Ankara Mangal Kokteyl

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler Kokteyl

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını d...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, Kokteyl

VIP Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, Kokteyl

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler Kokteyl

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.


ANKARA KOKTEYL ORGANİZASYONU


Kokteyl, kutlama havasında düzenlenen etkinliktir. Genellikle detaylı organizasyonlar ile hazırlanır. Dolayısı ile böylesine uğraş verici, maliyetli bir etkinlik özel günler için tercih edilir. Tanıtım, toplantı, açılış gibi temalı günler için tercih edilir. Ankara kokteyl organizasyonuna katıldığınız andan itibaren huzurlu ve keyif dolu bir zaman geçirmeniz hedeflenmiştir.

Ankara kokteyl organizasyonu, hazırlık sürecinde kutlama için bütün donanım, personel, kutlama malzemeleri temi eder. Bunu yapacak çok sayıda organizasyon şirketleri bulunmaktadır. Böylesine özel günlerde profesyonel şirketlerden yardım almak doğru bir karar olacaktır. Hem hazırlıkların kusursuz olması hem de bütün detayların, düşünülüp en kısa sürede hazır hale getirilmesi ancak bu şekilde mümkün olmaktadır. Misafirlerin Ankara kokteyl organizasyonunda eğlenirken aynı zamanda çeşitli lezzetlerde ikram edilir. Bu konuda ise ünlü şefler ya da yemek şirketlerine ihtiyaç duyulur.

Eğer bir özel gününüzde dostlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız ile beraber unutulmaz bir kutlama düşünüyorsanız seçiminiz kokteyl konseptinden yana kullanabilirsiniz. Kokteyl konsepti için gerekli olan her şeyi ve program akışını organizasyon şirketlerinden yardım alarak bulabilirsiniz. Bunun için akla ilk gelen Ankara kokteyl organizasyonudur.

Ankara da iş dünyası, sanat dünyası, spor dünyası oldukça yoğundur. Dolayısı ile sürekli olarak yeni açılışlar, kutlamalar, tanıtımlar için çeşitli kokteyl organizasyonları düzenlenmektedir. Böylece bu kadar yoğun geçen bir günün ardından kokteyl etkinliği düzenleme kararı verilmişse işin ehli kişiler tarafından sürdürülmesi gerekir.

Ankara Kokteyl Organizasyonu İçin İhtiyaç Duyulan Kokteyl Ürünleri Nelerdi?

Kokteyl organizasyonuna gelen misafirlerin ağırlanması için kokteyl sandalyeleri, kokteyl masalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Masaların tarzı bistro da olabilir. Çünkü misafirler etrafında toplanıp keyifli sohbetler eder. Masa da ortamın dekoruna uyum sağlayacak türde çiçekler, vazo ya çeşitli ikramlar yerleştirilir. İkramlardan başka içeceklerde masa da yerini alır.

Mekâna girerken misafirleri hoş karşılamak adına yere kırmızı halı serilmektedir. Ayrıca trio müzik grubu karşılama ekibi olarak misafirleri müzik tınıları ile karşılar. Mekâna girildikten sonra ışıklandırma, ses sistemi gibi donanımlara da ihtiyaç duyulur.

Çeşitli gösteriler (dans, dj, konfeti, ateşbaz) de Ankara kokteyl organizasyonlarında çokça tercih edilmektedir. İkramlıklar, içecekleri de unutmamak gerekir.

Ankara Kokteyl Organizasyonu Şirketleri Neden Tercih Edilmelidir?

Kokteyl etkinliğinin sosyal veya iş temasına göre hazırlık yapılabilir. İşte belirlenen temaya uygun olarak hazırlıklarda hiçbir eksik ya da yanlışlık olmaması gerekir. Mekânın yerini belirleme, mekânın görselliğini artırmak için şık süslemelerin yapılması, kokteyl etkinliği boyunca müzik parçalarının düzenli ve sürekli bir şekilde işleyişi, kokteyl sandalye ve masa temini, gösteriler için sahnenin kurulumu, misafirlere hizmetin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için hostes ve host gibi ekipman ve hizmet ekibi ancak bu sektörde olan kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Misafirler kapıdan içeri girdiği andan itibaren ortamın ambiyansı, yapılan süslemeler göz kamaştırırken, sunulan içecekler ve lezzetler de bir yandan damakları şenlendirsin.

Ankara Kokteyl Organizasyonlarında Hangi Konseptler Bulunmaktadır?

 • Ankara nikâh kokteyl organizasyonu
 • Ankara yılbaşı kokteyl organizasyonu
 • Ankara açılış kokteyl organizasyonu
 • Ankara davet kokteyl organizasyonu
 • Ankara toplantı kokteyl organizasyonu
 • Ankara lansman kokteyl organizasyonu
Gibi konseptler en yaygın olanlarıdır. Bu konseptlerden başka belirleyeceğiniz özel bir gün kokteyl etkinliğinin teması olabilir.

Ankara Kokteyl Organizasyonunu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıda kokteyl etkinliği için pek çok detaydan bahsettik. Kokteylin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi ya da daha da detaylandırmak isteyebilirsiniz. Tabi bütün bunlar için bir maliyet ortaya çıkacaktır. Genellikle herkes daha ucuz olan kokteyl etkinliğine yönelir ya da kokteyl etkinliğini daha ucuza mal etmek ister. Ancak her ne kadar bütçe de önemli bir konu ise ilk planda olmaması gerekir. Ankara kokteyl organizasyonu için personelin titizliği, donanımın temiz olması ve hizmetin kaliteli olması gibi unsurlar ön planda olmalıdır. Böylece katılan misafirlerin yüzde yüz memnuniyeti sağlanabilir.

Ankara Kokteyl Organizasyonunda Kokteyl İkramları Nelerdir?

Kokteyl etkinliği, genellikle misafirlerin masa etrafında ağırlandığı, host ya da hosteslerin ellerindeki lezzetleri ve içecek tepsilerini bu masalar etrafında dolaşarak ikram edilmesidir. Dolayısıyla lezzetler pratik ve kolay yenilebilir olmalıdır. İçecekler iki tarzda olabilir. Alkollü içecekler ya da alkolsüz içecekler olarak. İçecekler ile atıştırmalıklar uyumlu olmalıdır. Mesela alkollü içecek ve meze gibi ikililer olabileceği gibi, alkolsüz içecek sunumu için çay- kahve gibi seçeneklere yer verilmişse kurabiye- tatlı- pasta dilimleri atıştırmalık olabilir. Bunlar dışında kokteyl menüleri de şunlara yer verilebilir; fava, patlıcan salatası (küçük dilim ekmek üzerinde), somon füme dilimleri, peynir topları (susamlı, çörek otlu vb.), küçük köfte (baharatlı), peynirli- ıspanaklı tart, cheesecake küpleri, profiterol dilimleri, dip sos sebzeler eşliğinde, mevsimine uygun meyveler, küçük şişlerde tavuk dilimleri vb.

Yukarıda oluşturulan kokteyl menüleri için standart bir mutfak kullanılmaz. Neredeyse her mutfaktan çeşitli lezzetler bir araya getirilebilir. Mesela Türk mutfağının lezzetleri hazırlanışı meşakkatli olduğu gibi yemesi de meşakkatli çok fazla yemek bulunmaktadır. Dolayısı ile bu tür çeşitlerden uzak durmak gerekir. Ve kokteyl etkinliğinin olmazsa olmazı neredeyse bütün menülerde yer verilen kanepe ikramlarıdır. Çeşitli malzemeler ile hazırlanıp misafirlerin damak zevkine sunulur.

Ankara Kokteyl Organizasyonunda Kokteyl Menü Fiyatları

Misafirleri ağırlarken bir şeyler ikram etmek gerekir. Bunun için özel menüler oluşturulmaktadır. Standart bir kokteyl menüsünün fiyatı ortalama olarak 18 TL'dir. Kokteyl menüsüne ilave edilmek istenirse yani bunlar genellikle ekstra olarak geçmektedir. Öyleyse ekstra kokteyl menüsü için ortalama fiyat 25 TL'dir. Standart bir kokteyl menüsü için ortalama fiyat ise 15 TL'dir.

Ankara Kokteyl Organizasyon Önerileri

Kokteyl etkinliği boyunca bütün hizmetin kusursuz olmasından bahsettik. Peki, kusursuz bir kokteyl nasıl olmalıdır? İşte önerilerimiz; ilk önce katılacak misafirlerin net olarak sayısının belirlenmesi gerekir. Ancak organizasyonda belirlenen kişi sayısı maksimum limit olarak kesinleştirilmemelidir. Yani ekstra katılacak misafirlerin, organizasyon sahipleri ya da hizmet sunan ekibin de dâhil edilmesi gerekir. Bütün misafirlerin aynı anda kokteyl mekânında olması zordur. Dolayısı ile önceden gecikebilecek misafirler düşünülerek kokteyl etkinliğini uzatabilmelidir. Bu süre yarım saat olabileceği gibi bir saat de olabilir. Misafirlerin geç kalması durumuna göre ayarlanabilir.

Kokteyl menüsünde yer verilen içecek bölümünün bütün misafirlere yeterli geleceği kanısı oluşması yanlıştır. Kalabalık kokteyl etkinliklerinde içecek menüsünde yer verilen içecekler yeterli olmamaktadır. Dolayısı ile hazırlıklı olup ekstra içecekler de ikram edilmelidir. Mesela kahve, çay gibi.

Mekânın büyüklüğüne göre masaların yerleştirilmesi misafirlerin kokteyl etkinliği boyunca rahat ettirilmesi gerekir. Dolayısı ile masaların konumu misafirlerin rahatı düşünülerek yerleştirilmelidir.

Ankara kokteyl organizasyonu konseptlerinden yukarıda bahsettik. Dolayısı ile bu konseptlere özgün menüler oluşturulması gerekir. Ancak standart menü isteyenler için paket hizmetlerden yararlanabilir. Ankara kokteyl organizasyonu önerileri sayesinde hiçbir eksik olmadan sorunsuz bir şekilde ilerlemesi sağlanabilir. Eğer daha önce herhangi bir kokteyl etkinliği düzenlemediyseniz profesyonel destek almanız şarttır. Bütün detaylar sizin yerinize düşünülerek hazır hale getirilmektedir. Ankara kokteyl organizasyonu şirketleri kalabalık ve detayları fazla etkinlikler için iyi bir çözüm ortağı olmaktadır.