EFKARI DA MUTLULUĞU DA DOYA DOYA YAŞAYABİLECEĞİNİZ ANKARA’NIN EN İYİ MEYHANELERİ

blog yazısı ekle !

EFKARI DA MUTLULUĞU DA DOYA DOYA YAŞAYABİLECEĞİNİZ ANKARA’NIN EN İYİ MEYHANELERİ


Efkarı da Mutluluğu da Doya Doya Yaşayabileceğiniz Ankara'nın En İyi Meyhaneleri


Denize kıyısı olmasa da, insana ve hayata kıyısı olan kenttir Ankara. İnsanıyla, her köşe başından yaşanmışlık ve samimiyet çıkan sokaklarıyla, anılar biriktireceğiniz birçok mekanıyla keşfedilecek çok şey var bu şehirde.

Birkaç kadeh eşliğinde keyifle oturup sohbetler edebileceğiniz, mezelerini doya doya yemekten aklınızın ucuna ana yemeklerin gelmeyeceği nefis meyhaneleri de şehrin en önemli noktalarının başında geliyor. Bu masalarda efkarın dibine de vurulur, arkadan çalan şarkılara kimi zaman acıyla, kimi zamanda keyifle eşlik edilir. Bu yüzden her zaman çok başkadır meyhanalerin yeri her birimizin kalbinde.

Tüm Meyhanelerde Tüm Masa Hesabına İNDİRİM...
AnkaraRestoranlari.com'a Özel İndirim Oranlarını Meyhanelere Sorunuz !


30'dan fazla Meyhane için tıklayın >>> Ankara Meyhaneleri

Zengin, fakir, genç, yaşlı... Statü, yaş, mutlu, mutsuz farketmeden herkesin kesişim kümesi, ortak paydasıdır meyhaneler. Ankara'da da meyhane kültürü çok başkadır. Sarıp sarmalar, evinde hissetirir insana.

Neredeysehercaddesinde, her sokağında birbirinden güzel mekanlar bulunuyor üstelik. Bu mekanlar arasında gidebileceğiniz, doya doya yerken, eğlenebileceğiniz, kah kederlerinizi, kah mutluluklarını paylaşabileceğiniz mekanları sizler için sıraladık. En önemli özellikleri ise ister ailenizle gidin, ister arkadaşlarınızla gidin rahatlıkla oturabileceğiniz, vakit geçirirken rahatsızlık duymayacağınız güvende olan mekanlar olmaları.

Ankara'nın en iyi meyhaneleri için buyursunlar. En önden lezzete ve keyfe davetlisiniz.

By Erdal Fasıl Ocakbaşı

data/blog/6635/byerdal.jpg

Yılların tecrübesini işletmesine yansıtan mekendayız ilk olarak. Bazen eğlendiren, bazen de kederlendiren bu mekanda yiyeceğiniz tüm mezeler başlı başına birer ustalık eseri. Nihavent kıvamındaki ocakbaşı etleri ise bu mekana gitmeniz için başlıca nedenlerden biri.

Eşi dostu alıp, uzun uzun sohbetler etmek için artık rotanız belli. By Erdal Fasıl Ocakbaşı'ndan bekleniyorsunuz.

Adres: Hollanda Caddesi 4/A Yıldız-Çankaya-Ankara

Çalgan Et Lokantası

data/blog/6635/calgan-et-lokantasi.jpg

Muhteşem manzarası, her mevsimde sizi bambaşka güzelliklerle ağırlayan Çalgan Et Lokantasından bahsedelim biraz. Birbirinden lezzetli et menüsüyle, hepsi yemek isteyeceğiniz nefis mezeleriyle bir gidenin hep gitmek isteyeceği kadar nefis bir mekan burası.

Her daim sıcacık ortamıyla da içinde kendinizi mutlu hissedeceğiniz Çalgan, Çayyolu'na gitmek için en lezzetli bahanelerinizden olacak. Sadece meyhanesiyle değil birbirinden lezzetli akşam yemekleri ve kahvaltılarıyla da hizmet veren bu mekan hemen gidelecekler listenize bir an önce eklenmeli.

Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Çiroz Balık Lokantası

data/blog/6635/ciroz.jpg

Kadehlerin en güzel eşlikçisi önce meze sonra da balıktır. Her ikisinin de keyfi en nefis mekanda, Çiroz Balık'ta çıkar. Özellikle karides tava, mevsim balıkları ızgaraları, kalamar ve patlıcan mezesi şahane olan bu mekan, fiyat kalitesi anlamında da yüzleri güldürüyor. Sevdiklerinizle kaliteli anılar biriktireceğiniz Çiroz, dışarıya çıkmak istediğiniz en yakın zamanda gözünüz kapalı gidebileceklerinizden.

Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin sitesi No:8, 1961. Cd. No:8 Ümitköy-Ankara

Gramofon Restorant

data/blog/6635/gramofon.jpg

Bu zamana kadar katıldığınız tüm fasıl deneyimlerinizi gölgede bırakacak muhteşem fasıl ekibiyle Türk Sanat Müziği klasiklerinden en sevilen parçalarıyla gecenizi güzelleştirecek bir mekan Gramofon restorant. Eğlenirken ağzınızın tadını da yerine getirecek nefis sıcakları, soğukları, günlük taze çıkan mezeleri ve nefis ana yemekleri mevcut. Geniş menüsüyle de göz dolduran mekandan yüzlerinizden gülümseyle ayrılacağınız kesin.

Öyleyse adresi not edilsin, Gramofon'a bir an önce gidilsin.

Adres: Filistin Caddesi No: 43 Kazım Özalp Mahallesi Çankaya-Ankara

Agapi Balık Restoran

data/blog/6635/agapi.jpg

Yediğiniz her şeyin damağınızda şenliğe dönüşeceği nefis mi nefis bir mekana konuk oluyoruz şimdide. Konseptinden ambiyansına, güler yüzlü çalışan kadrosundan yemeklerine, mezelerine ve içecek servisine kadar tüm artı puanları üzerine toplayan bir mekan burası. Ankara'da en lezzetli ve taze balıkları da yine burada yemeniz olası. Öğle saatlerinde de klasik yemekler ve öğlen atıştırmalıkları servis ediyor. Yani dilerseniz öğle yemeklerinizde mekana uğrayıp, midenizi şenlendirin dilerseniz akşamları keyifli vakit için adresi mesken belleyin.

Mekandan ayılırken ağzınızdan şu cümleler dökülecek ''Uzun zamandır hiç bu kadar keyif almamıştım''

Adres: Kızılcaşar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:184 İncek-AnkaraTüm Meyhanelerde Tüm Masa Hesabına İNDİRİM...
AnkaraRestoranlari.com'a Özel İndirim Oranlarını Meyhanelere Sorunuz !


30'dan fazla Meyhane için tıklayın >>> Ankara Meyhaneleri

Zengin, fakir, genç, yaşlı... Statü, yaş, mutlu, mutsuz farketmeden herkesin kesişim kümesi, ortak paydasıdır meyhaneler. Ankara'da da meyhane kültürü çok başkadır. Sarıp sarmalar, evinde hissetirir insana.

Şilingir Meyhanesi

data/blog/6635/slingir-meyhane.jpg

Mevsimindeki en taze balıklardan, özel üretilmiş çok lezzetli etleri bir arada bulabileceğiniz nefis menüsü, tecrübesini mekanına yansıtmış işletmeciliğinden tutun fasıl ekibine ve mekan çalışanlarına kadar en çok sevilen meyhanelerinden biriyle tanıştıralım sizleri. Hala gitmeyenin çok şey kaçırdığı Şilingir, fasıla mekan arayanlar için vazgeçilmez noktalardan biri olmaya aday. Nefis mezelerin servis edildiği mekanda haftanın 4 günü fasıl var.

Efsane ahtapotu, nefis karides tavaları, pastırmalı humusları ise mekana gidildiğinde mutlaka denenmesi gerekenlerin başında geliyor.

O zaman toplayın eşi dostu. Mekanımız belli.

Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Yüzonbir

data/blog/6635/yuzonbir.jpg

Fiyat performans açısından yüzlerde gülümseye neden olacak, bir daha gidilip bir daha o lezzetlerin tadına varılmak istenecek, menüde denenmedik ürün bırakılmak istenmeyecek Yüzonbir'e uğrayalım bir de. Uğramak dediysek içine bir girinin çıkmak istemeyeceği nefis bir ortama sahip olduğunun altını çizmekte fayda var.

Üç ayrı konseptte hizmet veren mekanda dilerseniz barda eğlenebilir,dilerseniz meyhanede keyifli vakit geçirebilir ya da cafesinde sakin bir yemek yiyebilirsiniz. Ara sıcaklardan başlangıçlara, ana yemeklerinden içki servisine kadar damağa hitap eden ve kaliteli servisiyle mekandan memnun ayrılmanızı da sağlayacak 111' e mutlaka uğrayın diyor, adresini de şöyle bırakıyoruz.

Adres: Güvenlik Caddesi No: 111 Çankaya-Ankara

Bekri

data/blog/6635/bekri.jpg

Eşle dostla sakin sakin oturulacak, uzun uzun sohbet edilecek, kalabalıktan uzak, sakin bir meyhanedeyiz bu kez. Tunalı'nın orta yerinde konumlandırılması açısından ulaşımı da kolay ve rahat olan bu mekanda yediğiniz tüm lezzetler uzun süre damaklarınızdan silinmeyecek kadar iddialı.

Sadece Arnavut ciğeri için gidilecek mekanda birbirinden lezzetli, hangisini sipariş edeceğinizi şaşıracağız nefis tatlar mevcut. İster yaz,ister kış aylarında rahatlıkla eğlenebileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bu mekanın fiyat performansı da yüzleri güldürecek cinsten.

Buyursunlar Bekri'ye.

Adres: Bekri Tunalı Meyhanesi - Tunalı Hilmi Caddesi No: 72/1 Kavaklıdere-Ankara

Kalispera

data/blog/6635/kalispera.jpg

Ankara'nın ortasında kulaklarınızın pasını Yunan ezgileriyle silecek gizli saklı kalmış bir köşeye konuk oluyoruz. Bu mekanda çalan müziklerden önünüze gelen mezelere kadar her şey en ince ayrıntısına düşünülmüş. Mekanın konseptiyle içinizin açılacağı garanti. Ana yemeğin üzerine ya da mezelerin üzerine sipariş edeceğiniz dondurmalı irmik helvası ise mekanda denenmesi gerekenler arasında.

Yunan lezzetlerinin ve müziklerinin tadını doya doya çıkarabilmek için buyursunlar.

Adres: Kuleli sok. 28/A G.O.P-Ankara

Dadaşoğlu Oltu Çağ Kebap Ocakbaşı

data/blog/6635/dadasoglu.jpg

Özellikle kalabalık gruplar halinde ya da ailenizle eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız başka mekan aramayın. Dadaşoğlu tam da size göre bir mekan. Ocakbaşında pişen lezzetleri etleri, geniş menüsü ve nefis tatlı seçenekleriyle hizmet veren mekan oldukça geniş oluşuyla da tercih sebebi. Özellikle efsane cağ kebaplarına bayılacağınız kesin.

Verilen hizmetten memnun kalacağınız ve bir kez daha gelmek isteyeceklerinizden olacak Dadaşoğlu'na en yakın zamanda uğrayın deriz.

Adres: Moda City Yaşamkent Mah. 3158. Cad. No 38/B-2 (3222. Cadde) Yaşamkent-AnkaraTüm Meyhanelerde Tüm Masa Hesabına İNDİRİM...
AnkaraRestoranlari.com'a Özel İndirim Oranlarını Meyhanelere Sorunuz !


30'dan fazla Meyhane için tıklayın >>> Ankara Meyhaneleri

Zengin, fakir, genç, yaşlı... Statü, yaş, mutlu, mutsuz farketmeden herkesin kesişim kümesi, ortak paydasıdır meyhaneler. Ankara'da da meyhane kültürü çok başkadır. Sarıp sarmalar, evinde hissetirir insana.

Bağhane Et ve Balık Restaurant

data/blog/6635/baghane.jpg

İç dekorasyonu ile tüm müşterilerini büyüleyen Bağhane'ye uğralım bir de. Bu mekanın içerisindeki şömine özellikle kış aylarında karşına geçilip uzun uzun kahvaltı etmelik, sohbetin dibine vurulmalık cinsten. Akşamları nefis bir fasıl mekanına dönüşen yerde, tüm mezeleri afiyetle yiyeceğiniz garanti. Oldukça geniş alanıyla çocuklu ailelere de rahat bir şekilde vakit geçirme olanağı sağlıyor.

Özellikle humusu... Gidilince mutlaka denenmesi gerekenlerin başında geliyor. Lezzetli ızgaraları, Ankara'nın ayazında içinizi ısıtacak atmosferiyle tüm dostlarınızı alıp gidebileceğiniz yerlerden.

Adres: Yaşamkent Mahallesi 3250. Caddesi 3247. Sokak No:3 Yaşamkent-Çayyolu-Ankara

Deli Bekir

data/blog/6635/delibekir.jpg

İçtiğiniz, yediğiniz her şeyden gayet memnun bir şekilde ayrılacağınız, fiyatları cebinizi yormayacak bir mekan arıyorsanız hiç düşünmeden Deli Bekir'in yolunu tutun. Hoş ve nezih bir ortama sahip mekanda hizmette özenli bir şekilde davranan personelinden tutun önünüze konan tüm yemek ve mezelerin lezzetine kadar tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir şekilde önünüze geliyor.

Gündüzleri kahvaltı servisi bulunan mekan, geceleri şahane fasıllarıyla sizi karşılıyor. Mevsim ve zaman farketmeden keyifli vakit geçireceğiniz adresi veriyoruz. Buyursunlar.

Adres: Sancak mah. Doğukent Bulvarı Cidde cad. No: 33 Yıldız / Çankaya-Ankara

Ayn Meristen

data/blog/6635/ayn-meristan.jpg

Özellikle çocuklu ailelerin rahatlıkla ve sakin bir şekilde eğlenebileceği, nefis fasıl ortamı sunan, eğlenirken misler gibi doyabileceğiniz Ayn Meristen Çankaya'da konumların. Brunch'ta düğüne,eğlenceden fasıla kadar tüm etkinliklerinizi gerçekleştirebileceğiniz oldukça geniş bir alana sahip mekan, menüsüyle de oldukça iddialı.

Tüm damak zevklerine uygun seçenekler sunuyor. Et, beyaz et ve balıktan oluşan uzun menüsünün yanında damaklardan uzun süre lezzeti silinmeyecek. Bu adresi bir kenara not edin, ilk fırsatta gitmek isteyeceksiniz.

Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-Ankara

Rakıcı

data/blog/6635/rakici.jpg

Adı üzerinde aslında. Kadehlerin bir dolup bir boşaldığı, mezelerin lezzetiyle damak çatlattığı, sohbeti de kederi de dilediğiniz şekilde yaşabileceğiniz bir mekandayız şimdide. GOP'ta konumlanmış olan Rakıcı, meyhane kültürünün yaşatıldığı nefis yerlerden. İç dekorasyonundan çalışan kadrosuna kadar her şeyi çok kaliteli.

Masaya oturduğunuzda seçeceğiniz tüm mezeler yerken sizi çok mutlu edecek. Özellikle karides tavası, soğuk mezeleri çok başarılı. Menüdeki istisnasız her şeyin lezzetli olduğu bu mekanda yemeğin ardından yeriniz kalırsa mutlaka tatlılarını denemenizi tavsiye ediyor, Rakıcı'nın adresini şöyle bırakıyoruz.

Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Yarens Saklı Bahçe

data/blog/6635/yarens.jpg

Kocaman bahçesiyle iç açan, Ankara'nın ortasında temiz hava alabileceğiniz, bol bol sohbet edip keyifli vakit geçirebileceğiniz Yarens Saklı Bahçe'ye mutlaka konuk olun. Mutlaka diyoruz çünkü burada vakit geçirmek için bahaneniz çok. İster özel günlerinizi buranın romantik ambiyansında kutlayın, isterseniz çok kalabalık arkadaş gruplarıyla gelerek eğlenin. Hatta ailenizle uzun uzun kahvaltıları da yine bu mekanda edebilirsiniz.

Hem akşam yemeği hemde kahvaltı servisi yapan mekanda aradığınız rahatlık ve lezzeti bir arada bulacağınız garanti.

Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

data/blog/6635/ihtiyar.jpg

Öveçler'den yükselen seslere ve nefis et ya da balık kokularını takip edin. Bu kokuların ve seslerin sizi götüreceği yer hiç şüphesiz İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal olacaktır. İçeriye girdiğiniz andan itibaren sizi iç mekan tasarımıyla etkileyecek, samimi ortamıyla kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak.

Geniş repartuarlı fasıl ekibi, nefis işlerin çıktığı mutfağıyla Ankara'nın en sevilen meyhanelerinin başında geliyor. Gitmeyenlerin çok şey kaçırdığı mekanın adresini sizler için şöyle bırakıyoruz.

Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-AnkaraTüm Meyhanelerde Tüm Masa Hesabına İNDİRİM...
AnkaraRestoranlari.com'a Özel İndirim Oranlarını Meyhanelere Sorunuz !


30'dan fazla Meyhane için tıklayın >>> Ankara Meyhaneleri

Zengin, fakir, genç, yaşlı... Statü, yaş, mutlu, mutsuz farketmeden herkesin kesişim kümesi, ortak paydasıdır meyhaneler. Ankara'da da meyhane kültürü çok başkadır. Sarıp sarmalar, evinde hissetirir insana.

Büyük İskele Balık Restoranı

data/blog/6635/buyukiskele.png

Ankara'nın en iyi meyhanelerinden bir diğeri de Büyük İskele Balık Restoran. Kolay ulaşabilir konumuyla fasıl ve meyhaneyi buluşuran mekan, tecrübeli işletmesiyle de müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor.

Günlük, mevsim balıklarının farklı spesiyallerle de sunulduğu mekan uzun uzun sohbetlerin vazgeçilmez adresi. Tüm menüsünü özenerek hazırlanmış ve tüm ürünlerin büyük bir özenle seçilip pişirilmesi de cabası. Lezzeti şahane yemekler, nefis bir ambians için rotanıza Büyük İskele Balık Restoranı mutlaka alın. Bizden söylemesi.

Adres: Altay Mahallesi 1408. Cadde No:37 84-85 Eryaman-Ankara

Bitez Yalısı

data/blog/6635/bitez.jpg

Gölbaşı'nın en nefis konumlarından birinde yer alan Bitez Yalısı, gurme mezeleri, nefis balık ızgaraları ve menüsündeki diğer özel lezzetlerle ön plana çıkıyor. Özenli iç dekorasyonu ve usta şeflerin ellerinden çıkma lezzetleriyle bambaşka bir deneyim sunuyor.

Özellikle önemli misafirleriniz ağırlamak istediğiniz ya da özel günlerinzii kutlamak istediğiniz durumlarda gidilecek mekan aramayın. Aklınıza hep Bitez Yalısı gelsin. Hemen rezervasyon yaptırın, bu nefis lezzetlerin ve ortamın doyasına tadına varın.

Firuz Bey Fasıl

data/blog/6635/firuzbey.jpg

Yemekleri ve mezeleri çok nefis olsun, ortamı içimizi ısıtsın dediğiniz bir mekan arıyorsanız biz hemen söyleyelim. Karşınızda: Firuz Bey Fasıl. Nefis tınıtların yükseldiği mekanda, masanıza gelecek her şey yüzünüzü kocaman güldürüp bir tane daha sipariş etmeye yöneltecek. Tüm çalışanların güler yüzlü tavrının de mutluluk vereceği Firuz Bey Fasıl özellikle fasıl geceleri için şahane bir yer.

Toplayın eşi, dostu ve tüm sevdiklerinizi Firuz Bey'de hep birlikte felekten bir gece çalacaksınız.

Adres: Bahçelievler Mahallesi, 7. Cad. No:46 D:8, 06490 Çankaya-Ankara

Zaruri Meyhanesi

data/blog/6635/zaruri.Jpeg

Zaruriyetle Zaruri Meyhanesi'ne gidilmeli ve burada yaşanacak keyifli dakikalar anıların en sevilen yerine kazınmalı. Çünkü bu mekanda yiyeyeceğiniz tüm lezzetler o geceyi daha nefis kılacak, yükselecek tüm tınılar kulakların pasını silecek, yüreğinizin ta derinlerine dokunarak sizi etkisi altına alacak.

Mekanda ne yemeli derseniz aslında her şeyi pek lezzetli bir mekan. Özellikle mevsimindeki balık seçeneklerinin lezzetine bayılacağınıza eminiz. Öyleyse bir an önce gidilmesi gerekenler listesinin en üst sıralarına Zaruri'de eklensin.

Adres: Mutlukent sitesi 1946 sok. No:10 Ümitköy-Ankara

Murtaza

data/blog/6635/murtaza.jpg

Sıra geldi Murtaza'ya. Evinizin salonunda kocaman bir masa kurmuş hissi veren öylesine sıcak, öylesine keyifli bir mekandan bahsedeceğiz bu kez. İçine girdiğiniz anda sizi saracak samimiyeti sayesinde ne zaman dışarı çıkıp bir şeyler içip keyifli vakit geçirmek isteseniz Murtaza'ya uğrayalım diyeceksiniz.

Çünkü başlı başına bile gitme nedeni olacak mezeleri, usta ellerden çıkan yemekleri ve yemeğin üstüne tam kıvamında giden tatlıları mevcut. Hadi o zaman bir an önce tüm sevdiklerinizi alın yanınıza. Çok keyifli vakit geçirmek ve unutulmaz tatların eşliğinde nefis bir gece geçirmete gelin.

Adres: Kader sok.no:34 (Filistin cad) GOP Ankara

Tüm Meyhanelerde Tüm Masa Hesabına İNDİRİM...
AnkaraRestoranlari.com'a Özel İndirim Oranlarını Meyhanelere Sorunuz !30'dan fazla Meyhane için tıklayın >>> Ankara Meyhaneleri

Zengin, fakir, genç, yaşlı... Statü, yaş, mutlu, mutsuz farketmeden herkesin kesişim kümesi, ortak paydasıdır meyhaneler. Ankara'da da meyhane kültürü çok başkadır. Sarıp sarmalar, evinde hissetirir insana.