BEYAZ MOZAİK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

blog yazısı ekle !

BEYAZ MOZAİK PASTA – PASTANELER&PASTACILAR

İnsanlar yenilik ve değişim sürecinin peşinde olarak hayatı ne kadar ciddiye aldığını gösterir duruma geldi. Bu sürecin sancılı olmaması ve boşa gitmemesi için bütün imkânların doğru şekilde seferber edilmesi gerekmektedir. Bu gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Bu süreçler kendi halkımız arasında da farklı sonuçlar doğurmakta ve ilginç cevaplar üretmektedir.

Bu konu hakkında daha anlaşılır olabilecek olan örneği yemek konusunda vermek istiyoruz. Çünkü ancak bu şekilde daha çarpıcı ve doğru sonuçlara ulaşabileceğiz.

Yemek kültürümüz bizlere farklı şekilde sirayet etmektedir. Ülke ekonomimiz ve imkânlarımız lezzetli ürünler ortaya koyma konusunda gösterdiğimiz başarıyla doğru orantılıdır. Bütün dünya insanları üzerinde alınan sonuçları önüne serme konusunda, yüzlercesi bulunan farklı ve renkli ürünlerimizi kullanıyoruz. Bu şekilde ithalat ve ihracat dengesine de ayar yapmak mümkün olmaktadır.

Safie Meyhane

Kızılay

1950 yılından beri restorantçılık ile uğraşan babamızın ilk olarak 1975 yılında Ankara Demirtepe Dostlar Lokantası ile başlayan serüvenini 1987 yılında kapadokya bölgesinde açmış olduğu Ürgüp Ocakbaşı Restorantı ile devam ettirmiş 2019 yılı Şubat ayında Ankara Kızılay bölgesinde açtığımız yeni mekanımız safie meyhane ile sürdürmekteyiz.

Meyhanemiz de şık ama mütevazi dekorasyonumuz ile gözünüze hitap ederken nefis ve soğuk taze mezelerimiz, tavuk ve et ürünlerimiz, değişik ara sıcaklarımız, tereyağlı yaprak ciğerimiz ve ikramlarımız ile damak tadınıza hitap etmekteyiz.
devamını oku...
Adres: Kocatepe Mahallesi İnkılap Sokak No:29/A

Adım Bistro

Bahçelievler

devamını oku... Adres: 54. Cadde (Eski 6. Cadde) 35/A Bahçelievler-Ankara


Yemek ürünleri konusunda yüzlerce farklı tarifin olduğu bir ülkenin, bu konuda başarısız olması ya da yetersiz kalması pek de mümkün değildir. Tatlısından tuzlusuna onlarca farklı üründe yüzlerce farklı tarif bulunan ülkemizin her noktasından ayrı yemek tarifleri çıkmaktadır.

Mesela pastaları düşünelim. Büyük emek ve yaratıcı süslemeler sonucunda ortaya çıkarılan pastalar, ülkemizin birçok farklı noktasında yeni alan tüm insanlara ulaşım şansını yakalamış ve kendine ait bir tüketici kitlesine sahip olmuştur.

Ülkemizde yer alan tüm şehirlerimizde pastanelerde ve unlu mamul ürünleri satan yerlerde bulunan pastaların satışı beraberinde çeşitli modaları da doğurmuştur. Pastaların her dönem farklı türlerinin daha moda olduğu dahi görülmüştür.

Bu enfes lezzetler içerisinde yer alan pastaların tarifleri arasında yer alan bir örneği sizlerle paylaşalım: Beyaz Mozaik Pasta!

Pötibör bisküvi, krem şanti, süt, hurma, kayısı, kuş üzümü, ceviz gibi malzemelerin kullanıldığı Beyaz Mozaik Pasta; bisküvilerin süt ile ıslatılmasının yanı sıra, kremşanti-kayısı-hurma gibi maddelerin eklenilip dondurulmasıyla oluşmaktadır. 2–3 saat sonra dilimlenerek servis edebileceğiniz bu enfes tada bayılacaksınız.

Bu tür lezzetleri başkentimiz olan Ankara'da; Kızılay, Çankaya gibi bölgelerde kolaylıkla bulabilecek ve lezzetlerine kesinlikle hayran kalacaksınız. Üstelik bunun için fazla ücretler ödemenize hiç gerek yok, bunu asla unutmayın.