TUNALI KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

TUNALI KEBAPÇI

Kebabın ilk ortaya çıkışı ateş kadar eskidir. Ateşin icadının ardından yiyecekler doğrudan ateş üzerinde pişirilmeye başlanmıştır. Et çeşitleri, sebze çeşitleri ve daha birçok yiyecek doğrudan ateş üzerinde pişirilerek yenilmeye başlanmıştır. İşte günümüzdeki kebabın da atası niteliğinde ki bu şekil bugün bildiğimiz kebap için bir ilk olmuştur.
Kebap denildiği zaman akıllara isimleri kebap ile bağdaşmış birkaç şehir gelmektedir. Her bir şehirde yapılan farklı çeşit kebaplar olduğu halde özellikle bir şehrimiz var ki adı diğer kebap ile anılan şehirler arasında geçerken diğer bir taraftan da kebabın başkenti olarak ta nitelendirilmektedir. Bu şehir hiç şüphesiz Ankara'dır. Ankara sadece birkaç çeşit kebap değil, kültürümüzde ne kadar kebap çeşidi varsa hepsini de ana vatanında olduğu kadar taze ve lezzetli olarak bulabileceğiniz ender şehirlerden biridir.

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Güzide Meyhane

Tunalı

CANLI FASIL HER CUMA CUMARTESİ GÖRÜŞMEK ÜZERE..
Taze ve lezzetli mezeler eşliğinde kalitenin keyfini Güzide Meyhane'de yaşayın.

Lezzetli yemekler, havaya kalkan kadehler ve dostlarla birlikte olmanın keyfini çıkarın. Güzide Meyhane'de yeriniz hazır.

Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl eşliğinde nefis yemeklerimizin tadını çıkarın.

"Eğlence ve After Party'leriniz için de bekliyoruz."
devamını oku...
Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi 106/5 - C Çankaya - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Kebap İçin Tercih Edilecek Et Nasıl Olmalıdır?

Kebap için en çok kuzu eti ve dana eti tercih edilir. İsteğe ve damak tadına göre koyun ya da keçi de olabilir. Ayrıca sadece isteğe göre değil bazı kebap çeşitleri özellikle bir et türü ile yapılabilmektedir. Diğer bir yandan etin yağ miktarı da son derece büyük önem arz etmektedir. Az yağlı ya da yağsız et kullanılan bir kebabı yağlı bir et ile yapamazsınız. Bu saydıklarımıza göre eti pişirme süreleri ortaya çıkmaktadır.

 1. Çabucak pişen yumuşak et
 2. Orta yumuşaklıkta pişmesi biraz zaman alan et
 3. Geç pişen et

Kültürümüze Ait Bazı Kebap Çeşitleri

Kebap denildiği zaman dünyanın neresinde olursanız olun akıllara ilk olarak Türkiye, ülkemiz içerisinde de Ankara gelmektedir. Bu kadar meşhur kebapçılara ev sahipliği yapan Ankara'da en çok tercih edilen bazı kebap çeşitlerini sıralayacak olursak;

 • Alanya kebabı
 • Biber kebabı
 • Ciğer kebabı
 • Çökertme kebabı
 • Dizme patlıcan kebabı
 • Enginarlı yuva kebabı
 • Fıstıklı kebap
 • Gelin kebabı
 • Havan kebabı
 • İncik kebabı
 • Kazan kebabı
 • Lavaş ekmekli yayla kebabı
Bu saydığımız kebaplar zengin kebapçı menüsünden sadece küçük bir kısımdır. Daha onlarca farklı kebap çeşidine Tunalı kebapçı mekânlarında bulabilmeniz mümkündür. Diğer bir yandan kebap çeşitleri listesine baktığımızda sadece et kebapları olmadığını da görmek mümkün.

Tunalı Kebap Servisi

Tunalı kebapçı mekânları Ankara içerisinde en çok tercih edilen mekânlar arasındadır. Bu denli çok tercih edilmesinin birkaç sebebi vardır. Tunalı kebapçı temiz, hijyenik ve oldukça kalite odaklı çalışan mekanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple insanlar tarafından sürekli olarak ve sevilerek tercih edilen mekânlar arasındadır. Son derece uygun fiyatlı kebapçıların olduğu Tunalı aynı zamanda evlere de kebap servisi yapabilen mekânları da bulunmaktadır. İyi ve kaliteli bir Tunalı Kebapçı arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun, aynı zamanda nezih mekânları kolayca bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.