Ankara Mangal İftar Yemeği

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler İftar Yemeği

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değ...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, İftar Yemeği

VIP Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, İftar Yemeği

Gold Canlı Müzik, MangalFix Yemekler, İftar Yemeği

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Fix Yemekler İftar Yemeği

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.
Ramazan ayının manevi atmosferi Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde bütün ramazan boyunca çok özenli ve çeşitli sofralar hazırlanmaktadır. İftar sofrasının vazgeçilmez çeşitlerinden tatlı ve et yemeklerinin en lezzetlilerini Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin menülerinde genişçe yer verilmektedir. En şık ve zengin bir iftar masasında orucunuzu açmak istiyorsanız Ankara'nın her semtinde bulabilirsiniz.

Ramazan ayının manevi ruhu insanları ve Ankara şehrini bir örtü gibi sarıyor. İnsanların yardımlaşması, mekanların menüleri, konseptleri ramazan ayının ruhunu çok iyi yansıtmaktadır. On bir ayın sultanı ramazan ayı, iftar ve oruç gibi iki özel öğün ile geçirilir. İftar ya da sahur sofraları fakirlere açılarak birlik ve beraberlik güçlenir. Dolayısı ile insanlar ramazan ayının gelişini büyük bir coşku içinde karşılarlar ve ibadetler ile yaşamaya çalışırlar.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerin Özellikleri

 • Hijyen kuralları mekânın her bölümünde hissedilmektedir. Yemeklerin temiz olarak hazırlanmasının yanı sıra salon, mutfak bölümlerinin sağlığa uygundur.
 • Menülerinde yer verilen yemeklerin içeriği vitamin, protein açısından zengin çeşitlere yer verilmektedir. Ramazan ayının iki öğünü olan sahur ve iftar ile sınırlı olmasından dolayı yüksek besin değerlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kırmızı-beyaz et, sebze, meyve vb.
 • Rezervasyon şartı gerekir. Çünkü Ankara şehrinde binlerce mekân bulunmaktadır. Her mekân ramazan ayını konsept olarak kullanmayabilir. Dolayısı ile gidilecek yer önceden belirlenip, ramazan menüsüne sahip mi? Küçük bir araştırma yapılmalıdır.
 • Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler iftar menüsü ayrı sahur menüsü ayrı olarak hazırlanmaktadır. Böylece oruç tutmayı kolaylaştıracak (susatmayan, acıktırmayan vb.) çeşitlere yer verilmektedir.
On bir ayın sultanı olarak anılan ramazan ayında ibadetlere ağırlık verilir. Bu ayda oruç ibadeti önemlidir. Dolayısı ile oruçlu pek çok inanan aynı masa etrafında bir araya gelerek oruçlarını açarlar. İftar masasında beraber yemek yemek başta olmak üzere pek çok etkinlik kalabalık olarak gerçekleştirilir. Komşular, akrabalar, aile bireyleri bir araya gelir. Diğer aylarda göremediğimiz bu manzara sadece ramazan ayına özeldir. Son yıllarda yazın kavurucu sıcaklarına denk gelen ramazan atı, oruç tutulmasını bir hayli zorlaştırdı. Sıcak havanın etkisi ile evlerde oturmak zorlaştığı gibi iftar ya da sahur yapmakta bu durumdan etkilendi. Ankaralılar soluğu dışarıda almaktadır. Açık havada yemek yeme iftar masalarının da uzamasında etkili olmaktadır. Çünkü kapalı ortamlarda yemek yenilmediği gibi nefes almakta bir hayli güçleşmektedir. Buna bağlı olarak Ankara'nın temiz havasında, geniş alanlarda kalabalık bir iftar masasında yenilen yemeğin tadını hiçbir yerde bulamazsınız.

Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler sayesinde kalabalık kişilere iftar sofrasında ağırlayıp, nezih ortamlar ile kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Ankara şehrinde her geçen gün hizmetler yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Ankara gibi nüfusu çok kalabalık şehirlerde insanların taleplerine cevap vermek, kesintisiz hizmet sağlayabilmek gerekir. Dolayısı ile Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler başta olmak üzere farklı mekanlar Ankaralıları ağırlamak için hizmete açılmaktadır.

Ramazan ayında iftar saatinin yaklaşması ile mekanlar tıklım tıklım dolmaktadır. Mekanlar tam donanımlı olmalarının yanı sıra çok sayıda personel hizmet etmektedir. İftar saati yaklaştıkça uzun süre tutulan oruçtan dolayı aklınızdan pek çok yemek çeşidi geçmiş olabilir. Dolayısı ile canınızın en çok çektiği yemek çeşitlerini bu mekanların menüsünde bulabilirsiniz. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler olarak şu mekanları sayabiliriz.

 • Kebapçı: iftar yemeklerinde et olmazsa olmazdır. Kebapçılar da ramazan ayı boyunca et yemeklerinin en bol olduğu yerlerdendir.
 • Restoranlar: balık restoranları iftar menüleri için değişik bir fikir olabilir. Hem hafif bir et çeşidi olması hem de zengin besin değerine sahiptir.
 • Pide salonları: pide ve lahmacun, Türk mutfağının en özel lezzetlerindendir. Etlisi, peynirlisi, sucuklusu ve daha nice malzemeler kullanılarak çeşitleri görmek mümkündür. Ramazan ayında da bu mekanlar çokça tercih edilmektedir.
 • Çorbacılar: genellikle çorba tutkunlarının ilk uğradıkları yerdir. Eğer iftarınızı bir çorba ile açmak istiyorsanız öncelik bu mekanlardadır.
 • Restoranlar: iftar yemeğinde misafirleriniz varsa tercih edebilirsiniz. Menülerinde çorba, ara sıcak, salata, ana yemek, tatlı, meyve gibi geniş bir listeyi bulabilirsiniz. Böylece yemekler çeşitli ve ayrıca tatlı ile yemek sonlandırılır.
 • Dönerci: Ankara da dönerin yeri ayrıdır. Çünkü dönerin en güzel halini (yaprak döner) sadece burada bulabilirsiniz. İftarda da döner yemek hem doyurucu hem de lezzetli bir seçenektir.
 • Fastfood mekanları: hamburger, pizza, sandviç gibi seçenekler ülkemizi etkisi altına almış yeni lezzetlerdendir. İftar yemeğinde farklı bir mutfak kültürü arıyorsanız rotanızı bu mekanlara çevirmelisiniz.
Yukarıda saydığımız Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin çeşitlerini artırmak mümkündür. Gideceğiniz mekânın seçimi daha çok iftarda yemek istediğiniz menüye göre değişmektedir. Tavuklu pilav- ayran ikilisinden vazgeçmem diyorsanız sokakta satılan lezzetler ile kendinize harika bir iftar yemeği oluşturabilirsiniz. Kokoreç dükkanları da iftarda müşterilerin damaklarını şenlendirmeye devam etmektedir. Kumpiri saymazsak olmaz. Kumpir dükkanları da ramazan da rağbet edilen mekanlardandır. Ankara da kumpir lezzeti işin ustaları tarafından yapıldığından orijinal lezzetini aratmamaktadır. Ankara da sokaktaki büfelerde satılan bu özel lezzetler de ramazan ayında iftar yemeğinin en lezzetlisini sunmaktadır.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerde Menü Fiyatları

Yemeğin lezzeti, çeşitliliği, farklı iftar sofraları derken gözler bir de fiyatları arar. İftar yemeği menüsü fiyatları ne kadar? Çünkü iftar sofralarının özelliği kalabalık olmasından kaynaklanıyor. Davetlilerinde yer aldığı masa da bütçeyi düşünmek gerekir. Dolayısı ile davetlilerin de olduğu iftar yemeği için fiks menülerin yer aldığı bir menü bütçeyi zorlamayacaktır.

Çorba, salata, ana yemek ve tatlıyı içeren sıradan bir iftar yemeği için ortalama kişi başı 23,90 TL'dir. Eğer daha detaylı bir menü isteniyorsa çorba, salata, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve içecek için kişi başı 48,25 TL'dir. Bazı mekanların menüsü özeldir. Mesela kavurma, tas kebabı, pirzola gibi ana yemeklerin karın doyurmasının yanı sıra ihtişamlı bir iftar yemeği düşünenler kişi başı 62,75 TL'dir. Menüye her şey dahil diye bir paket iftar yemeği düşünülüyorsa kişi başı 84,90TL'dir. Her şey dahil olarak ana yemeğin yanı sıra sulu, salçalı yemekler, ara sıcak olarak üç ya da dört farklı lezzet, tatlı, meyve, çay gibi pek çok seçeneği kapsar. Eğer sokakta büfelerde bir iftar yemeği için cebinizden 20 TL gibi oldukça makul bir ödeme söz konusudur.

Öğrenci, çalışan, işsiz, ev hanımı, memur kısacası her bütçeye uygun Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerleri bulmak mümkündür. İster bireysel olarak ister davetlileriniz ile beraber iftar masasında bir araya gelebilirsiniz. Bu yıl on bir ayın sultanı olan ramazan ayında Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde organize edilecek bir iftar yemeği hem misafirlerinizi memnun edecek hem de yemeği organize eden kişileri memnun edecektir. Çünkü ramazan ayı için özel mekanlarda, özel yemekler, özel fiyatlar ile başka hiçbir yerde bulamazsınız. Hepsi ramazan ayına özeldir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde avantajlı uygulamaları yakından takip ederek yararlanabilirsiniz.