Ankara Et-Balık Restoranları İftar Yemeği

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Et-Balık Restoranları Fix Yemekler İftar Yemeği

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet an...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, Et-Balık RestoranlarıFix Yemekler, İftar Yemeği

VIP Canlı Müzik, Et-Balık RestoranlarıFix Yemekler, İftar Yemeği

Gold Canlı Müzik, Et-Balık RestoranlarıFix Yemekler, İftar Yemeği

Standard Canlı Müzik, Et-Balık RestoranlarıFix Yemekler, İftar Yemeği

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Et-Balık Restoranları Fix Yemekler İftar Yemeği

ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.


ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ YENEBİLECEK YERLER

Ankara, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir huzura kavuştu. Öyle ki nereye giderseniz gidin, hangi mekâna girseniz girin bu manevi atmosferi hissedebilmek mümkündür. Ramazan ayı dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz oruç ve iftarlardır. Çünkü birlik ve beraberliğin zirve yaptığı iftar anları, herkesin gelmesini dört gözle beklediği andır. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, birlik ve beraberlik için oldukça önemlidir. Çünkü bu mekânlar öncelikle Ramazan ayına uygun, temiz, hijyenik, sağlıklı ve nezih mekânlar olmalıdır. Kısacası her mekân iftar yemeği yemeye uygun yerler olmayabilir. Bu sebeple iftardan bir süre önce mekân hakkında bir araştırma yapmak ve yer sıkıntısı da yaşamamak için rezervasyon yaptırmak gerekir.

Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik olur. En önemlisi bu ayda hayatımıza oruç ibadeti girer. Tabi oruç ile birlikte birçok etkinlik te bu ay ile birlikte hayatımıza girer. 11 ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte oruçlar tutulur ve birlikte iftar yapılır. Zaten Ramazan ayının ve orucun en önemli özelliğinden biri de paylaşmak ve birlikte olabilmektir. Bu sebeple iftarların, bencillikten sıyrılarak birlikteliğe zemin hazırlayan bir yapısı vardır. Aile içerisinde, akrabalar, arkadaşlar, dostlar, komşular ve hatta birbirini hiç tanımayanlar ile iftar sofralarına birlikte oturulur ve birlikte iftar yapılır. İşte bu sadece Ramazan ayı ile birlikte Müslümanların sahip olduğu bir özelliktir. Bu sene de Ramazan ayının sıcak havalara denk gelmesi ile birlikte iftar yapmak için evler pek te uygun seçimler olmayabiliyor. Çünkü sıcak ve bunaltıcı hava, basık ortamlar sebebi ile yemeğini bitiren bir an önce çıkıp gitmek için uğraşacaktır. Yani iftar amacına ulaşamayacak ve birlik, beraberlik olmayacaktır. Artık eskisi gibi evlere tıkışarak iftar yapmaya gerek duyulmamaktadır. Çünkü Ramazan ayının da gelmesi ile birlikte Ankara'da birçok mekân, bu aya özel bir hazırlık yapar ve daha çok kişinin aynı anda iftar yapabilmesine olanak sağlar. Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerlere her geçen gün yenileri eklenmekte ve daha çok seçenek Ankaralılara sunulmaktadır.

Ankara, her geçen gün daha da büyüyen bir şehirdir. Hem nüfus olarak, hem de mekânlar olarak büyümektedir. Yani Ankara'da her geçen gün artan nüfusa yetebilmek ve sorunsuz hizmeti verebilmek oldukça önemlidir. Bu sebeple Ankara mekânları sürekli olarak çalışmakta ve yeni mekânları Ankaralıların hizmetine sunmaktadır. Ramazan ayına özel olarak hazırlanan Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler, iftar saatine çok kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Yani her ne kadar iftar mekânlarının sayıları artırılsa da, imkânlar seferber edilse de yine de iftar saatine kısa bir süre kala tamamen dolmaktadır. Bu sebeple canınızın istediği yemeği yiyebileceğiniz iftar mekânlarını belirleyerek bu mekânlardan birine önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. İftar saatine yaklaşırken herkeste açlık seviyesi artmakta ve akşam iftarda yiyeceği lezzetli yemekleri kimse hayal etmeden duramaz. İşte sizin için Ankara'da bu Ramazan ayında da hizmet verece kolan bazı iftar mekânları şu şekildedir.

 • İftar sofralarının olmazsa olmazı et yemekleridir. Bu sebeple canınız et yemek istiyorsa o zaman tercihiniz et ve kebap salonları olabilir.
 • Daha hafif yemekler olsun ama yine de menüde et olsun diyorsanız o zaman tavuk restoranlarını tercih edebilirsiniz.
 • Her mevsim en hafif akşam yemeği tartışmasız balıktır. Bu sebeple Ramazan ayında da iftar için en ideal tercih balık restoranları olacaktır.
 • Daha farklı bir menü olsun istiyorsanız lahmacun ve pide salonlarını da tercih edebilirsiniz.
 • Çorba ile iftar yapmak yeterli olacak derseniz o zaman da Ankara'nın en meşhur çorbacıları iftarda da sizlere hizmet verecektir.
 • İsterseniz daha kapsamlı restoranlar seçerek tüm bu yemekleri bir menü içerisinde bulabilir ve misafirlerinizle ya da ailenizle birlikte daha zengin ve gösterişli bir masada iftar yapabilirsiniz.
 • Fastfood, son zamanlarda iftar için en çok tercih edilen menülerden olmaktadır. Bu menülere döner, pizza, hamburger ve daha birçok fastfood olarak adlandırdığımız yiyecekleri katabilmek mümkündür.
 • Tabi İskender ve yaprak döner olmadan bir iftar geçirmek büyük bir hata olacaktır. Bu sebeple İskender ve yaprak döner salonları iftar için daha kapsamlı hazırlıklar yaparak herkese kapılarını sonuna kadar açmıştır.

Tabi bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Önemli olan sizin, aileniz ya da misafirleriniz için nasıl bir iftar menüsü tercih edeceğidir. Menüye karar verdiyseniz o zaman yapmanız gereken Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler nerelerdir? Bu sorunun cevabını bulmaktır. Çünkü her mekân yemek yemeğe uygun olmayabiliyor ayrıca Ramazan ayında da artan yoğunluk, mekânların birçok konuda taviz vermesine sebep oluyor. Bu konuların başında da temizlik ve hijyen gelebiliyor. Bu sebeple tercih edeceğiniz mekan kesinlikle bilindik, kaliteli, nezih mekan olmasının yanı sıra birde temizlik, hijyen ve kaliteden de asla ödün vermemelidir.

Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerler bir hayli fazladır. Ayrıca az önce de belirttiğimiz gibi Ramazan ayına özel olarak ta her Ramazan ayında olduğu gibi bu sene de yeni iftar mekânları Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir. İftar için en çok tercih edilen yerleri yukarıda sizin için sıraladık. Peki, ama iftar menü fiyatları ne kadardan başlıyor? Çünkü herkes sevdikleri ile ailesi ile ya da arkadaşları ile güzel vakit geçirmek ister ve bir şeyler paylaşmak ister. Tabi burada sınırları ne yazık ki bütçemiz belirlemektedir. Herkes bütçesine en uygun iftar yemeği yiyebileceği mekânları tercih etmektedir. Biz de sizin için bu sene iftar menü fiyatları ne kadar olduğunu bir araştırdık ve fiyatlar şu şekildedir.

 • Sade bir iftar menüsü istiyorsanız o zaman ortalama 21,90 TL'den başlayan iftar menüleri sizlere sunulacaktır.
 • Eğer et, tavuk, köfte ya da ızgaranın ana yemek olduğu ve yanında da tatlının olduğu bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman ödemeniz gereken ortalama tutar 45,90 TL.
 • Kebap, saç tava, kaburga dolması gibi yemekleri tercih ederseniz o zaman da fiyatlar 45 ila 60 TL aralığında değişmektedir.
 • Ana yemekte et, sıcak sulu yemekler ve yanında da tatlısından dondurmasına kadar olan daha geniş kapsamlı bir iftar menüsü tercih ederseniz o zaman da ödemeniz gereken ücret yaklaşık olarak 75 ila 85 TL aralığında değişmektedir.
Daha bu listeyi uzatmak mümkündür. En pahalı iftar menüsü 100 TL, en düşük iftar menüsü ise 19,90 TL gibi fiyatlar ile satın alınabiliyor. Bu Ramazan ayında da misafirlerinizi davet edebilir ve orucun bereket ve feyzinden daha çok istifade edebilirsiniz. Eğer misafir davet edecekseniz o zaman bu fiyatlar kişi sayısına göre daha makul fiyatlara inecektir. Böylece istediğiniz iftar menülerini misafirlerinize de ikram edebilirsiniz. Ayrıca Ankara'da iftar yemeği yenebilecek yerleri araştırırken iftar kampanyalarını da araştırmayı unutmayın. Çünkü iftar mekânlarında belirli günlere özel menülerde çok cazip imkânlar sunulabilmektedir. Böylece bu lezzetli yemekleri çok daha uygun fiyatlara yiyebilmek mümkün olabilir.