Ankara Düğün Mekanları Cafe İş Yemekleri

Ankara Düğün Mekanları Cafe Dans Partisi İş Yemekleri

ANKARA'DA DANS PARTİSİ YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Dans, insanların ayaklarını, ellerini ve kollarını müziğin tınısına uygun bir şekilde hareket ettirmesidir. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de hizmet vermeye devam etmektedir. Dans etmek için grupça yapılabildiği gibi yalnız da olabilir, alkış tutarak, enstrümandan destek alarak dans edilebilir. Dans etmek için müziğe ihtiyaç olduğu gibi ritimli seslerde dans edilebilir. Dans etme, yeni bir akım...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Düğün Mekanları CafeDans Partisi, İş Yemekleri

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Düğün Mekanları Cafe Dans Partisi İş Yemekleri

ANKARA'DA DANS PARTİSİ YAPILABİLECEK MEKÂNLAR

Dans, insanların ayaklarını, ellerini ve kollarını müziğin tınısına uygun bir şekilde hareket ettirmesidir. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de hizmet vermeye devam etmektedir. Dans etmek için grupça yapılabildiği gibi yalnız da olabilir, alkış tutarak, enstrümandan destek alarak dans edilebilir. Dans etmek için müziğe ihtiyaç olduğu gibi ritimli seslerde dans edilebilir. Dans etme, yeni bir akım değildir. Yüzyıllar öncesinde henüz bir devletin bir medeniyetin gelişiminden önceki dönemlerde ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak insanlar dansı bir eğlence çeşidi olarak kullanmadan önce dans figürleri ile anlaşıyordu. Daha sonralarda medeniyetlerin gelişmesi ile beraber dini törenlerde kullandığı görülmektedir. İnsanlar çeşitli duygularını dans ederek ifade edebileceğini keşfetmiştir. Medeniyet geliştikçe müzikte gelişim göstermiş ve çok farklı tarzları ile genişlemiştir. Dans, evrensel bir sanat dalıdır. İnsanın içinden geldiği bir anda dans ettiği gibi çeşitli eğitimler alarak dans etmeyi sanata dönüştürmek de mümkündür. İnsanlar, dans partisinde çeşitli figürler ile dans ettikleri yeni bir akım geliştirdi.

Son yıllarda memurundan öğrencisine, artistinden sporcusuna kısacası herkes daha iyi dans edebilmek için dans kurslarına akın ediyor. Dansın bu kadar çok tercih edilmesinin başında stresten kurtulma ve gevşeme için bir çözüm olarak görülmektedir. Dansın her türü, dans etmek için tercih edilmektedir.

Horon, oryantal, rock'n Roll, rumba gibi dans türlerini öğrenmek için kısa bir eğitimden geçen insanlar sıra yeteneklerini sergilemek, müziğin ritmi ile dans figürlerini harmanlayabileceği mekânlara yönelmektedir. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar da pistte, sahne de bir anda kendinizi bulabilirsiniz. Uzun soluklu ders stresinden, koşturmalı iş hayatına biraz ara verip, ünlü bir sanatçının kadife sesi ile seslendirdiği değerli parçalarına ya da Dj 'in müzik ve ışık şovlarına danslarınız ile eşlik etmek istiyorsanız tam size göre bir yer var. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar da dans severler bir araya geliyor. Bu yerlerden bazıları şunlardır: festival alanları, konser alanları, bar, otel salonları, balo salonları, dans okulu, club gibi. Dans okulu ya da dans stüdyolarında dans kültürünü tanımak, tekniğini öğrenmek isteyen kişilere dans dersleri verildikten sonra ardından dans partisi düzenlenmektedir. Çeşitli dans gösterileri, şovlar ile dans edenler kadar izleyenleri de etkisi altına almaktadır.

Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânların ortak özellikleri ise, geniş pistlere sahip olmasıdır. Böylece dans etmek için bireysel ya da eşli olarak piste çıkıldığında çok sayıda insan aynı anda dans edebilir. Dans ederken rahat hareket edebilmek ve çok sayıda insanın aynı parça da dans edeceği düşüncesinden hareketle geniş ve büyük mekânların tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece etkinlik boyunca herkes dilediği gibi dans edebilir, dans figürlerini sergileyebilir. Ayrıca pistlerin yapımında kullanılan malzemeler hem şık hem de hareketlerin rahat bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Yani yerler kaygan malzemeler tercih edilmediğinden hareketler sırasında kayıp düşme, kaza ile bir yere çarpma gibi riskler de ortadan kaldırılmıştır. Bu duruma bağlı olarak istediğiniz tarz ayakkabıyı giyebilirsiniz. Yerler düzgün ve pürüzsüzdür. Pist, parke ile döşenmiştir.

Aynı zamanda Ankara'nın manzarasına sahip, teras ya da balkon gibi ekstra alanlara da sahiptir. Sıcak havalarda dans ederken açık havanın etkisi püfür püfür hissedilmektedir. Ünlü sanatçıların, dj'lerin, en sevilerin müziklere rüzgâr esintileri de ortak olmaktadır. Dans şovları esnasında gözlerinize inanamayacaksınız. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar, şu günlerde Ankara'nın en sevilen adresleri arasındadır. Bunun sebepleri arasında çeşitli müzik tarzlarından ünlü sanatçıların sahne alması yer almaktadır.

Dans etmeyi seven yediden yetmişe, mühendisinden işçisine herkesi aynı çatı altında görebilirsiniz. Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar sayesinde insanlar partide aynı müziğin nağmelerinde dans ediyor.

Ankara'da Dans Partisi Nasıl Organize Edilmektedir?

Anlaşılan organizasyon şirketlerinin bünyesindeki dansçı gruplarının kendilerine özgü senaryo ve kurguları ile dans etmektedir. Hazırlanan figürlerin akıcı ve seri bir şekilde yapılması dansın izleyiciler üzerindeki etkisi artmaktadır. Etkinlik günü öncesinde kaç kişilik bir dans ekibi, hangi dans türlerinde gösteriler yapılması gibi konular belirlenir.

Dans partisi için dansçı grup; özel renkli kostümler, makyaj ve saç stilleri ile bir bütünlük içindedir. Dans figürlerinin yanı sıra dış görünüşleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle dans partisi ile organizasyonlar renkli bir hava da gerçekleştirilmektedir.

Ankara'da Dans Partisi Organizasyon Alanları

Dans, evrensel bir sanattır. Yüzyıllardır var olan ve gelişerek birçok alanı bünyesinde barındıran dans, değişik tarzların genel ismidir. Organizasyon alanları olarak bazı dans türlerinden:

 • Salsa
 • Folklor ekibi
 • Şirket motivasyon dansı
 • Break dance
 • Horon
 • Samba
 • Kafkas dansları
 • Bale
 • Hip hop vb.
Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânların bazılarında içecek (alkollü- alkolsüz) servisinin yanı sıra yemek servisi de yapılırken bazılarında ise sadece içecek (alkollü- alkolsüz) hizmeti yapılmaktadır.

Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar da çeşitli müzik tarzlarının çalınması kültürel renklilik oluşturduğu gibi yurt dışından dansçı gruplarının katılımı ile kültürel çeşitlilik artmaktadır. Yani dans etmek için aynı dili konuşmaya gerek yok. Sadece müziğin ritmine kendini bırakman yeterli olacaktır. Böylece aynı dili konuşamayan insanlar dans figürleri ile bir bütünlük bir ahenk oluşturmaktadır. Bu açıdan bakıldığında dans, belki de hayatta karşılaşamayacağınız insanlar ile bir araya gelmenize de aracı olmaktadır.

Dans partisi için eşli ya da tek olarak danslarda önceden hareketler öğrenilebileceği gibi yeni figürler de eklenebilir. Yani müzik çalarken o esnada akla gelen estetik bir şekilde hareketlere dökülmesi de mümkündür. Böylece kendine ait bir dans koreografisi oluşmaktadır.

Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânları genellikle dans hocaları ya da dans okulları tarafından tercih edilmektedir. Buradaki etkinlikler, organizasyonlar da dans hocalarının düzenlemelerine dâhildir.

Ayrıca bu mekânlarda yeni bir şeyler öğrenmekte mümkün. Yani farklı bir kültüre ait olan dansı tanımak, öğrenme isteği o kültüre duyulan merakı da beraberinde getirir. Yeni uğraşılar, dans etme isteği, farklı kültürlere saygı duyma gibi kültürler arası bağları güçlendirmektedir. Eğlence yönü ön planda tutulmaktadır ancak sosyal yönü de unutulmaması gereken yerlerdendir; Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânlar.

İnsanların ruh hali dans figürlerini şekillendiren unsurlardan en önemlisidir. Ancak mevsimler de bu etkiyi artırmaktadır. Mesela kış aylarında farklı etkinliklere katılmak için planlar yapılmaktadır. Ancak havaların ısınmasına bağlı olarak enerjilerde yükselme meydana gelmektedir. Dolayısı ile insanlar güzel havaların etkisi altına girmeleri ile enerjilerini kullanabilecekleri etkinliklere yönelmektedir. Bizim de tavsiyemiz olarak Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânları listenin ilk sırasına yazılması gereken yerlerdendir. Çünkü bu yerlerde enerjinizi dans ederek harcayacağınız, zamanın akışını unutup bir de bakmışsınız ki sabahlara kadar dans etmişsiniz. Dans etmenin etkisi ile rahat bir uykuya dalabilirsiniz.

Dans partisi, müzik, teknoloji gibi kelimeler bir araya gelerek Ankara'da dans partisi yapılabilecek mekânları oluşturmuştur. Bu durumda düzenlenen partilerde eğlenmek isteyenler mutlaka giderek bizzat deneyimleyebilir. Dans etmeye bu yerlerde doyacaksınız. İnsanları eğlendirme konusunda marka haline gelen bu yerler ayrıca mekân tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Konsept lamba ya da şamdanlar, tablolar vb.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş hakkında önemli konular görüşülüp, toplantılar yapılmaktadır. Çalışma ortamı olarak sadece ofis düşünülse de yeni akım olan iş yemekleri ile bu ortamlar genişlemektedir. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları da iş için gerekli konuların görüşülmesinden dolayı işin bir parçası haline dönüşmüştür. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar sayesinde büro, ofis gibi ortamlardaki resmi hava dağıtılarak bol sohbetli bir mekânda görüşme sağlıyor.

İş yemekleri; büyük firmaların, şirketlerin, önemli markaların sık sık organize ettiği bir etkinliktir. Çünkü firmanın hedeflenen amaçlara ulaşabilmesi için belirli periyotlarda yapılması gerekir. firmanın içinde bulunduğu durumun analizi yapılır. İş yemeklerine bir şirketin kendi elemanları katıldığı gibi şirketin iletişim halindeki ortakları, müşterileri de katılabilir. Görüşülmesi ertelenen konuların konuşulması, ortaklık ilişkilerinin devam ettirilmesi, yeni anlaşmaların imzalanması gibi konularda düzenlenebilir.

İş yemeklerinde resmi olmayan bir ortam olmasından dolayı insanlar her gün ofiste görünen resmi görüntülerinin dışında değişik yönleri ile masada olurlar. Dolayısı ile kriz oluşturacak konular sohbet edilerek, konuşularak çabucak çözüme kavuşturulur.

İş hayatının merkezi olan Ankara, çeşitli etkinliklerde olduğu gibi iş yemekleri organizasyonları da çokça yapılmaktadır. Dolayısı ile toplu olarak katılan kişilere uygun masa, rahat ortam gibi unsurlar dikkate alınarak yeni mekânlar hizmete açılmaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânların ortamı keyifli olduğundan iş yemekleri de renkli geçmektedir. Yani ofis ya da büroda hâkim olan sıkıcı dakikaları buradaki ortamlarda göremeyiz. İş yemeklerinde katılan kişilerin birbirleri ile iletişiminin önemli olduğu kadar gidilecek yerlerde önemlidir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Seçimi

Şirketin ya da ofisin çevresindeki yerlerden biri iş yemekleri için seçilir. Ancak mekânların doluluk oranı ya da üst düzey katılımcılar olup olmamasına göre farklı mekânlarda tercih edilebilir. Mesela iş yemeğinde yabancı ortaklar ya da yabancı çalışanlar, yabancı müşteriler varsa Ankara mutfağı ya da Türk mutfağının geleneksel izlerini taşıyan mekânlar seçilmesi gerekir. Kebap salonları, et-balık restoranları ya da yöresel lezzetlerin menüde yer aldığı mekânlar da olabilir. Ev yemekleri, mantı salonları gibi mekanlarda iş yemekleri için uygundur.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar da rezervasyon yaptırılırken katılımcıların kültürel özellikleri göz önünde bulundurulması gerekir. Alkollü içecek tüketimi, koltuk/sandalyede oturuş biçimi, iş yemeklerinin kaç saat süreceği, iş yemeklerine başlamadan önce bir konuşma yapılması gibi konular organizasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Yani misafirler için kültürlerinin yadırgadıkları hususlardaki mekânlar listeden çıkarılması gerekir. İş yemeklerinde her ne kadar resmi ortam geri planda tutulsa da sıra dışı mekânlarda tercih edilmemesi gerekir. Mesela tek tip yemek menüsü olan bir mekân iş yemekleri için uygun değildir. Misafirlere et ve sebze karışımı ya da seçeneklerinin rahatlıkla yapılabileceği menülerin olduğu mekânlar seçilmesi gerekir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda iş konuşulmasının, iş toplantısından başka iş kutlaması da yapılabilir. Elde edilen şirket başarısını kutlamak, sözleşmenin imzalanması ya da ihalenin kazanılması gibi konular personelin başarıyı kutlamak gerekir. Genellikle iş çıkışı ya da toplantı sonrasında iş yemeği düzenlenir. İş konuşulmayacağından dolayı eğlence mekânları da Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânları arasında sayılabilir. Müzikli ortamlar tercih edilebilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının bir özelliği de ışıklandırma sisteminin çok iyi ayarlanmasıdır. Aydınlık ve ferah ortamları sayesinde iş yemeği için kusursuz bir atmosfer sağlamaktadır. Buna bağlı olarak renkli ışıklar kullanılmamış ve ortam karanlık değildir.

Ankara'da İş Yemekleri İçin İdeal Mekânların Organizasyon Hazırlıkları

Ankara'da mevcut olan mekânların çoğu devasa büyüklükte ve bütün donanıma sahiptir. Yani iş yemekleri gibi resmi organizasyonlarda yer seçerken zorlanmayacağınız bir şehirdir. İş yemekleri organizasyonda buluşulacak mekânın ismi bildirildikten sonra nasıl gidilir? Park yeri var mı? Park için vale personeli mevcut mu? Gibi sorular büyük şehirlerdeki mekânlar için sıkça sorulan sorulardır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının internet sayfası, broşürler, reklam amacı ile kullanılan sosyal medya üzerinden detaylı bilgiye ulaşılabilir. Böylece müşterilerin mekâna giderken yaşayacağı stres en aza indirilmektedir.

İş yemeklerinde mekânın sahibi ya da üst düzey yetkililer ile şirketin sahibi önceden konuşma, karşılama gibi bilgilendirme amaçlı yapılacak görüşmelerde önceden hazırlık yapılabilir.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının menüsü de iş yemeklerine göre hazırlanmaktadır. Ancak menüye ayrı bir düzenlemede getirilebilir. Mesela bölgesel ya da yöresel bir yemekse ekstra bilgi verilmek istenebilir. Yemek akışı düzenlenebilir.

İş yemekleri sonrasında kredi kartı sistemi de mekânlarda geçerlidir. Böylece nakit ödeme iş dünyası için kabul edilen ilkeler arasında yer alsa da kredi kartı uygulaması da bulunmaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlar şunlardır:

 • Lokanta
 • Restoran
 • Bar restoran
 • Otel restoranları
 • Ünlü restoranların şubeleri
Yukarıda saydığımız mekânlar Ankara'da sıkça gördüğümüz ya da sürekli gittiğimiz mekânlar olarak algılanmamalıdır. Lokanta dediğimiz yemek hizmetinin yapıldığı mekân aile mekânı ya da esnaf lokantası değildir. İş adamları hatta bürokrasi, devlet adamlarının da tercih ettiği prestijli, elit ve marka olan yerleri kastediyoruz. Mekânların atmosferi kadar menüsünde yer alan yemeklerde oldukça özel ve dünya mutfaklarından seçme lezzetler yer almaktadır. Fransız mutfağı, Osmanlı mutfağı, Rus mutfağı gibi çeşitli yemekler ile iddialı ve değişmez lezzetleri ile iş adamlarına yemek hizmeti verilmektedir. İş adamlarının yanı sıra ünlü aileler de Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan prestijli olanlara mutlaka uğramaktadır. Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarının Ankara manzarası modern çizgilere sahip yapılar olması ile iş dünyasında gözler bu yerlere çevrilmektedir.

Ankara gibi modern kentlerde İş dünyasında sıkça organize edilen iş yemekleri trafiği bir hayli yoğundur. Çünkü Türkiye'nin en prestijli mekânlarda Ankara marka haline gelmiştir. Kaliteli hizmeti, başarılı şefleri, müşterilerini memnun etmek için çok çalışmaktadır. Ayrıca iş dünyasının istediği donanımları, mekân tasarımları, menüleri gibi detayları ile kendini adapte etmek zorlanmamaktadır.

Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlarda hizmet konusunda herhangi bir kusur ya da eksiklik yaşanmamaktadır. Çünkü bu kadar ünlü olmalarında uzun yıllardır iş dünyasında hizmet sunmaktan dolayı belirli tecrübe kazanmıştır. İş yemekleri organizasyonu planlıyorsanız mutlaka Ankara'da iş yemekleri için ideal mekânlardan birini tercih etmelisiniz. Mesela bar restoran olarak hizmet veren mekânlarda öğlen yemeği ve akşam yemeği ile restoran olarak hizmet verirken gece yarısından sonra bar hizmetlerine dönüşmektedir. Yani akşam öğünü iş yemekleri için uygunken bar hizmetleri de iş kutlamaları için idealdir. Otel restoranları da hafta sonları dâhil hizmet vermektedir. Ancak hafta sonu cumartesi günü tam gün hizmet verilirken ertesi gün sadece kahvaltı ile sınırlıdır. Ama kahvaltı brunch beraber sunulmaktadır. Eğer yabancı ortak, yabancı müşteri gibi şehir dışından ya da ülke dışından Ankara'ya iş yemekleri için gelip yemek sonrası geri dönmek hem zor hem de yorucu olmaktadır. Otel restoranlarında yemeğin ardından otelde misafirleriniz için oda hazırlanmaktadır.