ÇAYYOLU DÖNERCİ

blog yazısı ekle !

ÇAYYOLU DÖNERCİ

Döner; ne iş yapıyorsanız yapın ya da günün hangi saatinde olursanız olun afiyetle yiyebileceğiniz yemeklerden biridir. Döner, etin iyice terbiye edilerek özel baharatlar ve iç yağ ile birlikte odun ateşinde ağır ağır pişmesiyle ortaya çıkan eşsiz bir lezzettir. Öyle ki artık sadece ülkemizde değil Avrupa'da ve Amerika'da da en çok tercih edilen fastfood yiyecek listesinin ilk sıralarında yer almaktadır.
Kaç Çeşit Döner Yapılabilmektedir?

Alanlarında uzman dönerci ustalarının farklı lezzetler denemesiyle birlikte ortaya birçok çeşitte döner çıkmıştır. Yani dana eti veya kuzu eti kullanmak yerine tavuk, alabalık, hamsi ve daha birçok çeşit eti özel yöntemlerle terbiye ederek döner yapılabilmektedir. Biz yine de en çok tercih edilen et döner çeşitlerinden birkaçını sizlerle paylaşacak olursak;

 • Yoğurtlu et döner
 • Dürüm et döner
 • Brioche et döner
 • Tombik et döner
 • Kilo ile et döner
 • Sandviç et döner
 • Pilav üstü et döner
 • Beyti döner
 • Porsiyon döner
 • İskender et döner
Yukarıda da belirttiğimiz gibi farklı türde etlerden döner yapılabilmektedir. İşte bunlardan bir diğer meşhur döner de tavuk dönerdir. Tüm bu bahsettiğimiz et döner çeşitlerini tavuk döner olarak ta tercih edebilirsiniz.

Alaattin Ocakbaşı

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde Moda City B2 No:38 Yaşamkent - Ankara

Marco Pascha Çayyolu

Çayyolu

Doğum tarihi bilinmeyen Marko Paşa 1888 yılında vefat etti. Asıl adı Marko Apostolidis olan bu Osmanlı Hekimi Rum asıllı idi. İlk ve orta öğrenimini Yunanistan'ın meyve bahçeleri ve bağları ile ünlü Syros Adası'nda yaptı. Daha sonra ailesi ile birlikte gittiği İstanbul'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi (Askeri Tıp Akademisi) bitirdi. Mezun olduğu yıl, cerrahi kliniği şefliğine atandı. İyi bir hekim olarak kısa sürede ün kazandı ve mirlivarlığa (Osmanlılar'da Sancak Beyleri'ne verilen Paşalık Rütbesi) yükseltilen ilk hekim oldu. 1861'de Sultan Abdülaziz'in hekimbaşılığına atandı. 1871'de Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Nazırlığı'na atandı. 1878'de, 2'nci Abdülhamit döneminde Meclis-i Ayan (Senato) üyeliğine getirildi. Kırımlı Aziz Bey ile birlikte Hilal-i Ahmer Cemiyeti'nin (Türkiye Kızılay Derneği) kurulmasına katkıda bulundu.

Marko Paşa çok sabırlı bir hekimdi. Hastalarını uzun uzun sabırla dinler, dertlerine tıbbi yönden yardımcı olmakla birlikte, onlara manevi huzur ve rahatlık vermeye de özen gösterirdi.

Marko Paşa'nın bu ünü halk arasında iyice yayıldı ve zamanla, yakınmayı dinleyecek kimsenin olmadığını vurgulamak için söylenen "Derdini Marko Paşa'ya Anlat" deyimi ortaya çıktı.
devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi 2432. Cadde 200/D Çayyolu-Ankara

İncek Sofrası

İncek

17 Yıllık tecrübesi ile şehrin gürültüsünden uzak,yeşillikler içindeki huzurlu,lezzetli bir masayı sevdiklerinizle paylaşın. Canlı Akordiyon müziği eşliğinde keyifli bir akşam yemeğinin keyfine varın. Sizler yemeğinizin ve ortamın huzurunu yaşarken, çocuklarınızda oyun parkında güvenle eğlensinler.

CANLI MÜZİK

 • Köy Kahvaltısı
 • Mangal Keyfi
 • Düğün Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonları
 • Toplantı Organizasyonları
 • Özel Günler
 • Toplu Yemekler
 • Oyun Parkı
 • Otopark
 • Paket Servis
 • Wireless

Kahvaltı 40 TL
Cuma Cumartesi canlı müzik
Kapalı alanda mangal keyfi
devamını oku...
Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Yarens Saklı Bahçe

İncek

Ankara Gölbaşı İncek mahallesinde 3 yıllık geçmişi olan, yeşillikler içinde bir mekan Yarens Saklıbahçe, Filiz Egin ve Hicran Gürsoy isimli iki kuzenin sahibi olduğu aile işletmesi Balıkesir'den getirdikleri kuzu etlerini ve Afyon'dan gelen dana etlerini hem kendir pişir kendin ye olarak sunuyor hem de arzu eden misafirlerine kendileri hazırlıyorlar. Mevsiminde hazırladıkları salatalar 4 farklı çeşitte sunulurken, zengin meze seçenekleri ise ızgaranın lezzet tamamlayıcısı oluyor. 250 kişilik açık alanda çardak ve kamelyalarla hizmet verirken kışın ise 60 kişilik kapalı alanında şömine sefasını misafirleriyle paylaşıyorlar.devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Çalgan Et Lokantası

Çayyolu

Demirci ailesi tarafından 1997 yılında Saklıköy-Çalgan Et Lokantası Ankara, Çayyolu Alacaatlı Mahallesin'de kurulmuştur.1 Eylül 1997 günü Beş Masalık tarihi köşk ve önündeki bahçe ile işletmeye açılmıştır.Bugün 7 kademe bahçe ve 3 adet salonu ile sizlere hizmet vermekteyiz. Salonların çevresinde bulunan çeşitli büyüklükteki havuzlar, şelale ve etraftaki yeşillikler Çalgan Et Lokanta'sını doğa içinde bir lezzet klasiğine dönüştürmüştür.Ağaçların altında yenilen yemekler , seçkin et ve balık menüsü , köy kahvaltısıyla sizleri köyünüzde gibi hissettirirken yemeklerimiz ve ortamımızla keyifli saatler sunarken Ankara'nın vazgeçilmezi haline geldik.

Düğün , nişan ve toplu yemek organizasyonlarıyla da mutlu günlerinizde yanınızda olmaktan büyük keyif duymaktayız. Zamanının başkentinde bir restorandan öte bir okul olan 'Washington Restoran' büyük işletmeciler yetiştirmiştir. Mehmet Demirci burada yetişip Ankara'nın çeşitli gözde mekanlarında işletmeci olduktan sonra kuruluşundan bu yana ortağı olduğu Çalgan Et Lokantası'nın işletme sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu işi tecrübe ve ustalığıyla başarıyla sürdürmektedir.

Çalgan'da her mevsimin farklı güzellikleri yaşanır. Çam ve meyve ağaçları , asmalar ve şelaleyle bezenmiş Çalgan bahçelerinde yaz keyfi bir başkadır. Ahşap salonlar , kış ateşi ve kar altında sıcak şarap , sucuk partileriyle de kış keyfi başka bir güzeldir.

Özlediğiniz Kaçkar ve Uludağ'daki kar manzarasını uzağa gitmenize gerek kalmadan ayağınıza getiriyoruz.Çalgan kendini yenileyerek geliştiren , siz müşterilerimizin beğenisini kazanan bir Anadolu klasiği olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu gelişimi siz sayın müşterilerimize borçluyuz.

Beraberliğimizin uzun yıllar boyunca sürmesi dileğiyle,devamını oku...
Adres: Alacaatlı Köyü Girişi No:1 Çayyolu-Ankara

Rakıcı Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Galerya AVM Ümitköy - Ankara


Döner İçin Püf Nokta Nedir?

Birçok yemeğin lezzetini veren özel püf noktaları vardır. Bu her yemek için farklılıklar gösterdiği için bir yemekten daha çok lezzet alabilmek için bazı dikkat etmeniz gereken ince detaylar vardır. Öncelikli olarak tercih ettiğiniz bir yemek midenize ve damak tadınıza hitap ettiği kadar göz zevkinize de hitap etmelidir. Yani yemek istediğiniz her ne yemek olursa olsun içeriği ve pişirilme şekli çok büyük önem arz ettiği gibi size sunumu ve göz zevkinize hitap etmesi de son derece önemlidir. Ayrıca kaliteli dönercilerde LPG ocakları yerine odun ocakları bulunur ve en lezzetli dönerleri bu şekilde müşterilerine sunmaktadırlar. Tabi pişirilme aşamasından önce etin en iyi şekilde marine edilmesi ve özenle hazırlandıktan sonra da yavaş yavaş pişirilerek tüm baharatların ete en iyi şekilde geçmesi sağlanır. İşte en iyi dönerin püf noktasının bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

Çayyolu'nun Kaliteli Ve Gözde Dönercileri Hangileridir?

Lezzetli bir döneri hijyenik bir dönercide yemek hiç şüphesiz herkesin isteyeceği en doğal şeylerdir. Bu sebeple Ankara'da kaliteli bir dönercide en lezzetli dönerlerden yemek isterseniz ilk olarak yapmanız gereken iyi bir dönerci bulmak olacaktır. Çayyolu Dönerci mekanları tam da istediğiniz gibi bir dönerci mekânı olabilecek yerlerdir. Ama yine de Çayyolu Dönerci önerisi isterseniz internet sitemizden döner konusunda en başarılı mekanları kolaylıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Bu sayede en lezzetli döneri seçkin Ankara Çayyolu Dönercilerinde afiyetle yeme imkânı bulabilirsiniz.

Herkese afiyet olsun…