TUNALI KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

TUNALI KEBAPÇI

Kebabın ilk ortaya çıkışı ateş kadar eskidir. Ateşin icadının ardından yiyecekler doğrudan ateş üzerinde pişirilmeye başlanmıştır. Et çeşitleri, sebze çeşitleri ve daha birçok yiyecek doğrudan ateş üzerinde pişirilerek yenilmeye başlanmıştır. İşte günümüzdeki kebabın da atası niteliğinde ki bu şekil bugün bildiğimiz kebap için bir ilk olmuştur.
Kebap denildiği zaman akıllara isimleri kebap ile bağdaşmış birkaç şehir gelmektedir. Her bir şehirde yapılan farklı çeşit kebaplar olduğu halde özellikle bir şehrimiz var ki adı diğer kebap ile anılan şehirler arasında geçerken diğer bir taraftan da kebabın başkenti olarak ta nitelendirilmektedir. Bu şehir hiç şüphesiz Ankara'dır. Ankara sadece birkaç çeşit kebap değil, kültürümüzde ne kadar kebap çeşidi varsa hepsini de ana vatanında olduğu kadar taze ve lezzetli olarak bulabileceğiniz ender şehirlerden biridir.

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Afitap Meyhane

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Rakıcı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA


Kebap İçin Tercih Edilecek Et Nasıl Olmalıdır?

Kebap için en çok kuzu eti ve dana eti tercih edilir. İsteğe ve damak tadına göre koyun ya da keçi de olabilir. Ayrıca sadece isteğe göre değil bazı kebap çeşitleri özellikle bir et türü ile yapılabilmektedir. Diğer bir yandan etin yağ miktarı da son derece büyük önem arz etmektedir. Az yağlı ya da yağsız et kullanılan bir kebabı yağlı bir et ile yapamazsınız. Bu saydıklarımıza göre eti pişirme süreleri ortaya çıkmaktadır.

 1. Çabucak pişen yumuşak et
 2. Orta yumuşaklıkta pişmesi biraz zaman alan et
 3. Geç pişen et

Kültürümüze Ait Bazı Kebap Çeşitleri

Kebap denildiği zaman dünyanın neresinde olursanız olun akıllara ilk olarak Türkiye, ülkemiz içerisinde de Ankara gelmektedir. Bu kadar meşhur kebapçılara ev sahipliği yapan Ankara'da en çok tercih edilen bazı kebap çeşitlerini sıralayacak olursak;

 • Alanya kebabı
 • Biber kebabı
 • Ciğer kebabı
 • Çökertme kebabı
 • Dizme patlıcan kebabı
 • Enginarlı yuva kebabı
 • Fıstıklı kebap
 • Gelin kebabı
 • Havan kebabı
 • İncik kebabı
 • Kazan kebabı
 • Lavaş ekmekli yayla kebabı
Bu saydığımız kebaplar zengin kebapçı menüsünden sadece küçük bir kısımdır. Daha onlarca farklı kebap çeşidine Tunalı kebapçı mekânlarında bulabilmeniz mümkündür. Diğer bir yandan kebap çeşitleri listesine baktığımızda sadece et kebapları olmadığını da görmek mümkün.

Tunalı Kebap Servisi

Tunalı kebapçı mekânları Ankara içerisinde en çok tercih edilen mekânlar arasındadır. Bu denli çok tercih edilmesinin birkaç sebebi vardır. Tunalı kebapçı temiz, hijyenik ve oldukça kalite odaklı çalışan mekanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple insanlar tarafından sürekli olarak ve sevilerek tercih edilen mekânlar arasındadır. Son derece uygun fiyatlı kebapçıların olduğu Tunalı aynı zamanda evlere de kebap servisi yapabilen mekânları da bulunmaktadır. İyi ve kaliteli bir Tunalı Kebapçı arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun, aynı zamanda nezih mekânları kolayca bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.