NESKAFELİ PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

NESKAFELİ PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

Ne konuda olursa olsun, iddialı ve başarılı olmak her Türk'ün kanında var diyebiliriz. Bunu her sektörde ve kulvarda kendini göstermektedir.

Aynı zamanda geçmişten beri sahip olduğumuz tüm özelliklerimiz ve kültürel dengelerimiz bizlere yansıma konusunda gayet sevimli ve eli bol bir özellik göstermektedir. Bu geleneksel ve kültürel özelliklerin oluşturduğu dengeler sayesinde insanların hayatlarını çeşitli şekillerde şekillendirmelerini sağlarken, bu özellikler tam olarak tüm bünyelere yansımakta ve insanlar arasında ciddi kişilik farklılıkları olarak kendisini göstermektedir.
Bu farklılıklar hayattaki zevk ve beğenilerin oluşumunu da beraberinde getirmektedir. Yani insanların zevkleri ve beğenileri bu farklılıklar yüzünden ortaya çıkan soyut kavramlardır.

Örneğin; ülkemiz sınırları içerisinde yüzlerce farklı yemek ve o yemeğe ait farklı tarifler bulunmaktadır. Bu tariflerin her birini hesaba katmak, bilebilmek çok kolay olmayan ve zahmet isteyen bir durumdur. Bunun için oluşturulan internet siteleri ve yemek kitapları dahi bulunmaktadır.

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara

Ankara Islak Hamburger

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 266 A / 14 Tepe Prime Çankaya - Ankara


Bunu oluşturmak adına kullanılan temel kaynak geçmişten beri kullandığımız ve bugünlere kadar getirdiğimiz yemek kültürümüzdür. Ona aykırı bu durumda ya da tavırda bulunmak mümkün değildir.

Konunun daha iyi anlaşılması adına ve bu durumla ilgili özelliklerin ana hatlarını pekiştirmek adına olayı basit bir örnekle açıklamak istiyoruz. Bu örneğin temel konusunu ise pasta olarak belirlemek istiyoruz.

Pasta üretimiyle ilgilenen birçok marka, üreticilerine çeşit çeşit lezzetler sunarak hizmet vermektedir. Pastaların her birine ayrı özen göstererek, tariflerini tek tek inceleyerek insanlara sunmaktadırlar.

Size örneklediğimiz bu pasta konusuna örnek olarak gösterebileceğimiz ve bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Neskafeli Pasta

Yumurta, toz şeker, sıvı yağ, un, kabartma tozu ve neskafe malzemelerinden oluşan bu pasta; normal şekilde pişirilen kekin üzerine kahve dökülmesiyle ve şanti eklenmesiyle oluşturuluyor ve servis ediliyor.

Ankara'nın birçok farklı yerinde kolaylıkla bulabileceğiniz bu pastayı aromalı bir kahve ile tükettiğiniz zaman pastanın tadını çok daha etkili bir şekilde alabilirsiniz. Sade olarak hazırlanan tarifi siz yapmak istediğiniz zaman muz ile süsleyebilirsiniz. Şimdilerde onlarca farklı pastanede satışa sunulmuş olan neskafeli pastayı denemenin ise artık tam zamanı.