KIZILAY CAFELERİ

blog yazısı ekle !

KIZILAY CAFELERİ

Çıtır Ankara simidinden tutun da, İtalya tiramisusuna kadar pek çok lezzeti bir arada bulacağınız yerlerdir Kızılay cafeleri.
Cebinizde 2 liranız varsa karnınızı doyurup çayınızı içebilirsiniz. Yüksel caddesinde sıralı dizilmiş simit cafelere oturduğunuzda hem Kızılay kültürünü anlarsınız, hem de Ankara soğuğuyla perçinlenen açlığınızı dünyanın en lezzetli simidi olan Ankara simidiyle bastırabilirsiniz. İster yalnız olun ister kalabalık en ucuz cafe keyfi buradadır.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A Kızılay Ankara

Taraça Oyun Salonu

Kızılay

1971 senesinde babamız merhum Sadık Özen'in kurduğu Taraça Oyun Salonumuz; Bilardo Satranç, Kâğıt Oyunları, Okey, Tavla ile yarım yüzyılı aşan bir süredir aynı lokasyonda Ankara Ķızılay'da hizmetinizdeyiz.

150 kişilik oturma kapasitesi ile açık terasımız ve 180 kişilik kapalı alanı ile Türkiye'nin bildiğimiz kadarı ile en büyük Oyun Salonu.

Uluslararası ciddi dereceleri olan Bilardo ve Satranç ustalarımız geçmişten bugüne hala aramızda. Özellikle her Cumartesi olan Satranç Turnuvamız belki de bizi bu dönem en özel kılan özelliğimiz diye düşünüyoruz. Öyle ki 10 yaş kategorisinde Avrupa Şampiyonu ustamız ile; Avrupa ve Dünya dereceleri olan yetişkin ustalarımız ve az bilen çok bile fark etmez tüm oyuncularımız arasında bir arada keyifli geçen bu turnuvamız Cumartesi günlerimizi özel kılıyor.

Taraça Oyun Salonu Müşteri profili çoğunlukla 40-50 senedir devamlı gelen sadık ve kemik bir yapıdadır. Bu da müşteri memnuniyetini sürdürebilir kılmaya gayretimizin ve işletmenizin değerinin bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.

Süper Lig Maç yayını keyfini de Taraça Oyun Salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Makul fiyat, kaliteli ürün, rahat ortam, güleryüzlü ve tecrübeli hizmet bulabileceğiniz işletmenizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
devamını oku...
Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara


Konur sokakta kitap okurken, çayınızı yudumlayıp, fondaki güzel tınıyla keyiflenebileceğiniz pek çok Ankara'ya özgü kitap cafeleri de bulabilirsiniz. Şuan kitapçıların içinde moda olan kahve-kitap kültürü aslında bu cafelerde yıllardır yaşatılmakta. Öğrencilerin, gençlerin bir araya gelip hem sohbet ettiği hem de ders çalışabildiği bu mekanlarda yine ucuz ve demli çay bulmanız mümkündür.

Arkadaşlarınızla günün istediğiniz vaktinde buluşup hem bir şeyler atıştıracağınız hem de keyifli vakit geçireceğiniz pek çok cafe de Kızılay'ın bir çok noktasında bulunmaktadır. Siz yeter ki sıkı dostlarınızı alın ve sokağa çıkmak isteyin. Kızılay size çok iyi bir ev sahipliği yapacaktır.