SANDVİÇ NEREDE YENİR?

blog yazısı ekle !

SANDVİÇ NEREDE YENİR?

Sandviç; ekmek arası yeşillikler, peynir, et ya da et ürünlerinden ve üzerlerine de sosların sürüldüğü bir yiyecektir. Tabi sandviç bu saydığımız malzemelerin haricinde malzemeler kullanılarak ta hazırlanabilir. Ama sandviçin ana özelliği iki ekmek arasına yerleştirilen malzemelerden oluşmasıdır. Sandviçin ilk ortaya çıkışı et ve ekmek kadar eskiye dayanmaktadır. Bugün ki adı ile anılması ise 18. Yüzyıla kadar gelmektedir. Her ne kadar farklı isimle de anılmış olsa sandviçin atası ekmek arası diye tabir edilen hafif atıştırmalık aparattır.Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Beat Cafe Bahçelievler

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Caddesi 2/A ( Bahçelievler 7. Cadde )

Beat Cafe Armada

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak No : 7/2 ( Armada Via Flat Yaşam Sokağı ) Söğütözü - Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Sandviçin Ortaya Çıkışı

Sandwich 4. Kontu John Montagu kumar oynamayı seven bir kraldır. Kumar tutkusu sebebiyle yemek arası bile vermemek için atıştırmalık yiyecekleri masasına istetirmiş. Genel olarak bu atıştırmalık malzemeler de et, peynir, ekmek ve bunlar gibi malzemelerden oluşmaktaydı. Kısa süre içerisinde meşhur bir hale gelen bu yemek Sandviç adıyla tüm Avrupa ülkelerine oradan da tüm dünyaya yayılmıştır.

Sandviçin Hazırlanışı

Sandviç hazırlanışı son derece kolay ve pratik bir atıştırmalıktır. Yapmanız gereken neyli sandviç istediğinize karar vermek ve ardında da işe koyulmaktır. Sebzeli, et ürünleri ile ya da peynir tarzı ürünlerle yapmak istiyorsanız malzemelerinizi buna göre temin etmeniz gerekmektedir. Ardından sandviç ekmeği olarak bilinen ekmeği tercih ederek bu malzemeler ince bir şekilde kesilerek ekmeğin arasına yerleştirilir ve isteğe göre üzerine sos sürülür. Ayrıca sandviçin içeriği bakımından düşünüldüğü zamanda son derece sağlıklı ve besleyici bir yiyecek olduğunu söyleyebiliriz.

Sandviç Çeşitleri

Sandviç damak tadınıza uygun birçok malzemeden yapılabilmektedir. Önemli olan birbirleriyle uyumlu olabilen malzemeleri seçebilmektir. Hatta doğrudan sandviç yiyebileceğiniz mekânlar Ankara'da müşterilerine hizmet vermektedir. Zengin sandviç menüsünden istediğiniz sandviçin siparişini verebilir ve afiyetle yiyebilirsiniz. Ama genel olarak sandviç menülerinde hangi çeşit sandviçlerin olduğuna bir göz atacak olursak;

Tavuklu ve pastırmalı sandviç

Hellimli pita sandviç

Caprese sandviç

Jambonlu sandviç

Salamlı sandviç

Avokadolu sandviç

Bol peynirli sandviç

Ton balıklı sandviç

Rokalı ve füme etli sandviç

Mini sandviç

Hindi fümeli sandviç

Çavdar ekmekli sandviç

Tatlı sandviç

Soslu ve tavuk etli sandviç

Yumurtalı ve salatalı sandviç

Pastırmalı ve beyaz peynirli sandviç

Humuslu, marullu ve biftekli sandviç

İsli çerkez peynirli sandviç

Ve daha bu listeyi uzatmak mümkündür.

Sandviç Nerede Yenir?

Sandviç son zamanların vazgeçilmez atıştırmalık yemeklerinden biri olmuştur. Kısa sürede hazırlanıp ve servis edilmesi ile de insanların daha çok ilgisini çeken bu lezzetli ekmek arası aparatif yemeği Ankara'da yapan birçok kaliteli mekân bulunmaktadır. Size en yakın yerde sandviç yiyebilmek için öncelikle internet sitemize bakarak size en uygun mekânı belirleyebilir ve afiyetle sandviçinizi yiyebilirsiniz. Böylece çok fazla mekân aramanıza ya da temizlik konusunda şüphelendiğiniz yerlerde yemek yemenize de gerek kalmamış olur.