Ankara Mangal Fix Yemekler

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Çocuklu Aileler için Fix Yemekler Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde çocuklar eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyor. Hafta sonu, milli bayramlar, tatil günlerinde çocuklarınız ile beraber oynayıp, zaman geçireceğiniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerleri Ankara'nın her bir semtinde, caddesinde bulabilirsiniz. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler, devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı Müzik, MangalÇocuklu Aileler için, Fix Yemekler

VIP Canlı Müzik, MangalÇocuklu Aileler için, Fix Yemekler

Gold Canlı Müzik, MangalÇocuklu Aileler için, Fix Yemekler

Standard Canlı Müzik, MangalÇocuklu Aileler için, Fix Yemekler

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Mangal Çocuklu Aileler için Fix Yemekler Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde çocuklar eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyor. Hafta sonu, milli bayramlar, tatil günlerinde çocuklarınız ile beraber oynayıp, zaman geçireceğiniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerleri Ankara'nın her bir semtinde, caddesinde bulabilirsiniz. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler, açık hava aktivitelerden tutunda sanat-tarih gibi kültürel aktiviteleri de kapsamaktadır.

Çocukların yaş grubu, ilgi alanları gibi faktörler Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin seçilmesinde etkili olmaktadır. Öyleyse çocuklara eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralayan Ankara da ne gibi etkinlikler düzenlendiğini yakından inceleyelim.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Parklar

 • Mogan gölü
 • Mavi göl
 • Kuğulu park
 • Harikalar diyarı
 • Göksu parkı
 • Gençlik parkı
 • Dikmen vadisi
 • Çansera parkı
 • Altınpark
 • 50. Yıl parkı
Bu yerlerin ortak özelliği çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesi için her türlü ayrıntı düşünülmüş ve birçok donanıma sahiptir. Çocuklu aileler için piknik alanları, oyun alanları, spor merkezleri, göl üzerinde bisiklet, kayık, sandal ile dolaşma, balık tutma gibi hobilerin de yapılabilmesi mümkündür. Çocukların eğlencesine ortak olup beraber zaman geçirebileceğiniz aktiviteleri de bulabilirsiniz. Bu parkların manzarasında yeşilin, mavinin tonlarını görebilirsiniz. Çocuklu aileler için her hafta sonu Ankara'nın farklı bir semtinde geçirmek, doğa ile iç içe olmak iyi bir alternatiftir. Kafe, restoranlarda bir şeyler yiyip içip eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Eğlence Merkezleri

 • Atlantis avm
 • Arcadium avm
 • Jokerland
 • Ankara panorama avm
 • Altınköy açık hava müzesi
 • Aqua vega
 • Kentpark avm
Yetişkinler için bu mekânlar sadece alışveriş yapılacak yerler olabilir. Ancak çocuklu aileler için daha fazlasıdır. Böylece yetişkinlerin alışveriş bağımlılığını azaltmak, tekdüze alışkanlıklarını ortadan kaldıracak mekânlar mevcuttur. Alışveriş merkezlerinde ölü geçen zaman Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin de renkleniyor. Çeşitli oyuncaklar, oyun parkurları, tırmanma duvarları, top havuzu gibi fiziksel becerilere dayalı etkinlikleri bulabileceğiniz gibi deniz yaşamına açılan bir pencere, eski yaşam tarzlarına ışık tutan, tarihsel kalıntıları inceleyen çocuklar farklı dünyalar ile tanışıyor. Bu oyun merkezleri zorluk derecelerine, fiziksel güce göre belirli yaş gruplarındaki çocukları kapsamaktadır. Bütün oyun alanlarında güvenlik üst düzeydir. Hoplama, zıplama gibi hareket dolu dakikalarda yaralanmaları önlemek için zemin yumuşaktır.

Ankara'da Çocuklu aileler İçin Gidilebilecek Lezzet Dolu Mekânlar

 • Restoranlar
 • Kafeler
 • Pastaneler
 • Kitap kafe
Eğlence dışında farklı bir plan yapmak istiyorsanız lezzetli menüleri ile ünlü bir mekândan yana seçim yapabilirsiniz. Çocuklu aileler için yemekli bir organizasyon olabileceği gibi konsept pastalar, tatlıları denemek isteyenlerde olabilir. Yemek masasında bir araya gelen çocuklu aileler için en özel anlar, paylaşımlar yapılarak aile bağları güçleniyor. Böylece yoğun olan anne- babalar çocuklarına zaman ayıramamaktan yakınmak yerine böylesine fırsatları değerlendirmelidir. Bir hafta boyunca konuşacak çok şey birikiyor. Bu açıdan bakıldığında Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler bahane edilerek şahane sohbetler edilmektedir.

Aile, toplumun en küçük birimidir. Ankara gibi büyük şehirlerde çekirdek aile çok fazladır. Gençlere, yetişkinlere yönelik mekânları rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak çocuklu aileler için mekânlar, eğlence yerleri, gezi alanları unutulmamaktadır. Böylece ailenize zaman ayırdığınız anlarda kaliteli ve nezih ortamlara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler sayesinde ortamın konforlu olmasının yanı sıra aileler için uygun olan yerler mevcuttur. Bu mekânlarda bütçenizde unutulmamaktadır. Sunulan hizmetler ortalama dört kişilik bir aileyi kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

Ankara'da Çocuklu Aileler İçin Gidilebilecek Yerlerde Anne – Babalarda Mutlu

Çocuklu aileler için eğlence yerlerinin varlığı yetmiyor. Küçük bebeği olan aileler daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır. Mesela da bebeğin bakımı için bir odaya ihtiyaç duyulması gibi. İşte Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler çocuklara göre eğlence programı organizasyonu yaparken mekânlarını da bu ailelere göre düzenlemeyi de ihmal etmiyor. Bebekleri huzurlu olan anne – babalarda mutlu oluyor.

Çocuklu aileler için bu yerler ödül niteliğindedir. Çocuğuna zaman ayırmak, değişik programlar ile aktif olmak çocukları son yılların büyük hastalığı olan teknoloji bağımlılığından kurtararak onları ödüllendirebilirsiniz. Çalışan anne ve babaların yoğun çalışma temposu onları çocuklarından uzaklaştırıyor. Dolayısı ile çocuklar zaman geçirebilmek için teknolojinin yeni akımlarına ayak uydurmaya çalışıyor. Buna bağlı olarak zaman sınırı olmadan internette, bilgisayar oyunlarında uzun saatler harcanması sonunda çocukları esir ediyor. Bilgisayara bağımlı hale gelen çocuklar hareketsiz bir yaşama sürükleniyor. Dolayısı ile aşırı kilo alma ve daha birçok sağlık sorunları da ortaya çıkıyor. Sağlıklı bir toplum ve aile bağlarını güçlendirmek için Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler çözüm niteliğindedir. Çünkü her mekânda, her alanda kısacası her yerde çocukları internetten, akıllı telefonlardan, tabletten uzaklaştıracak etkinlikler organize edilmektedir. Fiziksel aktivite ağırlıklı olduğu kadar zihinsel aktivitelere de yer verilerek çocukların ve ailelerin yaşam kalitesini amaçlamaktadır.

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerin sayısı giderek artmaktadır. Çünkü dışarıda da konforlu mekanları keşfeden aileler artık eve sıkışıp kalmıyor. Ankara'nın her sokağında, her semtinde eğlence avına çıkıyor.

Kahvaltı, brunch, öğlen yemeği, beş çayı, akşam yemeği hangi öğünü tercih ederseniz edin en güzel ve elit mekânı bulabilirsiniz. Uzun zamandır bol ve zengin bir kahvaltı masasını özlediyseniz Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerden birini tercih ederek aileniz ile birlikte gelebilirsiniz. Yemek öncesinde ya da sonrasında açık alanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bisiklet yolunda bisiklet sürebilirsiniz. Fuar alanlarında, festival stantlarında alışveriş yapabilirsiniz. Böylece kendinize, çocuklarınıza ve arkadaşlarınıza küçük hediyeler ile onları şaşırtın. Ya da belirli dönemlerde sevdiğiniz sanatçılar konser vermektedir. Bu konser programlarını takip ederek müzikli bir eğlence programına katılmanızı tavsiye ederiz.

Hayvanlar alemini merak eden çocuklar için Ankara da çiftliklerde mevcuttur. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerden birisi de bu çiftliklerdir. Atları sevdirmek, at binmek isteyen çocuklar içinde binicilik kursları tarafından kısa bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğer düzenlenen gösteriyi izlemek istiyorsanız da izleyici olarak katılabilirsiniz. Henüz çocuğunuzun ilgi duymadığı alanlara bile bu etkinlikler sayesinde yönlendirme yapabilirsiniz.

Çiftliklerden başka hayvanat bahçeleri de çocukların ilgisini çekebilecek yerlerdendir. Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerler de hayvanların bulunduğu mekanlar çocukların daima ilgisini çekmiştir. Çeşit çeşit hayvanları yakından görme, onları bakıcılar ile beraber besleyebilirler. Tropikal kuşak hayvanlardan tutunda en vahşi hayan türlerini Ankara'da hayvanat bahçesinde görebilirsiniz. Bol fotoğraf çektirerek sonradan hatırlanacak güzel anılar biriktirilmektedir.

Kültürel etkinlikler de çocuklu aileler için Ankara da yaptıkları zevkli aktiviteler arasındadır. Tiyatro, opera, sinema salonları Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerdendir. Eğlence ve eğitici unsurlar aynı anda çocukların etkinliklerine yansıtıldığından çocuklar, sıkılmadan, bıkmadan, oldukça ilgi içinde takip etmektedir.

Ankara'da çocuklu aileler için gidilebilecek yerlerde çocuklar etkinliklere katıldığında oyun ablaların gözetiminde olduğundan hiçbir sorun oluşmamaktadır. Aynı yaş gruplarından çocuklar ile beraber oyun oynamayı öğrenerek sosyalleşme sağlanıyor. Böylece çocuklar özgüvenlerini tazeliyor. İletişim kurma becerilerini geliştiriyor. Yaş grubundan çocuklar ile oyunlara katılarak takım ruhunu öğreniyor.



ANKARA RESTORANLAR VE FİX YEMEKLER

Restoranlar, insanlara yemek ve içecek servisinin yapıldığı açık ya da kapalı mekânlar olmanın yanı sıra güzel vakit geçirmek içinde tercih edilen yerlerdendir. Ankara restoranlar ve fix yemekler, bu mekânların en cezbedici hizmetleridir. Restoranlar, özel tasarımlar ile sıra dışı yerler olabildiği gibi klasik tasarımlar ile sıradanlığını korumayı başaran yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Restoranlarda yemek yenildiği gibi hizmet anlayışını değiştiren restoranlar da bulunmaktadır. Paket servis hizmeti ile yemekler artık başka noktalara ulaştırılmaktadır.

Bir restorana gittiğiniz zaman menü ile yemek istediğiniz lezzetleri belirleyip sipariş verebilirsiniz. Menü içerisinde öğün için oluşturulan çok sayıda yemeklerin isimleri ve fiyatları yer alır. Kimi yemekler yöresel kimi yemekler dünya mutfaklarına ait lezzetlerdir. Restoranlar için menüler önemlidir. Çünkü satış politikasının büyük bir bölümü menü üzerinden gerçekleştirilir. Dolayısı ile restoranların belirlediği menüler zaman içerisinde menü çeşitlerini oluşturmuştur. Menüler;

 • Fix yemekler
 • Alakart yemekler
 • Tabldot yemekler
 • Seçmeli yemekler
Ankara restoranlar ve Fix yemekler ile iş hayatına iletişimin azaldığı, arkadaşlık- dostluk bağlarının unutulmasına neden olmuştur. Ancak bu yerlerde insanlar zaman ayırıp görüşemediği dostları ile yeniden bir araya geldikleri, lezzetli yemekler, içecekler eşliğinde muhabbet ettikleri, birbirleri zaman geçirerek özlediklerini yeniden hatırlarlar. Bu durumda bu gibi yerlere duyulan talep her geçen gün artmıştır. Bu duruma çare olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler de çeşitliliğini artırmıştır. Bu yerlere sadece Ankaralılar ilgi göstermemiş aynı zamanda değişik kültürlerden insanlar da yeni tatlar aramaktadır.

Ankara restoranlar ve Fix yemekler, bir restorandan daha fazlasını sunmaktadır. Çünkü gastronomi sektörünün de gelişmesine katkı sağladı.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler Menüsü

Fix yemekler, yemek çeşitlerinin değişmediği, bir sofrada çorba, ara sıcak, ana yemek ve içecek gibi kalemler ile sınırlı olduğu bir menü anlaşılmaktadır. Müşteriler, Fix yemekleri sipariş eder ve içinde bir yemek çeşidini çıkarma ya da başka bir yemek çeşidi ile değişim yapma söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile art arda yemekler masaya gelir. Öyleyse bu menü de neler yer aldığını yakından inceleyelim:

 • Meze (yoğurt, sebze gibi değişik malzemeler kullanılarak hazırlanan 8 çeşit)
 • Ara sıcak ( yemeğe geçmeden önce hafif, zeytinyağlı veya börek gibi lezzetlerin yer aldığı 3 çeşit)
 • Ana yemek (ana yemekte farklı alternatifler birlikte sunulmaktadır. Kırmızı et- beyaz et)
 • Meyve
 • İçecek ( alkollü ya da alkolsüz). Genellikle içeceklerde bir sınır bulunmamaktadır.
Her bir yemek bir biri ile uyumludur. Yani gerek lezzet açısından gerek kolay sindirilebilir olmasına da dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Yani balık varsa mezeler de yoğurtlu bir çeşit kullanılmaması gibi.

Genel olarak Ankara restoranlar ve Fix yemekler zengin çeşitlilikte ve bol kepçe ile müşterilerine servis edilmektedir. Böylece acaba doyar mıyım? Diye düşünmeye asla yer yok. Çünkü masadan ne yemek servisi ne de içecek servisi eksik edilmemektedir. Yemekler hem karnınızın doymasını sağlayacak hem de unutulmaz tatları ile damaklarda iz bırakacaktır. Yemeğin ardından çay da mekânların ikramı olarak sunulmaktadır. Fix yemekleri içeren menü değişmez ancak çok sayıda Fix yemekler ile çeşitlilik oluşturulmaktadır. Mesela meyve yerine tatlının yer alması ya da sadece ana yemekte sadece kebap ya da sadece balığa yer verildiği bir yemek listesi.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri Tercih Etmek İçin 6 Neden

1.Menüde yer verilen her yemek çeşidi, içecek çeşidi temizlik prensiplerine dayanarak müşterilere sunulmaktadır.

2.Fix yemekler, zamanı kısıtlı olan kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Yani menü de yer alan yemeklerin seçilmesi, birbiri ile uyumlu olması gibi konularda zaman harcayana kadar Fix yemekler sayesinde hazır bir menü gelmektedir. Dolayısı ile yemek belirleme, seçme, sipariş verme gibi süre kayıpları ortadan kalkmaktadır.

3.Fix yemekler, hazır bir menü karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu kadar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda fiyatlar da değişmez yani sabittir. Böylece yemeğin sonunda ödeme konusunda bir sürpriz yaşamak söz konusu değildir.

4.Fix yemekler, doyurucu olması nedeni ile bir öğünde mutlaka tercih edilmelidir. Eğer öğün atlanıyorsa mutlaka doyurucu bir menüye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda Ankara Restoranlar ve Fix Yemekleri tercih etmelisiniz.

5.Mekânların şık ve rahat olması kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Böylece yemek davetleri için bu mekânlardan yana seçim yapılmaktadır.

6.Temizlik prensibine dayanılmasının yanı sıra lezzetten ödün verilememektedir. Yani Fix yemekler olması lezzetin yüksek ve özel olmasını asla etkilemez.

Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde Fiyat Aralığı

Ankara da farklı gelir grubundan insanlar yaşamaktadır. Dolayısı ile her bütçeden insanın yararlanabileceği imkânlar, eğlence yerleri ve restoranlar hizmet sunmaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler için fiyatların da makul olması sayesinde ilgi bir hayli fazladır. Özellikle öğrencileri ve düşük bütçeli insanları fiyat konusunda memnun ederken kaliteli ve hijyenik bir şekilde hazırlanıp sunulması ile bütün müşterileri memnun etmektedir. Öyleyse fiyatlara yakından bakalım: Ankara Restoranlar ve Fix Yemeklerde fiyat aralığı kişi başı 85,90 TL (limitsiz içecek alkollü- alkolsüz).

Ancak uygulanan indirimler ile fiyatlar yarı yarıya düştüğünü de görmek mümkündür. Mesela 85,90 TL sadece 50,90 TL'dir. İndirim uygulamaları sadece belirli bir süre içi geçerli olmaktadır. Dolayısı ile bu fırsatları yakından takip edip, yemeklerin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Ümitköy, Bahçelievler, Çankaya, Çukurambar gibi Ankara'nın her semtinde Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile hizmet sunan mekâna rastlamak mümkündür. Bu mekânlar arasında cafeler ve fast food mekânları ilk sıradadır. Çünkü sınırlı bir yemek menüsüne sahip olması nedeni ile Fix yemekler bu tür mekânlar için ideal olmaktadır. Cafeler de tatlı ve kahve ile bir kombinasyon oluşturularak sunulduğunu da görmek mümkündür. Yine bar ve meyhane gibi menülerinde sınırlı yemeklerin bulunduğu yemeklerin sık değiştirilmediği yerler arasındadır. Alkollü içecek, meze, çerez, balık gibi Fix yemeklerin yer aldığı bir yemek listesi sunulmaktadır.

Hem fiyatları hem de Fix yemekleri ile çok fazla fırsatların yer aldığı Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler eğlenceli zaman geçirmeniz için sizleri bekliyor. Ankara'da yoğunluğa biraz ara vermek, öğün saatini atlamamak ya da geçiştirmemek, arkadaşlar ile güzel bir ziyafet çekmek için siz de mutlaka bu yerlere uğramalısınız. Ortamın huzur verici ve dilendirici etkisi ile bütün yoğunluk, sıkıntı geride bırakılacaktır. Böylece sağlıklı yemekleri sağlıklı bir şekilde sunulması ile öğlen ya da akşam yemeğini yemiş olacaksınız. Mekândan ayrıldıktan sonra koşuşturmaya kaldığınız yerden devam ederken ihtiyacınız olan enerjiyi Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler ile karşılamış olursunuz. Yemek saati yaklaştıkça ya da iş çıkış saatine doğru insanlar yemek içi sabırsızlanır. Bu sabırsız bekleyiş kalan işin devam ettirilmesi için Odaklanamama gibi sorunlar yaşanmasına sebep olur. Ayrıca ne yesem? Cebimdeki para yeter mi? Gibi düşünceler de zihni gün boyunca gereksiz yere meşgul eder. Bir sürü işin, yoğunluğun arasında bir de bu tür düşüncelerin zihinde dolaşması insanları hayli yormaktadır. Ankara Restoranlar ve Fix Yemekler sayesinde hem zihniniz hem mideniz hem de cebiniz rahat edecektir.