TUNALI HİLMİ KAHVALTI

blog yazısı ekle !

TUNALI HİLMİ KAHVALTI

TUNALI HİLMİ KAHVALTI

Ne güzel demiş Cemal Süreyya, yemek yemek hakkında ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı... Kahvaltının hem sağlık açısından hem de mutluluk açısından bize katkı sağladığı tartışılmaz bir gerçektir. Büyük şehirlerin verdiği günlük sıkıntı stresten bizi uzaklaştıracak ve güne güzel başlamamıza neden olacaktır yapılan güzel bir kahvaltı. Mesela Ankara gibi bir büyük şehirdeyseniz Tunalı Hilmi Kahvaltı keyfi es geçilmemesi gereken yer ve güzelliktedir.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları
Ankara'nın keşfedilmesi gereken pek çok güzelliği vardır. Belki bir deniz yok ama denizin verdiği huzuru bulmamıza yardımcı olacak epeyce mekan var. Gezerek keşfetmenin yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte Ankara'daki cafe, meyhane gibi yerlere ulaşmamız mümkündür. Çok sayıda restoran bulunan bir şehirdir. Ama sayısının çokluğundan başka bizim memnun kalmamız öncelikli tercih sebebi olup, alternatif yerler tercih edenler içinde müzik ve hareketli olan ve isteğe göre alkol tüketilebilen bar pub mevcuttur.

Şairin Yeri

Çankaya

devamını oku... Adres: Yakupabdal Mahallesi Elmadağ Kayak Merkezi Yolu No:1599 Çankaya - Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Ayaküstü ve hızlı bir şekilde yapılan kahvaltı bize bir fayda sağlamaz sadece geçici olarak tokluk hissi yaşamamıza sebep olur. Vakit darlığı bulunan kimseler ya da hayatta acelesi olanların tercih ettiği bu kahvaltı şekli aslında isteğe bağlı olmayıp, mecburi bir durumdur. Oysa alabildiğince uzun bir cadde düşünün... Canlı, cıvıl cıvıl ve çok fazla insanın bulunduğu kahvaltı yaparken asla sıkılmayacağınız sürekli hareket halinde bir cadde...

Böyle bir ortamda yapılan kahvaltı kimi mutlu etmez ki? Belki yalnızlıktan hoşlananları etmez. Ama onlar içinde bu caddede kahvaltı keyfi yaşamak istedikleri takdirde memnun kalınabilecek ve gözlerden uzak daha iç kesimlerde olan masaları tercih edebilirler. İşte bu cadde Ankara'nın belki de en işlek caddesi olan Tunalı Hilmi Caddesidir. Tabiri caizse eski insanların bulunduğu huzuru ve canlılığı bir arada veren cadde.

Hepimizin bir hayat telaşı vardır muhakkak. Ama bu telaş ve koşturma içerisinde kendimize zaman ayırmayı unutmamalı ve bazı şeylerden taviz vermemeliyiz. Çalıştığımız günlerde yetişmemiz gereken bir işimiz varsa ve uykumuza biraz daha zaman ayırmak için kahvaltımızdan feragat ediyorsak, uykumuzu daha aza indirgemeyi deneyebiliriz. Belki de daha az uyumuş ama güne daha mutlu başlamış oluruz.Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları