Ankara Düğün Mekanları Cafe İş Yemekleri

Ankara Düğün Mekanları Cafe İftar Yemeği İş Yemekleri Ramazan ayının manevi atmosferi Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde bütün ramazan boyunca çok özenli ve çeşitli sofralar hazırlanmaktadır. İftar sofrasının vazgeçilmez çeşitlerinden tatlı ve et yemeklerinin en lezzetlilerini Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin menülerinde genişçe yer verilmektedir. En şık ve zengin bir iftar masasın...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Düğün Mekanları Cafeİftar Yemeği, İş Yemekleri

Gold Düğün Mekanları Cafeİftar Yemeği, İş Yemekleri

Standard Düğün Mekanları Cafeİftar Yemeği, İş Yemekleri

Yüzen Ev Gölbaşı
Çeşm-i İncek İncek
Ankara Konağı Yenimahalle
toplam 10 sonuç bulundu.
1 - 10 arası gösteriliyor.
Ankara Düğün Mekanları Cafe İftar Yemeği İş Yemekleri Ramazan ayının manevi atmosferi Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde bütün ramazan boyunca çok özenli ve çeşitli sofralar hazırlanmaktadır. İftar sofrasının vazgeçilmez çeşitlerinden tatlı ve et yemeklerinin en lezzetlilerini Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin menülerinde genişçe yer verilmektedir. En şık ve zengin bir iftar masasında orucunuzu açmak istiyorsanız Ankara'nın her semtinde bulabilirsiniz.

Ramazan ayının manevi ruhu insanları ve Ankara şehrini bir örtü gibi sarıyor. İnsanların yardımlaşması, mekanların menüleri, konseptleri ramazan ayının ruhunu çok iyi yansıtmaktadır. On bir ayın sultanı ramazan ayı, iftar ve oruç gibi iki özel öğün ile geçirilir. İftar ya da sahur sofraları fakirlere açılarak birlik ve beraberlik güçlenir. Dolayısı ile insanlar ramazan ayının gelişini büyük bir coşku içinde karşılarlar ve ibadetler ile yaşamaya çalışırlar.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerin Özellikleri

 • Hijyen kuralları mekânın her bölümünde hissedilmektedir. Yemeklerin temiz olarak hazırlanmasının yanı sıra salon, mutfak bölümlerinin sağlığa uygundur.
 • Menülerinde yer verilen yemeklerin içeriği vitamin, protein açısından zengin çeşitlere yer verilmektedir. Ramazan ayının iki öğünü olan sahur ve iftar ile sınırlı olmasından dolayı yüksek besin değerlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kırmızı-beyaz et, sebze, meyve vb.
 • Rezervasyon şartı gerekir. Çünkü Ankara şehrinde binlerce mekân bulunmaktadır. Her mekân ramazan ayını konsept olarak kullanmayabilir. Dolayısı ile gidilecek yer önceden belirlenip, ramazan menüsüne sahip mi? Küçük bir araştırma yapılmalıdır.
 • Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler iftar menüsü ayrı sahur menüsü ayrı olarak hazırlanmaktadır. Böylece oruç tutmayı kolaylaştıracak (susatmayan, acıktırmayan vb.) çeşitlere yer verilmektedir.
On bir ayın sultanı olarak anılan ramazan ayında ibadetlere ağırlık verilir. Bu ayda oruç ibadeti önemlidir. Dolayısı ile oruçlu pek çok inanan aynı masa etrafında bir araya gelerek oruçlarını açarlar. İftar masasında beraber yemek yemek başta olmak üzere pek çok etkinlik kalabalık olarak gerçekleştirilir. Komşular, akrabalar, aile bireyleri bir araya gelir. Diğer aylarda göremediğimiz bu manzara sadece ramazan ayına özeldir. Son yıllarda yazın kavurucu sıcaklarına denk gelen ramazan atı, oruç tutulmasını bir hayli zorlaştırdı. Sıcak havanın etkisi ile evlerde oturmak zorlaştığı gibi iftar ya da sahur yapmakta bu durumdan etkilendi. Ankaralılar soluğu dışarıda almaktadır. Açık havada yemek yeme iftar masalarının da uzamasında etkili olmaktadır. Çünkü kapalı ortamlarda yemek yenilmediği gibi nefes almakta bir hayli güçleşmektedir. Buna bağlı olarak Ankara'nın temiz havasında, geniş alanlarda kalabalık bir iftar masasında yenilen yemeğin tadını hiçbir yerde bulamazsınız.

Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler sayesinde kalabalık kişilere iftar sofrasında ağırlayıp, nezih ortamlar ile kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Ankara şehrinde her geçen gün hizmetler yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Ankara gibi nüfusu çok kalabalık şehirlerde insanların taleplerine cevap vermek, kesintisiz hizmet sağlayabilmek gerekir. Dolayısı ile Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler başta olmak üzere farklı mekanlar Ankaralıları ağırlamak için hizmete açılmaktadır.

Ramazan ayında iftar saatinin yaklaşması ile mekanlar tıklım tıklım dolmaktadır. Mekanlar tam donanımlı olmalarının yanı sıra çok sayıda personel hizmet etmektedir. İftar saati yaklaştıkça uzun süre tutulan oruçtan dolayı aklınızdan pek çok yemek çeşidi geçmiş olabilir. Dolayısı ile canınızın en çok çektiği yemek çeşitlerini bu mekanların menüsünde bulabilirsiniz. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerler olarak şu mekanları sayabiliriz.

 • Kebapçı: iftar yemeklerinde et olmazsa olmazdır. Kebapçılar da ramazan ayı boyunca et yemeklerinin en bol olduğu yerlerdendir.
 • Restoranlar: balık restoranları iftar menüleri için değişik bir fikir olabilir. Hem hafif bir et çeşidi olması hem de zengin besin değerine sahiptir.
 • Pide salonları: pide ve lahmacun, Türk mutfağının en özel lezzetlerindendir. Etlisi, peynirlisi, sucuklusu ve daha nice malzemeler kullanılarak çeşitleri görmek mümkündür. Ramazan ayında da bu mekanlar çokça tercih edilmektedir.
 • Çorbacılar: genellikle çorba tutkunlarının ilk uğradıkları yerdir. Eğer iftarınızı bir çorba ile açmak istiyorsanız öncelik bu mekanlardadır.
 • Restoranlar: iftar yemeğinde misafirleriniz varsa tercih edebilirsiniz. Menülerinde çorba, ara sıcak, salata, ana yemek, tatlı, meyve gibi geniş bir listeyi bulabilirsiniz. Böylece yemekler çeşitli ve ayrıca tatlı ile yemek sonlandırılır.
 • Dönerci: Ankara da dönerin yeri ayrıdır. Çünkü dönerin en güzel halini (yaprak döner) sadece burada bulabilirsiniz. İftarda da döner yemek hem doyurucu hem de lezzetli bir seçenektir.
 • Fastfood mekanları: hamburger, pizza, sandviç gibi seçenekler ülkemizi etkisi altına almış yeni lezzetlerdendir. İftar yemeğinde farklı bir mutfak kültürü arıyorsanız rotanızı bu mekanlara çevirmelisiniz.
Yukarıda saydığımız Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerin çeşitlerini artırmak mümkündür. Gideceğiniz mekânın seçimi daha çok iftarda yemek istediğiniz menüye göre değişmektedir. Tavuklu pilav- ayran ikilisinden vazgeçmem diyorsanız sokakta satılan lezzetler ile kendinize harika bir iftar yemeği oluşturabilirsiniz. Kokoreç dükkanları da iftarda müşterilerin damaklarını şenlendirmeye devam etmektedir. Kumpiri saymazsak olmaz. Kumpir dükkanları da ramazan da rağbet edilen mekanlardandır. Ankara da kumpir lezzeti işin ustaları tarafından yapıldığından orijinal lezzetini aratmamaktadır. Ankara da sokaktaki büfelerde satılan bu özel lezzetler de ramazan ayında iftar yemeğinin en lezzetlisini sunmaktadır.

Ankara'da İftar Yemeği Yenilebilecek Yerlerde Menü Fiyatları

Yemeğin lezzeti, çeşitliliği, farklı iftar sofraları derken gözler bir de fiyatları arar. İftar yemeği menüsü fiyatları ne kadar? Çünkü iftar sofralarının özelliği kalabalık olmasından kaynaklanıyor. Davetlilerinde yer aldığı masa da bütçeyi düşünmek gerekir. Dolayısı ile davetlilerin de olduğu iftar yemeği için fiks menülerin yer aldığı bir menü bütçeyi zorlamayacaktır.

Çorba, salata, ana yemek ve tatlıyı içeren sıradan bir iftar yemeği için ortalama kişi başı 23,90 TL'dir. Eğer daha detaylı bir menü isteniyorsa çorba, salata, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve içecek için kişi başı 48,25 TL'dir. Bazı mekanların menüsü özeldir. Mesela kavurma, tas kebabı, pirzola gibi ana yemeklerin karın doyurmasının yanı sıra ihtişamlı bir iftar yemeği düşünenler kişi başı 62,75 TL'dir. Menüye her şey dahil diye bir paket iftar yemeği düşünülüyorsa kişi başı 84,90TL'dir. Her şey dahil olarak ana yemeğin yanı sıra sulu, salçalı yemekler, ara sıcak olarak üç ya da dört farklı lezzet, tatlı, meyve, çay gibi pek çok seçeneği kapsar. Eğer sokakta büfelerde bir iftar yemeği için cebinizden 20 TL gibi oldukça makul bir ödeme söz konusudur.

Öğrenci, çalışan, işsiz, ev hanımı, memur kısacası her bütçeye uygun Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerleri bulmak mümkündür. İster bireysel olarak ister davetlileriniz ile beraber iftar masasında bir araya gelebilirsiniz. Bu yıl on bir ayın sultanı olan ramazan ayında Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde organize edilecek bir iftar yemeği hem misafirlerinizi memnun edecek hem de yemeği organize eden kişileri memnun edecektir. Çünkü ramazan ayı için özel mekanlarda, özel yemekler, özel fiyatlar ile başka hiçbir yerde bulamazsınız. Hepsi ramazan ayına özeldir. Ankara'da iftar yemeği yenilebilecek yerlerde avantajlı uygulamaları yakından takip ederek yararlanabilirsiniz.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş hakkında önemli konular görüşülüp, toplantılar yapılmaktadır. Çalışma ortamı olarak sadece ofis düşünülse de yeni akım olan iş yemekleri ile bu ortamlar genişlemektedir. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları da iş için gerekli konuların görüşülmesinden dolayı işin bir parçası haline dönüşmüştür. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar sayesinde büro, ofis gibi ortamlardaki resmi hava dağıtılarak bol sohbetli bir mekânda görüşme sağlıyor.

İş yemekleri; büyük firmaların, şirketlerin, önemli markaların sık sık organize ettiği bir etkinliktir. Çünkü firmanın hedeflenen amaçlara ulaşabilmesi için belirli periyotlarda yapılması gerekir. firmanın içinde bulunduğu durumun analizi yapılır. İş yemeklerine bir şirketin kendi elemanları katıldığı gibi şirketin iletişim halindeki ortakları, müşterileri de katılabilir. Görüşülmesi ertelenen konuların konuşulması, ortaklık ilişkilerinin devam ettirilmesi, yeni anlaşmaların imzalanması gibi konularda düzenlenebilir.

İş yemeklerinde resmi olmayan bir ortam olmasından dolayı insanlar her gün ofiste görünen resmi görüntülerinin dışında değişik yönleri ile masada olurlar. Dolayısı ile kriz oluşturacak konular sohbet edilerek, konuşularak çabucak çözüme kavuşturulur.

İş hayatının merkezi olan Ankara, çeşitli etkinliklerde olduğu gibi iş yemekleri organizasyonları da çokça yapılmaktadır. Dolayısı ile toplu olarak katılan kişilere uygun masa, rahat ortam gibi unsurlar dikkate alınarak yeni mekânlar hizmete açılmaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânların ortamı keyifli olduğundan iş yemekleri de renkli geçmektedir. Yani ofis ya da büroda hâkim olan sıkıcı dakikaları buradaki ortamlarda göremeyiz. İş yemeklerinde katılan kişilerin birbirleri ile iletişiminin önemli olduğu kadar gidilecek yerlerde önemlidir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Seçimi

Şirketin ya da ofisin çevresindeki yerlerden biri iş yemekleri için seçilir. Ancak mekânların doluluk oranı ya da üst düzey katılımcılar olup olmamasına göre farklı mekânlarda tercih edilebilir. Mesela iş yemeğinde yabancı ortaklar ya da yabancı çalışanlar, yabancı müşteriler varsa Ankara mutfağı ya da Türk mutfağının geleneksel izlerini taşıyan mekânlar seçilmesi gerekir. Kebap salonları, et-balık restoranları ya da yöresel lezzetlerin menüde yer aldığı mekânlar da olabilir. Ev yemekleri, mantı salonları gibi mekanlarda iş yemekleri için uygundur.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar da rezervasyon yaptırılırken katılımcıların kültürel özellikleri göz önünde bulundurulması gerekir. Alkollü içecek tüketimi, koltuk/sandalyede oturuş biçimi, iş yemeklerinin kaç saat süreceği, iş yemeklerine başlamadan önce bir konuşma yapılması gibi konular organizasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Yani misafirler için kültürlerinin yadırgadıkları hususlardaki mekânlar listeden çıkarılması gerekir. İş yemeklerinde her ne kadar resmi ortam geri planda tutulsa da sıra dışı mekânlarda tercih edilmemesi gerekir. Mesela tek tip yemek menüsü olan bir mekân iş yemekleri için uygun değildir. Misafirlere et ve sebze karışımı ya da seçeneklerinin rahatlıkla yapılabileceği menülerin olduğu mekânlar seçilmesi gerekir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş konuşulmasının, iş toplantısından başka iş kutlaması da yapılabilir. Elde edilen şirket başarısını kutlamak, sözleşmenin imzalanması ya da ihalenin kazanılması gibi konular personelin başarıyı kutlamak gerekir. Genellikle iş çıkışı ya da toplantı sonrasında iş yemeği düzenlenir. İş konuşulmayacağından dolayı eğlence mekânları da Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları arasında sayılabilir. Müzikli ortamlar tercih edilebilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının bir özelliği de ışıklandırma sisteminin çok iyi ayarlanmasıdır. Aydınlık ve ferah ortamları sayesinde iş yemeği için kusursuz bir atmosfer sağlamaktadır. Buna bağlı olarak renkli ışıklar kullanılmamış ve ortam karanlık değildir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Organizasyon Hazırlıkları

Ankara'da mevcut olan mekânların çoğu devasa büyüklükte ve bütün donanıma sahiptir. Yani iş yemekleri gibi resmi organizasyonlarda yer seçerken zorlanmayacağınız bir şehirdir. İş yemekleri organizasyonda buluşulacak mekânın ismi bildirildikten sonra nasıl gidilir? Park yeri var mı? Park için vale personeli mevcut mu? Gibi sorular büyük şehirlerdeki mekânlar için sıkça sorulan sorulardır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının internet sayfası, broşürler, reklam amacı ile kullanılan sosyal medya üzerinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Böylece müşterilerin mekâna giderken yaşayacağı stres en aza indirilmektedir.

İş yemeklerinde mekânın sahibi ya da üst düzey yetkililer ile şirketin sahibi önceden konuşma, karşılama gibi bilgilendirme amaçlı yapılacak görüşmelerde önceden hazırlık yapılabilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının menüsü de iş yemeklerine göre hazırlanmaktadır. Ancak menüye ayrı bir düzenlemede getirilebilir. Mesela bölgesel ya da yöresel bir yemekse ekstra bilgi verilmek istenebilir. Yemek akışı düzenlenebilir.

İş yemekleri sonrasında kredi kartı sistemi de mekânlarda geçerlidir. Böylece nakit ödeme iş dünyası için kabul edilen ilkeler arasında yer alsa da kredi kartı uygulaması da bulunmaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar şunlardır:

 • Lokanta
 • Restoran
 • Bar restoran
 • Otel restoranları
 • Ünlü restoranların şubeleri
Yukarıda saydığımız mekânlar Ankara'da sıkça gördüğümüz ya da sürekli gittiğimiz mekânlar olarak algılanmamalıdır. Lokanta dediğimiz yemek hizmetinin yapıldığı mekân aile mekânı ya da esnaf lokantası değildir. İş adamları hatta bürokrasi, devlet adamlarının da tercih ettiği prestijli, elit ve marka olan yerleri kastediyoruz. Mekânların atmosferi kadar menüsünde yer alan yemeklerde oldukça özel ve dünya mutfaklarından seçme lezzetler yer almaktadır. Fransız mutfağı, Osmanlı mutfağı, Rus mutfağı gibi çeşitli yemekler ile iddialı ve değişmez lezzetleri ile iş adamlarına yemek hizmeti verilmektedir. İş adamlarının yanı sıra ünlü aileler de Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan prestijli olanlara mutlaka uğramaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının Ankara manzarası modern çizgilere sahip yapılar olması ile iş dünyasında gözler bu yerlere çevrilmektedir.

Ankara gibi modern kentlerde İş dünyasında sıkça organize edilen iş yemekleri trafiği bir hayli yoğundur. Çünkü Türkiye'nin en prestijli mekânlarda Ankara marka haline gelmiştir. Kaliteli hizmeti, başarılı şefleri, müşterilerini memnun etmek için çok çalışmaktadır. Ayrıca iş dünyasının istediği donanımları, mekân tasarımları, menüleri gibi detayları ile kendini adapte etmek zorlanmamaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda hizmet konusunda herhangi bir kusur ya da eksiklik yaşanmamaktadır. Çünkü bu kadar ünlü olmalarında uzun yıllardır iş dünyasında hizmet sunmaktan dolayı belirli tecrübe kazanmıştır. İş yemekleri organizasyonu planlıyorsanız mutlaka Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan birini tercih etmelisiniz. Mesela bar restoran olarak hizmet veren mekânlarda öğlen yemeği ve akşam yemeği ile restoran olarak hizmet verirken gece yarısından sonra bar hizmetlerine dönüşmektedir. Yani akşam öğünü iş yemekleri için uygunken bar hizmetleri de iş kutlamaları için idealdir. Otel restoranları da hafta sonları dâhil hizmet vermektedir. Ancak hafta sonu cumartesi günü tam gün hizmet verilirken ertesi gün sadece kahvaltı ile sınırlıdır. Ama kahvaltı brunch beraber sunulmaktadır. Eğer yabancı ortak, yabancı müşteri gibi şehir dışından ya da ülke dışından Ankara'ya iş yemekleri için gelip yemek sonrası geri dönmek hem zor hem de yorucu olmaktadır. Otel restoranlarında yemeğin ardından otelde misafirleriniz için oda hazırlanmaktadır.