ÜMİTKÖY BALIK RESTORANI

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY BALIK RESTORANI

Ümitköy, Ankara Çayyolu ilçesinde bir semttir. Yeni yerleşim yerlerinden biri olan Ümitköy Ankara şehir merkezinden biraz daha dışarı bir konumda yer aldığı için son derece sakin ve güzel bir yerdir. Hal böyle olunca da birçok cafe, restoran ve daha birçok mekân için de en ideal alanlardan biri haline gelmiştir. Özellikle restoranlar için ideal bir yer olan Ümitköy, şehrin hengâmesinden kurtulup ve bu arada yine şehrin gürültü ve kargaşası arasından sıyrılıp keyifli bir yemek yiyebilmek için son derece mantıklı bir tercihtir.

Ankara'da Balık Restoranları

Ankara her çeşit yemeğin, alanlarında en başarılı ustalar tarafından hazırlanıp sunulduğu ender şehirlerden biridir. Hele bir de bu yemekler balık yemekleri olunca işler daha da ileri bir boyut kazanmaktadır. Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili ve birçok kıyı şehrimiz olması sebebiyle geçmişten günümüze kadar deniz ürünleri yemekleri konusunda oldukça iddialıdır. Özellikle bir şehir var ki denize kıyısı olmamasına rağmen ülkemizde yapılan balık ve deniz ürünleri yemekleri konusunda en başarılı iller arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tabi bu da Ankara'yı balık restoranları konusunda adeta bir cennete çevirmektedir. En taze ve en leziz onlarca farklı çeşit balık yemeğini bulabileceğiniz balık restoranları müşterilerine hizmet vermektedir.

Rakıcı Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Galerya AVM Ümitköy - Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

Gırgıriye Meyhane enfes mezeleri ve kömür ateşinde yapılan ızgara çeşitleri olan canlı Fasıl,Türkçe Pop Sahnesi olan Oryantali ve Dj ile birlikte Açık ve Kapalı alanı ile eğlencenin yeni yüzü.

Bahçe alanımız vardır.devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara


Balık Yemekleri Çeşitleri

Ümitköy balık restoranlarında gerek yerli balık yemekleri olsun gerek ise de başka kültürlere ait balık yemekleri olsun hepsini zengin balık yemekleri menüsünden bulabilirsiniz. Şimdi en çok tercih edilen balık yemeklerine bir göz atalım;

 • Fırında palamut
 • Fırında uskumru
 • Çöp şişte hamsi
 • Fırında alabalık
 • Fırında somon
 • Hamsi tava
 • Domates soslu ton balığı
 • Somon buğulama
 • Porsiyon hamsi pilavı
 • Buharda uskumru
 • Sushi
 • Izgara somon
 • Izgara balık türleri
 • Sebzeli hamsi yemekleri
 • Zeytin yağlı palamut buğulama
 • Fırında çinekop
Ve daha bu listeyi uzatmak mümkündür. Önemli olan bu denli zengin menü içerisinden canınızın istediği balık yemeğini belirleyip karar vermektir. Kısa bir süre içerisinde siparişiniz hazırlanacak ve servisi yapılacaktır. Sadece yemekler değil sunumu da son derece önemlidir. Bu yemeklerin yanında masada yoğurtlu, sebzeli, soslu ve daha birçok farklı türde mezeler de müşterilere ikram edilir.

Ümitköy Balık Restoranı

Ümitköy balık restoranları arasında en çok tercih edilen mekânlara sahiptir. Balık yemeklerinden istediğinizi sipariş verdikten sonra sıra içecek siparişine geldiğinde eğer alkollü içecekler tercih edecekseniz alkollü içecek servisi yapan bir mekân tercih etmelisiniz. Buna uygun bir mekân tercihi yapmadığınız takdirde balık yemeğinizden keyif ala mazsınız. Bu sebeple size uygun bir Ümitköy balık restoranı mekânı önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak en uygun ve aynı zamanda nezih bir mekân bulabilirsiniz. Yemeğinizi ailenizle ve sevdiklerinizle afiyetle yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun.