DİKMEN CAFE

blog yazısı ekle !

DİKMEN CAFE

Cafe, artık gün içerisinde bazı saatlerde sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla uğradığımız bir mola mekânı olarak tanımlayabileceğimiz mekanlardır. Eskiden kıraathaneler ve kahvelerin yerini artık günümüzde modern çağa uygun cafeler almıştır. Ayrıca kahve ve kıraathane kültürü daha çok erkeklerin tercih ettiği mekanlar olmasına karşın cafelerde böyle bir ayrım ya da tercih te söz konusu değildir. Cafeler birçok aktivitenin yapılabilmesi için son derece uygun ortamlardır. Zaten tasarımları ve içerikleri bakımından da organizasyonlarınızı daha kolay yapabilmenize elverişlidir.

Zaman Geçirmek İçin Cafeler

Cafeler sadece oturup sohbet etmek için oluşturulmuş mekanlar değildir. İyi bir sabah kahvaltısı yapmak için, doyurucu bir öğlen yemeği olabildiği gibi hafif bir akşam yemeği de yiyerek zaman geçirebilirsiniz. Diğer bir yandan sadece yemek değil istediğiniz bir içeceği içerken yanına da atıştırmalık ister tatlı ister tuzlu aparatlar alarak keyifli bir zaman geçirmeniz mümkündür.

Diğer yandan daha önceden de belirttiğimiz gibi tüm organizasyonlarınız için bulunmaz bir mekân olabilmektedir. Yani isterseniz doğum günü veya yaş günü partilerinizi cafelerde yapabildiğiniz gibi muhteşem bir evlilik teklifi için de olağanüstü bir mekân olabilir. Bunların haricinde iş toplantılarınız için de cafeler son derece uygun mekanlar olabilmektedir.

Mardin Konağı

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Ziverbey Cafe Restaurant

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:17/1 Çukurambar-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Home Kitchen Restaurant

Oran

Ankara'nın gözde yerleşim yeri Sinpaş Altın Oran Çarşı'da yer alan restorantımız geleneksel Osmanlı Türk Mutfağı ve Dünya Mutfağı üzerine kurulu lezzetleriyle siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.

Her zaman kaliteyi, tazeliği ve lezzeti ön planda tutan restoranımız 70 kişilik kapasiteye sahiptir.

Güleryüzlü personeli, özel dekoru ve sıcak havasıyla siz değerli dostlarımızı ağırlarken "Sizin Eviniz, Sizin Mutfağınız" sloganı ile adım adım Tüm Ankara'ya yayılmaya devam ediyoruz.
devamını oku...
Adres: İlkbahar Mahallesi Güneypark Küme Evleri Sinpaş Altın Oran Çarşı No: 19/B 16-17

Sıtkı Usta Kadayıf, Künefe, Baklava ve Kahvaltı Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 13/B Çukurambar-Ankara


Ankara Dikmen Cafe

Dikmen, Ankara'nın özellikle öğrenci bakımından en yoğun semtidir. Bu sebeple öğrencilerin yoğun ders gündemine bir mola vermek için vakit geçirebilecekleri en iyi mekân olarak Dikmen Cafe ortaya çıkmaktadır. Nezih ve kaliteli bir cafe arayanların tercih etmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hele de hızla yaygınlaşan cafeler ve kaliteden uzaklaşan mekanların da artması profesyonel anlamda hizmet veren mekanların önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Canınız istediği anda keyifli ve güzel bir zaman geçirmek için Ankara'da Dikmen Cafeye gitmek, güzel ve ferah bir mekânda harika vakit geçirmek sizin için ve sevdikleriniz için iyi bir değişiklik olabilir. Fakat her yerde onlarca cafelerin açıldığı günümüzde bu ferahlık biraz sıkıntıya dönüşebilmektedir. Bu sebeple bir cafeye gitmeden önce internet sitemizden kaliteli ve nezih Dikmen Cafe mekanlarına bir göz atarak size en uygun mekânı belirleyebilirsiniz.

Dikmen Nostaljik Cafe

Birçok insan klasikleşen mekân tasarımlarından sıkılmıştır. Bu sebeple de değişik mekanlar daha çok tercihler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle cafe tasarımlarında daha çok nostalji içerikli cafeler hem milletimiz tarafından hem de ülkemize gelen turistler tarafından bir hayli beğenilmektedir.

Nostalji tasarımından kastımız, aslına bakılırsa sadece görsellik olarak yapılmış bir dizayndır. Bunun haricindeki her şey günümüze en uygun şekilde yapılmaktadır. Mesela içecekler konusunda bir cafe de içeceklerin listesi son derece önemlidir ve bu listeler neredeyse sınırsızdır. Yerli kültüre ait içecekler ile otantik dokunuşların buluştuğu yeni lezzetlerin yanı sıra batı tarzı içecek çeşitleri de menüde yerini almaktadır.