MAMAK KEBAPÇI

blog yazısı ekle !

MAMAK KEBAPÇI

Kebap geçmişten günümüze kadar gelen, belki de en eski yemek kültürlerinden sadece biridir. Aslına bakılırsa tarihi ateşin keşfine kadar uzanan kebap, zaman içerisinde değişimler göstererek günümüze kadar yani şimdiki bildiğimiz halini almıştır. Zaman içerisinde değişik teknikler ve pişirme yöntemleri ile kullanılan malzemelerin çeşitlenmesi ile birçok farklı türde kebap ta ortaya çıkmıştır.Taraça Meyhane

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu belki de o yıllarda Türkiye'de 24 saat açık ilk Restaurant.

İnegöl köfte ile başladığımız bu yolculukta 51 sene sonra Deniz Ürünlerinden, Izgara çeşitlerine, Yaprak Ciğer'den Tandır'a, günlük taze hazırlanan 20'ye yakın mezeden Paçanga, İşkembe Güveç gibi ara sıcaklara uzanan geniş menümüz ile yarım yüzyılı aşan bir suredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

Özellikle yaz akşamları 100 kişilik oturma kapasitesi ile Taraça Meyhane açık terasımız Kızılay'da 1. katta gökyüzüne bakabileceğiniz, yıldızlar altında oturabileceğiniz belki de tek yer. Birçok çiftin bu romantizm büyüsü ile evlilik teklifini Taraça Meyhanede yaşadığına şahit olduğumuzu söylemek isteriz. Daha sonra çocukları ve hatta torunları ile 3 kuşak geldiğine de mutlulukla şahit olduk.

Müşteri profili çoğunlukla 30-40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça'da yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güler yüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara


Günümüz Kebapçı Mekanları

Anadolu'nun dört bir yanında kebap kültürü farklı şekillerde de olsa kesinlikle vardır. Bu durum kebapçı mekanları içinde geçerlidir. Genel olarak kebapçı mekanları küçük ve daha çok sadece yemek yiyip hemen mekândan çıkmaya yönelik tasarlanmıştır. Fakat Ankara'da bulunan kebapçılar biraz daha farklı mekân şekillerine sahiptir. İnsanlar yemeklerini yiyip, çayları ve tatlılarını da yiyebildiği mekanlar olarak tasarlanmıştır. Yani insanlar hem yemeklerini yiyip hem de keyifli bir zaman geçirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Mamak kebapçı mekanları da bu bahsettiğimiz şekilde bir yapıya sahiptir. Yani hem kebapçıların otantik havası ve o muhteşem atmosferinden hiçbir şey kaybetmediği gibi hem de modernlik ve lükslükten ödün verilmemiş olur.

Ayrıca Mamak kebapçılarda masa ile sandalyelerin dizaynı, kullanılan eşyalar ile mekânın dizaynı hepsi bir uyum içerisindedir. Ayrıca bir kebapçıda en çok yaşanan sorunlardan biri ise siparişlerin gecikmesi durumudur. Ya siparişler çok gecikir ya da siparişler gelene kadar soğumuş olur. İşte bu sorunların önüne geçebilmek için Mamak kebapçı mekanlarında aynı anda birçok profesyonel garson müşterilerle ilgilenir. Bu sayede iş bölümü yapılmış olur ve hiçbir siparişte gecikme gibi bir durum olmaz.

Aslına bakılırsa Ankara'da sessiz ve sakin bir bölgede fakat şehirden de çok uzaklaşmadan keyifli bir kebap yemek istiyorsanız Mamak kebapçı mekanları tam da aradığınız yerler olabilir. Zengin kebap menüsü ile günümüzde birçok kebapçı mekanlarında bulamadığınız hizmet kalitesini bulabileceğiniz yerlerdir.

Neden Mamak Kebapçı

Ankara kalabalık bir şehirdir. Birçok memura, öğrenciye, esnafa ve diğer meslek gruplarından insana ev sahipliği yapan bir şehirdir. Hal böyle olunca da insanların yemek yiyebilecekleri mekanlara ihtiyaç doğmuştur. Her semtte, her mahallede ve neredeyse artık her sokakta bile yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Ama bu durum beraberinde bir sorunu getirmiştir ki en çok sorun yaşadığımız konulardan biri olan denetimsizlik ya da denetleyememe. Her ne kadar yetkililer denetimleri sıklıkla ve düzenli olarak yapsalar da yine de denetlenemeyen ya da gözden kaçan yerler olabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi iş en çok tercih edilen mekanları tercih etmek ya da adı temizlik, hijyen ve dürüstlük ile bir anılan mekanları tercih etmek olacaktır.

Yine de ailenizle birlikte gidebileceğiniz nezih ve iyi bir mekân önerisi arıyorsanız internet sitemize bakarak size ve ailenize en uygun mekânı tercih edebilirsiniz.

Afiyet olsun.