TUNALI HİLMİ KAHVALTI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ KAHVALTI

TUNALI HİLMİ KAHVALTI

Ne güzel demiş Cemal Süreyya, yemek yemek hakkında ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı... Kahvaltının hem sağlık açısından hem de mutluluk açısından bize katkı sağladığı tartışılmaz bir gerçektir. Büyük şehirlerin verdiği günlük sıkıntı stresten bizi uzaklaştıracak ve güne güzel başlamamıza neden olacaktır yapılan güzel bir kahvaltı. Mesela Ankara gibi bir büyük şehirdeyseniz Tunalı Hilmi Kahvaltı keyfi es geçilmemesi gereken yer ve güzelliktedir.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları
Ankara'nın keşfedilmesi gereken pek çok güzelliği vardır. Belki bir deniz yok ama denizin verdiği huzuru bulmamıza yardımcı olacak epeyce mekan var. Gezerek keşfetmenin yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte Ankara'daki cafe, meyhane gibi yerlere ulaşmamız mümkündür. Çok sayıda restoran bulunan bir şehirdir. Ama sayısının çokluğundan başka bizim memnun kalmamız öncelikli tercih sebebi olup, alternatif yerler tercih edenler içinde müzik ve hareketli olan ve isteğe göre alkol tüketilebilen bar pub mevcuttur.

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Rixos Grand Ankara

TunalıDünyaca ünlü gurmelerin onayından geçmiş, her damak tadına hitap eden, dünya mutfaklarının seçkin lezzetleri...

Café @ Bulvar; Günün yorgunluğunu odaya çıkmadan haber veya spor programı seyrederek atmak ve işlerine kaldığı yerden devam etmek isteyenler için sakin bir köşe olmaktadır.

24 saat yaşayan Lobby Bar; Tapas Turca menüsü, Türk usulü mezeleri ve zengin içecek menüsüyle dostlarla buluşmak için Başkent'in ideal mekanıdır.

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

The Loqma İlly Caffe

Tunalı

YENİ NESİL LOKMANIN MUCİDİ ANKARA'DA
Yeni nesil lokma olarak lezzet serüvenine İstanbul Yeşilköy'de başlayan The Loqma, Ankara'da Bestekar Sokak'taki yerini açtı.

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden lokmanın, yağ çekmeyen şerbetsiz formüllü, hafif ve sağlıklı halinin mucidi olan ve yeni nesil lokma akımını başlatan Altın Taç ödüllü The Loqma, İstanbul, İzmir ve Bursa'dan sonra Ankara'da lezzet tutkunları ile buluştu.

Yağ çekmeyen formülüyle ve lezzetiyle diğerlerinden farklı, sektörün ilk markası olan The Loqma'da müşteriler kişisel zevklerine göre yüzlerce çeşit lokma oluşturabiliyor. The LoQma'yı diğerlerinden ayıran özellikleri ise, tüm malzemelerinin birinci sınıf ve özel olması, özel formülü sayesinde kesinlikle yağ çekmemesi, hamurunun elle dökülmesi olarak sayılabilir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde The LoQma sunum ve lezzet ve mekan olarak en iyi yeni nesil lokmacı payesini hak ediyor.

Kahve konusunda da oldukça iddialı olan The LoQma, sektörün en iyi kahvesi olarak bilinen İLLY markasını ve kahve yan ürün olarak dünyaca ünlü MONİN markasını tercih ederek müşterilerine en iyi kahve deneyimini yaşatmayı amaç edinmiş.Dileyen müşterileri 3. Nesil kahve türlerini de tadabiliyor.

Ayrıca, Bozcaada'dan özel olarak getirdikleri tamamen doğal dondurmaları ise denemeye değer.

İki katlı, yüksek tavanlı geniş ve ferah yapısıyla aynı anda 65 kişiyi ağırlayabilen mekanda, alışılagelmişin dışında keyifle ve uzun süre vakit geçirilebilmek mümkün.devamını oku...
Adres: Bestekar Sokak 65 / A Tunalı - Ankara


Ayaküstü ve hızlı bir şekilde yapılan kahvaltı bize bir fayda sağlamaz sadece geçici olarak tokluk hissi yaşamamıza sebep olur. Vakit darlığı bulunan kimseler ya da hayatta acelesi olanların tercih ettiği bu kahvaltı şekli aslında isteğe bağlı olmayıp, mecburi bir durumdur. Oysa alabildiğince uzun bir cadde düşünün... Canlı, cıvıl cıvıl ve çok fazla insanın bulunduğu kahvaltı yaparken asla sıkılmayacağınız sürekli hareket halinde bir cadde...

Böyle bir ortamda yapılan kahvaltı kimi mutlu etmez ki? Belki yalnızlıktan hoşlananları etmez. Ama onlar içinde bu caddede kahvaltı keyfi yaşamak istedikleri takdirde memnun kalınabilecek ve gözlerden uzak daha iç kesimlerde olan masaları tercih edebilirler. İşte bu cadde Ankara'nın belki de en işlek caddesi olan Tunalı Hilmi Caddesidir. Tabiri caizse eski insanların bulunduğu huzuru ve canlılığı bir arada veren cadde.

Hepimizin bir hayat telaşı vardır muhakkak. Ama bu telaş ve koşturma içerisinde kendimize zaman ayırmayı unutmamalı ve bazı şeylerden taviz vermemeliyiz. Çalıştığımız günlerde yetişmemiz gereken bir işimiz varsa ve uykumuza biraz daha zaman ayırmak için kahvaltımızdan feragat ediyorsak, uykumuzu daha aza indirgemeyi deneyebiliriz. Belki de daha az uyumuş ama güne daha mutlu başlamış oluruz.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları