SERPME KAHVALTI NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

SERPME KAHVALTI NEREDE YENİR?

SERPME KAHVALTI NEREDE YENİR?

Kahvaltı; kelime manası olarak kahve altı olarak yani kahveden önce yenilen yemek olarak isimlendirilmiştir. Günün üç yemek öğününden ilkidir ve genellikle hafif gıdalar tercih edilerek yapılır. Ayrıca günün en önemli öğünü olarak ta kabul edilir. Uzmanlar yıllardır yaptıkları araştırmalarda günün en önemli öğününün kahvaltı olduğunu belirtmektedirler. Ayrıca gün içerisinde ki çalışma performansınızı ve hatta sağlığınızı da etkileyecek kadar büyük bir öneme sahiptir. Kahvaltı.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları
Kahvaltı demişken kültürümüzde çok önemli bir yeri olan kahvaltının birçok çeşidi bulunmaktadır. Köy kahvaltısı, açık büfe kahvaltı, serpme kahvaltı ve daha birçok farklı çeşit kahvaltıdan bahsetmek mümkündür. Ama son zamanların gözde kahvaltı çeşitlerinden biri olan serpme kahvaltıyı daha kapsamlı inceleyeceğiz.

Serpme Kahvaltı Nedir?

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Serpme kahvaltı tıpkı açık büfe kahvaltısı gibi olup onlarca farklı kahvaltılık malzemenin müşterilere sunulduğu çok özel bir hizmettir. Fakat burada fark tabağınıza yiyeceğiniz kadar kahvaltılık almak yerine bütün kahvaltılıkların siz söylemeden tüm çeşitlerin masanıza gelmesidir.Ankara güne erken başlayanların şehridir. Yani kahvaltı yapmadan erken saatlerde yollara düşenler için kahvaltı mekanları bulunmaktadır.

Eğer farklı bir gün yaşamak istiyorsanız kesinlikle kahvaltıyla başlamanızı öneririz. İşte bu sebeple de kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar müşterilerine hizmet vermektedir. Ama özellikle serpme kahvaltı ile güne başlamak çok daha keyifli olacaktır. Hemen kahvaltınızın ardından içeceğiniz Türk kahvesi ile kahvaltınızın lezzetine lezzet katmış olursunuz. Ayrıca daha birçok farklı hizmetlerde kahvaltı mekanlarına özgü olarak müşterilere sunulmaktadır.

Serpme Kahvaltıda Neler Sunulur?

Serpme kahvaltının aslında normal kahvaltıdan bir farkı yoktur. Ama aslında büyük bir farkı da vardır. Bu büyük fark tam olarak kahvaltı içeriği ile alakalıdır. Yani çok fazla çeşidi tek bir masada bulabilmeniz mümkündür. Renk renk zeytinler, ev yapımı birbirlerinden lezzetli reçeller, doğal ballar, sıcak ve mis kokulu gözleme ya da bazlama, en az iki ya da üç farklı çeşit peynir, yumurta ve tabi ki çay. Tabi bu saydığımız kahvaltılıklar serpme kahvaltıda sizlere sunulan kahvaltılıkların bir kısmıdır. Çok daha fazlasını kahvaltınızı yapacağınız mekânlarda bulabilirsiniz. İşte tüm bu kahvaltılıklar size özel masada donatılır ve istediğinizden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi, her döneme damgasını vuran bir kahvaltı çeşidi vardır. Bu döneme damgasını vuran kahvaltı çeşidi ise serpme kahvaltıdır.

Serpme Kahvaltı Nerede Yenir?

Serpme kahvaltıyı Ankara'da yiyebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı kendi yaptıkları kahvaltılık malzemeleri sizlere sunarken bir kısmı ise daha çok hazır kahvaltılıklar sunmaktadır. Yani köy ürünleri ile serpme kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar da en çok tercih edilen yerlerdendir. Size ve ailenize en uygun aynı zamanda nezih bir serpme kahvaltı yiyebileceğiniz mekan önerisi arıyorsanız İnternet sitemize bakarak en uygun mekanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Afiyet olsun.


Sitemizdeki tüm Mekanlara AnkaraRestoranlari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara KahvaltıAnkara Kahvaltı Mekanları