Ankara, Eryaman Restoranlar Kebap-Et Lokantaları Düğün

Ankara Eryaman Restoranlar Kebap-Et Lokantaları Düğün

ANKARA DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI


Herkesin hayatında dönüm noktası olabilecek olaylar yaşanmaktadır. İşte bu olaylardan belki de en önemlisi evlilik ve dolayısıyla düğündür. Bu özel günde herkes tüm organizasyonların kusursuz ve eksiksiz olmasını ister. Bu sebeple de en sorunsuz ve gösterişli düğün organizasyonunu ayarlayabilmek için aylar öncesinden hazırlıklar ve araştırmalar başlar. En zor karar verildikten sonra şimdi sırada düğün organizasyonu seçimi var. İşte tüm mesele de bu andan itibaren başlamaktadır. Çünkü nasıl b...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Standard Eryaman - Kebap-Et Lokantaları - Düğün

Tuva Kebap & Baklava Eryaman
toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Eryaman Restoranlar Kebap-Et Lokantaları Düğün

ANKARA DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI


Herkesin hayatında dönüm noktası olabilecek olaylar yaşanmaktadır. İşte bu olaylardan belki de en önemlisi evlilik ve dolayısıyla düğündür. Bu özel günde herkes tüm organizasyonların kusursuz ve eksiksiz olmasını ister. Bu sebeple de en sorunsuz ve gösterişli düğün organizasyonunu ayarlayabilmek için aylar öncesinden hazırlıklar ve araştırmalar başlar. En zor karar verildikten sonra şimdi sırada düğün organizasyonu seçimi var. İşte tüm mesele de bu andan itibaren başlamaktadır. Çünkü nasıl bir düğün olacağı, açık hava mı yoksa salon düğünü mü olacağı ve daha birçok bilinmeyenleri ile birlikte artık bir yola çıkılmış olacak. Özellikle Ankara'da elde olan imkânlar ve bu imkânların bütçeye uygun olup olmadığı gibi göz önünde olmayan fakat oldukça belirleyici birçok etkeni de unutmamak gerekir. İşte tüm bu karmaşanın içerisinde evlenecek çiftlere oldukça yardımcı olan Ankara düğün organizasyonları düzenleyen firmalar bulunmaktadır.

Ankara başkent ve memur şehri olması sebebiyle birçok kişi tarafından kısıtlı imkânlar ve neşeli bir şehir görüntüsünden oldukça uzak görülmekte ve bu şekilde düşünülmektedir. Hâlbuki bu düşünce oldukça yanlış ve eksik bir düşüncedir. Çünkü Ankara hem başkent olması sebebi ile hem de oldukça merkezi bir konumda yer alması sebebi ile Ankara adeta bir cazibe merkezi haline geldi. Bu durum Ankara'yı bir eğlence merkezi yaptığı gibi özel günlerde yapılabilecek organizasyonların alternatiflerini de bir hayli artırmaktadır. İşte Ankara düğün organizasyonları da oldukça geniş seçenek yelpazesiyle evlenecek çiftlere hizmet vermektedir.

Yepyeni bir hayata adım atarken en önemli kararınızı verdikten sonra sıra geldi düğün organizasyonu kararına. Hayalinizdeki düğün organizasyonu nasıl olmalı? Kır düğünü mü, yoksa salon düğünü ya da açık havada sade bir düğün. İsterseniz tüm bunların dışında çok daha sade bir nikâh ta tercihiniz olabilir. İsterseniz yemekli bir düğün organizasyonu, isterseniz pasta ve içecek servisi olabilir isterseniz de kokteyl servisi tercih edebilirsiniz. Bu aşamanın ardından ise düğün davetiyesi, nikâh şekeri ve hatta düğün arabasına kadar olan seçimler yapılmaktadır. İşte tüm bu son derece yorucu ve bir o kadar da meşakkatli seçimlerde artık yalnız değilsiniz. Ankara düğün organizasyonları için hizmet veren firmalar size tüm bu konularda ve hatta daha fazlası için yardımcı olmaktadır.

Ankara Düğün Organizasyonları Fiyatları Ne Kadar?

Düğün organizasyonları günümüzde oldukça masraflı bir hale geldi. Hatta herkes bu masrafları bir nebze de olsa kısabilmek için hayallerinden ve birçok isteklerinden vazgeçmek zorunda kalabiliyor. Oysa Ankara düğün organizasyonları için hizmet veren firmalar oldukça uygun fiyatlı düğün organizasyonları düzenleyebilmektedirler. Hatta hayallerinizden asla taviz vermeden bütçenize en uygun düğünü yapabilmeniz artık mümkün olabilir. Yani Ankara'da organizasyon firmaları ile herkesin bütçesine yönelik düğün organizasyonu yapılabilmektedir. Genel manada Ankara'da yapılan düğün organizasyonlarına bir göz atacak olursak bu fiyatların oldukça geniş bir yelpazede olduğunu görebilmek mümkündür. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse fiyatlar kişi başı 5 TL'den başlayarak 100 TL'ye kadar çıkabilmektedir. Tabi bu fiyatlar standart düğün paketleridir. İstediğiniz farklı hizmetler eklenince de fiyatlarda bir miktar değişiklik olabileceğini de belirtmemizde fayda vardır. Tam da bu noktada az önce belirttiğimiz standart düğün paketini açıklamamızda fayda vardır.

Standart Düğün Organizasyonuna Neler Dahil?

Ankara'da düğün yapmak istiyorsanız o zaman standart düğün paketi nasıl oluyor, hangi hizmetler dahil ve neler var neler yok tüm bunlara bir göz atmanızda fayda vardır. Standart bir pakete masa örtüsü, sandalye giydirme ve düğün salonunun size sunacağı bazı düğün hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu hizmetler ise yerine göre belirli davetli için yemek, fotoğraf, ikramlar gibi hizmetler olabilmektedir. Standart düğün paketlerinde fiyatlar kişi başı olarak belirlenir ve yaklaşık olarak 5 TL ile 15 TL aralığında değişmektedir. Ayrıca belirli bir davetli için sabit bir fiyatta belirlenebilmektedir. Bu da Ankara için 150 kişilik bir davetli için yaklaşık 3000 TL olabilmektedir.

Ankara Düğün Organizasyonlarında Fiyatlara Etki Eden Faktörler

Davet edilecek misafir sayısının belirlenmesi bir düğün organizasyonun ilk ve önemli adımıdır. Çünkü bütün faktörler katılacak kişi sayısına göre seçilir ve ayarlanır. Kişi sayısının net olarak bilinmesi işleri kolaylaştırır. Gelecek olan misafirlerin çok olması kişi başına belirlenen fiyatların azalmasını da sağlamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi standart paketler ile belirlenen fiyat ortalama olarak 10TL- 25TL'dir. Bu fiyatlar için sabit kişi sayısı 300'dür. Bu sayıyı geçen misafirler için 10TL, bu sayıya ulaşamayan misafirler için 25 TL fiyat uygulanır. Tabi her alışverişte olduğu gibi düğün organizasyonlarında pazarlık da söz konusu olmaktadır.

Düğün günü için tarihin belirlenmesi sıradaki adımdır. Belirli dönemlerde düğün yapmak avantajlı olmaktadır. Çünkü fiyatlarda indirim fırsatları uygulanmaktadır. Mesela yıl içinde düğün yapmak gibi. Havaların ısınması ve tatilin gelmesi ile genellikle düğünler yaz aylarına ertelenmektedir. Ancak bu durumda fiyatlarda artışlar söz konusu olmaktadır.

Fiyatlara etki eden diğer bir faktörde mekânın konseptini farklılaştırmaktır. Yani daha özel ve trend donanımların kullanılmak istenmesi gibi. Masa, sandalyelerin kombin şeklinde seçilmesi fiyatları artırmaktadır. Kiralanacak her bir masa için 155TL- 245TL istenirken, sandalye başına 10TL- 25TL'dir. Çünkü mekân haricindeki donanımların tedarik edilmesi maliyetlidir.

Mekânın donanımını konsepte uydurmak kadar bir de zeminlerin ve duvarların (varsa pencerelerin) da uygunluğu sağlanabilir. Mesela renk değişimi, kaplama malzemesinin değiştirilmesi gibi. Seçilen malzemenin kalitesine, mekânın yüz ölçümüne göre bir fiyat ortaya çıkarılmaktadır. Eğer mekânın iç dekorasyonunu da değiştirmek istiyorsanız (duvar, zemin kaplama) 10 TL'ye göre hesaplanmaktadır.

Yaz ayı, kış ayı fark etmeksizin her mevsimde taze çiçekler bulabilmek mümkündür. Düğün organizasyonu da çiçeksiz düşünülemez. Rengârenk ve mis kokulu çiçekler konseptin tamamlayıcı unsurlarındandır. Ancak eklenen her ayrıntı fiyatları da değiştirmektedir. Yerli çiçek üretiminin sınırlı olması düğün organizasyonları için yeterli sayıya ulaşılamamaktadır. Dolayısıyla istenilen türdeki çiçekler yurt dışından getirtilmektedir. Bu duruma bağlı olarak dolardaki değişimler bu sektörü de etkilemektedir. Yurt dışından taze çiçek için fiyat belirlemek gerekirse ortalama olarak 55TL'den başlamaktadır.

Ankara Düğün Organizasyonlarında Ek Hizmetler

Düğün organizasyonu içerisindeki standart paket dışına çıkmak isteyenler belirli fiyat ödemeleri gerçekleştirmektedir. Bu durum ek hizmetlere dâhildir. Mesela yürüme yolu. Sadece gelin ve damat için hazırlanan bu hizmette ayrıntılar yine fiyatlara yansımaktadır. Çiçek süslemeleri mi yapılacak yoksa süslü direkler üzerine mi yerleştirilecek gibi. Fiyat aralığı 650 TL'dir.

Kır düğünü ya da havuz başı için kameriye, çardak gibi ayrıntılar da düşünülmüştür. Bunun için ödeme yapılması gereken fiyat 3500 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Gelin damat masası süslemeleri de önemlidir. Masa örtüsü, çiçek, şamdan, vazo, bardaklar vb. Diğer masalardan farklı olması, adeta gelin gibi süslenmesini isterseniz 200TL- 550TL arasındadır.

Yukarıda belirttiğimiz standart paket ya da ek hizmetlere göre kendi düğün konseptini belirleyebilirsin. Ankara düğün organizasyonlarında oluşturduğun konsepte göre de fiyat almak mümkündür. Böylece sadece sana özel ve hayalindeki düğün organizasyonun gerçekleştirmek mümkün.