Ankara Mangal Mezuniyet Balosu

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler Mezuniyet Balosu

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını d...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, Mezuniyet Balosu

VIP Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, Mezuniyet Balosu

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler Mezuniyet Balosu

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.


ANKARA MEZUNİYET BALOSU ORGANİZASYONU


Mezuniyet, farklı dönemlerdeki eğitim döneminin zorluk ve kolaylıklarının artık geride bırakılmasıdır. Kepleri havaya atıp, bütün sınav stresinin, derslerin yorgunluğunun unutulduğu tatlı bir heyecandır; mezuniyet. Mezuniyet balosu, genellikle lise ya da üniversite mezuniyetlerinde düzenlenir. Mezuniyet balosu da bütün yıl boyunca elde edilen başarıların gençler arasında eğlenerek kutladığı bir etkinliktir. Artık derse yetişme sorumluluğu, sınavlara sabahlayana kadar çalışma, not kaygısı geride kaldığından üzerinden kalkan yük ile beraber hafifleme, bir dönemi kapatıp arkadaşlardan ve okuldan ayrılmanın verdiği tatlı bir hüzün kaplar içini. Sivil hayata alışmak ya da eğitim sürecinde bir üst aşamaya alışmak biraz zor gelse de bu hisler yerini yeni başlangıçların heyecanına bırakır.

Ülkemizde kutlama etkinliklerinin yapılması biraz sönük kalmıştır. Ancak mezuniyet balosu bu algıyı yıkarak mezun öğrencilerin ve ailelerin önem verdiği etkinliğe dönüşmüştür. Mezuniyet balosu için çeşitli mekânlar hizmet sunmaktadır. Mesela oteller, havuz başı mekânlar vb. deniz kenarındaki şehirlerin mezuniyet balosu için tekne konsepti oldukça ilgi görmektedir. Oteller de mezuniyet balosu fikri yaz ayı ya da kış ayı fark etmeksizin tercih edilebilir olması bakımından avantajlıdır.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu, uzun yıllardır bu sektörde pek çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Her seferinde bütün ekip deneyim ve tecrübelerini geliştirip, yeniliklere uyum sağlamayı başarmıştır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Hangi Hizmetlerden Oluşur?

 • Mezuniyet balosu mekânı temini
 • Masa kiralama
 • Sandalye kiralama
 • Sanatçı organizasyonu
 • Konser organizasyonu
 • Yemek organizasyonu
 • Mezuniyet pastası organizasyonu
 • Havai fişek gösterileri
 • Video çekimi, fotoğraf çekimi
 • Dj şovları
 • Ekran, sahne, ses sistemi, ışık gibi donanımların temini ve kurulumu.
Yukarıda saydığımız hizmetler dışında varsa başka eklemek istediğiniz hizmet çeşidi organizasyon şirketine taleplerinizi bildirebilirsiniz. Böylece aklınızdaki, arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğiniz eğlence aktivitesini mezuniyet balosunda gerçekleştirebilirsiniz.

Mezuniyet balosu için büyün akış kesintisiz devam ederken sizde arkadaşlarınız ile anılarınıza yeni bir tanesini ekleyin. Mezuniyet ve mezuniyet balosu hayat boyunca daima güzel hatırlanacak özel anılar arasında yer alır.

Göründüğü gibi mezuniyet balosu da bir düğün, bir kokteyl organizasyonu gibi pek çok detaya sahiptir. Yemeğinden tutunda pastasına masasından tutunda sahnesine kadar her kalem ayrı ayrı organize edilmek ister. Bu iş için profesyonel ekiplerin süreci iyi analiz edip hızlı temin ile kusursuz bir mezuniyet balosu yaşanması sağlanabilir. Organizasyon şirketleri, sizin atladığınız ya da düşünmediğiniz detayları bile listeye eklemektedir.

Bazı okullar, öğrencilerin bu mutlu gününü de atlamayarak özel organizasyon hazırlamaktadır. Bazı okullarda ise böyle bir etkinlik düzenlenmediği için genellikle bu süreci öğrenciler yürütmek için işe koyulur.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mezuniyet balosu boyunca eğlence zirve de yaşanır. Dolayısı ile Ankara mezuniyet balosu organizasyonu eğlencenin kesintisiz yaşanması için büyük çaba sarf eder. Fotoğraf çekimi esnasında ortama renk katmak için konfetiler patlatılmalıdır. Böylece fotoğraflarda hoş bir ambiyans oluşturulur. Yemek programının ardından hemen takip edilmesi gereken akış müzikli eğlencedir. Mezuniyet balosu akışı genellikle aynı plan dâhilinde ilerler. Eğer ekstra hizmetler eklenmezse başlangıçta yemek bulunur.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu için geniş ortamlara sahip mekanlar seçilmelidir. Çünkü etkinlik süresi boyunca dans etmemek olmaz. Çeşitli parçalarda çeşitli figürlerin, dans gösterileri ile eğlenmek keyiflidir. Dolayısı ile herkesin piste çıkıp rahatça dans edebilmesi için geniş alana ihtiyaç duyulur.

Yemekten sonra etkinlik boyunca çeşitli lezzet ikramları sunulur. Bu lezzetler bol ve çeşitli olmasına özen gösterilmelidir. İçecekler için de aynı durum söz konusu olmalıdır. Gençler etkinlik boyunca çok hareketli olacağından sürekli bir şeyler atıştırma ihtiyacı oluşacaktır. Aperatiflerin etkinlik boyunca masalardan eksik edilmemesi gerekir.

Fotoğraf çekimleri için ışıklandırma sisteminin iyi olması gerekir. Çünkü fotoğrafların karanlık çıkması ya da aşırı parlak ışıkların fotoğrafın netliğinin bozulmasına neden olur. Dolayısı ile fotoğraf çekimi için özel ışıklar kullanılmalıdır. Topluca arkadaşlarınız ile çekeceğiniz fotoğraflar daha bir ışık, poz gibi konularda daha özenli hazırlamak gerekir.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilen Müzik Türleri

Mezuniyet balosuna gençlerin katıldığı etkinlik olarak düşündüğümüzde çalınan parçalar da bu yaş grubuna yönelik olmalıdır. En çok hareketli parça tarzları tercih edilmektedir. Mesela pop, rock, hip hop, slow dans parçaları. Müzik türleri yerli ve yabancı müziklerin karışımıdır. Sevilen tarzdaki parçaları ister Dj eşliğinde ister konser ister canlı müzik eşliğinde dinleyebilirsiniz. Bu seçimi önceden ayarlamak gerekir. Mezuniyet balosu müzikleri organizasyonu esnasında parçalar kadar canlı müzik, konser ya da Dj ile mi çalınacağı kararlaştırılabilir.

Ankara, farklı bir şehirdir. Çünkü istenilen etkinliğe, kutlamaya kısacası her tarzdaki organizasyonun düzenleneceği uygun konsepte mekânları kolaylıkla bulabilirsiniz. Mezuniyet balosu da istenen etkinlikler arasındadır. Ankara da yer alan çok sayıdaki üniversite bu tarz etkinliklerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ankara'daki üniversitelerin sadece ülkemizde değil dünya çapında başarıları ile tanınması çok sayıda öğrencinin ilk sırada tercih ettiği şehirdir. Çok sayıda üniversite öğrencisi her yıl ya üniversiteye yeni başlıyor ya üniversiteden mezun oluyor. Öğrencilerin bir kısmı farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden Ankara'ya üniversite hayalini gerçekleştirmek için gelmiştir. Dolayısı ile mezuniyet balosu üniversite hayatının mezuniyet balosu ile eğlenceli bir bitiş yapılmasına iyi bir fırsattır. Ankara mezuniyet balosu organizasyonunun ardından artık herkes kendi şehrine, kendi ülkesine döner. Ancak Ankara şehri her zaman kendi evleri gibi hissettikleri, hayallerin gerçekleştiği bir şehir olarak kalır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilebilecek Mekânlar Nelerdir?

Mezuniyet balosuna katılımcı sayısı yüksek bir etkinliktir. Dolayısı ile o kadar kişiyi rahat ağırlamak gerekir. Ayrıca çeşitli dönemlerde yapılan mezuniyet balosu için mevsimsel faktörler önemli rol oynamaktadır. Mezuniyet balosu denilince mekân tercihi ilk sırasında balo salonları yer almaktadır. Hem mekânın konsepte uygunluğu ve kapalı ortamın mevcut olması için tercih edilmektedir.

Mezuniyet balosu için meyhane gibi mekânlar da tercih edilebilir. Özellikle menüde alkollü içeceklerin servisinin yapılması için ideal yerlerdendir. Ayrıca müzik türleri de eğlenceyi artıran diğer bir unsurdur.

Bir başka yer de restoranlardır. Ankara'nın önemli ve elit restoranları bu etkinlik için uygun olmaktadır. Özellikle yemekli bir mezuniyet balosu organize ediliyorsa özel şeflerin hazırlayacağı mezuniyet balosu menüsü damaklarda unutulmaz tatlar bırakacaktır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Menüsü

Yemekli bir organizasyon ayarlandıysa o zaman tam bir davet menüsü hazırlanır. Mezuniyet balosu yemeği için şunlar hazırlanabilir; yemeğe geçmeden önce aperatif atıştırmalıklar ile başlangıç yapılır. Genellikle ordövr tabağı olarak önümüze gelen bu tabakta neler yer almaktadır? Mezeler (haydari, patlıcan salatası, ezme) yaprak sarma, peynir çeşitleri, şekilli havuç, salatalık dilimleri,

 • Mevsimine uygun salata,
 • Paçanga böreği, sosis kızartması
 • Balık ya da kırmızı et (çeşitli pişirme usullerine göre) garnitür eşliğinde
 • Pilav
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler (çay, kahve, meyve suyu, maden suyu, su, şarap, bira vb.)
 • İkramlıklar (kanepe peynirli, zeytinli) çerezler, cips vb.
Yukarıdaki menü listesi değiştirilebilir. Tamamen damak zevkine göre baştan hazırlanabilir.