TÜRK ÇORBALARI

blog yazısı ekle !

TÜRK ÇORBALARI

Ankara 'da bulunan restoranların hepsinin menüsünde mutlaka en az bir çeşidinin yer aldığı, taze ekmek veya pide ile sunulduğunda yerini başka bir yiyeceğin kolay kolay alamayacağı en güzel Türk yemeklerinden biri, sıcak bir kase çorbadır. Özellikle soğuk, yağmurlu bir kış gününde daha iyi bir başlangıç yemeği düşünülemez.

Anadolu başta olmak üzere, yurdun her yerinde sabah kahvaltılarında da tüketilebilen bu yemek, esas itibariyle ana yemeklerin öncesinde servis edildiğinde daha da makbuldür. Ramazan ayı içerisinde de iftar mutlaka önce çorba, taze ekmek, zeytin ve peynir ile açılır. Böylece oruç sonrasında midenizde rahatlar.

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Tarihi Merkez Lokantası

Yenimahalle

devamını oku... Adres: M. Akif Ersoy Mah. Anadolu Bulvarı No: 74 / DK 6-3 DK 6-4 Yenimahalle-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Birçok Türk çorbası sebzeler, bakliyatlar ve tahıllar kullanılarak hazırlanır. Kıvamının artırılması için yoğurt veya un eklenerek, içerisinde ki tüm diğer malzemelerle iyice ezilip karıştırılarak pişirilir. İçerisinde herhangi bir topaklanma veya büyük parça olması tercih edilmez. Bu işlemi kolaylaştırmak için de el mikserleri, elektrikli mikserler veya tahta kaşıklar kullanılabilir.