HER GENÇ KIZIN RÜYASI KINA GECESİ

blog yazısı ekle !

HER GENÇ KIZIN RÜYASI KINA GECESİ

Ankara'da düğünden bir önce kız evinde ve ya kızın ailesinin davet ettiği restoran, cafe ve kutlama mekânlarından birinde sadece bayanlar arasında yapılan bekârlığa veda partisinin daha geleneksel bir hali olmaktadır. Ankara gelenek ve göreneklerine bağlı, örf ve adetlerini yerine getiren insanları ile samimiyet ve içtenliğin bir arada olduğu nadide şehirlerimizden biri olmaktadır. Kız evinde yapılması çoğu zaman uygun görülen kına töreni kız ailesi tarafından eve misafirlerin sığmayacağı ve rahat olunmayacağı düşünülerek bir mekân tutulmaktadır. Yöresel türküler, oyun havaları ve farklı müzikler ile eğlenceli bir kına gecesi organizasyonları için cafe tarzı yerler daha fazla tercih edilmektedir.Taraça Resto Pub

Çankaya

Taraça Resto-Pub 2012 'den bugüne faaliyetlerine Ankara Çankaya Cinnah caddesi Willy Brandt sokak 1A da devam etmektedir. Asaf Bey Silsüpür'ün kurduğu ve eşi Yeşim Silsüpür ile beraber evlerinde misafir ağırlar gibi işlettiği Taraça Resto-Pub misafirlerinden de evimizde gibiyiz yorumlarını sıklıkla almaktadır.

Yiyecek ve içecek kalitesine titizlikle önem verilen Taraça'da damak tadınıza ve tercihlerinize uygun mönümüzü sizlere, hafta sonları canlı müzik ve karaoke imkanı ile eğlenceli bir ortamla beraber sunmaktayız.

Butik bir işletme olan Taraça Resto Pub bugüne kadar pek çok şirket yemeği, doğumgünü, nişan, kına, grup organizasyonlarına ev sahipliği yaptı. Grup organizasyonları için gruba özel menü teklifleri alabilir ve tek başınıza bile rahatlıkla yemek yiyebilir, eğlenebilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın.


Promosyonlar

AnkaraRestoranları.com sitesinden bizi ziyaret eden misafirler için güncel mönü fiyatları üzerinden %10 indirim.

Doğum günü organizasyonlarında 6 kişi ve üzeri gruplara doğum günü pastası bizden.

40 ve üzeri rezervasyonlarda güncel mönü fiyatları üzerinden yiyeceklerde %15 içeceklerde %10 indirim.

Anlayışınız ve ilginiz için teşekkürler.devamını oku...
Adres: Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi Willy Brand Sokak 1/A Çankaya - Ankara

Pars Garden Pool

Gölbaşı

Pars Garden Pool Wedding Gölbaşı ilçesinde,yaklaşık 70.000 m2 lik bir alanda, yenilikçi tarzı ve geniş kadrosuyla kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle kurulmuş olup, bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Düğün, nişan ,mezuniyet ,doğum günü organizasyonları, toplantılar, yaz okulu, olimpik havuz, fitness, tenis, voleybol ve basketbol kulüplerini bünyesinde barındıran işletmemiz, bu geniş yelpazede siz değerli misafirlerimizin memnuniyetini sağlamaya yönelik olarak hizmet kalitesini her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır.

Şehrin merkezinde mavi ve yeşili buluşturan işletmemizde yaşayacağınız bu eşsiz deneyime en kaliteli ve en şık konseptlerimizle ev sahipliği yapmak temel hedefimizdir.
devamını oku...
Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı – Ankara

Beautiful Garden Eymir

Gölbaşı

Beautiful Garden Eymir

Çankaya Eymir'de 2 dönüm üzerinde
Bahçeli 6 adet Kapalı Kamelya Isıtıcılı Kendin Pişir Kendin Ye Konseptli Çocuk Oyunu Alanı Sobalı Kış Bahçemiz

Cuma Cumartesi Canlı Müzik
Haftanın Her Günü Serpme Kahvaltı ile Hizmet veriyoruz.
devamını oku...
Adres: Yaylabağı Mahallesi Yaylabağı Küme Evleri No:364 Gölbaşı - Ankara

Mardin Konağı

Çankaya

Zengin Serpme Kahvaltı, Söz, Nişan, Kına Gecesi, Düğün, Sünnet, Balo, Mezuniyet, Doğum Günü, Evlilik Yıl Dönümü, Taziye ve Özel Tüm Organizasyonlarınızda Size Özel Menü İçerikleri Ve Salon Dizaynı İle Hizmetinizdeyiz.devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara


Gençler artık aile yakınlarının yaş ortalamasına göre bar kapatarak kendi aralarında da eğlence düzenlemektedirler. Birçok yöre de adet haline gelen kız tarafının evine bayrak asması Ankara'da da düğünün başladığı anlamına gelmektedir. Kız eve kına gecesi olacağı gün misafirlere yemek vereceğinden dolayı bazı kişiler eğlence bölümü olan restoranları tercih ederek hem yemek hem de eğlence işini bir arada yapmaktadırlar. Genellikle misafirler için hazırlanmış minik kınalar dağıtılırken, meyve suyu ve kuruyemiş de ikram edilmektedir. Kına yakılmadan önce gelin ve arkadaşları, akrabaları oyunlar oynayarak eğlenmektedirler. Gelin kına gecesi için kırmızı ve ya bordo bir abiye tercih etmektedir. Eğlenirken abiye ile kına yakılacağı zaman da mutlaka Ankara da adet olan bindallı kıyafetini giymektedir.

Gelinin başına kırmızı ve ışıltılı bir örtü örtülmektedir. Mekân da gelin ve damadın herkes tarafından görülmesi için ortaya iki sandalye konularak gelin ve damadın yeri hazırlanmaktadır. Kına hazırlanarak genç kızlara tülbentler ve mumlar dağıtıldıktan sonra gelin ve damadın etrafına dizilmektedirler. İçli bir türkü söylemeye başlayan en baştaki kınayı taşıyan kişinin ardından genç kızlar devam ederek adet olan gelini ağlatmaktadırlar. Gelin elini açmayarak kaynanasından gelecek olan altını beklemektedir. Kınanın altına yerleştirilen altın ile gelinin eline kırmızı eldiven geçirilir. Erkeğin de serçe parmağına ve ya avuç içine kına yakılarak eldiven geçirilmektedir.