DİKMEN CAFE

blog yazısı ekle !

DİKMEN CAFE

Cafe, artık gün içerisinde bazı saatlerde sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla uğradığımız bir mola mekânı olarak tanımlayabileceğimiz mekanlardır. Eskiden kıraathaneler ve kahvelerin yerini artık günümüzde modern çağa uygun cafeler almıştır. Ayrıca kahve ve kıraathane kültürü daha çok erkeklerin tercih ettiği mekanlar olmasına karşın cafelerde böyle bir ayrım ya da tercih te söz konusu değildir. Cafeler birçok aktivitenin yapılabilmesi için son derece uygun ortamlardır. Zaten tasarımları ve içerikleri bakımından da organizasyonlarınızı daha kolay yapabilmenize elverişlidir.

Zaman Geçirmek İçin Cafeler

Cafeler sadece oturup sohbet etmek için oluşturulmuş mekanlar değildir. İyi bir sabah kahvaltısı yapmak için, doyurucu bir öğlen yemeği olabildiği gibi hafif bir akşam yemeği de yiyerek zaman geçirebilirsiniz. Diğer bir yandan sadece yemek değil istediğiniz bir içeceği içerken yanına da atıştırmalık ister tatlı ister tuzlu aparatlar alarak keyifli bir zaman geçirmeniz mümkündür.

Diğer yandan daha önceden de belirttiğimiz gibi tüm organizasyonlarınız için bulunmaz bir mekân olabilmektedir. Yani isterseniz doğum günü veya yaş günü partilerinizi cafelerde yapabildiğiniz gibi muhteşem bir evlilik teklifi için de olağanüstü bir mekân olabilir. Bunların haricinde iş toplantılarınız için de cafeler son derece uygun mekanlar olabilmektedir.

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Beat Cafe Taurus

Çukurambar

ANKARA ROCK BAR

Rock müziği oldukça evrenseldir ve her dilde farklı anlamlar içeren popülerliğe sahiptir. Ankara Rock Bar, Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır.. Müzik keyfi yapmak isteyenler sıklıkla rock bar tercih ederler.

Ankara Rock Bar'a gitmek isteyenler birçok farklı dilden müzik dinleyerek, eşlik edebilir ve mekanlarda alkol içebilir. Birden çok misafir kapasitesi olan; hem canlı hem de müzik çalar eşliğinde gerçekleşen, dj konseptini dahil edebilen mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlar konsept olarak rock bar olarak hizmet vermektedirler. Bar konsepti ile müziğin, şarkıya özel dansın ve sevdiklerinizle beraber geçirebileceğiniz bir gün için seçim yapabilirsiniz. Rock müziğinin popüler isimlerinin şarkılarını dinleyebilirsiniz. Daha önce duymadığınız rock müzikleri mekan içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ankara Rock Bar Nasıl Bir Konsepte Sahiptir?

Ankara Rock Bar içerisinde rock müziğine gönül veren, dile pelesenk olan şarkıları dinleyebilmek açısından çokça tercih edilmektedir. Şarkılar arasında 1950'de "rock and roll" olarak hayatımıza giren konseptin yanı sıra 60'lı, 70'li, 80'li, 90'lı, 2000'li ve günümüz sanatçılarının İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde çokça popüler olan rock müziklerini dinlemek mümkündür. Şarkı seçimlerinde popülaritesinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Rock müziği çeşitleri olan hard rock, blues rock, punk rock, heavy metal, alternatif rock, pop rock, progressive rock, senfonik rock, gothic rock gibi türlere sahip müzikler Ankara rock bar konseptinde yer almaktadır.

Rock gruplarının çokça bilindik sanatçıları olan The Beach Boys, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Hayko Cepkin, Emre Aydın, Şebnem Ferah, Özlem Tekin ve rock müziğine hizmet eden çokça sanatçının yeni ve eski şarkıları Ankara rock bar repertuarındadır. Bu konsepte göre ise müzikler müzik çalarla ortama yayılan sesler, canlı performans sanatçısının rock şarkılarını yorumlaması veya çokça ünlü rock sanatçılarının mekanda sahne almasıyla gerçekleşir.

Rock bar türünde alkollü içeceklerin skalası oldukça geniştir. Mekanda alkolsüz içecekler, mekanın mutfak genişliğine göre menülerine eklenen yiyecek türleri olmaktadır. Genellikle Ankara Rock Bar içerisinde yer alan mekanlarda sanatçıların yer aldığı sahne, enstrümanlar ve dj çalar gibi müzik konseptine alan açılır. Mekanlar pub tarzında olup hem ayakta oturmalı, hem de bar bölümündeki taburelerde oturmalı hem de ayakta rock bar müzisyenini dinleyecek bölümler bulunur.

Ankara Rock Bar konsepti, farklı müzik ve ışıklardadır. Mekanın uygunluğuna göre rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olabilmektedir. Her mekanın kendine özgü rock müzik günleri, konsepti olabilmektedir.

Ankara Rock Bar, rock müziğinde punk, heavy, pop gibi çokça çeşitli dallara, 50'li yıllardan günümüze kadar yer alan farklı sanatçıların müziklerine sahiptir. Mekana özgü olarak alkollü ve alkolsüz içecekler, kokteyller, yiyecek seçenekleri farklı fiyatlandırmaya sahiptir.

Ankara Rock Bar çeşitleri, canlı performans sanatçılarının popülaritesine göre değişkenlik göstermekte olup dj performans veya müzik çalar üzerinden gerçekleştirilen dinletiler arasında fiyat farkı bulunur. Bu nedenle Ankara Rock Bar ararken, konsept seçeneklerini bir arada değerlendirmeniz oldukça mümkündür.

devamını oku...
Adres: Konya Yolu Bulvarı Taurus AVM Zemin Kat No: 190/B-Z Çukurambar - Ankara


Ankara Dikmen Cafe

Dikmen, Ankara'nın özellikle öğrenci bakımından en yoğun semtidir. Bu sebeple öğrencilerin yoğun ders gündemine bir mola vermek için vakit geçirebilecekleri en iyi mekân olarak Dikmen Cafe ortaya çıkmaktadır. Nezih ve kaliteli bir cafe arayanların tercih etmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hele de hızla yaygınlaşan cafeler ve kaliteden uzaklaşan mekanların da artması profesyonel anlamda hizmet veren mekanların önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Canınız istediği anda keyifli ve güzel bir zaman geçirmek için Ankara'da Dikmen Cafeye gitmek, güzel ve ferah bir mekânda harika vakit geçirmek sizin için ve sevdikleriniz için iyi bir değişiklik olabilir. Fakat her yerde onlarca cafelerin açıldığı günümüzde bu ferahlık biraz sıkıntıya dönüşebilmektedir. Bu sebeple bir cafeye gitmeden önce internet sitemizden kaliteli ve nezih Dikmen Cafe mekanlarına bir göz atarak size en uygun mekânı belirleyebilirsiniz.

Dikmen Nostaljik Cafe

Birçok insan klasikleşen mekân tasarımlarından sıkılmıştır. Bu sebeple de değişik mekanlar daha çok tercihler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle cafe tasarımlarında daha çok nostalji içerikli cafeler hem milletimiz tarafından hem de ülkemize gelen turistler tarafından bir hayli beğenilmektedir.

Nostalji tasarımından kastımız, aslına bakılırsa sadece görsellik olarak yapılmış bir dizayndır. Bunun haricindeki her şey günümüze en uygun şekilde yapılmaktadır. Mesela içecekler konusunda bir cafe de içeceklerin listesi son derece önemlidir ve bu listeler neredeyse sınırsızdır. Yerli kültüre ait içecekler ile otantik dokunuşların buluştuğu yeni lezzetlerin yanı sıra batı tarzı içecek çeşitleri de menüde yerini almaktadır.