Ankara Club Balık Keyfi

Ankara Restoranlar Club Balık Keyfi Ankara'da meze ve balık keyfi için tercih edilebilecek çok yer vardır. Balık mezesiz yenmez diyorsanız, zengin meze çeşitleri ve taze balık çeşitleri ile Ankara'da meze ve balık keyfi bir başkadır. Ankara'da meze ve balık keyfi için deniz mahsulleri, meze çeşitleri ve balık türleri ile birçok alternatifi bulabileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ankara'da deniz olmamasına rağmen çeşitli deniz ürünleri ve balıkların en lezzetlileri bu şeh...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Standard ClubBalık Keyfi

Yüzonbir Çankaya
toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Club Balık Keyfi Ankara'da meze ve balık keyfi için tercih edilebilecek çok yer vardır. Balık mezesiz yenmez diyorsanız, zengin meze çeşitleri ve taze balık çeşitleri ile Ankara'da meze ve balık keyfi bir başkadır. Ankara'da meze ve balık keyfi için deniz mahsulleri, meze çeşitleri ve balık türleri ile birçok alternatifi bulabileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ankara'da deniz olmamasına rağmen çeşitli deniz ürünleri ve balıkların en lezzetlileri bu şehirdedir.

Ankara şehrinde pek çok efsane dillerden dillere dolaşır. Efsanelerin birini de isminde saklayan Ankara, adını gemilerin demir attığı "ancora"dan aldığı söylenir. Yani çok eski dönemlerde denize komşu olmasından dolayı liman şehri iken zamanla su çekilmiştir. Dolayısı ile Ankara mutfağında deniz ürünleri ve balığın değişik yöntemlerle pişirilmesi, Ankaralılarında tüketmekten vazgeçmediği bir besin olması efsaneyi doğrular niteliktedir. Balıkları pişirip müşterilerine sunan lokanta ve restoranlarında sayısı bir hayli yüksektir. Ankara'da meze ve balık keyfinin sürdürülmesi için ülkemizin üç bir tarafında bulunan denizlerden, göllerden, akarsulardan hatta okyanuslardan getirilen balıklar taze tüketilebilmesi ve lezzetini koruması için günlük olarak başkente ulaştırılıyor.

Av yasağının kalkması ile tezgâhlar, sofralar balığın bereketi ile doluyor. Balık tek başına yenilebileceği gibi yanında da eşlikçilerinin olması gerekir. Salata, yeşillikler derken bir de mezeler ile balık için alternatif lezzetler oluşturulmaktadır. Balık keyfi için mezeler ve çeşitli içecekler (alkollü ya da alkolsüz) yeterli olmaktadır. Mezeler her yörede, her bölgede çeşit çeşit hazırlanıp balık keyfini kat ve kat artırır.

Ankara'da Meze Ve Balık Keyfi İçin Gidilebilecek Yerler

 • Balık restoran
 • Balık evi
 • Balık lokantası
Gibi yerler Ankaralılara balık keyfini yaşatabilecek özel yerlerdendir. Ayrıca meyhane, fastfood balıkçı gibi yerlerde en lezzetli ve balık keyfi için ideal yerlerdendir.

Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek yerler hafta sonu ve hafta içi dâhil olmak üzere haftanın her günü Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Balığın lezzetli tadının yanı sıra sağlığına önem veren Ankaralılar beyaz et tüketimine yönelmiştir. Balığın omega 3 açısından zengin olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak bu ürünü beslenme alışkanlığına dönüştürmek için düzenli olarak balık keyfi ya da balık tüketilmesi gerekiyor. Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek mekânlar da alışkanlık haline dönüştürmede en büyük yardımcınızdır.

Ankara'da Meze Ve Balık Keyfi İçin Başlıca Meze Çeşitleri

 • Bakla ezmesi
 • Humus
 • Patlıcan salatası
 • Patlıcanlı sos
 • Havuç tarator
 • Karides tava
 • Hibeş
 • Şakşuka
 • Patates salatası
 • Börülce salatası
 • Acılı ezme
Türkiye'nin neresinde olursanız olun balık keyfi denildiği zaman masada mutlaka yukarıda saydığımız meze çeşitlerinden en az beş tanesini görürsünüz. Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilecek mekânlarda masaya gelen meze çeşitlerinden fırsat bulup da balık keyfine geçmek bir hayli zaman almaktadır. Çünkü balığa başlamadan önce mezeler hem bir atıştırmalık hem de geçişi sağlar.

Ankara'da meze ve balık keyfi olarak hizmet veren yerler, mekânlar Ankara'nın merkezinde Karadeniz, Akdeniz, ege rüzgârları esiyor. Çeşitli yörelerin mutfak lezzetleri, deniz teması mekânları ile balık keyfini şık bir ortamda yaşayabilirsiniz. Aile yemekleri, iş yemekleri, toplantı için ayrılan yemek salonlarında düzenleyeceğiniz organizasyonlarda Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilecek yerlerdendir.

Ankara'da Yılbaşında Meze Ve Balık Keyfi

Yeni yıla merhaba demek için güzel bir yemekli program düşünüyorsanız menüsünde balık ve deniz ürünleri ile hizmet sunan yerlerden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yanında çeşitli alkollü içecekler ile servis yapılması lezzeti iki kat artırmaktadır. Yılbaşı gibi özel günlerde Ankara'da meze ve balık keyfi için yönünüzü gölbaşı, Çankaya, Çayyolu, Gop gibi Ankara'nın farklı semtlerinize çevirmeniz gerekiyor.

Yılbaşı eğlence programı, gösteriler ile yılbaşının keyfini çıkarırken ordövr tabağı, ana yemeği, salatası, mezesi, tatlısı ve yılbaşı pastası ile lezzetli bir son yapılmaktadır. Balık keyfi yaparken sahnede çeşitli sanatçılar, farklı müzik ritimleri gecenizi hareketlendirmek, neşenizi artıracaktır.

Ankara'da meze ve balık keyfinin belli bir mevsimi yoktur. Yani canınız istediği her an farklı balık türlerinin bulunduğu restoran, balık evi bulabilirsiniz. Lüfer, kalkan gibi balıklar Ankaralılara yaz, kış fark etmeksizin istedikleri anda yemeğe hazır sunuluyor.

Balık keyfini zirvede yaşatan pişirme yöntemleri de müşterileri oldukça memnun eden diğer unsurlardandır. Türk kültüründe mangal da pişirme, tereyağı, kiremit gibi tekniklerden başka Uzakdoğu mutfağının esintileri de hissedilmektedir. Bu durum en çok sağlıklı beslenme ya da diyet beslenme yapanlar için avantaj oluşturmaktadır. Balık keyfi için seçilecek balıklarda önemli tabi. Ankara'da balık bulmak çoğu insan hayaldi ancak son yıllarda teknolojinin ve ulaşım ağının genişlemesi denizlerden ve okyanuslardan balık çeşitlerinin girişini kolaylaştırdı. Palamut, hamsi, karides, lüfer, levrek, kalamar, lagos, mercan.

Mevsiminde olmayan balıkların bile bulunmasını sağlayan dev soğutucular, buzluklar sayesinde insanların her mevsim balık yemesi sağlanmaktadır. Bu durum fiyatlara yansır mı? Balık keyfi büyük bir kâbusa dönüşür mü? Diye düşünenler için fiks menü uygulaması ile fiyatlar da mümkün olduğunca sabitlenmeye çalışılmaktadır. Fiks menünün kapsamına bakıldığında balık keyfinden asla taviz vermemektedir. Şöyle ki, en az beş çeşit meze, ayrıca salata ve ot çeşitleri, ana yemeğe geçmeden önce ara sıcak çeşitleri (deniz mahsullerine de yer verilmekte), balık çeşitleri, tatlı, alkollü ya da alkolsüz içecek. Bu çeşitlerin yer aldığı menüde bir kişi 47 TL ödeyerek karnını rahatça doyurmaktadır.

Ankara'da meze ve balık keyfi için gidilebilecek mekânlar yetişkinler tarafından sıkça tercih edilen yerler arasındadır. Balık sevmeyen çocuklar, gençler bu tür mekânlara gitmek yerine soluğu abur cubur mekânlarında alıyordu. Bu durumu gören işletmeciler gençlere, çocuklara balığı sevdirmek adına yeni bir akım olabilecek fastfood balıkçısını ortaya çıkardı. Hem mekânın tasarımları hem de menü ile genç, çocuk, yetişkin herkesin balık keyfi yaptığı yerler haline geldi.

Ankara'da Fastfood Balıkçısında Meze Ve Balık Keyfi

Bu tür yerlerin menülerine hayır demek mümkün değildir. Mesela balık köfte, balık pastırma, balık sucuk, balık krep, kalamar cızbız, balık pizza, balık ekmek, balık hamburger gibi.

Yukarıda saydığımız çeşitli yemeklerin ana malzemesi balık ve deniz ürünleridir. Yemeklerin yanına ayrıca garnitür, çeşitli soslar, mezelerde hazırlanarak sunulmaktadır. Mantar sosu gibi değişik lezzetleri de burada bulabilirsiniz.

Balığın zengin besin türü olması sayesinde çocuklarda balık yiyerek, eğlenceli ve etkili sunumlar ile vazgeçemedikleri lezzetler arasında yerini alacaktır.

Ankara'da meze ve balık keyfi için her mekân, restoran, lokanta menüsü ve spesiyalleri ile oldukça iddialıdır. Her geçen gün yeni yöntemlerin keşfedilmesi, farklı mutfak kültürlerini tanımak, tatmak isteyen müşteriler ile lezzetli bir keşfe çıkılmaktadır. Hizmet verdikleri ilk günden bu yana iddialarını devam ettirerek Ankara'da meze ve balık keyfi için marka halini alan köklü mekânları da görebilirsiniz. Uzun yıllar hizmet vermesi, müşterilerin aynı lezzeti bir başka yerde bulamadığı, ortamı, ambiyansı kendine özgü yerler ile Ankaralılar balık yemeyi tercih ediyor.

Ankara'da meze ve balık keyfi için öğle saatinden ve akşamın geç saatlerine kadar hizmet veren mekanları bulabilirsiniz.Club - Hayatım Akşama Club'e Gideceğim

Clubler insanların bir araya gelip sohbet ettiği tartıştığı ve ilgi alanlarına giren konularda fikir alışverişinde bulunduğu her değişik gruptan oluşan kişilerin oluşturduğu özel bir topluluktur.

Ankara da özellikle bayanlar clublerde bir araya gelerek çeşitli yardım faaliyetlerinde de bulunurlar. Geçim sorunundan okuyamayan çocukların okumasına destek olmaktan, ev hanımlarının aile bütçesine destek için evde ürettiği el işi tasarımlarını satmasına yardımcı olmaktan, muhtelif sağlık sorunlarında maddi olanakların yetersizliği ile tedavi olamayan hastaların tedavisi ile ilgilenmekten daha birçok konuya kadar bu clublerde bir araya gelen Ankaralı bayanlar gerek kendileri gerekse oluşturdukları fonlar ile hemen hemen tüm ihtiyaç sahiplerine yetişmeye çabalamaktadırlar.

Ankara bu güzel faaliyetler ev sahipliği yapan kulüpler gibi birçok güzel mekâna sahiptir. Bu clublerde iş çıkışı buluşan Ankaralı iş adamları içkilerini yudumlar iken arkadaşları ile genel konulardan özel konulara birçok mecrada sohbet muhabbet ile hoşça vakit de geçirirler.

Ankara eğlence mekânı olarak sayılan fasıl gibi yerlerin olduğu kadar genel toplantılara imkân veren clublere de ev sahipliği yaparak çok çeşitliliği sergilemektedir. Meyhane kültürüne gerek olabilir açısından var olan bazı içkili yerler burada yaşayan halkın çok nezih olması itibari ile içkiden kaynaklı problem yaşanmaz. Bar olarak Ankara da içki ve sigara tüketimi yapılan mekânlar ayrıca restoran ve diğer mekânlar da mevcuttur. Ama genel durum itibari ile Ankaralı Beyler ve bayanlar club ortamını daha çok sevdikleri için bu tarz mekân oldukça çoktur. Ve her grubun kendine özel clubleri de vardır.

Ankara da özel clublerde düzenli haftanın belirli günleri toplantılar yapılır ve club üyeleri bu günlerde bir araya gelirler. Hatta düzenli gelen arkadaşları bir süre gelmez ise Ankaralı dostları hemen telaşlanır herhangi bir sorunu mu var diye. O derece mükemmel buluşma ve sosyalleşme yerleri halindedir Ankara clubsleri.

Restoranlarda da arkadaşlar buluşur fakat burada yemek yemek ağırlıklı olduğundan club havasında sohbetler daha az olur. Başkent her türlü sosyal aktivitenin var olduğu dünyanın en güzel başkentlerindendir ve burada insanlar iş hayatı ve özel yaşamına ayrı bir itina gösterir.