Ankara Düğün Mekanları Cafe Mezuniyet Balosu

Ankara Düğün Mekanları Cafe İş Yemekleri Mezuniyet Balosu Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş hakkında önemli konular görüşülüp, toplantılar yapılmaktadır. Çalışma ortamı olarak sadece ofis düşünülse de yeni akım olan iş yemekleri ile bu ortamlar genişlemektedir. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları da iş için gerekli konuların görüşülmesinden dolayı işin bir parçası haline dönüşmüştür. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar sayesinde büro, ofis gibi ortamlardaki resmi h...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Düğün Mekanları Cafeİş Yemekleri, Mezuniyet Balosu

Gold Düğün Mekanları Cafeİş Yemekleri, Mezuniyet Balosu

Standard Düğün Mekanları Cafeİş Yemekleri, Mezuniyet Balosu

Çeşm-i İncek İncek
toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Ankara Düğün Mekanları Cafe İş Yemekleri Mezuniyet Balosu Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş hakkında önemli konular görüşülüp, toplantılar yapılmaktadır. Çalışma ortamı olarak sadece ofis düşünülse de yeni akım olan iş yemekleri ile bu ortamlar genişlemektedir. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları da iş için gerekli konuların görüşülmesinden dolayı işin bir parçası haline dönüşmüştür. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar sayesinde büro, ofis gibi ortamlardaki resmi hava dağıtılarak bol sohbetli bir mekânda görüşme sağlıyor.

İş yemekleri; büyük firmaların, şirketlerin, önemli markaların sık sık organize ettiği bir etkinliktir. Çünkü firmanın hedeflenen amaçlara ulaşabilmesi için belirli periyotlarda yapılması gerekir. firmanın içinde bulunduğu durumun analizi yapılır. İş yemeklerine bir şirketin kendi elemanları katıldığı gibi şirketin iletişim halindeki ortakları, müşterileri de katılabilir. Görüşülmesi ertelenen konuların konuşulması, ortaklık ilişkilerinin devam ettirilmesi, yeni anlaşmaların imzalanması gibi konularda düzenlenebilir.

İş yemeklerinde resmi olmayan bir ortam olmasından dolayı insanlar her gün ofiste görünen resmi görüntülerinin dışında değişik yönleri ile masada olurlar. Dolayısı ile kriz oluşturacak konular sohbet edilerek, konuşularak çabucak çözüme kavuşturulur.

İş hayatının merkezi olan Ankara, çeşitli etkinliklerde olduğu gibi iş yemekleri organizasyonları da çokça yapılmaktadır. Dolayısı ile toplu olarak katılan kişilere uygun masa, rahat ortam gibi unsurlar dikkate alınarak yeni mekânlar hizmete açılmaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânların ortamı keyifli olduğundan iş yemekleri de renkli geçmektedir. Yani ofis ya da büroda hâkim olan sıkıcı dakikaları buradaki ortamlarda göremeyiz. İş yemeklerinde katılan kişilerin birbirleri ile iletişiminin önemli olduğu kadar gidilecek yerlerde önemlidir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Seçimi

Şirketin ya da ofisin çevresindeki yerlerden biri iş yemekleri için seçilir. Ancak mekânların doluluk oranı ya da üst düzey katılımcılar olup olmamasına göre farklı mekânlarda tercih edilebilir. Mesela iş yemeğinde yabancı ortaklar ya da yabancı çalışanlar, yabancı müşteriler varsa Ankara mutfağı ya da Türk mutfağının geleneksel izlerini taşıyan mekânlar seçilmesi gerekir. Kebap salonları, et-balık restoranları ya da yöresel lezzetlerin menüde yer aldığı mekânlar da olabilir. Ev yemekleri, mantı salonları gibi mekanlarda iş yemekleri için uygundur.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar da rezervasyon yaptırılırken katılımcıların kültürel özellikleri göz önünde bulundurulması gerekir. Alkollü içecek tüketimi, koltuk/sandalyede oturuş biçimi, iş yemeklerinin kaç saat süreceği, iş yemeklerine başlamadan önce bir konuşma yapılması gibi konular organizasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Yani misafirler için kültürlerinin yadırgadıkları hususlardaki mekânlar listeden çıkarılması gerekir. İş yemeklerinde her ne kadar resmi ortam geri planda tutulsa da sıra dışı mekânlarda tercih edilmemesi gerekir. Mesela tek tip yemek menüsü olan bir mekân iş yemekleri için uygun değildir. Misafirlere et ve sebze karışımı ya da seçeneklerinin rahatlıkla yapılabileceği menülerin olduğu mekânlar seçilmesi gerekir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş konuşulmasının, iş toplantısından başka iş kutlaması da yapılabilir. Elde edilen şirket başarısını kutlamak, sözleşmenin imzalanması ya da ihalenin kazanılması gibi konular personelin başarıyı kutlamak gerekir. Genellikle iş çıkışı ya da toplantı sonrasında iş yemeği düzenlenir. İş konuşulmayacağından dolayı eğlence mekânları da Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları arasında sayılabilir. Müzikli ortamlar tercih edilebilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının bir özelliği de ışıklandırma sisteminin çok iyi ayarlanmasıdır. Aydınlık ve ferah ortamları sayesinde iş yemeği için kusursuz bir atmosfer sağlamaktadır. Buna bağlı olarak renkli ışıklar kullanılmamış ve ortam karanlık değildir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Organizasyon Hazırlıkları

Ankara'da mevcut olan mekânların çoğu devasa büyüklükte ve bütün donanıma sahiptir. Yani iş yemekleri gibi resmi organizasyonlarda yer seçerken zorlanmayacağınız bir şehirdir. İş yemekleri organizasyonda buluşulacak mekânın ismi bildirildikten sonra nasıl gidilir? Park yeri var mı? Park için vale personeli mevcut mu? Gibi sorular büyük şehirlerdeki mekânlar için sıkça sorulan sorulardır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının internet sayfası, broşürler, reklam amacı ile kullanılan sosyal medya üzerinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Böylece müşterilerin mekâna giderken yaşayacağı stres en aza indirilmektedir.

İş yemeklerinde mekânın sahibi ya da üst düzey yetkililer ile şirketin sahibi önceden konuşma, karşılama gibi bilgilendirme amaçlı yapılacak görüşmelerde önceden hazırlık yapılabilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının menüsü de iş yemeklerine göre hazırlanmaktadır. Ancak menüye ayrı bir düzenlemede getirilebilir. Mesela bölgesel ya da yöresel bir yemekse ekstra bilgi verilmek istenebilir. Yemek akışı düzenlenebilir.

İş yemekleri sonrasında kredi kartı sistemi de mekânlarda geçerlidir. Böylece nakit ödeme iş dünyası için kabul edilen ilkeler arasında yer alsa da kredi kartı uygulaması da bulunmaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar şunlardır:

 • Lokanta
 • Restoran
 • Bar restoran
 • Otel restoranları
 • Ünlü restoranların şubeleri
Yukarıda saydığımız mekânlar Ankara'da sıkça gördüğümüz ya da sürekli gittiğimiz mekânlar olarak algılanmamalıdır. Lokanta dediğimiz yemek hizmetinin yapıldığı mekân aile mekânı ya da esnaf lokantası değildir. İş adamları hatta bürokrasi, devlet adamlarının da tercih ettiği prestijli, elit ve marka olan yerleri kastediyoruz. Mekânların atmosferi kadar menüsünde yer alan yemeklerde oldukça özel ve dünya mutfaklarından seçme lezzetler yer almaktadır. Fransız mutfağı, Osmanlı mutfağı, Rus mutfağı gibi çeşitli yemekler ile iddialı ve değişmez lezzetleri ile iş adamlarına yemek hizmeti verilmektedir. İş adamlarının yanı sıra ünlü aileler de Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan prestijli olanlara mutlaka uğramaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının Ankara manzarası modern çizgilere sahip yapılar olması ile iş dünyasında gözler bu yerlere çevrilmektedir.

Ankara gibi modern kentlerde İş dünyasında sıkça organize edilen iş yemekleri trafiği bir hayli yoğundur. Çünkü Türkiye'nin en prestijli mekânlarda Ankara marka haline gelmiştir. Kaliteli hizmeti, başarılı şefleri, müşterilerini memnun etmek için çok çalışmaktadır. Ayrıca iş dünyasının istediği donanımları, mekân tasarımları, menüleri gibi detayları ile kendini adapte etmek zorlanmamaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda hizmet konusunda herhangi bir kusur ya da eksiklik yaşanmamaktadır. Çünkü bu kadar ünlü olmalarında uzun yıllardır iş dünyasında hizmet sunmaktan dolayı belirli tecrübe kazanmıştır. İş yemekleri organizasyonu planlıyorsanız mutlaka Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan birini tercih etmelisiniz. Mesela bar restoran olarak hizmet veren mekânlarda öğlen yemeği ve akşam yemeği ile restoran olarak hizmet verirken gece yarısından sonra bar hizmetlerine dönüşmektedir. Yani akşam öğünü iş yemekleri için uygunken bar hizmetleri de iş kutlamaları için idealdir. Otel restoranları da hafta sonları dâhil hizmet vermektedir. Ancak hafta sonu cumartesi günü tam gün hizmet verilirken ertesi gün sadece kahvaltı ile sınırlıdır. Ama kahvaltı brunch beraber sunulmaktadır. Eğer yabancı ortak, yabancı müşteri gibi şehir dışından ya da ülke dışından Ankara'ya iş yemekleri için gelip yemek sonrası geri dönmek hem zor hem de yorucu olmaktadır. Otel restoranlarında yemeğin ardından otelde misafirleriniz için oda hazırlanmaktadır.ANKARA MEZUNİYET BALOSU ORGANİZASYONU


Mezuniyet, farklı dönemlerdeki eğitim döneminin zorluk ve kolaylıklarının artık geride bırakılmasıdır. Kepleri havaya atıp, bütün sınav stresinin, derslerin yorgunluğunun unutulduğu tatlı bir heyecandır; mezuniyet. Mezuniyet balosu, genellikle lise ya da üniversite mezuniyetlerinde düzenlenir. Mezuniyet balosu da bütün yıl boyunca elde edilen başarıların gençler arasında eğlenerek kutladığı bir etkinliktir. Artık derse yetişme sorumluluğu, sınavlara sabahlayana kadar çalışma, not kaygısı geride kaldığından üzerinden kalkan yük ile beraber hafifleme, bir dönemi kapatıp arkadaşlardan ve okuldan ayrılmanın verdiği tatlı bir hüzün kaplar içini. Sivil hayata alışmak ya da eğitim sürecinde bir üst aşamaya alışmak biraz zor gelse de bu hisler yerini yeni başlangıçların heyecanına bırakır.

Ülkemizde kutlama etkinliklerinin yapılması biraz sönük kalmıştır. Ancak mezuniyet balosu bu algıyı yıkarak mezun öğrencilerin ve ailelerin önem verdiği etkinliğe dönüşmüştür. Mezuniyet balosu için çeşitli mekânlar hizmet sunmaktadır. Mesela oteller, havuz başı mekânlar vb. deniz kenarındaki şehirlerin mezuniyet balosu için tekne konsepti oldukça ilgi görmektedir. Oteller de mezuniyet balosu fikri yaz ayı ya da kış ayı fark etmeksizin tercih edilebilir olması bakımından avantajlıdır.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu, uzun yıllardır bu sektörde pek çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Her seferinde bütün ekip deneyim ve tecrübelerini geliştirip, yeniliklere uyum sağlamayı başarmıştır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Hangi Hizmetlerden Oluşur?

 • Mezuniyet balosu mekânı temini
 • Masa kiralama
 • Sandalye kiralama
 • Sanatçı organizasyonu
 • Konser organizasyonu
 • Yemek organizasyonu
 • Mezuniyet pastası organizasyonu
 • Havai fişek gösterileri
 • Video çekimi, fotoğraf çekimi
 • Dj şovları
 • Ekran, sahne, ses sistemi, ışık gibi donanımların temini ve kurulumu.
Yukarıda saydığımız hizmetler dışında varsa başka eklemek istediğiniz hizmet çeşidi organizasyon şirketine taleplerinizi bildirebilirsiniz. Böylece aklınızdaki, arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğiniz eğlence aktivitesini mezuniyet balosunda gerçekleştirebilirsiniz.

Mezuniyet balosu için büyün akış kesintisiz devam ederken sizde arkadaşlarınız ile anılarınıza yeni bir tanesini ekleyin. Mezuniyet ve mezuniyet balosu hayat boyunca daima güzel hatırlanacak özel anılar arasında yer alır.

Göründüğü gibi mezuniyet balosu da bir düğün, bir kokteyl organizasyonu gibi pek çok detaya sahiptir. Yemeğinden tutunda pastasına masasından tutunda sahnesine kadar her kalem ayrı ayrı organize edilmek ister. Bu iş için profesyonel ekiplerin süreci iyi analiz edip hızlı temin ile kusursuz bir mezuniyet balosu yaşanması sağlanabilir. Organizasyon şirketleri, sizin atladığınız ya da düşünmediğiniz detayları bile listeye eklemektedir.

Bazı okullar, öğrencilerin bu mutlu gününü de atlamayarak özel organizasyon hazırlamaktadır. Bazı okullarda ise böyle bir etkinlik düzenlenmediği için genellikle bu süreci öğrenciler yürütmek için işe koyulur.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mezuniyet balosu boyunca eğlence zirve de yaşanır. Dolayısı ile Ankara mezuniyet balosu organizasyonu eğlencenin kesintisiz yaşanması için büyük çaba sarf eder. Fotoğraf çekimi esnasında ortama renk katmak için konfetiler patlatılmalıdır. Böylece fotoğraflarda hoş bir ambiyans oluşturulur. Yemek programının ardından hemen takip edilmesi gereken akış müzikli eğlencedir. Mezuniyet balosu akışı genellikle aynı plan dâhilinde ilerler. Eğer ekstra hizmetler eklenmezse başlangıçta yemek bulunur.

Ankara mezuniyet balosu organizasyonu için geniş ortamlara sahip mekanlar seçilmelidir. Çünkü etkinlik süresi boyunca dans etmemek olmaz. Çeşitli parçalarda çeşitli figürlerin, dans gösterileri ile eğlenmek keyiflidir. Dolayısı ile herkesin piste çıkıp rahatça dans edebilmesi için geniş alana ihtiyaç duyulur.

Yemekten sonra etkinlik boyunca çeşitli lezzet ikramları sunulur. Bu lezzetler bol ve çeşitli olmasına özen gösterilmelidir. İçecekler için de aynı durum söz konusu olmalıdır. Gençler etkinlik boyunca çok hareketli olacağından sürekli bir şeyler atıştırma ihtiyacı oluşacaktır. Aperatiflerin etkinlik boyunca masalardan eksik edilmemesi gerekir.

Fotoğraf çekimleri için ışıklandırma sisteminin iyi olması gerekir. Çünkü fotoğrafların karanlık çıkması ya da aşırı parlak ışıkların fotoğrafın netliğinin bozulmasına neden olur. Dolayısı ile fotoğraf çekimi için özel ışıklar kullanılmalıdır. Topluca arkadaşlarınız ile çekeceğiniz fotoğraflar daha bir ışık, poz gibi konularda daha özenli hazırlamak gerekir.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilen Müzik Türleri

Mezuniyet balosuna gençlerin katıldığı etkinlik olarak düşündüğümüzde çalınan parçalar da bu yaş grubuna yönelik olmalıdır. En çok hareketli parça tarzları tercih edilmektedir. Mesela pop, rock, hip hop, slow dans parçaları. Müzik türleri yerli ve yabancı müziklerin karışımıdır. Sevilen tarzdaki parçaları ister Dj eşliğinde ister konser ister canlı müzik eşliğinde dinleyebilirsiniz. Bu seçimi önceden ayarlamak gerekir. Mezuniyet balosu müzikleri organizasyonu esnasında parçalar kadar canlı müzik, konser ya da Dj ile mi çalınacağı kararlaştırılabilir.

Ankara, farklı bir şehirdir. Çünkü istenilen etkinliğe, kutlamaya kısacası her tarzdaki organizasyonun düzenleneceği uygun konsepte mekânları kolaylıkla bulabilirsiniz. Mezuniyet balosu da istenen etkinlikler arasındadır. Ankara da yer alan çok sayıdaki üniversite bu tarz etkinliklerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Ankara'daki üniversitelerin sadece ülkemizde değil dünya çapında başarıları ile tanınması çok sayıda öğrencinin ilk sırada tercih ettiği şehirdir. Çok sayıda üniversite öğrencisi her yıl ya üniversiteye yeni başlıyor ya üniversiteden mezun oluyor. Öğrencilerin bir kısmı farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden Ankara'ya üniversite hayalini gerçekleştirmek için gelmiştir. Dolayısı ile mezuniyet balosu üniversite hayatının mezuniyet balosu ile eğlenceli bir bitiş yapılmasına iyi bir fırsattır. Ankara mezuniyet balosu organizasyonunun ardından artık herkes kendi şehrine, kendi ülkesine döner. Ancak Ankara şehri her zaman kendi evleri gibi hissettikleri, hayallerin gerçekleştiği bir şehir olarak kalır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonunda Tercih Edilebilecek Mekânlar Nelerdir?

Mezuniyet balosuna katılımcı sayısı yüksek bir etkinliktir. Dolayısı ile o kadar kişiyi rahat ağırlamak gerekir. Ayrıca çeşitli dönemlerde yapılan mezuniyet balosu için mevsimsel faktörler önemli rol oynamaktadır. Mezuniyet balosu denilince mekân tercihi ilk sırasında balo salonları yer almaktadır. Hem mekânın konsepte uygunluğu ve kapalı ortamın mevcut olması için tercih edilmektedir.

Mezuniyet balosu için meyhane gibi mekânlar da tercih edilebilir. Özellikle menüde alkollü içeceklerin servisinin yapılması için ideal yerlerdendir. Ayrıca müzik türleri de eğlenceyi artıran diğer bir unsurdur.

Bir başka yer de restoranlardır. Ankara'nın önemli ve elit restoranları bu etkinlik için uygun olmaktadır. Özellikle yemekli bir mezuniyet balosu organize ediliyorsa özel şeflerin hazırlayacağı mezuniyet balosu menüsü damaklarda unutulmaz tatlar bırakacaktır.

Ankara Mezuniyet Balosu Organizasyonu Menüsü

Yemekli bir organizasyon ayarlandıysa o zaman tam bir davet menüsü hazırlanır. Mezuniyet balosu yemeği için şunlar hazırlanabilir; yemeğe geçmeden önce aperatif atıştırmalıklar ile başlangıç yapılır. Genellikle ordövr tabağı olarak önümüze gelen bu tabakta neler yer almaktadır? Mezeler (haydari, patlıcan salatası, ezme) yaprak sarma, peynir çeşitleri, şekilli havuç, salatalık dilimleri,

 • Mevsimine uygun salata,
 • Paçanga böreği, sosis kızartması
 • Balık ya da kırmızı et (çeşitli pişirme usullerine göre) garnitür eşliğinde
 • Pilav
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler (çay, kahve, meyve suyu, maden suyu, su, şarap, bira vb.)
 • İkramlıklar (kanepe peynirli, zeytinli) çerezler, cips vb.
Yukarıdaki menü listesi değiştirilebilir. Tamamen damak zevkine göre baştan hazırlanabilir.