ÇİN MUTFAĞI - EN GÜZEL NOODLE YEMEKLERİ

blog yazısı ekle !

ÇİN MUTFAĞI - EN GÜZEL NOODLE YEMEKLERİ

Hayatımızın her noktasında, her santiminde yenilik işaretleri olduğunu bilinen bir gerçektir. Dünyanın her yerinde yenilenen bu yaşamın devam etmesi için lazım olan hatta zorunlu olanların arasında en tepede yer alan beslenme zorunluluğu yüzünden dünyanın yüzlerce farklı bölgesinde yeni tatlar ortaya çıkarken, bu dünyanın her yerinden olumlu tepkiler almıştır.


Lezzetlerin tüm dünya tarafından kabul edilmesinin yanı sıra, ortaya çıkan lezzetsel farklılaşmanın arkasında insanların yeniliklere açık olması gelmektedir.

Bu farklı lezzet denemelerinin dünya üzerindeki insanlarca kabul edilmesi ve bu insanlara kolayca ulaşması ise, arz talep durumuyla doğru orantılı bir durumdur. Yani sizin ülkenizde bu tatlara ne kadar fazla ilgi olursa, bir yemeğin o ülke sınırları içerisinde bulunma şansı da o ölçüde artmaktadır.

Tarihi olarak müthiş bir geçmişe sahip olan ve eşsiz bir coğrafyaya yayılan kültür dünyasının içinde yer alan Uzakdoğu lezzetleri birçok insan tarafından fazlaca takdir ve takip edilmektedir.

Chef Izakaya

Çukurambar

EŞSİZ UZAKDOĞU LEZZETLERİNİ, USTA ELLERİN BECERİ VE TECRÜBESİ İLE BİRLEŞTİRİP, ANKARA'NIN EN İYİ SUSHILERİNİ VE ENFES WOK YEMEKLERİNİ SİZLER İÇİN SERVİS EDİYORUZ.

CHEF İZAKAYA, ATEŞ, USTALIK VE LEZZET ÇUKURAMBARDA...
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok 1-G Çumurambar - Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco

Çukurambar

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Twins Food Drink Coffee

Bahçelievler

Dünya mutfağının mükemmel sunumlarının birarada bulunduğu Bahçelievlerin gözde mekanı Twins zengin Dünya mutfağından, Alkollü içecek menüsüne, Uzakdoğu mutfağından, Nargile keyfine kadar 120 kişilik şık ve geniş bahçesinde muhteşem sunumları ile hizmet veriyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam buluşmalarınızda Twins size güleryüzlü hizmeti ile ev sahipliği yapıyor.devamını oku...
Adres: Y. Bahçelievler Mahallesi Eski 6. Cadde (Yeni 54. Cadde) 16/A-B Bahçelievler-Ankara


Bu mutfağın geniş yelpazesi içerisinde yer alan Çin Mutfağı diğer Asya ülkelerine oranla daha farklı ve renkli bir dünyaya sahiptir. Çin dışında birçok ülkenin insanı tarafından ciddi şekilde talep gören bu mutfak için ülkemizde de tüketim fazlaca bulunmaktadır.

Çin Mutfağı için ülkemizin onlarca farklı yerinde mesela Ankara'da çok farklı restoranlara ve Çin merkezli olan Çin'e ait lokantalara rastlamak gayet mümkündür. Ankara ili sınırları içerisinde Çin'e ait birçok farklı lezzeti öğrenebileceğiniz gibi, bu lezzetleri istediğiniz yer ve şekilde tatma şansına sahip olabilirsiniz.

Bu noktada bizlerin sizlere Çin Mutfağı ile ilgili önerebileceğimiz enfes tatlardan bir tanesi bizce makarna diye bilinen, Çin Mutfağı'nda ise Noodle adı verilen yemek türüdür.

Mesela Erik Soslu Tavuklu Noodle adı verilen enfes yemeği kesinlikle tatmanızı öneriyoruz. Bu yemek Çin Stili yani usulü Noodle ve Bebek Mısır gibi Çin mutfağına özgü ürünlerin dışında, erik sosu ve tavuk göğsü gibi malzemeleri kapsıyor.

Enfes görüntüsü ve tadıyla sizleri mest edecek Erik Soslu Tavuk Noodle için sizleri restoranımıza bekliyoruz.

İlgili Videolar