MAMAK KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

MAMAK KEBAPÇI

Kebap geçmişten günümüze kadar gelen, belki de en eski yemek kültürlerinden sadece biridir. Aslına bakılırsa tarihi ateşin keşfine kadar uzanan kebap, zaman içerisinde değişimler göstererek günümüze kadar yani şimdiki bildiğimiz halini almıştır. Zaman içerisinde değişik teknikler ve pişirme yöntemleri ile kullanılan malzemelerin çeşitlenmesi ile birçok farklı türde kebap ta ortaya çıkmıştır.Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

ATA KONAĞI TARİHÇESİ

Konağımız, son Osmanlı mimarisi tarzında tahminen 1850'lerden sonra inşa edilmiş olup, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek korumaya alınmıştır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde devletin ileri gelenlerinin konakladığı rivayet olunur.

Tamamen kullanılmaz, harabe haline gelmiş konağımız 2005-2006 yıllarında restore edilerek, tarihimize ve büyüklerimizin anısına saygı ifade eden Ata Konağı Restaurant olarak 23 Eylül 2006 yılında halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Konağımız üç katı kullanıma açık dört katlı bir binadır. Tarihi doku bozulmadan yenileme yapılmasından dolayı katlarımızda büyüklü küçüklü 8 odamız bulunmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemek servisi sunulmaktadır. Odalarımız bayan günleri, doğum günleri gibi grup yemeklerinde de tercih edilmektedir.

Konağımız 2012 yılından itibaren geliştirilip, genişletilerek nişan, kına, düğün, sünnet, toplu yemek gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 150 ve 200 kişilik iki ayrı bahçeye sahip olmuştur. Bahçeler birleştirildiği anda 350-400 kişiye hizmet verilecek konuma gelmektedir. Bahçe salonlarımızın üstü açılıp kapanabilir olup ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Bu sayede dört mevsim hizmet verilmektedir. Lezzetli ve beğenilen yemeklerin yanı sıra bu konsept aranılan ve tercih edilen mekanlar arasında ilk sırayı almaktadır.

ATA KONAĞI SAHİP VE İŞLETMECİLERİ

Konağın sahibi emekli Dr. Latif ATASEVER ve eşi Ecz. Neriman ATASEVER 'dir. Atasever ailesi sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Sağlığın bir parçası olan beslenme ve sosyal faaliyetlerin önemimi bildikleri için bu sektörde de özel ve güzel Konağı titizlikle işletmektedirler.

Dr. Latif ATASEVER önderliğinde eşi Ecz. Neriman ATASEVER, çocukları Dr. Selçuk ATASEVER, Müh. Serdar ATASEVER, Ecz. Selnur ATASEVER; gelinleri Müh. Sedef ATASEVER, ve İşletmeci Bilgehan ATASEVER 'den oluşan kocaman bir aile işletmesi Ata Konağı.

Ürünlerimiz kendi açık mutfağımızda imal edilmekte olup kendi soframıza koymadığımız hiçbir yiyeceği konuklarımıza sunmamaktayız. Temel felsefemiz hijyenik, mümkün olduğu kadar organik, taze gıdalarla, Türk ve Ankara mutfağına uygun yemekler üreterek, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Buyurun sizlerle de birlikte olalım.

devamını oku...
Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA


Günümüz Kebapçı Mekanları

Anadolu'nun dört bir yanında kebap kültürü farklı şekillerde de olsa kesinlikle vardır. Bu durum kebapçı mekanları içinde geçerlidir. Genel olarak kebapçı mekanları küçük ve daha çok sadece yemek yiyip hemen mekândan çıkmaya yönelik tasarlanmıştır. Fakat Ankara'da bulunan kebapçılar biraz daha farklı mekân şekillerine sahiptir. İnsanlar yemeklerini yiyip, çayları ve tatlılarını da yiyebildiği mekanlar olarak tasarlanmıştır. Yani insanlar hem yemeklerini yiyip hem de keyifli bir zaman geçirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Mamak kebapçı mekanları da bu bahsettiğimiz şekilde bir yapıya sahiptir. Yani hem kebapçıların otantik havası ve o muhteşem atmosferinden hiçbir şey kaybetmediği gibi hem de modernlik ve lükslükten ödün verilmemiş olur.

Ayrıca Mamak kebapçılarda masa ile sandalyelerin dizaynı, kullanılan eşyalar ile mekânın dizaynı hepsi bir uyum içerisindedir. Ayrıca bir kebapçıda en çok yaşanan sorunlardan biri ise siparişlerin gecikmesi durumudur. Ya siparişler çok gecikir ya da siparişler gelene kadar soğumuş olur. İşte bu sorunların önüne geçebilmek için Mamak kebapçı mekanlarında aynı anda birçok profesyonel garson müşterilerle ilgilenir. Bu sayede iş bölümü yapılmış olur ve hiçbir siparişte gecikme gibi bir durum olmaz.

Aslına bakılırsa Ankara'da sessiz ve sakin bir bölgede fakat şehirden de çok uzaklaşmadan keyifli bir kebap yemek istiyorsanız Mamak kebapçı mekanları tam da aradığınız yerler olabilir. Zengin kebap menüsü ile günümüzde birçok kebapçı mekanlarında bulamadığınız hizmet kalitesini bulabileceğiniz yerlerdir.

Neden Mamak Kebapçı

Ankara kalabalık bir şehirdir. Birçok memura, öğrenciye, esnafa ve diğer meslek gruplarından insana ev sahipliği yapan bir şehirdir. Hal böyle olunca da insanların yemek yiyebilecekleri mekanlara ihtiyaç doğmuştur. Her semtte, her mahallede ve neredeyse artık her sokakta bile yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Ama bu durum beraberinde bir sorunu getirmiştir ki en çok sorun yaşadığımız konulardan biri olan denetimsizlik ya da denetleyememe. Her ne kadar yetkililer denetimleri sıklıkla ve düzenli olarak yapsalar da yine de denetlenemeyen ya da gözden kaçan yerler olabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi iş en çok tercih edilen mekanları tercih etmek ya da adı temizlik, hijyen ve dürüstlük ile bir anılan mekanları tercih etmek olacaktır.

Yine de ailenizle birlikte gidebileceğiniz nezih ve iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun mekânı tercih edebilirsiniz.

Afiyet olsun.