Ankara Canlı Müzik Mangal Keyfi

Ankara Restoranlar Canlı Müzik Fasıl Mangal Keyfi

ANKARA FASIL MEKÂNLARI


Fasıl; Türk musikisi içerisinde bir icra şeklidir. Yani oldukça zengin icra şekillerine sahip Türk musikisi içerisinde sadece bir çeşittir. Çeşitli saz şekillerinin kullanılarak bir koro tarafından seslendirilen eserlere fasıl denilmektedir. Fasıl müzik, herkese yönelik olabileceği gibi geçmişten günümüze kadar eğlencenin ve geçmişe yönelik özlemin bir nebze de olsa giderildiği değişmez bir tut...
devamı...

Mekan Ara

Arama Sonuçları

Premium Canlı MüzikFasıl, Mangal Keyfi

Standard Canlı MüzikFasıl, Mangal Keyfi

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Ankara Restoranlar Canlı Müzik Fasıl Mangal Keyfi

ANKARA FASIL MEKÂNLARI


Fasıl; Türk musikisi içerisinde bir icra şeklidir. Yani oldukça zengin icra şekillerine sahip Türk musikisi içerisinde sadece bir çeşittir. Çeşitli saz şekillerinin kullanılarak bir koro tarafından seslendirilen eserlere fasıl denilmektedir. Fasıl müzik, herkese yönelik olabileceği gibi geçmişten günümüze kadar eğlencenin ve geçmişe yönelik özlemin bir nebze de olsa giderildiği değişmez bir tutku olmuştur. Fasıl müzik eşliğinde bir şeyler yemek ya da içmek ve bu esnada da fasıl müziğine eşlik etmenin keyfi paha biçilemez. İşte bu sebeple geçmişten günümüze kadar birçok şeyde değişim yaşanmış olsa da fasıl kendini korumuş ve günümüze kadar aynen gelmiştir. Ankara fasıl mekânları da her zaman fasıl keyfinin değişmez adresi olmuştur.

Fasıl denildiği zaman akıllara birçok yer ve mekân gelmektedir. Fakat Ankara fasıl mekânı olarak geçmişten günümüze kadar hizmet veren mekânlar bulunmaktadır. Bu mekânlar, yılların vermiş olduğu tecrübe ile gerçek fasıl keyfini tam manasıyla yansıtabilmekte ve fasılın hakkını verebilen ender mekânlardan olmuştur. Ankara fasıl mekânlarını bu denli değerli ve vazgeçilmez yapan hiç şüphesiz fasıl müziğine duyulan saygı ve fasıl müziğin olmazsa olmaz çalgılarını kullanabilen bir orkestraya sahip olmaktır. Ayrıca fasıl müziğin olmazsa olmaz şartı ise ritimdir. Birbiri ile aynı ritme sahip olan orkestra ve koro fasıl müziğin olmazsa olmazıdır.

Fasıl Müziğinin Olmazsa Olmaz Çalgıları

 • Saz
 • Keman
 • Kanun
 • Ney
 • Ut
 • Kemençe
 • Ritim saz
Bu enstrümanlar kendi başlarına yeterli değildir. Bir de bu aletleri kullanan yetenekli bir orkestra ve yumuşak sesli bir koro. Hem erkeklerden hem de bayanlardan oluşan bir koro gerçek fasıl ziyafetinin olmazsa olmazlarıdır. Az önce de bahsettiğimiz gibi fasıl müziğin olmazsa olmazı ritimdir. Bu sebeple orkestra ve koronun birbirine uyum sağlaması ve eş zamanlı bir biçimde hareket etmesi fasıl müziğin en önemli şartıdır. Ankara'da birçok mekânın fasıl müzik hizmeti verdiğinden bahsetmiştik. Son zamanlarda fasıl müziğe olan rağbet artınca birçok mekân da fasıl hizmeti vermeye başladı. Cafeler, restoranlar, eğlence mekânları, nargile salonları ve hatta meyhaneler… Aslında bu listeyi daha da uzatmak mümkündür ama her yerde fasıl müzik olmayacağı gibi bu alanda tecrübesi olmayan mekânlar sebebi ile fasıl keyfiniz bir anda kâbusa dönüşebilir. Bu sebeple fasıl denildiği zaman kaliteli ve nezih mekânları tercih etmek her zaman en iyi tercih olacaktır.

Ankara Fasıl Mekânları Cafe Ve Eğlence Mekânları

İnsanların gün içerisinde ya da gün sonunda bir şeyler içerken sohbet edebilecekleri cafe ve eğlence mekânları şimdilerde fasıl müzik ile müşterilerine çok daha keyifli bir zaman geçirebilecekleri ortam sunmaktadır. İster gün arasında çayınızı kahvenizi içerken diğer bir yandan fasıl müzik dinleyebileceğiniz gibi akşam iş çıkışında da ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte bir şeyler içerken fasıl müziğe eşlik edebilirsiniz. İster alkollü isterseniz de alkolsüz mekânlar ile fasıl müzik keyfini tam manasıyla Ankara fasıl mekânları ile yaşayabilirsiniz.

Ankara Fasıl Mekânları Meyhaneler Ve Restoranlar

Daha önce de bahsettiğimiz mekânların içerisinde özellikle meyhaneler ve restoranlar koyu bir sohbet ve eşsiz fasıl keyfini birlikte sunabilen ender mekânlardandır. Yani Ankara fasıl mekânları denildiği zaman ilk akıllara gelen mekânlar restoranlar ve meyhanelerdir. Her tür içecek, yemek ve mezeler ile keyfinize keyif katacak bu mekânlar gün içerisinde her an kapılarını sizlere açmaktadır. Bazı Ankara fasıl mekânları ise 7/24 hizmet verebilecek şekilde hazırlanmış olup, menü içeriği de bu şekle uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Ama özellikle fasıl keyfinin akşam yemeği ile başladığını belirtmemiz gerekir. Çünkü akşam yemeğinde ister balık, ister tavuk, kırmızı et ya da daha hafif bir menü tercih ederken diğer taraftan da inceden gelen bir ut, ona eşlik eden klarnet ve hatta ney ile birlikte güzel ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bu esnada da sevdiklerinizle, ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel ve koyu bir muhabbete dalarak adeta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Ankara'nın yoğun iş gündemi arasında insanlar adeta kendilerine ayıracak zaman bulamamaktadır. Bu durum da stresi ve sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Oysa insanların birbirine ve ailelerine zaman ayırabilmeleri oldukça kolaydır. Özellikle Ankara'da güzel zaman geçirebileceğiniz ve bu esnada da günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bir akşam yemeğinde beraber olabilecekleri nezih ve ferah bir mekânda fasıl müzik eşliğinde sohbetin keyfine kesinlikle doyum olmaz.

Ankara Fasıl Mekânları Hizmetleri Nelerdir?

Bir mekânın tercih sebebi olmasının birçok sebebi vardır. Kimine göre menülerinin güzel olması, kimine göre göz doldurması kimine göre de kaliteli olmasıdır. Ama herkesin ortak düşüncesi bir mekânın kaliteli hizmet vermesidir. İşte bu sebeple Ankara fasıl mekânları da müşterilerine sunduğu hizmetlere her geçen gün bir yenisi eklemekte ve kaliteden de asla ödün vermemiştir. Nitekim otopark hizmetleri bu hizmetlerin başında yer almaktadır. Güzel vakit geçirebileceğiniz yerler Ankara'nın merkezi yerlerinde olduğu için bu durum son derece avantajlı olsa da otopark en büyük sorun olarak herkesin karşısına çıkmaktadır. Ankara fasıl mekânlarında bu sorun da çözülmüştür. Açık ve kapalı otopark hizmetleri ile aracınızı güvenle bırakabileceğiniz yerler hazırlanmıştır. Ayrıca bu otoparkların güvenliği de yine kameralarla ve güvenlik personelleri ile sağlanmaktadır. Yani aklınız asla aracınızda kalmadan çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca günümüzde internet hayatımızın adeta bir parçası ve olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânlarında internet hizmetleri de müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda ödeme kolaylığı da sağlanarak müşteriler nakit ödeme yapmak zorunda kalmadan kredi kartı ile ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Ankara Fasıl Mekânı Aileler İçin Uygun Mu?

Eğlenmek ve güzel bir zaman geçirmek için tercih edeceğiniz bir mekân size ne kadar uygun? Eğer ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz bir mekân arıyorsanız bu seçimi neye göre yapmalısınız? İşte bu gibi sorular her zaman büyük bir sorun olmuştur. Ankara Fasıl mekânları aileler için de hizmet vermektedir. Yani aileniz ile doyasıya eğlenebileceğiniz mekânlar sizlere hizmet vermektedir. Fakat çocuklu ailelerin durumu birçok yerde eğlenmeye engel teşkil ettiği için çocuklarının belirli bir yaşa kadar büyümesini beklemek ve bu süre içerisinde de tüm sosyal hayatını sonlandırmak oldukça zor bir durumdur. Son zamanlarda işletmelerin çocuklara yönelik yerler hazırlaması ile çocuklu aileler de artık rahatça gezmenin, eğlenmenin ve fasıl müziğin keyfine varabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Siz fasıl müziğin hazzını yaşarken çocuklarınız da kendilerine özel tahsis edilen oyun bölümünde doyasıya ve güven içerisinde eğlenebilmektedir. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de kuşkusuz çocuklarımızın güvenliğidir. Bu sebeple Ankara fasıl mekânları hem çocukların güvenliğini güvenlik kameraları ile sağlamakta hem de çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamış olacaksınız. İşte tüm bunlar sizin ve ailenizin daha nezih ve güvenli bir ortamda eğlenmesini ve birbirine zaman ayırabilmesi için yapılmaktadır. Yani başlangıçta sorduğumuz sorunun cevabını verecek olursak; Ankara fasıl mekânları aileler ve çocuklar için son derece uygun yerlerdir. Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler sayesinde kültürümüzün vazgeçilmezlerinden biri olan mangal yöntemi devam ettirilmektedir. Gerek mangalda pişirme yöntemi ile hazırlanan yemekler önünüze hazır gelmekte gerekse mangalı kendiniz yakabileceğiniz alanları Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler de bulabilirsiniz. Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler kapsamında restoranlar olduğu gibi bahçe, park, piknik alanları gibi yerlerde bulunmaktadır.

Milletçe mangal kültürümüzün oldukça gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki nerede müsait bir alan görsek, su kenarı ya da ağaçlık bir alan görsek muhakkak orada mangal keyfi yapmadan geçemiyoruz. Özellikle de Kurban Bayramı sonrasında mangalını ve ailesini alan güzel bir mangal yapmak için her alanı değerlendiriyor. Aslında bu durum şehir içinde sıkışıp kalmışlığın bir göstergesidir. Çünkü yoğun bir iş ve eğitim hayatı nedeniyle insanların kendilerine ayırabilecek vakit bulamamaları hemen hemen herkesin en büyük sorunlarından biri haline geldi. Ayrıca şehirlerde ve şehre yakın yerlerde bulunan doğal güzelliklerin de zamanla yok edilmesi, insanların doğaya olan özlemlerini ve daha da artırmaktadır. Hal böyle olunca da milli bir geleneğimiz olan mangal keyfini yapabileceğimiz yerleri de bulabilmek neredeyse imkânsız oluyor. Ama Ankara'da durumlar bu bahsettiğimiz gibi değil ve biraz daha değişik olduğunu belirtmemiz gerekir. Yani Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerleri kolayca bulabilirsiniz. Hem de şehirden fazla uzaklaşmadan, kolayca bulabileceğiniz yerler mangal keyfi için en ideal mekânlar olacaktır.

Mangal yapmak için her şeyin eksiksiz olması lazım. Daha doğrusu tam manasıyla mangal keyfi için en ideal yerin ve ortamın bulunması gerekir. Ayrıca ailenizle, arkadaşlarınızla, dostlarınızla ya da sevdiklerinizle birlikte mangal yapmanın keyfi de paha biçilemez. Ama her ortam ve her yer mangal keyfi için uygun olmayabilir. Bu sebeple mangal yerinin nezih ve aile için de uygun olması son derece önemlidir. Ankara'da ve istediğiniz bir anda mangal keyfi yapabileceğiniz birçok yer ve mekân mangal severlere hizmet vermeye devam ediyor. Biz de sizler için Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerleri detaylıca araştırdık.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerleri Ankara'nın her bölgesinde bulabilirsiniz. Çubuk, Kızılcahamam, Eryaman, Sincan, Mamak gibi Ankara'nın dört bir yanı mangal keyfini yaşayabilirsiniz:

 • Mogan – eymir gölü
 • Soğuksu milli parkı
 • Mavi göl
 • Harikalar diyarı
 • Göksu park
 • Karagöl
Yukarıdaki yerlerden başka kamping merkezleri, aile çay bahçeleri, kır alanları içindeki kahvelerde mangal keyfi yapmanın yanı sıra eğlenceli zaman geçirilebilecek yerler arasında sayılabilir.

Ankara'da Mangal Keyfi İçin En Uygun Yerlerin Özellikleri

Dışarıda geçireceğiniz zaman boyunca Ankaralılara rahat ve konforlu ortamlar sunmaktadır. Açık alanlarda oturma yerleri, banklar, piknik masası, barbekü alanları ile mangal yapılabilecek imkânları da sağlamaktadır.

Ailecek mangal keyfi için gideceğiniz yerlerde çocuklar için parkta oyuncaklarda bulunmaktadır. Böylece mangal hazır olana kadar çocuklar oyun oynayarak bol bol eğlenir.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerlerin halka açık olması, halkın rahatlığı düşünülerek hazırlanmıştır. Özellikle çeşme, lavabo, tuvalet gibi yerler, temiz ve hijyeniktir.

Göl, milli park gibi uzak yerlerde ulaşım için özel aracı ile gitmeyi tercih edenler için park yerlerini kullanabilir. Hafta sonu, tatil günlerinde, bayramlarda Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerleri çok kalabalık olduğundan arabayı park etmek sorun olmaktadır. Dolayısı ile park sorunu geniş alanlar ile çözüme kavuşturulmuştur.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerlerin manzarası eşsizdir. Göl manzarası, doğa ile iç içe olması, renkli ağaçlar, bitkiler ile kartpostalları andıran eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Piknik alanlarından yürüyüş yolunu takip ederek güzel havada göl kenarına doğru yürüyebilirsiniz. Doğa manzarası, göl manzarası sadece seyirlik değil çeşitli aktivitelere de olanak sağlıyor. Mesela oltasını alıp gelenler balık tutabilir, göl üzerinde sandal ile dolaşmak, çeşitli spor aktiviteleri için ideal yerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler arasında kimi şehir merkezine uzak yerlerdir kimisi şehir merkezinde yer almaktadır. Bütün günü bu muhteşem yerlerde geçirmek isteyenler sadece gündüz saatleri ile planlarını sınırlamamalıdır. Akşam saatlerinin bu yerlerde ayrı bir güzelliği vardır. Rengârenk aydınlatma, ışıklar manzaranın güzelliğini artıran unsurlardandır.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler sayesinde mangal kültürü yaşatılmaya devam edilmektedir. Binaların, yolların, büyük avmlerin inşa edilmediği dönemlerde isteyen istediği yerde mangal keyfini yapabiliyordu. Çünkü ağaçlık yerler, boş alanlar oldukça fazlaydı. Ama hızlı bir şekilde gerçekleştirilen şehirleşme hareketi insanların mangal keyfini ellerinden aldı. Ancak Ankara da bu durumun etkisini minimum duruma indirecek çözümler geliştirildi. Mesela Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler gibi.

Mangal kullanılarak pişirilen yemekler ülkemizde vazgeçilmez lezzetler arasındadır. Öyle ki mangal yöntemi bir gelenek haline getirip, yemeklik malzemeleri pişirme ile sınırlı tutulmamıştır. Pişirme yönteminden ötesine geçilerek bütün aşamalar keyif ile yapılarak büyük zevk duyulan aktiviteye dönüşmüştür. Mangal keyfi Ankara'da iki şekilde yaşanır. Birincisi, mangalını, kömürünü alıp kendin ateşi yakıp pişirme işine koyulanlar. İkincisi mangalın hazırlanması, pişirilmesi, tozu, dumanı gibi yorucu zahmetlere girmeden hazır olarak servis yapılan yerlere gitmeyi tercih edenler. Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler de bahsettiğimiz piknik tarzı alanları tanıttık. Ancak bir de restoranlar, lokantalar da mangal hizmeti sunmaktadır. Sipariş veriyorsunuz ve sizin için hazır hale getirip servis yapıyorlar. İkincisini tercih edenler daha çok zaman yönünden kısıtlı insanlar için can simidi olmaktadır. Mangal yakmak için boş günler ya da tatil günleri ideal olur. Çünkü günün büyük çoğunluğu mangal başında geçmektedir. Ancak bu kadar zamana sahip olmayanlar mangalı özleyerek farklı alternatiflere yönlenmek zorunda kalıyor. İşte Ankara'da çalışan insanlar için restoran ve lokantaların menülerine mangal konseptini de eklemesi ile özlem sona eriyor. Hatta Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler de mekânın ortasında köz, ateşin bulunduğu yerler oluşturularak insanlara mangalda pişirip sunum yapılmaktadır. Böylece mangal keyfi Ankara'da asla kesintiye uğramıyor. Ülkemizde mangal vazgeçilmez bir keyif olduğu bahsettiklerimizden de anlaşılmaktadır. Mangal alanların tükenmesi ile yapıları mangal keyfi için uygun hale getirilmesi Ankara'da gerçekleştirilen yeni adımlar arasındadır.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler özlem duyulan mangalda pişen sebze, et, tavuk, balık gibi çeşit çeşit malzemeler ile yemekler hazırlanmaktadır. İsteyen kırmızı et, isteyen beyaz eti mangalda sipariş edebilir.

Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerler o kadar çeşitli ki yaz kış fark etmeksizin her mevsimde tercih edilebilir. Mesela tabiat ile iç içe olmak istediğiniz güzel yaz ayları için piknik alanlarını (göl kenarı, tabiat parkı gibi) tercih edebilirken kış aylarında da lokanta, restoran gibi yerlerde mangala ara vermeden devam edebilirsiniz. Kapalı alanlar sayesinde koca bir kışın geçmesini beklemek yerine Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerlerden birini tercih ederek mangal keyfi yapabilirsiniz. İster aileniz ile ister dostlarınız ile buluşup keyifli saatlerin tek adresi Ankara'da mangal keyfi için en uygun yerlerdir.Ankara'da Canlı Müzik Mekânları

Ankara'nın düzgün düzenli hayatına bakarak burada eğlence anlayışının yeterince gelişmemiş olduğu yanılgısına kapılmayınız. Bu şehirde de inanılmaz bir eğlence anlayışı mevcuttur. Üstelik bu eğlenceler sadece gecelere mahsus değildir. Öğle vakitlerinde de canlı müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz pek çok mekân bulabilirsiniz. Ankara'da öğle vakti iş yemeği ya da bayanlara özel toplantılarda canlı müzik eşliğinde yemek yemenin keyfine varabileceğiniz pek çok mekân mevcut. Türk sanat müziği, hafif müzik, caz ya da klasik müzik eşliğinde yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Akşamları ve geceleri için ise pek çok farklı alternatif bulunuyor. İsterseniz et yemekleri restoranları, balık restaurantları, pizzalar, salatalar kısaca sıcak-soğuk türlerde pek çok lezzeti bir arada bulabileceğiniz restaurant, cafe-bar, meyhane ve daha pek çok türdeki mekânda canlı müzik eşliğinde ailenizle, arkadaşlarınızla ve dostlarınızla muhteşem bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Düğün, nişan, iş yemekleri ve doğum günü partileri gibi çeşitli organizasyonlarınızı bu mekânlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Canlı müzik restoran, cafe-bar, pub ve meyhanelerin çoğunda iç ve dış mekân bulunmaktadır. Çoğu dış mekânda evcil hayvan getirebilirsiniz. Bu tür eğlence yerlerinin hemen hepsinde otopark bulunuyor. Aracınızı park etmek için sorun yaşamıyorsunuz. Ankara'da canlı müzik eğlence mekânları arasında 09.00 da açılan mekânlar olduğu gibi öğle arası için hazırlanan mekânlarda mevcut. Çoğu sabaha karşı son misafirlerini uğurlayana kadar açık kalıyor. Yani çoğunda zaman açısından bir sınırlama bulunmuyor. Eğlencenizin bitiş zamanına siz karar veriyorsunuz.

Ankara canlı müzik mekânlarında aradığınız tüm müzik türlerini bulabilirsiniz. Sadece Türkçe pop, pop müzik dinleyebileceğiniz yerler olduğu gibi fasıl, Türk sanat müziği ya da Türk halk müziği gibi müzik türlerini tercih edenler içinde seçenek oldukça fazla. Tüm bunların yanında eski 45'likler, Blues, Caz, Latin, Flamenko gibi farklı türleri dinleyebileceğiniz mekânlar da siz müşterilerini bekliyor. Dinleyebileceğiniz diğer alternatif müzik türleri ise Asit caz, chill out, electronic – techno, Lounge, New age, Reggae-Dub, yabancı rock, yabancı pop, müzikaller ve 80'lerdir.

Ankara canlı müzik mekânlarında sadece Cumartesi-Pazar ya da haftanın belirli birkaç günü değil, hemen her gün canlı müzik dinleyebileceğiniz mekânlar bulabiliyorsunuz. Ancak bu mekânlar öylesine kalabalık oluyor ki çoğunda önceden rezervasyon yaptırmanız bir gereklilik halini alıyor.