancak son yıllarda teknolojinin ve ulaşım ağının genişlemesi denizlerden ve okyanuslardan balık çeşitlerinin girişini kolaylaştırdı. Palamut, hamsi, karides, lüfer, levrek, kalamar, lagos, mercan.

Mevsiminde olmayan balıkların bile bulunmasını sağlayan dev soğutucular, buzluklar sayesinde insanların her mevsim balık yemesi sağlanmaktadır. Bu durum fiyatlara yansır mı? Balık keyfi büyük bir kâbusa dönüşür mü? Diye düşünenler için fiks menü uygulaması ile fiyatlar da mümkün olduğunca sabitlenmeye çalışılmaktadır. Fiks menünün kapsamına bakıldığında balık keyfinden asla taviz vermemektedir. Şöyle ki, en az beş çeşit meze, ayrıca salata ve ot çeşitleri, ana yemeğe geçmeden önce ara sıcak çeşitleri (deniz mahsullerine de yer verilmekte), balık çeşitleri, tatlı, alkollü ya da alkolsüz içecek. Bu çeşitlerin yer aldığı menüde bir kişi 47 TL ödeyerek karnını rahatça doyurmaktadır.

Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek mekânlar yetişkinler tarafından sıkça tercih edilen yerler arasındadır. Balık sevmeyen çocuklar, gençler bu tür mekânlara gitmek yerine soluğu abur cubur mekânlarında alıyordu. Bu durumu gören işletmeciler gençlere, çocuklara balığı sevdirmek adına yeni bir akım olabilecek fastfood balıkçısını ortaya çıkardı. Hem mekânın tasarımları hem de menü ile genç, çocuk, yetişkin herkesin balık keyfi yaptığı yerler haline geldi.

Ankara'da Fastfood Balıkçısında Meze Ve Balık Keyfi

Bu tür yerlerin menülerine hayır demek mümkün değildir. Mesela balık köfte, balık pastırma, balık sucuk, balık krep, kalamar cızbız, balık pizza, balık ekmek, balık hamburger gibi.

Yukarıda saydığımız çeşitli yemeklerin ana malzemesi balık ve deniz ürünleridir. Yemeklerin yanına ayrıca garnitür, çeşitli soslar, mezelerde hazırlanarak sunulmaktadır. Mantar sosu gibi değişik lezzetleri de burada bulabilirsiniz.

Balığın zengin besin türü olması sayesinde çocuklarda balık yiyerek, eğlenceli ve etkili sunumlar ile vazgeçemedikleri lezzetler arasında yerini alacaktır.

Ankara'da meze ve balık keyfi için her mekân, restoran, lokanta menüsü ve spesiyalleri ile oldukça iddialıdır. Her geçen gün yeni yöntemlerin keşfedilmesi, farklı mutfak kültürlerini tanımak, tatmak isteyen müşteriler ile lezzetli bir keşfe çıkılmaktadır. Hizmet verdikleri ilk günden bu yana iddialarını devam ettirerek Ankara'da meze ve balık keyfi için marka halini alan köklü mekânları da görebilirsiniz. Uzun yıllar hizmet vermesi, müşterilerin aynı lezzeti bir başka yerde bulamadığı, ortamı, ambiyansı kendine özgü yerler ile Ankaralılar balık yemeyi tercih ediyor.

Ankara'da meze ve balık keyfi için öğle saatinden ve akşamın geç saatlerine kadar hizmet veren mekanları bulabilirsiniz.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler nerelerdir? Şu günlerde gün buluşmaları için bir araya gelen kadınlar farklı mekânları ayarladığından ev de buluşma artık geçmişte kaldı. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerler de menü, hizmetin kalitesi ve mekânın rahat olmasından dolayı evde toplanmaya tercih edilmektedir. Ayrıca eğlencesi ve ortam değişikliği Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri listenin en üste taşınmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Gün buluşmaları katılan kişi sayısına göre kalabalık olabileceği gibi az katılımcı da olabilir. Dolayısı ile mekânın genişliği, masanın büyüklüğü gibi unsurlar gün buluşmalarını oluşturan kişiye göre belirlenir.

Ev hanımları ile başlayan bu akım çalışan kadınları da etkisi altına almayı başardı. Gün buluşmaları için özel hazırlık yapılması âdettendir. Bu hazırlık ikram edilecek lezzetler, yemekler ile sınırlı değildir. Kadınlar, gün toplantılarında da şık ve güzel olmak için kuaförde bakım ve güzellik işlemi ile hazırlanırlar. Makyaj, saç işlemlerini şık kıyafetler ile tamamlarlar. Eskiden yapılan gün buluşmaları sadece evden eve olarak organize edilirdi. Dolayısı ile kadınlar bütün maharetlerini, el becerilerini ortaya çıkaracak baklava, börek, kısır, patates salatası, kalem gibi yaprak sarması, mantısı mutlaka masada bulunurdu. Ancak ev hanımlarından sonra çalışan kadınlar da gün buluşmaları düzenlemeye başlayınca artık bu gelenek değişime uğradı. Yani evin temizliği, menünün hazırlığı, misafirlere hizmet derken ev sahibinin oturup muhabbet etmeye zaman kalmıyordu. Ayrıca misafirleri uğurladıktan sonrada ayrıca bir temizlik daha gerektirirdi. Çalışan kadınların bu kadar zamanı olmadığından Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri gün buluşmalarının organizasyonunda destekçi olmaktadır. Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri menüye ve ayrılan bütçeye göre çeşitli yerler tercih edilebilir. Mesela kafeler ya da pastaneler. Eğer sadece pasta, çay, kahve, börek tarzı bir menü ve sınırlı çeşit düşünülüyorsa bu tür yerler organize için ayarlanabilir. Ankara'nın her semti farklı mekân tarzlarının yoğunluğu ile tanınır. Kızılay semti de gün buluşmaları için gidilecek farklı konseptlerdeki kafeleri burada bulabilirsiniz.

Ancak gün buluşmalarında orta yaştaki hanımların büyük tutkusu olduğundan kafe gibi yerler basit kalabilir. Yemekli bir buluşma düşünülüyorsa restoran, dönerci ya da kebapçı gibi yerler organizasyon için ayarlanmak istenir. Öyleyse rotanızı Çankaya ya da Tunalı Hilmi'ye doğru çevirmeniz gerekir. Kalabalık ve davet havasında yapılan toplantılar ya da gün buluşmaları da dâhil bu tür yerlere gitmeden önce mutlaka yerinizi ayırmanız gerekmektedir. Gün buluşmaları için özel bir menü ve katılımcı sayısı belirlenerek sizin adınıza hazırlıklar yapılmaktadır.

Çeşitli yemeklerin ve içeceklerin yer aldığı zengin bir menü düşünüyorsanız öyleyse restoranlar Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin başında gelmektedir. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, salata, tatlı ve içecekler derken yemeğinden tatlısına tıpkı evde oluşturulan menü gibi her şey dâhildir.

Gün buluşmalarında yemek, muhabbet gibi konuların dışında müzikli bir eğlence düşünüyorsanız fasıl mekânları akla ilk gelen yerlerdendir. Fasıl müzikleri canlı performans ile adeta bir Show'a dönüşmektedir. Böylece gün buluşmalarında müzik eğlenceli bir aktivite olmaktadır.

Bahar, yaz ve hatta güz gibi dönemlerde gün buluşmaları için Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri açık alanlardan yana tercih yapılır. Güzel havanın keyfini çıkarmak, dört duvar arasında kapalı kalmamak için bu yerler gün buluşması ile dolup taşmaktadır. Otellerin, restoranların ve kafelerin bahçesi, balkonu ve terası açık hava ve doğa ile iç içe olmanın en kestirme yoludur.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Çok Tercih Edilmesindeki Sebepler?

 • Önceden gideceğiniz mekânı arayarak gün buluşması için bir yer ayırtmanız gerekiyor. Dolayısı ile istediğiniz bir menü varsa sizin için hazırlanıyor. Böylece gün öncesinde yemek telaşına düşmemiş oluyorsunuz.
 • Misafirlere hizmet etme koşuşturması yaşamadan herkes aynı anda sunumlar yapılmaktadır. Böylece oturup dostlarınız ile muhabbet etme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri Ankara'nın her semtinde karşılaşabileceğiniz farklı konseptler ile karşınıza çıkmaktadır. Dolayısı ile gezme, hava alma fırsatı yakalayabilirsiniz.
 • Çalışan kadınlar artık gün buluşmaları için kendilerini ayrıca yormalarına gerek kalmıyor. Çünkü hazırlık, servis gibi bütün detaylar mekânın personeli tarafından gerçekleştirilmektedir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin ortamlar evlere göre daha keyiflidir. Çünkü seçilen ortama göre çalgı, müzik ortamı renklendirmektedir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerleri belirlerken bulunduğunuz yere uzaklığı ya da durak vb. yerler ile mesafesi önemlidir. Hem giderken hem de dönerken araç bulma, toplu taşıma araçlarından yararlanma gibi konularda eziyet yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekir. Ankara'nın büyük bir şehir olması ulaşım sorununu ortaya çıkarıyor. Araç bulma, bir yerden bir yere giderken mesafenin uzun olmasından dolayı yolda harcanan süreyi artırdığı unutulmamalıdır.

Ankara gri şehir olma algısını bir kenara bırakıp insanların caddelerinde, mekânlarında, yollarında huzur bulduğu bir şehre dönüşüyor. Çünkü evde oturmak yerine insanlar dışarıda eğlencenin akışına bırakıyor. Ev hanımları da dışarıdaki mekânlarda gün buluşmalarını organize etmeye başladığından beri mekânlar daha da canlandı. Sadece gençler değil orta yaş kadınlar da kafelerde, restoranlarda eğlenip sosyal aktivitelere katılıyor.

Ankara'da Gün Buluşmaları İçin İdeal Yerlerin Menüleri Nelerdir?

Gün buluşmaları denildiğinde standart ancak bir o kadarda lezzetli tarifler yapılır. Demlenen çay eşliğinde yenmek için ikram edilen bu lezzetler damakları keyiflendirmektedir. Ve bu özel lezzetlerde hamur işleri olduğu kadar salata çeşitleri de bir hayli fazladır. Börek, kek, baklava bir yana kısır bir yana.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin gün için özel olarak hazırladıkları işte o menüde de yer alan tarifler:

 • Makarna salatası: makarna renkli garnitür ile buluşunca ortaya hem görüntü olarak hem de lezzet olarak eşsiz bir tarif çıkıyor. Kelebek makarna, garnitür, salatalık turşusu, yoğurt, mayonez, tuz ile harmanlanarak hazırlanıyor.
 • Patates salatası: patatese soğan, maydanoz, baharat, sarımsak eklenerek lezzeti artırılıyor. Ve gün buluşmaların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olarak masada yerini alıyor.
 • Etimek salatası: standart lezzetlerin yanı sıra artık gün buluşmalarında damaklar yeni lezzetler aramaktadır. Dolayısı ile menüde çeşitlendirmeye gidilmektedir. Bu tarifte onlardan biridir. Etimek, yoğurt, mayonez, yumurta, garnitür, tereyağı, patates, pancar, mısır gibi lezzetler ile renkli bir salata oluşturulmaktadır.
 • Maş fasulyesi salatası: dereotu, tuz, nar ekşisi, maş fasulyesi, zeytinyağı. Üzeri için tercihe bağlı olarak nar, mısır, çeşitli otlar ile süslenebilir. Bu tarif oldukça yenidir. Daha denememiş olanlar için farklı bir lezzettir.
Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin menüleri yeni tariflere yönelik hazırlanmaktadır. Eğer istenilen bir lezzet varsa menüye dâhil edilebilir. Tabi mekân sahibi ile istenilen lezzetlerin eklenmesi önceden kararlaştırılması gerekir.

Ankara'da gün buluşmaları için ideal yerlerin fiyatların pahalı olup olmaması merak konusudur. Ancak paket hizmetler ile kalabalık bir gün buluşması planlayanlar için bütçeyi aşmaya engel olmaktadır. Böylece gün buluşması için fazla açılmadan bir program yapma hakkı tanımaktadır. Ayrıca kredi kartı olarak Mastercard, visa gibi seçeneklerin bulunması ödemeyi kolaylaştırıyor.