YILDIZ DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

YILDIZ DÖNERCİ

Türk mutfağı kendi başına bir iş kategorisidir. Yani her yemek bir özveri, çaba ve zahmet gerektirmektedir. Yıllar boyu edinilen bilgi, birikim ve tecrübe ile ortaya yemeye doyamadığımız muazzam lezzetler ortaya çıkmaktadır. İşte bu bahsettiğimiz muazzam lezzetlerden biri de dönerdir. Döner kendi başına bir yemektir. Yeri geldiğinde harika bir fast food yemek olabildiği gibi, yeri geldiği zaman da öğlen ya da akşam yemeği için ideal ve hafif bir porsiyon yemeği olabilmektedir.

Yıldız'daki tüm Dönerciler için tıklayınız
Yıldız Dönerciler

Lezzetli Dönerin Sırrı

Döner her ne kadar basit gibi görünse de hazırlaması ayrı bir zahmet, pişirmesi ayrı, servisi ayrı bir zahmettir. Lezzetli dönerin sırrı ustanın elinde ortaya çıkmaktadır. Yani döner etinin terbiye edilişinden, etin dinlendirilme süresine ve hatta etin şişe dizilişine kadar büyük önem arz ediyor. Tabi bu arada döner etinin aroması için kullanılan baharatların çeşitleri ve miktarları da ayrı bir ustalık konusundur. Çünkü fazla baharat döner etinin lezzetini alamamanıza sebep olacağı gibi az baharat ise etin boş bir tada sahip olmasına sebep olacaktır. Diğer bir yandan odun ateşinde pişirilen döner yavaş yavaş ve ağır ağır pişmelidir. Bu esnada etin eriyen yağı üstten alta doğru akacak ve et sürekli ıslak ve yumuşak kalabilecektir. Aksi taktirde et sert ve kuru kalacaktır. Bu da dönerin lezzetini gölgeleyen başka bir etmendir.

90'Lar (Doksanlar)

GOP

Özlediğiniz yıllar geri geldi...

Kasetle kalem arasındaki bağlantıyı bilen herkese artık yaşlandın diyorlar.

HAYIR...

Yaşlanmadık.

Birçoğumuzun en çok eğlendiği yıllar 90'larla yeniden hayatımızda.90'larla ilgili özlem duyduğunuz ne varsa karşılaşacağınız, o yılların en ünlü şarkılarını dinleyeceğiniz, sizi geçmişe götürecek, anılarınızı depreştirecek herşey için 90'larda buluşuyoruz....

devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/A G.O.P.-ANKARA

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Trilye

GOP

2002 tarihinde kurulan Trilye Restoran, doğanın sunduğu en kaliteli deniz ürünlerini geniş bir konseptte konuklarıyla buluşturuyor. Süreyya Üzmez ve eşi Mahmure Üzmez tarafından işletilen Trilye Restoran, “Sağlık için balık ye, balık için Trilye" sloganıyla yılın her günü hizmet veriyor.

Ankara Gaziosmanpaşa semtinde bulunan Trilye, Kuleli Sokak'taki yeni adresinde ağırlıyor konuklarını. Sağlığın ve lezzetin ön planda olduğu Trilye Restoran'da yerli, taze ve doğal mevsimsel ürünler damakları şenlendiriyor.

Tanımlaması çok güç olan Trilye Restoran; insanların kendi evlerinde konuklarını ağırladığı bir yer mi, gurme bir mekan mı veya güvenilir bir gastro kulüp mü, hangisi olduğuna ancak yaşayınca karar verebilirsiniz.

Uluslararası birçok kalite ödülüne layık görülen Trilye Restoran'da av yasağına ve deniz balıklarının avlanabilir kalibrede olmasına çok dikkat ediliyor.devamını oku...
Adres: Kazım Özalp Mahallesi Kuleli Sokak No:32 Gaziosmanpaşa-Ankara

Patile

Birlik Mahallesi


devamını oku...
Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

Home Kitchen Restaurant

Oran

Ankara'nın gözde yerleşim yeri Sinpaş Altın Oran Çarşı'da yer alan restorantımız geleneksel Osmanlı Türk Mutfağı ve Dünya Mutfağı üzerine kurulu lezzetleriyle siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.

Her zaman kaliteyi, tazeliği ve lezzeti ön planda tutan restoranımız 70 kişilik kapasiteye sahiptir.

Güleryüzlü personeli, özel dekoru ve sıcak havasıyla siz değerli dostlarımızı ağırlarken "Sizin Eviniz, Sizin Mutfağınız" sloganı ile adım adım Tüm Ankara'ya yayılmaya devam ediyoruz.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Ayıntap Sofrası

GOP

devamını oku... Adres: Filistin Caddesi No:35 GOP-Ankara

Amasra Balıkçısı

GOP

Kapısından adres sormaya girene dahi yahu önce gel otur, bir şeyler ikram edelim diyecek kadar sıcak bir işletme. O eski esnaf meyhanesi içtenliğini veriyor insana. Önünde hoş bir bahçesi de var. Batı Karadeniz'in cennet ilçesinin adını Başkentte yaşatmak maksadıyla 2005'te kapılarını açmış. Dekorasyonunda bir Ege ve Akdeniz havası da solunmuyor değil. Zengin meze çeşitleri arasında bir çırpıda deniz börülcesi, kaya koruğu, patlıcan söğürme, ahtapot salata, somon pastırma, kuru domates, lakerda, yengeç bacağı, kalamar, çöp şiş hamsi ve istavrit, balık kokoreç sayılabilir.
Sizler mezelerinizle ilk kadehinizi yudumlarken tıngırdayan ud, keman ve kanunun hoş nağmeleri sizi hayatın stresinden uzaklaştıracak. Leziz Ege ve Karadeniz mezelerinizi yerken Ankara'da da Amasra esintisi yaşayabileceğiniz faslı muhabbetle sizleri hem maziye götürüp bir taraftan da kurtlarınızı dökmeye, eğlenmeye, sevdiklerinizle birlikte unutamayacağınız bir gece yaşamaya davet ediyoruz.


devamını oku...
Adres: Koza Sokak. No: 138/10 GOP-Ankara

Kalispera

GOP

Yunan & Ege & Balkan Müziklerinin en güzel örnekleri dinleyebileceğiniz , sıcacık ambiansı ve leziz yemekleri ile Ankara'nın vaz geçilmez en iyi meyhanesi...
devamını oku...
Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara


Yıldız Dönerci Menüsü Karın Doyuruyor Mu?

Bir yemek siparişi verirken lezzeti kadar miktarı da önem arz ediyor. Bu sebeple kaliteli ve lezzetli döner yapıldığı kadar müşterileri memnun edecek kapasitede yemek servisi yapmak ta önemlidir. Yani herkesin bütçesine uygun döner yemekleri olabileceği gibi döner yemeklerinin yanında bir de ikram edilen mezeler de dönerin lezzetine lezzet katacağı gibi karnınızı rahat bir şekilde doyurabilmenize de yardımcı olacaktır. Yani ödediğiniz paranın tam karşılığını rahat bir şekilde alabileceğinizi belirtmemizde fayda vardır. Bu da bir mekân için olumlu ve son derece önemli bir noktadır.

Yıldız Dönerci

Döner her ne kadar ülkemizde oldukça meşhur bir yemek ise artık Avrupa ve Amerika'da da bu denli meşhur bir yemek haline gelmiştir. Bu da hiç şüphesiz Ankara dönerci mekanları ve döner ustalarının başarısıdır. Kaliteli ve nezih dönerci mekanları Ankara 'nın dört bir yanında müşterilerine hizmet vermektedir. Yıldız mahallesi dönerci mekanları da kaliteli dönerci mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

İsterseniz Yıldız dönerci mekanlarına gidebilir ve döner siparişi verebilirsiniz, isterseniz tek bir telefon ile istediğiniz adrese istediğiniz döner çeşidini paket servisi yaptırabilirsiniz. İyi bir Yıldız dönerci mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve sevdiklerinize en uygun, aynı zamanda nezih ve kaliteli bir dönerci mekanını kolayca bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.