TOST NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

TOST NEREDE YENİR?

Tost; iki ekmek arasına peynir, sucuk, salam, sosis, ketçap ve mayonez gibi malzemeler eklenerek üzerine tereyağı sürülüp makinede kızartılarak elde edilen karın doyurucu ve oldukça lezzetli bir atıştırmalık yiyecektir. Tost yapımı eskiden olduğu gibi günümüzde de oldukça yaygındır. Fakat teknolojinin gelişimi tost yapımında kullanılan makine yani tost makinesinin de gelimine neden olmuştur. Eskiden insanlar tost yapabilmek için malzemeleri ekmek arasına yerleştirir ve iki metal plaka arasına yerleştirir ve bu metal plakayı da ateşte ısıtarak tost yapmaktaydı. Ama şimdilerde gelişen teknoloji ile tam otomatik ısıtma ayarına sahip olan makinelerin çıkması daha lezzetli ve tam kıvamında tost yapabilmeyi oldukça kolay bir hale getirmiştir.Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Tost makinelerinde bulunan plakaların zaman içerisinde sağlık açısından riskleri olduğu anlaşılınca zaman içerisinde plaka kaplamaları da değiştirilmiştir. Eskiden sadece alüminyum olan tost makinesi plakaları daha sonra teflon, ardından seramik ve şimdilerde ise granit kaplama yapılmış ve son derece sağlıklı tostlar yapılmasına imkân sağlamıştır.

Tost Malzemeleri Nelerdir?

Tost yapımı biraz insanların damak tadına ve göz zevkine hitap etmekte ve içeriği de bu şekilde ayarlanmaktadır. Fakat bazı özel olarak dünyaca ünlü tost çeşitleri vardır ki, kesinlikle içerisindeki malzemelerde özelleştirme yapılmaz. Ama yine de genel olarak tost yapımında en çok tercih edilen malzemelere bir göz atacak olursak;

 • Tost ekmeği ya da tost yapmaya uygun diğer ekmek çeşitleri de tercih edilebilir.
 • Kaşar peyniri
 • Domates
 • Sucuk
 • Ketçap ve mayonez
 • Yumurta
 • Salam
 • Sosis
Daha birçok malzeme sıralamak mümkündür. Ama dediğimiz gibi en çok tercih edilen tost malzemeleri bu şekilde sıralanabilir.

Meşhur Tost Çeşitleri Nelerdir?

 • Karışık tost
 • Beyaz peynirli kare tost
 • Çift kaşarlı kare tost
 • Kavurmalı kaşarlı kare tost
 • Salam ve kaşarlı kare tost
 • Süper karışık Ayvalık tostu
 • Ayvalık ekmeğine karışık tost
 • Ayvalık ekmeğine kavurma ve kaşarlı tost
 • Yengen tost
 • Kaşarlı kare tost
 • Ayvalık ekmeğine kaşarlı tost
 • Ayvalık ekmeğine kaşarlı ve salamlı tost
 • Kepekli ve kaşarlı kare tost
 • Ayvalık ekmeğine çift kaşarlı tost
Tost Nerede Yenir?

Tost, güne başlarken iyi bir atıştırmalık ya da gün içerisinde aceleniz varsa en iyi yemek olabileceği gibi hafif ve güzel bir akşam yemeği de olabilir. Ankara daha önceden saydığımız tost çeşitlerinin hepsini ve daha fazlasını yapabilen birçok mekâna ev sahipliği yapmaktadır. Önemli olan hangi çeşit tost yemek istediğinize karar vermektir. Zaten tost yemek için tercih ettiğiniz mekânın menüsü arasında kaybolacaksınız. Yani oldukça zengin ve bol çeşit tostlardan ha ngisini yiyeceğinize karar vermek son derece zor olacaktır. Ama iyi ve kaliteli bir mekân tercih etmek son derece önemlidir. İyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size en uygun mekânı tercih edebilirsiniz.